Sari la conținut

Să ne binedispunem cu bancuri și alte cele :)


Vizitator

Postări Recomandate

  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

Doua prietene povestind intre ele:
– Tu, cum e sotul tau?
– E un amestec dintre Dr. House, Mr. Bean si Brad Pitt.
– Vai, tu, ai un barbat doctor, inteligent, simpatic si glumet, frumos si atragator?
– Ah, nu, e schiop si arogant, urat si caraghios, narcisist si drogat.

Link spre comentariu
  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

10 pasi sa scapi de depresie:
1. Plimbaţi-vă cu maşina. Parcaţi la marginea drumului, puneţi-vă ochelarii de soare şi scoateţi pe geam uscătorul de păr. Îndreptaţi-l către maşinile care vin din faţă. Acum număraţi câţi şoferi frânează brusc în faţa voastră!
2. Reîncărcaţi automatul de cafea din biroul vostru cu cafea decofeinizată timp de trei săptămâni. Când toată lumea va fi depăşit dependenţa de cafea, schimbaţi-le cafeaua cu cel mai tare espresso.

3. Dacă scoateţi bani la ghişeul băncii la rubrica "scopul folosirii banilor" scrieţi "pentru marijuana".

4. Când sunteţi pe un coridor, săriţi în loc să mergeţi. Apoi încercaţi să număraţi câte persoane se uită la voi cruciş!
5. Dacă sunteţi la restaurant şi vreţi să comandaţi ceva, cereţi "apă plată dietetică".
6. Sunaţi-vă prietenii cu cinci zile înainte să mergeţi la o petrecere şi spuneţi-le că nu veţi putea fi prezent din cauza unei dureri de cap.
7. Când scoateţi bani de la ATM, apucaţi-vă de strigat din toţi rărunchii "Am câştigat! Am câştigat!"
8. Dacă vă aflaţi într-o grădină zoologică, luaţi-o brusc la fugă către parcare strigând îngrozit "Salvaţi-vă! A scăpat leul!"
9. Dacă aveţi copii, la masa de seară spuneţi-le că din cauza recesiunii va trebui să renunţaţi la ei!
10. La farmacie, cumpăraţi o cutie de prezervative şi după aia întrebaţi farmacistul unde este cabina de probă! :innocent  :hmmm  :wink2  :jackass

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

Cugetari despre Om si Viata:

01. Viata e asa de tragica: azi esti, maine iarasi…

02. Poate ca banii vorbesc, dar cu auzul nu stau prea bine, pentru ca niciodata nu vin cand ii chem. 

03. Traieste fiecare zi, ca si cum ar fi ultima. Apoi, intr-o zi, asa se va si intampla. 

04. Femeile sunt ca medaliile olimpice : trebuie sa lupti pentru ele, apoi iti atarna de gat o viata intreaga. 

05. Dupa ce te casatoresti, vei afla ce e fericirea. Numai ca va fi prea tarziu. 

06. Un semn sigur ca ai imbatranit este ca lumanarile de pe tort costa mai mult decat tortul.

07. Mult mai multi barbati si-ar parasi nevestele, daca ar sti sa isi faca bagajele. 

08. Nu conteaza daca esti sarac sau bogat. Conteaza sa ai bani! 

09. Nu ma duce pe mine in ispita, gasesc drumul singur.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

Care e diferența dintre păcat și faptă imorală?

Răspuns : Dacă tu ești bărbat însurat și te întâlnești cu Angelina Jolie, iar ea te dorește cu pasiune, este imoral să îți înșeli nevasta, dar e păcat să ratezi ocazia!

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

In metrou, ora de varf, super aglomerat. Un tip sta langa usa cu o cutie de Iphone 10.

In momentul in care se anunta "se inchid usile" , un tiganus ii smulge cutia din mana si fuge. 

Usile se inchid, metroul pleaca.

Replica tipului ne omoara pe toti : " Baga-mi-as ...... mi-a furat hamsterul"!

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

Un betiv incepe sa urle in autobuzul plin cu calatori :

- Voi aia din spate sunteti niste curvari, aia de la mijloc, hoti, si aia din fata, niste dobitoci!

Soferul nervos, pune o frina de se dau toti cu cracii in sus dupa care striga la el:

- Ia mai zi, ma, o data, care sunt dobitoci, curvari si hotii?

Betivul se culege de pe jos si zice:

- De unde naiba sa mai stiu, ca acuma i-ai amestecat pe toti!.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

Un om cade de pe o schela
Singurul martor la accident este un copil. Un politist vine si-l intreaba:
– Ma copile de ce a cazut omul ala de pe schela?

– Pai l-a batut D-zeu.

– De ce l-a batut D-zeu?
– Ca a injurat..
– Si cum a injurat?
– D-zeii ma-tii de copil, nu mai misca schela!!!  :hihat  :138x Un banc drag mie.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

Un bărbat îi face soției o surpriză și cumpără bilete pentru o vacanță în Thailanda. În timpul zborului, bărbatul îi tot spunea soției cât de mult o să o satisfacă în această vacanță și cum o să îi îndeplinească orice fantezie.
Ajung la hotel, se cazează și soția îi spune bărbatului pe un ton drăgăstos:
– Dragule, stii cumva unde se află punctul meu ”G”?

Bărbatul îi răspunde în timp ce se dezbrăca:

– Mai întâi facem sex, apoi te ajut să găsești în geamantane toate porcăriile pe care le dorești! 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Miami FL
  • Oras:Miami FL

De ce in calendarul lui Chuck Norris se trece direct de la 31 martie la 2 aprilie? Nimeni nu il pacaleste de Chuck Norris!

De ce doarme Chuck Norris cu lumina aprinsa? Nu pt ca ii e teama de intuneric, ci pt ca intunericului ii e frica de el.

Cand Chuck Norris taie ceapa, nu plange el, ci ceapa.

Cand merge la culcare, Bau-Bau se uita in dulap si sub pat sa nu fie cumva acolo Chuck Norris.

Chuck Norris a reusit sa numere pana la infinit. De doua ori.

Chuck Norris poate sa aplaude cu o singura mana.

Chuck Norris a lovit odata un cal in barba. Descendentii acelui cal se numesc acum girafe.

Chuck Norris s-a nascut intr-o cabana construita de el.

Chuck Norris a inghitit odata un borcan de somnifere. L-au facut sa clipeasca.

Daca se intampla ca Chuck Norris sa intarzie vreodata, timpul ar face bine sa mearga mai incet si el.

Cand apare un uragan, inseamna ca a stranutat Chuck Norris.

Fantomele sunt de fapt rezultatul faptului ca Chuck Norris omoara oameni mai repede decat poate Moartea sa ii proceseze.

Chuck Norris nu este "dotat" ca un cal, caii sunt dotati ca Chuck Norris.

Copiii plang la nastere pentru ca simt ca intra intr-o lume cu Chuck Norris.

Chuck Norris si-a pierdut virginitatea inaintea tatalui sau

Chuck Norris a privit moartea in ochi - > Moartea a inceput sa planga.

Chuck Norris nu poate inota, apa ingheata cand il vede.

Chuck Norris nu foloseste masina sa ajunga undeva. El e deja acolo.

Triunghiul Bermudelor obisnuia sa fie "Patratul Bermudelor, pana cand 
Chuck Norris a venit pe unul dintre colturi.

Nu exista bancuri cu Chuck Norris, toate sunt reale!!!

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

De ce esti asa de obosita, draga mea ?
– Barbatul asta al meu…
– Dar ce-ti face?
– Pai se scoala de dimineata, facem dragoste, se duce la baie…revine si facem iar dragoste…mananca si apoi acelasi lucru…Si uite asa, toata ziua.
Si nu ai fost cu el la doctor ?
Am fost.
Si doctorul mi-a spus ca nu are tinere de minte!

Link spre comentariu
  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

Stiati ca:

Daca tipi timp de 8 ani, 7 luni si 6 zile, o sa produci suficienta energie pentru a fierbe o ceasca de cafea. 
(E greu de crezut ca merita sa faci asta) 

La porci orgasmul dureaza 30 de minute. 

(In viata viitoare as vrea sa fiu porc.) 


Cand te dai cu capul de pereti utilizezi cam 150 de calorii pe ora. 
(Inca nu pot sa-mi iau gandul de la chestia cu porcul.) 

Oamenii si delfinii sunt singurele specii care fac sex de placere. 
(Oare de asta zambeste Flipper mereu?...Si porcii au 30 de minute de orgasm? Nu pare corect...) 

Persoanele dreptace traiesc, in medie, cu noua ani mai mult decat cei stangaci. 
(Daca esti ambidextru se imparte diferenta?) 

Furnica poate ridica de 50 de ori propria greutate, poate trage de 30 de ori propria greutate si intotdeauna cade pe partea dreapta cand se imbata. 
(Dupa ce bea dintr-o sticla, mica-mica, ca...?) 
(Au platit oare contribuabilii pentru aceasta cercetare??) 

Dracii-de-mare au peste 27,000 papile gustative. 
(Oare ce poate fi atat de gustos pe fundul apei?) 

Puricele poate sari peste de 350 de ori lungimea trupului sau. Este ca si cum un om ar sari peste un teren de fotbal. 
(30 de minute...poti sa-ti imaginezi?? Si de ce porcii?) 

Un gandac de bucatarie traieste noua zile fara cap, dupa care moare de foame. 
(Groaznic...Incepi sa te minunezi de cat de sadici si bolnavi trebuie sa fi fost cei care au urmarit asta.) 

Masculul de calugarita nu se poate imperechea cat timp are capul atasat de corp. Femela initiza sexul prin taierea capului masculului. 
(Iubito, sunt acasa. Ce zici de...) (Ei bine, cel putin porcii sar peste acest aspect...) 

Unii lei se imperecheaza de peste 50 de ori pe zi. 
(In viata mea viitoare inca imi doresc sa fiu porc...calitatea inaintea cantitatii) 

Fluturii gusta cu ajutorul picioarelor. 
(O, doamne...) 
(La astia este mai rau decat la dracii-de-mare) 

Ochiul strutului este mai mare dect creierul sau. 
(Cunosc astfel de persoane.) 

Steaua de mare nu are creier. 
(Cunosc si astfel de persoane.) 
(Dupa ce am citit aceste randuri, pot spune ... Porci Norocosi!) 

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Ion cu soția să merg în vizită la Gelu acasă… Jucând cărţi la masă, Ion din greşeală scapă o carte sub masă și când se apleacă să o ia, bagă de seamă că soția lui Gelu nu poartă chiloţei…

După ce termină ei jocul, aceasta îl prinde singur prin bucătărie și-l întreabă:

– Ți-a plăcut ce-ai văzut sub masă? O poți avea pentru 100 €. Vino sâmbătă după-amiaza pe la două că Gelu lucrează…

Trec zilele, sâmbătă la 2 vine Ion, îi dă 100 €, își face de cap cu ea și pleacă mulțumit. Pe la 4: 30 vine și Gelu acasă:

– Nevastă a fost Ion azi pe-aici?

– A fost… zice ea cam cu juma’ de gură.

– Ți-a dat 100€?

– Mi-a dat… zice ea, cu teamă că Gelu o fi „mirosit” ceva.

– Bun! A trecut azi dimineață pe la servici și mi-a cerut 100€ împrumut zicând că ți-i dă ție după-amiază… =)))))))))))))

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

Un popa il ia pe Ion sa-l ajute la sapat. Popa ii spune:
-Ma, Ioane, du-te si adu alea 2 sape!
-Bine, parinte!
Se duce Ion in casa la fetele preotului care erau 2 si le spune:
-Mi-o spus parintele sa va regulez!
-Nu-i adevarat! zice una.
Ion deschide geamu' si striga:
-Pe amandoua, parinte?
-Pe ammmmmmmmmanddddddoua! :slap2  :pope 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

O fetita se duce la un magazin de animale si intreaba:
- Va log, aveti iepulasi dlagalasi?. Inima vanzatorului se topeste brusc  si  vine langa fetita, si o intreaba 
- Vlei un iepulas dlagalas alb, sau unul dlagalas moale si neglu si pufos? Sau poate pe cel dlagalas si maloniu de acolo?. Fetita se inroseste, se leagana putin pe calcaie, isi pune manutele pe genunchi, se apleaca in fata si raspunde in soapta...
- Cled ca pe pitonul meu il doale in cul de cale...  :laugh2  :slap2  :innocent 

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:Pamant
  • Oras:Pamant

O femeie tanara extrem de atractiva ia avionul spre casa din Elvetia. 
In avion, alaturi de ea ia loc un preot caruia i se adreseaza imediat: 
-Ma scuzati, Parinte, mi-ati face un mare serviciu ? 
-Desigur, Copila mea, cu ce te-as putea ajuta ? 
-Mi-am cumparat un depilator electric excelent; am platit foarte mult pentru el. Depaseste cu mult limita de valoare a scutirii de vama si ma tem ca mi-l confisca.Dar dumneavoastra, Parinte, ati putea sa-l treceti la vama ascunzandu-l sub reverenda. 
– Cu adevarat, as putea sa-l trec ,dar te previn ca inca niciodata n-am fost in stare sa mint. 
-Dar dumneavoastra aveti o fatza atat de cinstita incat nici asa nu vor intreba nimic- spuse tanara si dadu depilatorul preotului descumpanit. 
Dupa aterizare la vama: 
-Parinte, aveti ceva de vamuit ?-intreaba ofiterul vamal. 
– Din crestet pana la brau n-am nimic de vamuit, fiule. 
Acest raspuns bizar trezeste suspiciunea vamesului asa ca intreaba mai departe: 
-Si sub brau ? 
-Pai am ceva magnific facut pentru a servi femeilor, dar nu a fost folosit inca niciodata. 
Vamesul rade cu lacrimi: 
-In regula, treceti mai departe! Urmatorul ! :pope  :hmmm  :FIREdevil 

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...