Sari la conținut

Cand se desensibilizeaza glandul penisului?


Postări Recomandate

  • Oras:Middle of Nowhere
  • Oras:Middle of Nowhere

Nu stiu altii cum sunt dar eu tresar la cea mai mica atingere pe capul penisului(gland) si am vazut cum fac majoritatea femeilor in timp sexului oral,se suge capul penisului :))))).Pai mie daca imi faci asa ma urc pe pereti =)))) noroc ca la astea la care am fost au stiut cum sa faca sa nu simt vreo neplacere dar a trebuit sa le spun de dinainte sau in timpul actului si e aiurea una de exemplu nu vorbea engleza si nu stiam spaniola :)))).Cand trece oare sensivitatea asta am vazut ca unii nu au deloc :)))) pe sistemul nici in pl nu ii doare =))))

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Când nu ai pielea penisului peste vârful lui mai mulți ani si se freacă de haine...atunci nu mai esti chiar asa de sensibil in momentul excitarii. La fel cum e clitorisul...când in momentul excitarii intense la cunnilingus, unele femei nu stiu ce sa facă pentru a opri senzatia extremă avuta in acel moment. Eu spun celor ascultători sa linga pasarica vreo trei secunde evitând capul clitorisului care-i iesit in acele momente...Altora nu le spun pentru a nu-i deconcentra si fac eu niste miscări din bazin pentru a înlătura presiunea din cele cateva secunde.

  • Like 12
  • Minus 24
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Când nu ai pielea penisului peste vârful lui mai mulți ani si se freacă de haine...atunci nu mai esti chiar asa de sensibil in momentul excitarii. La fel cum e clitorisul...când in momentul excitarii intense la cunnilingus, unele femei nu stiu ce sa facă pentru a opri senzatia extremă avuta in acel moment. Eu spun celor ascultători sa linga pasarica vreo trei secunde evitând capul clitorisului care-i iesit in acele momente...Altora nu le spun pentru a nu-i deconcentra si fac eu niste miscări din bazin pentru a înlătura presiunea din cele cateva secunde.

io zic sa folositi Clavusin - solutie cutanata .... face minuni :laugh2 . Parerea mea  :hihat

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

io zic sa folositi Clavusin - solutie cutanata .... face minuni :laugh2 . Parerea mea :hihat

Nu mersi. In completare era că eu mi-s prietena cu propriile senzații si cunosc bine cum sa le trimit frumos prin corp pentru a nu se aduna toate in zona intimă doar...si-apoi sa se simtă acel exces insuportabil. Dar aceste indicatii nu-s pentru începători...

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu mersi. In completare era că eu mi-s prietena cu propriile senzații si cunosc bine cum sa le trimit frumos prin corp pentru a nu se aduna toate in zona intimă doar...si-apoi sa se simtă acel exces insuportabil. Dar aceste indicatii nu-s pentru începători...

eee ... fututul asta, nu-i asa simplu. Parerea mea  :hihat

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

eee ... fututul asta, nu-i asa simplu. Parerea mea  :hihat

E mai simplu decat ai putea crede vreodată. Eu îmi opresc gândul si-apoi vine totul de la sine...si ce cunosc si tot ce nu cunosc încă, noul. Sa vezi cu ochii minții, sa simti in trupul tau...cum totul se-aranjează atat de minunat si inteligent, e ca si cum ai vrea sa te mai nasti încă de o mie de ori doar pentru sa cunosti si sa gusti această creație care ne locuieste! Plăcerea este unul din darurile cele mai de pret ale acestei vieți...
  • Like 10
  • Minus 24
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

E mai simplu decat ai putea crede vreodată. Eu îmi opresc gândul si-apoi vine totul de la sine...si ce cunosc si tot ce nu cunosc încă, noul. Sa vezi cu ochii minții, sa simti in trupul tau...cum totul se-aranjează atat de minunat si inteligent, e ca si cum ai vrea sa te mai nasti încă de o mie de ori doar pentru sa cunosti si sa gusti această creație care ne locuieste! Plăcerea este unul din darurile cele mai de pret ale acestei vieți...

... :clapp  :clapp  :clapp trebuie sa vad practic... 

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

... :clapp  :clapp  :clapp trebuie sa vad practic...

 

Pă interior? 😅 Tre' sa te concentrezi tare si cu pofta doar pentru o picătură a "viziunii" minunate ce răsare din plăcerea mea...sau sa te lasi purtat si să-ti sincronizezi senzatiile in aceeasi măsură pentru a prinde ritmul. Dacă nu...doar asa, pentru plăcerea unor sunete frumoase si-atat!
  • Like 10
  • Minus 24
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Pă interior? Tre' sa te concentrezi tare si cu pofta doar pentru o picătură a "viziunii" minunate ce răsare din plăcerea mea...sau sa te lasi purtat si să-ti sincronizezi senzatiile in aceeasi măsură pentru a prinde ritmul. Dacă nu...doar asa, pentru plăcerea unor sunete frumoase si-atat!

bag de seama ca vrei sa "ma incingi" cat sunt la munca ... sa sar pe colege si sa le verific "la interior"  :laugh2

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

bag de seama ca vrei sa "ma incingi" cat sunt la munca ... sa sar pe colege si sa le verific "la interior"  :laugh2

Eu parcă zilele trecute ii ziceam cuiva intr-o intalnire când mi-am pus păsărica pe buzele lui si faldurile rochiei i-au înconjurat toata fata..."gata, acum esti in întuneric complet".

  • Like 10
  • Minus 25
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu parcă zilele trecute ii ziceam cuiva intr-o intalnire când mi-am pus păsărica pe buzele lui si faldurile rochiei i-au înconjurat toata fata..."gata, acum esti in întuneric complet".

... imi place ideea, dar ce cauta rochia pe tine? erai in lift, la piata? sau la coada la impozite si taxe?

 

P.S. ... si "vrajitoarea din adancuri" ce zicea? era in pauza de masa?

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

E mai simplu decat ai putea crede vreodată. Eu îmi opresc gândul si-apoi vine totul de la sine...si ce cunosc si tot ce nu cunosc încă, noul. Sa vezi cu ochii minții, sa simti in trupul tau...cum totul se-aranjează atat de minunat si inteligent, e ca si cum ai vrea sa te mai nasti încă de o mie de ori doar pentru sa cunosti si sa gusti această creație care ne locuieste! Plăcerea este unul din darurile cele mai de pret ale acestei vieți...

:) vis, tu faci un fel de yoga sau ce sunt acestea cu opritul gandurilor ??? Dar ce faci cu gandurile inconstiente ?
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

:) vis, tu faci un fel de yoga sau ce sunt acestea cu opritul gandurilor ??? Dar ce faci cu gandurile inconstiente ?

Nu este nici o yoga, asa fac de cand ma stiu...pentru că am avut experienta aceea la limita mortii cand eram foarte mic copil si am avut trăirea aceea minunată pe care nu am putut sa o uit si la care am încercat mereu sa ajung, pana mi-a fost apoi foarte usor fara nici o îndrumare din exterior. In subconștient nu sunt gânduri.

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

Nu este nici o yoga, asa fac de cand ma stiu...pentru că am avut experienta aceea la limita mortii cand eram foarte mic copil si am avut trăirea aceea minunată pe care nu am putut sa o uit si la care am încercat mereu sa ajung, pana mi-a fost apoi foarte usor fara nici o îndrumare din exterior. In subconștient nu sunt gânduri.

Chiar sunt curios..la ce varsta ai avut experienta aceea ??

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Nu este nici o yoga, asa fac de cand ma stiu...pentru că am avut experienta aceea la limita mortii cand eram foarte mic copil si am avut trăirea aceea minunată pe care nu am putut sa o uit si la care am încercat mereu sa ajung, pana mi-a fost apoi foarte usor fara nici o îndrumare din exterior. In subconștient nu sunt gânduri.

Nu io zic ci stiinta, ca exista constient, subconstient si inconstient. Inconstientul f-tioneaza ca un "hard disk" pe care sunt stocate informatii, care pot fi reamintite. Tot ce acumulam se imprima in inconstient prin intermediul subconstientului. Gandurile creeaza simtiri si simtirile creeaza ganduri. Subconstientul si inconstientul e responsabil pt 90% din ganduri, emotii, actiuni zilnice. Constientul se foloseste in max 10% din actiunile zilnice. Deci omul devine suma gandurilor subconstiente, inconstiente si constiente.:)
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...