Sari la conținut

Picatura de intelepciune


Vizitator ccfdtig

Postări Recomandate

Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

A simti ca exist, inseamna pt mine extreme...ori ma urc pana la stele ori cobor foarte adanc...la nivelul meu obisnuit, ignor faptul ca exist. :)

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

" In voluptate ca si in panica, ne intoarcem la origini: cimpanzeul, ostracizat pe nedrept, isi traieste atunci in sfarsit, clipa de glorie - doar cat tine un strigat" - Cioran :))))

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Uneori, pot sa vad un cal alb de cursa lunga...chiar inainte ca el sa si dea seama ca va castiga cursa. :) (calul alb e omul de bine iar cursa este viata) :)

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

"Femeia este pretextul indispensabil care mi aduce intr un ritm intens pulsatiile timide ale iubirii. Iubim o femeie fiindca ne este scumpa iubirea noastra" - Cioran

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

"Ultima faza a iubirii ne arata cat suntem de singuri chiar si atunci cand iubim si cum totul depinde nu de obiectul din afara ci de nivelul sentimentelor noastre" - Cioran

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

O femeie inteligenta invata sa l admire pe barbatul care o iubeste chiar fara motiv, bucurandu se ca a putut sadi in el o picatura din frumusetea de oameni...:)

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

" Indragosteste-te ! Relatii au toti. Sotii au toti, mai putin iubite. Case au toti. Mai putin un camin. Masini au toti. Si vietile lor stau pe loc " :)

Link spre comentariu
Vizitator akephalos2016
Reputație: 0

Cand am vazut-o prima data am inteles. Am inteles ca pana la acea clipa viata a fost o stare, viata a fost o pala de vant, o papadie ce dispare cand sufla soarele in ea. Dupa ce am zarit-o prima oara, am simtit, ca traiesc din nou, ca m-am nascut a doua oara, ca D-zeu mi-a dat sansa la iubire. Cum sa nu o iubesti, cand o privesc cum rade, cum paseste lin, cum isi da capul intr-o parte si ochii ei ma privesc, pentru o clipa sunt munte, sunt apa, sunt zeu - eu

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Cand privirea noastra s a intalnit prima oara doar ochii s au mirat si inimile si au schimbat intensitatea. Doar ne priveam...de un veac. Apoi ne am pus intrebari...din ochi. Am zambit unul altuia. Ne intrebam cine sa vorbeasca primul...da ne intrebam in minte, deodata. I am privit buzele apoi si fata...in timp ce ma-ntreba ceva. Nu am auzit din cauza fascinatiei dar imi amintesc ca am raspuns ceva. Apoi am spus altceva si i am sesizat o spranceana ce incepu se un dans...se mira ! Am zambit din nou amandoi, ne am ridicat si am plecat impreuna spre un alt taram...stii ? In iubire nu e nevoie de prea multe cuvinte, caci trupul si mai ales ochii, vorbesc in locul limbii. Inimile doar se aud intre ele, nu tot timpul, caci foarte des ele bat in acelasi ritm si atunci auzi doar una. Nu vreau sa fiu inteles de nimeni doar de ea.:)

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

@akephalos : ake, te rog frumos, poti vorbi cu pisicutz si sa vezi de ce nu mai sunt albastru bordat. Eu nici nu i pot scrie, fiindca nu mi mai apar in meniu posibilitati de mp etc. Mersi. Raman dator...:)

Link spre comentariu
Vizitator gvbolovan
Reputație: 0

@akephalos : ake, te rog frumos, poti vorbi cu pisicutz si sa vezi de ce nu mai sunt albastru bordat. Eu nici nu i pot scrie, fiindca nu mi mai apar in meniu posibilitati de mp etc. Mersi. Raman dator... :)

Picatură de intelepciune, mai baga cateva postari si o sa-ti recapeti culoarea

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

"Credinta tine de ceea ce faci, nu de ceea ce gandesti. De fapt, cu cat mai mult te indoiesti, cu atat mai eroica este credinta ta."

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

" Dragostea neconditionata exista in fiecare din noi. Este o parte a fiintei noastre adanci. Nu este atat o emotie activa, cat o stare a fiintei. Nu este"te iubesc" din acest motiv, nici " te iubesc daca ma iubesti" Este dragoste fara motiv, dragoste fara obiect" :)

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

"Nu exista bucurie reala, adevarata, daca acea bucurie nu ne este infuzata de dragoste. Dragostea nu poate exista fara bucurie." :)

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

"Cand te-ndragostesti, sufletul tau tresalta, vrei sa stii totul despre persoana iubita, ca pe ceva firesc, fiindca vrei sa o respiri, vrei sa i oferi, vrei sa o protejezi, vrei sa fie libera precum o porumbita dar veghezi ca vulturii sa nu i ia viata." :)

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

" Tot ce numim proces istoric isi are izvorul in suferinta-n dragoste. Daca Adam era fericit cu Eva nimic nu s ar fi schimbat in lume. Dumnezeu este mai mic de fiece data cand un barbat nu descopera Absolutul in dragoste sau il descopera in deceptie" - Cioran

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Urmeaza ceva...dar nu am inca inspiratia necesara. Il astept pa cozonac....sst sa nu ma auda...il astept cu ceva...ca sa ma inspire.:))))))

Link spre comentariu
Vizitator akephalos2016
Reputație: 0

O picătură de înțelepciune din partea unei femei pentru bărbații care vor să înțeleagă:

 

"Fute, fute, însă uită-te și în ochii ei!"

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...