Sari la conținut

ADN-ul


Postări Recomandate

  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

"Poate ca ai dreptate, dar eu rămân la ideea că... curajos este cel ce alege viață, cu bune și rele, nu cel ce fuge ea ea . Este doar părerea mea."

 

 

"Povesti, ca nomenclatura/oligarhia sa tina sclavii in frau: "alegeti" sa trageti in jur pentru noi, "alegeti" sa ne mancati cacatul, "alegeti" "cu bune si cu rele" (ambele stabilite de ei). Lozinca pentru a transforma lasitatea (sau doar prudenta, in cazul meu) in ceva "onorabil". Parerile pot fi fundamentate rational sau emotional; ultima categorie este complet falsa, cu singura justificare in "cablarea" si calibrarea sistemului nervos al speciei determinata de evolutie (raspandirea ADN-ului de dragul raspandirii ADN-ului, in total dezinteres fata de bunastarea "masinii de supravietuire", organismul biologic insusi).

 

"Sa dormi este bine, sa fii mort este si mai bine, dar cel mai bine este sa nu te fi nascut." "

 

+ - 1

  • Like 21
  • Minus 14
Link spre comentariu
Vizitator gvbolovan
Reputație: 0

"Poate ca ai dreptate, dar eu rămân la ideea că... curajos este cel ce alege viață, cu bune și rele, nu cel ce fuge ea ea . Este doar părerea mea."

 

 

"Povesti, ca nomenclatura/oligarhia sa tina sclavii in frau: "alegeti" sa trageti in jur pentru noi, "alegeti" sa ne mancati cacatul, "alegeti" "cu bune si cu rele" (ambele stabilite de ei). Lozinca pentru a transforma lasitatea (sau doar prudenta, in cazul meu) in ceva "onorabil". Parerile pot fi fundamentate rational sau emotional; ultima categorie este complet falsa, cu singura justificare in "cablarea" si calibrarea sistemului nervos al speciei determinata de evolutie (raspandirea ADN-ului de dragul raspandirii ADN-ului, in total dezinteres fata de bunastarea "masinii de supravietuire", organismul biologic insusi).

 

"Sa dormi este bine, sa fii mort este si mai bine, dar cel mai bine este sa nu te fi nascut." "

 

+ - 1

@laurentiu nu e deloc un băiat prost, doar teoriile lui sunt aiurea, ca să ma exprim elegant

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Numai în mintea voastră :)

Nu pentru toti... 😯
  • Like 16
  • Minus 14
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Tantrico nu vrei sa-ti torn in pizdulice putin din ADN-ul meu ca sa-l combinam cu ADN-ul tau si sa ti se umfle putin burtica in primavara asta?

N-Am spus Eu - inmultiti-va și umpleți pământul? :)

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Tantrico nu vrei sa-ti torn in pizdulice putin din ADN-ul meu ca sa-l combinam cu ADN-ul tau si sa ti se umfle putin burtica in primavara asta?

😜 Poftim cultura!
  • Like 17
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

@laurentiu nu e deloc un băiat prost, doar teoriile lui sunt aiurea, ca să ma exprim elegant

Orice om are dreptul sa-si cerceteze a sa cale! Mmm, cum suna... ðŸ˜
  • Like 17
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

@laurentiu nu e deloc un băiat prost, doar teoriile lui sunt aiurea, ca să ma exprim elegant

Ai dreptate, nu e deloc prost!

Cât despre teoriile lui, exagerezi cu eleganța și eufemismele.

😄

  • Minus 1
Link spre comentariu

"Poate ca ai dreptate, dar eu rămân la ideea că... curajos este cel ce alege viață, cu bune și rele, nu cel ce fuge ea ea . Este doar părerea mea."

 

 

"Povesti, ca nomenclatura/oligarhia sa tina sclavii in frau: "alegeti" sa trageti in jur pentru noi, "alegeti" sa ne mancati cacatul, "alegeti" "cu bune si cu rele" (ambele stabilite de ei). Lozinca pentru a transforma lasitatea (sau doar prudenta, in cazul meu) in ceva "onorabil". Parerile pot fi fundamentate rational sau emotional; ultima categorie este complet falsa, cu singura justificare in "cablarea" si calibrarea sistemului nervos al speciei determinata de evolutie (raspandirea ADN-ului de dragul raspandirii ADN-ului, in total dezinteres fata de bunastarea "masinii de supravietuire", organismul biologic insusi).

 

"Sa dormi este bine, sa fii mort este si mai bine, dar cel mai bine este sa nu te fi nascut." "

 

+ - 1

O mai sugi in chec ?

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...