Sari la conținut

Postări Recomandate

Ia uite-i si pe amaratii astia, cu glume de autobaza.Aproape ca este palpabila ciuda si aproape ca-i ia guta.

Foarte isteata maimuta curentata(mai plangi, ma, dupa punctele de reputatie?), o poza din India, alta din Timorul de Est, iar a treia din vreo suburbie a Bangkok-ului, la vreo 40 km de orasului propriu-zis, cu peste 12 milioane de suflete.

 

Sa va reamintesc, cu cine va invecinati, ghetou in mijlocul Bucurestiului, capitala de stat membru UE de UNSPREZECE ani.

 

Ai de :) mea, mai iesiti, ba, din tara, apoi discutam.

 

Continuati, revin peste cateva zile.

post-271130-0-06206900-1533882099_thumb.jpg

post-271130-0-36963600-1533882106_thumb.jpg

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Miskin, chestiile astea cu iesiti din tara sunt glume de anii '90. Pe vremea aia cand tu inca nu vazusei scari rulante.
Pana si taranusii din Vaslui ca tine au depasit cu mult limita judetului, asa ca incearca mai mult.

  • Like 2
Link spre comentariu

Ia uite-i si pe amaratii astia, cu glume de autobaza.Aproape ca este palpabila ciuda si aproape ca-i ia guta.

Foarte isteata maimuta curentata(mai plangi, ma, dupa punctele de reputatie?), o poza din India, alta din Timorul de Est, iar a treia din vreo suburbie a Bangkok-ului, la vreo 40 km de orasului propriu-zis, cu peste 12 milioane de suflete.

 

Sa va reamintesc, cu cine va invecinati, ghetou in mijlocul Bucurestiului, capitala de stat membru UE de UNSPREZECE ani.

 

Ai de :) mea, mai iesiti, ba, din tara, apoi discutam.

 

Continuati, revin peste cateva zile.

 

In curand o sa pui poze din favele. Scarbo, doar in Asia de SE o sa te plimbi pentru ca acolo e tara saracilor ca tine (exclus Emiratele).

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Si ca sa dau din nou unde doare

 

Asa arata The Big Mango unde fine dineru nostru sta.Numai ca asta nu ne arata......

 

Ca la el acasa.....desi -- hai ca la Vaslui e un pic mai bine.

 

Ai de pula mea :)))))

Cand i-am cerut sa posteze o poza facuta in casa lui a facut crize de isterie,a inceput sa injure si sa blesteme :laugh2 

Pun si io o intrebare de minima logica,un Miskinel pasionat de postat poze cu castroane,avioane si alte alea,nu posta si o poza din casa lui unde sa vedem luxul in care traieste?????Doar casa in care traiesti iti arata adevarata valoare,restul e la indemana oricarui cocalar.

Repet,daca avea o casa cat de cat decenta,nu posta cateva poze sa ne umileasca si sa ne inchida gura???

Io cred ca bagati prea mult in seama un taranusi plin de ura,frustrat ca soarta a fost crunta cu el,Sunt milioane de romani plecati,dar sunt in tari civilizate,asta e singurul care a ajuns intr-o tara din lumea a 3-a,condusa de un dictator,in pragul razboiului civil,plina de travestiti bolnavi de SIDA,o amestecatura de culturi primitive......o tara de cacat.

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Cand i-am cerut sa posteze o poza facuta in casa lui a facut crize de isterie,a inceput sa injure si sa blesteme :laugh2 

Pun si io o intrebare de minima logica,un Miskinel pasionat de postat poze cu castroane,avioane si alte alea,nu posta si o poza din casa lui unde sa vedem luxul in care traieste?????Doar casa in care traiesti iti arata adevarata valoare,restul e la indemana oricarui cocalar.

Repet,daca avea o casa cat de cat decenta,nu posta cateva poze sa ne umileasca si sa ne inchida gura???

Io cred ca bagati prea mult in seama un taranusi plin de ura,frustrat ca soarta a fost crunta cu el,Sunt milioane de romani plecati,dar sunt in tari civilizate,asta e singurul care a ajuns intr-o tara din lumea a 3-a,condusa de un dictator,in pragul razboiului civil,plina de travestiti bolnavi de SIDA,o amestecatura de culturi primitive......o tara de cacat.

Căcatul la căcat trage.
  • Like 1
  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Oras:Tuvalu
  • Oras:Tuvalu

Cand i-am cerut sa posteze o poza facuta in casa lui a facut crize de isterie,a inceput sa injure si sa blesteme :laugh2 

Pun si io o intrebare de minima logica,un Miskinel pasionat de postat poze cu castroane,avioane si alte alea,nu posta si o poza din casa lui unde sa vedem luxul in care traieste?????Doar casa in care traiesti iti arata adevarata valoare,restul e la indemana oricarui cocalar.

Repet,daca avea o casa cat de cat decenta,nu posta cateva poze sa ne umileasca si sa ne inchida gura???

Io cred ca bagati prea mult in seama un taranusi plin de ura,frustrat ca soarta a fost crunta cu el,Sunt milioane de romani plecati,dar sunt in tari civilizate,asta e singurul care a ajuns intr-o tara din lumea a 3-a,condusa de un dictator,in pragul razboiului civil,plina de travestiti bolnavi de SIDA,o amestecatura de culturi primitive......o tara de cacat.

pe exterior arata cam asa 

 

 

https://myfifthday.com/wp-content/uploads/2017/01/280860-city-life-bangkok-for-web-2.jpg

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

pe exterior arata cam asa 

 

 

https://myfifthday.com/wp-content/uploads/2017/01/280860-city-life-bangkok-for-web-2.jpg

Tu de ce crezi ca l-am provocat sa puna o poza cu casa in care locuieste?????Eram sigur ca sta cu chirie in ceva asemanator.

Acum cauta disperat poze pe Googoloi,poate ne prosteste :laugh2  :laugh2  :laugh2

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator mc hammer
Reputație: 0

La un moment dat postase poze din trenul sau masina care il ducea catre zona in care lucra, deci are o cazare gen nefamilisti la periferie. Face poze de la locul lui de munca, similar cu cel care isi facea poze in masinile pe care spala :)

  • Like 2
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Tuvalu
  • Oras:Tuvalu

La un moment dat postase poze din trenul sau masina care il ducea catre zona in care lucra, deci are o cazare gen nefamilisti la periferie. Face poze de la locul lui de munca, similar cu cel care isi facea poze in masinile pe care spala :)

eu cred ca il cauta vreo piranda cu cativa puradei, de asta a fugit in Tailanda, unde nu poate sa-l gaseasca bulibasu'

daca n-avea probleme cu ciorile se ducea la munca in Germania sau in Marea Britanie

Link spre comentariu
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

La un moment dat postase poze din trenul sau masina care il ducea catre zona in care lucra, deci are o cazare gen nefamilisti la periferie. Face poze de la locul lui de munca, similar cu cel care isi facea poze in masinile pe care spala :)

In toate pozele haleala este neatinsa,deci este cat se poate de clar.

  • Like 2
Link spre comentariu

Ia uite-i si pe amaratii astia, cu glume de autobaza.Aproape ca este palpabila ciuda si aproape ca-i ia guta.

Foarte isteata maimuta curentata(mai plangi, ma, dupa punctele de reputatie?), o poza din India, alta din Timorul de Est, iar a treia din vreo suburbie a Bangkok-ului, la vreo 40 km de orasului propriu-zis, cu peste 12 milioane de suflete.

 

Sa va reamintesc, cu cine va invecinati, ghetou in mijlocul Bucurestiului, capitala de stat membru UE de UNSPREZECE ani.

 

Ai de :) mea, mai iesiti, ba, din tara, apoi discutam.

 

Continuati, revin peste cateva zile.

Prichindel, Big mango e asta din poze.....

 

Tu stai la decomandat sau semipensiune?

 

Nu era mai bine la Vaslui ???

 

Era mai bine la Vaslui ,da te-n doba de fine dineru nostru 

 

 

post-218009-0-58634700-1533899689_thumb.jpgpost-218009-0-32011400-1533899702_thumb.jpgpost-218009-0-61644100-1533899727_thumb.jpgpost-218009-0-73842000-1533899783_thumb.jpg

 

Aici mi-am dat seama ca in cimititrul de avioane din Bangkok iti faci tu pozele alea faine din "plane" uri  =))

 

Vezi sa nu-ti puste o vena de nervi....

 

Ai de pula mea :)))))

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu

Uneori imi mai amintesc, cu amuzament, de lozinca auzita atat de des pe stadionul de fotbal din orasul natal, cand oamenii, revoltati de deciziie brigazii de arbitrii, scandau la unison : "hotii, hotii".

 

Acum, dupa ce am spicuit, in treacat si cu detasare, evenimentele din Piata Victoriei de aseara, constat cu o nedisimulata amaraciune, ca acea lozinca inca este prezenta si atat de vie in mentalul colectiv romanesc.

 

Asta la aproape 30 de ani de la schimbarea sistemului, cel putin pe hartie.

 

Vorbeam deunazi cu un coleg de origine etiopiana, acum inginer in Scandinavia.Omul a avut norocul de a fi adoptat de o familie de aici.L-am intrebat, cum se simte, cand ajunge prin tara natala.

Mi-a raspuns :"Sometimes I feel ashamed, I got out, M."

 

Putin din acest sentiment am incercat si eu acum cateva luni, cand am fost in Romania.

 

 

Nu sunt adeptul alegerii unor indivizi patati, atata timp cat fac si treaba, dupa cum am vazut, ca este atitudinea vis-a-vis Basescu, un infractor de drept comun si un securist, pentru ca a avea oameni cinstiti si onesti la Putere, creeaza auspiciile unui mediu curat si propice dezvoltarii societatii romanesti(fata de care ma consider mai bun, mai ales vazand ce reprezinta si ce arata in momentul de fata), caruia inca incerc sa-i mai acord sanse, jur si sa ma bata zeii, daca nu o sa strabat iar mari si tari, pentru a vota, pe omu' ala, care betoneaza Romania in privinta legii off-shore.

 

Fara penali si mue PSD e pentru prosti gen @ion de la raion sau @picon.

 

Cati stiu de legea off-shore si implicatiile majore ale acesteia, mai ales in contextul exploatarii gazelor naturale din Marea Neagra?

 

Miskin, din una dintre tarile cu cei mai fericiti cetateni din lume,

:)

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...