Sari la conținut

#DreptatepentruMonica


Vizitator

Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

Zic sa facem o mica paranteza de la certurile astea de 3 lei și să vedem cu adevărat ce se întâmplă în această lume. Cum sa bati un copil așa ? Cum? Cum sa stea mama ta să audă țipetele de durere și să nu facă nimic ? Cum?

Se v-a face o petiție ,haideți să o semnam va rog . Putea fi copilul vostru ..

Mai jos este poza călăului care a snopito în bătaie și a aruncat o peste gardul spitalului

http://m.stirilekanald.ro/monica-s-a-intors-pentru-ultima-data-acasa-eleva-din-vidra-omorata-in-bataie-de-iubitul-gelos-va-fi-inmormantata-maine-familia-este-distrusa-de-durere-18102997

post-249003-0-80785600-1525937148_thumb.jpg

post-249003-0-75391100-1525937158_thumb.png

post-249003-0-56420300-1525937251_thumb.jpg

post-249003-0-19143900-1525937260_thumb.jpg

  • Like 9
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Mda... Din păcate mai există și asemenea scursuri!

Sa bati un om ,să îl lași lat iar tu sa te pui sa te culci știind că acel suflet moare în camera cu tine ,este strigător la cer. N am mai auzit de așa ceva de ani buni .

  • Like 9
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Acum o lună Monica a fost aruncată in curtea Spitalului din Vidra, lăsată acolo după ce a fost băgată în comă Glasgow de 4 puncte, încă un pas până la moarte...

 

Noaptea trecută, acum o lună, ea și-a întâlnit călăul, a bătut-o, a desfigurat-o și după s-a pus la somn, liniștit, împăcat... spre dimineața, mama vitrega a domnului Arghisan, s-a trezit și s-a îngrozit...deși probabil i-a auzit țipetele de peste noapte, cu fiecare lovitură primită, Monica era mai aproape de moarte, dar i-a fost teamă să intervină. Aceasta când a văzut copila l-a implorat să o ducă la spital, a dus-o, apoi a plecat mai departe, ca și cum nimic nu s-a întâmplat. Aceasta este povestea care circulă, despre cum a ajuns copila în comă profundă, cu leziuni incompatibile cu viața.

Adevarata poveste o știe călăul și Monica, dar Monica de la un moment nu mai știe nimic, probabil a intrat in comă încă din casa individului, probabil a renunțat să lupte, probabil e mai bine să nu își mai amintească... o lună de când Monica nu mai spune Mama, Tata sau Neneia, o lună de când pentru Monica este negru, o lună de când ne rugăm neîncetat, o lună de când așteptăm ca ea să deschidă ochii....

 

#dreptatepentruMonica

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Mai traieste ala care a batut-o ?

Da ,ea a fost internată la terapie intensivă salonul 6 iar el tot la terapie la salonul 9 din cauza unei probleme la rinichi. Cum frate sa îl lași să trăiască ? Cum? Cum să îl mai duci la spital? Criminalii au mai multe drepturi că noi. Trebuia schingiuit in fiecare zi ,sa sufere și să simtă durerea pe care a simțiți și copila asta . Sa plângă părinții lui la fel cum plâng și ai ei . Și cerul plânge pentru ea,era doar un copil .
  • Like 10
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

ea a murit .., probabil ca o sa faca puscarie acum

Și? Așa repede scapi de povară? Gata,daca a murit fac 20 ani pușcărie ,mai scad prostii ceva pentru buna purtare ,ies gras și cu bani in buzunar nu ?

Trebuia schingiuit in fiecare zi,dat cate 5 bice și după sare pe rana ,nu pușcărie . Pușcăria este că o casă pentru aceste animale .

  • Like 4
Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

ea a murit .., probabil ca o sa faca puscarie acum

Asa stiu si eu..ca a plecat intr-o lume probabil mai buna...D-zeu sa o ierte !!

Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Și? Așa repede scapi de povară? Gata,daca a murit fac 20 ani pușcărie ,mai scad prostii ceva pentru buna purtare ,ies gras și cu bani in buzunar nu ?

Trebuia schingiuit in fiecare zi,dat cate 5 bice și după sare pe rana ,nu pușcărie . Pușcăria este că o casă pentru aceste animale .

Să nu jignim animalele!
  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Din păcate, a fost scoasă pedeapsa cu moartea!

Târât pe jos , schingiuit ,bătut cu pietre ,dat foc . Asta îi trebuia lui. Moartea ar fi prea ușoară . Fiecare zi a vieții lui trebuie făcută să resimtă durerea fetei ,țipetele de durere ,tot.
  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Pedeapsa cu moartea este pentru statele din Evul Mediu(inclusiv US).

Pedeapsa cu moartea absolva vinovatul de vina.

Bine, ca legea este facuta de juristi si experti in probleme de etica, si nu de tzatze si birjari.

Ce ți se pare anormal in ceea ce am spus? Daca era copilul tau ?
  • Like 1
Link spre comentariu

scuzati ignoranta, dar cine e monica, cine e calaul, ce relevanta au aceste informatii pe un asemenea forum, si cu ce putem noi ajuta?

nu, nu sunt vreun insensibil, dar chiar nu inteleg legatura lor cu acest forum

ea a lucrat pe forum, el a fost pestele ei, fratele ei, sau ceva, si copilul, cine e copilul?

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Un caz dintre.... n cazuri.

 

Regretabil, dar asta e lumea în care trăim.

 

Personal, sunt de acord cu Miskin, în ce privește pedeapsa capitală.Nu rezolvă problema.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

scuzati ignoranta, dar cine e monica, cine e calaul, ce relevanta au aceste informatii pe un asemenea forum, si cu ce putem noi ajuta?

nu, nu sunt vreun insensibil, dar chiar nu inteleg legatura lor cu acest forum

ea a lucrat pe forum, el a fost pestele ei, fratele ei, sau ceva, si copilul, cine e copilul?

Nu, este un simplu copil care a fost omorât în bătaie de un drac . Știu că nu are relevanță cu forumul, dar sa mai lăsăm certurile de aici și să vedem ce se petrece în tara asta . Sa vedem cu justiția nu apară femeile ,sa vedem cum criminalii stau pe banii statului la pușcărie ,sa vedem cum o mama își strigă durerea pentru că ministerul nu o ia in seama. Sunt multe de văzut .

Daca am greșit cu postarea ,îmi cer eu scuze.

  • Like 4
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Un caz dintre.... n cazuri.

Regretabil, dar asta e lumea în care trăim.

Personal, sunt de acord cu Miskin, în ce privește pedeapsa capitală.Nu rezolvă problema.

Nu cred că au mai fost asemenea cazuri ,sa o arunci in curtea de spital iar la poliție sa dai declarație că " ea așa trebuia să doarmă ,este un copil .Copii nu au ce căuta aici " Sa fie serioși . Te sperie gândul că un tâmpit că el poate avea familie. Pedeapsa cu moartea este prea ușoară .
  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Zic sa facem o mica paranteza de la certurile astea de 3 lei și să vedem cu adevărat ce se întâmplă în această lume. Cum sa bati un copil așa ? Cum? Cum sa stea mama ta să audă țipetele de durere și să nu facă nimic ? Cum?

Se v-a face o petiție ,haideți să o semnam va rog . Putea fi copilul vostru ..

Mai jos este poza călăului care a snopito în bătaie și a aruncat o peste gardul spitalului

http://m.stirilekanald.ro/monica-s-a-intors-pentru-ultima-data-acasa-eleva-din-vidra-omorata-in-bataie-de-iubitul-gelos-va-fi-inmormantata-maine-familia-este-distrusa-de-durere-18102997

Si ce rezolvi daca semnezi o petitie??

Hai sa-ti spun eu cum merge treaba intr-o tara civilizata cu oameni responsabili.

"Schema" este extrem de simpla.Iti gasesti un job sau faci un business legal,prin urmare platesti taxe si impozite care merg la institutiile statului (politie,justitie,sanatare......) Cu cat mai multi bani,cu atat sunt mai putrnice,dotare si profesioniste aceste institutii.

Chiar si o prostituata poate transforma meseria asta in una semilegala foarte simplu,infiinteaza o firmulita cu obiect de activitate "masaj erotic" declara veniturile care sunt impozitate si uite asa deveniti oameni cu drepturi.

Apropo,am vazut clipul cu tiganul ala care bate un om nevinovat pentru un cacat de loc de parcare.Despre incidentul ala de ce nu comentezi,ca si ala e om iar cioroiul ala merita sa i se rupa picioarele si bagat in scaun cu rotile.

Concluzia:Nu mai fiti ipocriti in PLM.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Si ce rezolvi daca semnezi o petitie??

Hai sa-ti spun eu cum merge treaba intr-o tara civilizata cu oameni responsabili.

"Schema" este extrem de simpla.Iti gasesti un job sau faci un business legal,prin urmare platesti taxe si impozite care merg la institutiile statului (politie,justitie,sanatare......) Cu cat mai multi bani,cu atat sunt mai putrnice,dotare si profesioniste aceste institutii.

Chiar si o prostituata poate transforma meseria asta in una semilegala foarte simplu,infiinteaza o firmulita cu obiect de activitate "masaj erotic" declara veniturile care sunt impozitate si uite asa deveniti oameni cu drepturi.

Apropo,am vazut clipul cu tiganul ala care bate un om nevinovat pentru un cacat de loc de parcare.Despre incidentul ala de ce nu comentezi,ca si ala e om iar cioroiul ala merita sa i se rupa picioarele si bagat in scaun cu rotile.

Concluzia:Nu mai fiti ipocriti in PLM.

Aloo, pipilică ,vezi că vorbești despre ce nu știi . Care tigan ? Tu vorbești despre fratemiu? Stai liniștit .

Aici era vorba despre altceva.Putea fi fiieta bai ! Ipocrit ești tu . Aici se discuta despre altceva ,nu despre ce căcat îndrugi tu !

Tu habar nu ai despre ce vorbești . De ce să plătesc la stat ? Că să stea **spam editat**ii ,criminalii pe banii mei ? Bai , sunt sătulă de d-astia care țin partea pușcăriasilor. Cu ce a greșit mă copilul asta ? Cu nimic ! Du-te nene și postează in alta parte că ești pe langa subiect rău de tot.

Link spre comentariu
Reputație: 1647
  • Oras:craiova
  • Oras:craiova

ieri a oprit politia la craiova un barbat de etnie  cu cateva gloante trase in cauciuc . Si ce credeti ca a facut tipul de 130 de kg dupa ce l-au batut si i-au pus catusele . Striga dupa maica-sa !! 

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...