Sari la conținut

#DreptatepentruMonica


Vizitator

Postări Recomandate

  • Oras:F
  • Oras:F

Și? Așa repede scapi de povară? Gata,daca a murit fac 20 ani pușcărie ,mai scad prostii ceva pentru buna purtare ,ies gras și cu bani in buzunar nu ?

Trebuia schingiuit in fiecare zi,dat cate 5 bice și după sare pe rana ,nu pușcărie . Pușcăria este că o casă pentru aceste animale .

Iese in cativa ani, acolo isi face cunostinte interesante si ajunge "om de afaceri". Cu fondurile UE pentru "mici afaceri" s-au facut la cuiburi de infractori de n-aveti idee. Deocamdata isi traiesc fanteziile de mici afaceristi/agricultori, dar cand o baga in gard ce credeti ca vor face? Si sunt cetateni, multi respectabili, multi va intra in case drept clienti si sunt considerati dezirabili iar cand vine proba contrarie este prea tarziu. Iar pentru un cetatean normal, sa intervina, este mai rau ca moartea: va fi victima represiunilor aparatului de stat, ca baba condamnata la puscarie pentru ca betivul care incerca s-o violeze a murit... http://adevarul.ro/locale/vaslui/bunicuta-80-ani-omorat-violator-trimisa-puscarie-ce-puteam-fac-inceput-pipaie-1_58f8a75e5ab6550cb8696fd9/index.html

 

Asta este STATUL, astia sunt "oamenii legii", judecatorii, procurorii si legile votate prin reprezentanti ca Vlad Cosma, "Nelu Mexicanu" etc. 

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Hai fraților să cotizam la stat ,că să o ducă mai bine pușcăriașii . Să iasă cu mai mulți bani de acolo și cu burta mai mare de cat au intrat .

Și când vor ieși afară,să facă iarăși același lucru ,că doar ce plm sunt și ei oameni .

DE ASTA SE DUCE TOT DE RAPA BAI ,DIN CAUZA PROSTILOR CARE CRED CA PUSCARIASII SE VOR SCHIMBA VREODATA

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

ieri a oprit politia la craiova un barbat de etnie  cu cateva gloante trase in cauciuc . Si ce credeti ca a facut tipul de 130 de kg dupa ce l-au batut si i-au pus catusele . Striga dupa maica-sa !!

 

Așa sunt oltenii,o parte din ei ,când fac ceva grav striga pe mă-sa.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Ca sa fiu ONTOPIC, degeaba ii bagam la puscarie: criminali, infractori, violatori, **spam editat**i (avem pe forum cativa) pentru ca TUDOREL si PSD le da drumul in liberate. Nu e nici un misto, asta e realitate.

Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Aloo, pipilică ,vezi că vorbești despre ce nu știi . Care tigan ? Tu vorbești despre fratemiu? Stai liniștit .

Aici era vorba despre altceva.Putea fi fiieta bai ! Ipocrit ești tu . Aici se discuta despre altceva ,nu despre ce căcat îndrugi tu !

Tu habar nu ai despre ce vorbești . De ce să plătesc la stat ? Că să stea **spam editat**ii ,criminalii pe banii mei ? Bai , sunt sătulă de d-astia care țin partea pușcăriasilor. Cu ce a greșit mă copilul asta ? Cu nimic ! Du-te nene și postează in alta parte că ești pe langa subiect rău de tot.

Ba lasati in PLM ipocrizia,cand varsati lacrimi de mila altora si sunteti indignati de ce fac autoritatile,puneti-va intrebarea,voi cu ce contribuiti,ca lucrurile sa mearga bine in tara asta.Pana la urma din punct de vedere juridic,voi nu va numiti paraziti intestinali?

Pe scurt:Un om care nu contribuie cu nimic la dezvoltarea societatii,n-are niciun drept,nici macar ala de a comenta.PUNCT

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Ba lasati in PLM ipocrizia,cand varsati lacrimi de mila altora si sunteti indignati de ce fac autoritatile,puneti-va intrebarea,voi cu ce contribuiti,ca lucrurile sa mearga bine in tara asta.Pana la urma din punct de vedere juridic,voi nu va numiti paraziti intestinali?

Pe scurt:Un om care nu contribuie cu nimic la dezvoltarea societatii,n-are niciun drept,nici macar ala de a comenta.PUNCT

De unde știi tu că nu contribui cu nimic ?

Ți-am zis ,ești pe lângă subiect . Bea un pahar de vin și lasă-mă.

Nu vars lacrimi de mila nimănui,vars lacrimi pentru părinții fetei ,pentru ea ,pentru chinurile îndurate . De ce ? Pentru ce ? De când să iubești este o infracțiune ?

Tu cu ce contribui la stat ? Lasă mă cu arfe din astea .

In Turcia ,pușcăria îți mănâncă zilele ,nu că la români. Stam ,mâncăm,bem,fumam,și ieșim grași și cu bani in buzunar. Ntz .

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Ca sa fiu ONTOPIC, degeaba ii bagam la puscarie: criminali, infractori, violatori, **spam editat**i (avem pe forum cativa) pentru ca TUDOREL si PSD le da drumul in liberate. Nu e nici un misto, asta e realitate.

Se baga acum legea să facă pârnaie acasă ,atunci sa vezi ce frumos stau ! Prostie in floare la noi la Romanica.
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Dreptul la opinie nu mi-l poate lua nimeni,chiar daca contribui chiar daca nu ! DE ACEEA IN PULA MEA AVEM DREPTURI ,DREPTURILE OMULUI . CITITI INAINTE SA VORBITI

Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

De unde știi tu că nu contribui cu nimic ?

Ți-am zis ,ești pe lângă subiect . Bea un pahar de vin și lasă-mă.

Nu vars lacrimi de mila nimănui,vars lacrimi pentru părinții fetei ,pentru ea ,pentru chinurile îndurate . De ce ? Pentru ce ? De când să iubești este o infracțiune ?

Tu cu ce contribui la stat ? Lasă mă cu arfe din astea .

In Turcia ,pușcăria îți mănâncă zilele ,nu că la români. Stam ,mâncăm,bem,fumam,și ieșim grași și cu bani in buzunar. Ntz .

Incidentul ala cu fratele tau de ce nu e de comentat?Nu tot infractiune e si se pedepseste cu puscaria?

Lasa-ti in PLM ipocrizia!

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Pipilică ,mai uită-te o data la copila asta ,așa putea fi și ficata. Atunci la fel spuneai că dacă nu contribuie cu nimic la stat nu are drepturi ?

post-249003-0-46820500-1525941810_thumb.png

Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Dreptul la opinie nu mi-l poate lua nimeni,chiar daca contribui chiar daca nu ! DE ACEEA IN PULA MEA AVEM DREPTURI ,DREPTURILE OMULUI . CITITI INAINTE SA VORBITI

Si de ce PLM ai sarit ca arsa cand am spus de tiganul ala care a batut un om nevinovat.Ala nu merita macar 5-6 ani de puscarie?Eu nu am dreptul la opinie?

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Se baga acum legea să facă pârnaie acasă ,atunci sa vezi ce frumos stau ! Prostie in floare la noi la Romanica.

 

Romania nu are viitor. Nu mai zic de ce si cum ca am zis-o de 1000 de ori. Se mai mira cineva de ce suntem numarul 2 la ca popor emigrant ? (Miskin e dovada vie).

Pe locul 1 sunt sirienii, dar aia au razboaie, noi ce avem ? lideri/politicieni tradatori de tara, super avuti care ar fi in stare sa o vanda si masa ca sa le fie lor bine.

 

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Incidentul ala cu fratele tau de ce nu e de comentat?Nu tot infractiune e si se pedepseste cu puscaria?

Lasa-ti in PLM ipocrizia!

Fratemiu nu a omorât un om. Fratemiu nu a bătut o femeie în viață lui. Nu știi ce s-a întâmplat atunci ,așa că nu comenta . Și pentru curiozitatea ta ,a primit o amenda penală . Ia și joac-o p-asta!

Mai bine ne-ai povesti tu despre pușcăriași,că văd că tare iei foc pentru ei.

Link spre comentariu
Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Pipilică ,mai uită-te o data la copila asta ,așa putea fi și ficata. Atunci la fel spuneai că dacă nu contribuie cu nimic la stat nu are drepturi ?

1. Nu am fata,am doi baieti.

2. Sigur ca imi pasa,dar nu parerea ipocritilor.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

ieri a oprit politia la craiova un barbat de etnie  cu cateva gloante trase in cauciuc . Si ce credeti ca a facut tipul de 130 de kg dupa ce l-au batut si i-au pus catusele . Striga dupa maica-sa !!

 

maaaaaamiiiiii!!!! :))))
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Si de ce PLM ai sarit ca arsa cand am spus de tiganul ala care a batut un om nevinovat.Ala nu merita macar 5-6 ani de puscarie?Eu nu am dreptul la opinie?

Bai ,tembelule, nu am sărit că arsă cu nimic . Ți-am zis că ,tigan ești tu . Am încheiat discuția cu oameni că tine . Stai in plm pe forum și joacate cu miky ,nu cu mine. Eu nu stau drepți in fata ta ,cum stau enoriașii .
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

1. Nu am fata,am doi baieti.

2. Sigur ca imi pasa,dar nu parerea ipocritilor.

E irelevant ce ai . Daca sunt așa de deștepți că tine ,e clar. Hai ,zi faina că nu are rost !
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Nu cred că au mai fost asemenea cazuri ,sa o arunci in curtea de spital iar la poliție sa dai declarație că " ea așa trebuia să doarmă ,este un copil .Copii nu au ce căuta aici " Sa fie serioși . Te sperie gândul că un tâmpit că el poate avea familie. Pedeapsa cu moartea este prea ușoară .

Sunt și mai grave, dacă stai sa urmărești o săptămână pe la TV, o iei razna.

Link spre comentariu

Reputație: 40328
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Fratemiu nu a omorât un om. Fratemiu nu a bătut o femeie în viață lui. Nu știi ce s-a întâmplat atunci ,așa că nu comenta . Și pentru curiozitatea ta ,a primit o amenda penală . Ia și joac-o p-asta!

Mai bine ne-ai povesti tu despre pușcăriași,că văd că tare iei foc pentru ei.

De ce fa amenda penala cand bati cu bestialitate un om nevinovat?

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...