Sari la conținut

Coltul microbistilor === FIFA 2018 ===


Postări Recomandate

  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Croatii au fost mai buni meritau sa castige , ploaia torentiala arata nedreptatea arbitrajului

Asta inseamna sa fii tara mica noi stim pe pielea noastra

Pacat ca tot asa acu cateva zile Stiepe Miocic cel mai mare campion de mma HW din UFC a fost impuns in oki de multe ori cu degetele si doar asa a putut fi invins , prin trisare si arbitraj slab

De ce n-a stiut laba fripta de arbitru pulii sa mearga la ecran la caderea de pizda isterica a lu Grizmuian ala ?

  • Like 2
Link spre comentariu

Croatii au fost mai buni meritau sa castige , ploaia torentiala arata nedreptatea arbitrajului

Asta inseamna sa fii tara mica noi stim pe pielea noastra

Pacat ca tot asa acu cateva zile Stiepe Miocic cel mai mare campion de mma HW din UFC a fost impuns in oki de multe ori cu degetele si doar asa a putut fi invins , prin trisare si arbitraj slab

De ce n-a stiut laba fripta de arbitru pulii sa mearga la ecran la caderea de pizda isterica a lu Grizmuian ala ?

blat ordinar, pisamas pe aribtrajul asta de 2 lei a aluia din Argentina si pe Colina (ala cu par) care l-a recomandat.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie

Pentru prima dată în istoria Cupei Mondiale, Africa dă câștigătoarea trofeului!

https://scontent.fotp3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/37072660_567496610318891_122539909490671616_n.jpg?_nc_cat=0&oh=ea276ba2bef0a4398a6c8267bedd0f31&oe=5BD4B37C

  • Like 2
Link spre comentariu

Gol Franta dintr-o lovitura libera care sincer n-a prea fost fault. Cum sa pui in finala arbitru argentinian cand Croatia a eliminat Argentina ????

Croatia a jucat un meci cu Argentina in grupe care nu a fost decisiv,Argentina mergand in Optimi,umde chiar Franta a eliminat-o!! Deci asta nu este relevant ca au pus un arbitru Argentinian!! Ca au tras cu Francezii asta este alta discutie
Link spre comentariu
  • Oras:ÃŽntr-o lume nebună
  • Oras:ÃŽntr-o lume nebună

Diferența dintre Franta si Croația, Franta are jucatori Africani născuți in Franța pe când Croația jucatori Croați născuți în Elveția

Felicitări pentru Croația !

Link spre comentariu
  • Oras:Blaj
  • Oras:Blaj

S-a încheiat încă o ediție a Cupei Mondiale! A fost un turneu final organizat perfect de rusi. Atmosfera din tribune a fost frumoasă, nu spectaculoasă, unde a primat fair-play-ul.

 

A fost un turneu final frumos, spectaculos, pe alocuri, unde echipele sud-americane au dezamăgit. Dar am avut parte și de surprize plăcute. De departe, Croația a fost cea mai plăcută surpriză al acestui Mondial. Și pentru mulți e adevărata câștigătoare, și pe bună dreptate. Cred ca Croația a fost cea mai frumoasă echipă de la Mondial. Croația a jucat fotbal de la început până la sfârșit la acest turneu final, cu aceeași ardoare, cu aceeași inimă ieșită din piept, cu același suflet mare. Croații au crezut mereu în șansa lor, în victorie și calificare și chiar în câștigarea titlului mondial.

 

Ar fi fost prea frumos ca această țară de 4 milioane de locuitori să devină cea mai bună din lume.

 

Franța, are o generație bună, a fost puternică, dar norocoasă. Franța n-a strălucit, au jucat precaut fiecare meci și au forțat cât a fost nevoie; au jucat meschin, cinic, "italieneste". A fost o echipă solidă, greu de bătut.

 

La ce fotbal au jucat toate echipele prezente la acest campionat mondial, nu prea ne-au dat pe spate niciuna. Cred că e prea mult "teatru" în fotbal din zilele noastre. Prea multe simulări...

 

VAR-ul? A fost folosit în premieră la un CM, însă, din punctul meu de vedere nu a rupt gura târgului. Au existat decizii eronate luate și cu acest sistem video. Cred că mai trebuie îmbunătățit.

 

Urmează mondialul din 2022, din Qatar, care se va desfășura în perioada 21 noiembrie - 18 decembrie. Și ar putea fi primul mondial cu 48 de echipe. Sau ultimul cu 32 de echipe. La turneul final din 2026, organizat de SUA-Canada-Mexic vor participa 48 de echipe, împărțite în 16 grupe a câte 3 echipe. Câștigătoarele grupelor se califică în 16-imi de finală. Rămâne de văzut ce se va întâmpla la acel CM. Multe echipe probabil vin cu alte generații.

 

Concluzia pe care o putem trage după acest campionat mondial este ca scopul scuză mijloacele. Sportul trebuia să fie o "competiție și un spectacol". Prea mulți bani. Spectacolul dispare. Rămâne scopul.

 

Cât despre România? Nu știu când ne vom mai califica la un campionat mondial. Cred că avem multe de învățat de la multe naționale prezente la acest turneu final.

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Franta - Croatia

     Scor pauza

         2-1


We don't have a winner  :no2 

 


 Franta - Croatia

      Scor final joc

           4-2

We don't have a winner  :no2 

P.S. daca am ratat vreun castigator ... nu ezitati si atrageti-mi atentia ...         :hihat

  • Like 4
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Naţionala Croaţiei a donat toţi banii câştigati la Campionatul Mondial copiilor defavorizaţi

 

Echipa condusă de Zlatko Dalic a avut un parcurs impresionant până în finala turneului, dar au fost înfrânţi de selecţionata “cocoşilor” cu scorul de 4-2.

 

În întregime, turneul a fost un real succes pentru naţiunea cu aproximativ 4 milioane de locuitori, deoarece au reuşit să ajungă în premieră într-un meci, pe plan internaţional, cu trofeul pe masă.

 

Fiind a doua echipă din 32 de participante în Rusia, “Blazers” au primit 21 de milioane lire sterline, conform informaţiilor. Cei 22 de jucători croaţi, fiind exclus Nikola Kalinic, dar şi staff-ul tehnic, au ales să doneze banii şi bonusurile pentru copiii defavorizaţi, oferindu-le şansa de a călători. Este un gest fantastic demn de respect al echipei croate, deoarece nu multe naţiuni fac acelaşi lucru.

 

“Echipa naţională a donat banii primiţi pentru participarea la Cupa Mondială 2018 unei fundaţii pentru copii.

 

 

Această fundaţie plăteşte excursii pentru copiii care nu au văzut niciodată Marea Adriatică. Naţionala Croaţiei este alături de popor şi face tot ce poate să îl ajute, mai presus de victorii. Toţi copiii Croaţiei vor putea să meargă la mare măcar 7 zile. Este puţinul pe care putem să îl facem pentru cei aflaţi la nevoie”, este mesajul emoţionant al selecţionerului croat, postat pe pagina de Facebook. Antrenorul croat deplânge situaţia din sistemul de sănătate din ţară, dar şi criza din sistemul educaţional. A transmis un mesaj dur politicienilor, pe care ii acuză că au dus ţara în criză: “Croaţia a fost dusă în abisul mizeriei”.

 

Sursa Mediafax

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...