Sari la conținut

Voua ce masini va plac


Postări Recomandate

Reputație: 10279
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

sa nu credeti ca a facut bani din Bitcoin.Andy a avut de mic bani de pe urma unor vanzari de terenuri pe cateva zeci de milioane

 

Nu cunosc personajul, dar din cate zici bag seama ca-i precum in celebra pilda cu miliardarul american: cand era mic copil, intr-o zi a primit un mar. In loc sa-l mance, l-a lustruit frumos, l-a vandut la pret bun si a luat doua mere. Le-a facut prajitura, a vandut-o si cu banii aia a luat un kil de mere...

 

...si tot asa, pana cand pe la 18 ani i-o murit unchiu, o primit mostenire primele sale 10 milioane de dolari, si atunci si-o inceput intr-adevar afacerile... :)

  • Like 2
Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Ce fraier telectualul corector cu 24 de ani de scoala

 

Nu stie nici macar  ce inseamna o cacocofonie - alaturarea unor silabe asemanatoare : ca si ca , ga si ga , ca si co ...etc

 

"Ca gaina " nu este socotita  cacofonie . Unde vezi ba silabe de acelasi fel ? =))

 

 

CACOFONÍE, cacofonii, s. f. Asociație neplăcută de sunete; cacofonism. ♦ (Muz.) Suprapunere de sunete discordante; lipsă de armonie. – Din fr. cacophonie

 

 

CACOFONÍE, cacofonii, s. f. Asociație de sunete neplăcute auzului. În propoziția «Tata mi te-a dat ca dar» avem un exemplu de cacofonie. ♦ (Muz.) Întîlnire de sunete discordante, lipsă de armonie.

 

 

 

Mai bine ai tăcea, semidoctule!

  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator mc hammer
Reputație: 0

Astept propunerile voastre in zilele urmatoare.Si chiar am o invitatie pentru cine doreste sa mearga cu mine la un test drive cu una din masinile mele, sau daca va dori cu una din masinile prietenului meu Andy.

test drive pt masini de strada sau offroad?

si in ce zona va avea loc test-drive-ul, pt ca e mega important sa fie cat de cat liber :)

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...