Sari la conținut

Sugestie pentru pisicutz


Vizitator

Postări Recomandate

Din punctul meu de vedere, cu cat au aparut mai mult "oportunitati" d-astea de comunicare online, cu atat nu mai poti comunica in mod real cu nimeni. Poze, filme, frectie la camera... dar contact personal, real, sa cunosti oameni si sa explorezi ceva impreuna cu ei?! Nici poveste! Fiecare izolat in propria sa bula de frustrari, neputinte si nebunie, aparandu-si ratarea cu ferocitate ca nu cumva sa "sufere" (desi sufera groaznic in starea asta). Pana prin 2000 te mai puteai intalni cu oameni, mai faceam un sex in grup, mai dezvoltam ceva impreuna... dup-aia totul a devenit "meserie"si daca nu iese banu' acum, numarat, din ceva, nu are rost sa o facem... mai bine stam la skype.  :laugh2

 

Bine zici, cum era bancul ala.

 

Am vazut azi la o terasa un tip, n-avea laptop, n-avea tableta, nici smartphone n-avea, statea asa si bea o cafea, ca un psihopat.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator mc hammer
Reputație: 0

Bine zici, cum era bancul ala.

 

Am vazut azi la o terasa un tip, n-avea laptop, n-avea tableta, nici smartphone n-avea, statea asa si bea o cafea, ca un psihopat.

sau un ziar, o carte, direct la ospiciu

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

Din punctul meu de vedere, cu cat au aparut mai mult "oportunitati" d-astea de comunicare online, cu atat nu mai poti comunica in mod real cu nimeni. Poze, filme, frectie la camera... dar contact personal, real, sa cunosti oameni si sa explorezi ceva impreuna cu ei?! Nici poveste! Fiecare izolat in propria sa bula de frustrari, neputinte si nebunie, aparandu-si ratarea cu ferocitate ca nu cumva sa "sufere" (desi sufera groaznic in starea asta). Pana prin 2000 te mai puteai intalni cu oameni, mai faceam un sex in grup, mai dezvoltam ceva impreuna... dup-aia totul a devenit "meserie"si daca nu iese banu' acum, numarat, din ceva, nu are rost sa o facem... mai bine stam la skype.  :laugh2

 

unii cauta sa-si satisfaca online ideea ca sunt zeii propriului destin, ca macar "realitatea" asta o pot controla. altii cauta socializare, o pizda, o pula, freaca menta, se distreaza, altii sunt pur si simplu fucked up, profund inadaptati, care doar aici au loc, doar aici au un act de identitate, o voce, aici cred ei ca sunt ascultati, ca sunt importanti, au o menire, un sens.

 

pentru ca-s goi in real life, incearca sa-si umple acest hau prin ce fac in online...dar, la general, tot ce inseamna social media nu face decat sa ne indeparteze, desi vorbim in timp real, ne vedem moacele de la mii de km...dar suntem straini unii de altii.

 

vestea trista e ca, in unele cazuri, asta vrem, de asta avem nevoie. ne-am plictisit de realitatea aceea, ca ori e prea urata ori e prea saraca ca sa ne mai "multumeasca".

 

altii mixeaza cele doua realitati...deh, gusturi si gusturi! 

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...