Sari la conținut

dracnea blocheaza trenurile cu protestatari


Postări Recomandate

  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti

Am fost si eu in piata anul trecut o singura data doar sa ma conving ce e pe acolo. Pot sa spun ca nu am fost de acord cu protestul asta continuu al lor mai ales in zilele de sarbatori mari cum a fost Craciunul. Nu mi-am declarat adeziunea fata de miscarea rezist. Sunt si personaje dubioase pe acolo, care nu prea stiu cu ce se ocupa in viata de zi cu zi. In schimb am participat la protestul din 2012 contra guvernului Boc si a lui Traian Basescu ( am fost bagat in duba alaturi de alti camarazi si chiar abuzat). Consider ca a existat mai mult entuziasm atunci ( cine stie poate erau si psd-isti infiltrati) iar galeriile de fotbal si-au facut treaba. Nu inteleg de ce ultrasii nu mai actioneaza acum, probabil si datorita atitudinii ostile a celor din piata fata de ei.

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Am fost si eu in piata anul trecut o singura data doar sa ma conving ce e pe acolo. Pot sa spun ca nu am fost de acord cu protestul asta continuu al lor mai ales in zilele de sarbatori mari cum a fost Craciunul. Nu mi-am declarat adeziunea fata de miscarea rezist. Sunt si personaje dubioase pe acolo, care nu prea stiu cu ce se ocupa in viata de zi cu zi. In schimb am participat la protestul din 2012 contra guvernului Boc si a lui Traian Basescu ( am fost bagat in duba alaturi de alti camarazi si chiar abuzat). Consider ca a existat mai mult entuziasm atunci ( cine stie poate erau si psd-isti infiltrati) iar galeriile de fotbal si-au facut treaba. Nu inteleg de ce ultrasii nu mai actioneaza acum, probabil si datorita atitudinii ostile a celor din piata fata de ei.

După tine, cam ce treabă au făcut și ar face galeriile de fotbal?

Prietene, tu poți compara ca amploare, număr de manifestanți și mesaj, ce a fost in 2012, cu ce a fost în iarnă? Atunci a fost un pretext cu Arafat (care nu este nici el curat, stai cuminte!), cu motivul protestelor de acum cateva luni? Și dacă nu ai fost de acord cu protestul, de ce ai fost? În 2012 galeriile de fotbal au atacat cu borduri jandarmii, au dat foc la pubele, băncuțe. și ce au mai nimerit, lucru cu care si fost de acord, din moment ce spui că "și-su făcut treaba" (sună cel puțin ciudat afirmația asta a ta). În iarnă nu s-a întâmplat nimic de acest fel, dar nu ai fost de acord cu protestul.

Nu știu cum să-ți spun, dar cred că ești un mic pesedist ce încearcă să ne aburească "dubtil".

P.S. Mă îndoiesc că te băgau ăia în dubă, nevinovat.

  • Like 4
  • Minus 4
Link spre comentariu
Vizitator cavadoro
Reputație: 0

Nu sunt psdist imi bag pula in ei, doar ca as fi de parere sa actioneze la fel galeriile de fotbal. De ce atunci au procedat asa si acum nu?

Ce legatura are fotbalul cu politica si cu starea jalnica in care a ajuns tara din cauza psd-ului?

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

pesede se teme de romanii din Diaspora, DN1 e blocat - si nu din cauza celor care vor sa se duca in mini-concediu. La metrou se umbla cu arme automate de parca ar fi teroristi. 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Nu sunt psdist imi bag pula in ei, doar ca as fi de parere sa actioneze la fel galeriile de fotbal. De ce atunci au procedat asa si acum nu?

Uite că au venit și ultrașii! Ești mulțumit? Exact, dar exact ce a dorit PSD-ul! Fără ei, nu erau doar 50.000 de oameni, ci 100.000. 

Pesedist mic și pervers, cum ai ieșit tu la lumină!

P.S. Acum am venit de acolo. Evident, că am plecat, nu pentru hârjoneală cu jandarmii m-am dus. 

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti

Uite că au venit și ultrașii! Ești mulțumit? Exact, dar exact ce a dorit PSD-ul! Fără ei, nu erau doar 50.000 de oameni, ci 100.000.

Pesedist mic și pervers, cum ai ieșit tu la lumină!

P.S. Acum am venit de acolo. Evident, că am plecat, nu pentru hârjoneală cu jandarmii m-am dus.

Esti intr-o eroare totala nea picoane.Crezi ca obtineai ceva cu atatea proteste pasnice. Intradevar au avut si ele rostul lor dar trebuia rupta pisica in doua. Crezi ca aia din galerii sunt psd-isti. Pe aia i doare in pula.
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

GUVERNULTREBUIE SA CADA IN NOAPTEA ASTA.

pesede si dragnea vor pleca doar cu furcile si cu topoarele. Nu mai exista decenta si demnitate in acest Guvern !

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Esti intr-o eroare totala nea picoane.Crezi ca obtineai ceva cu atatea proteste pasnice. Intradevar au avut si ele rostul lor dar trebuia rupta pisica in doua. Crezi ca aia din galerii sunt psd-isti. Pe aia i doare in pula.

Băiete, chiar știu ce spun! Se vede că ești (prea) tânăr pentru a înțelege. Proteste pașnice, masive, zi de zi, în toată țara, au mai multe șanse de reușită decât nebunia asta. 

 

Galeriile nu au treabă cu politica, ci cu jandarmii cu care se tot zmardoiesc pe la meciuri. Nici nu e nevoie să-i asmută P:S:D,-ul. 

  • Minus 5
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...