Sari la conținut

Hypermarketuri


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

In Bucur Obor gasesti cam orice insa nu te astepta sa fie ieftin sau de calitate. Piata insa e foarte OK, au parcare subterana, hala de peste, tot ce vrei :)

La un moment dat, inainte de renovare, era cea mai mare piata din SE Europei.

 

Am observat ca se gasesc multe lucruri prin Obor, in special am remarcat hala aceea de peste, dar totusi.. cea mai mare piata din SE Europei, hmm sunt uimita.. 

Link spre comentariu
Vizitator mc hammer
Reputație: 0

Piata e mai mica acum insa este curata si civilizata, cat de cat. Inainte era enorma, foarte multa mizerie si multi hoti de buzunare.

Iar legat de hala Obor, multi au vrut sa o transforme in mall, insa nu au reusit pentru ca este cladire de patrimoniu.

  • Like 1
  • Minus 4
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Si mie imi plac unele produse de la ei - calitate / pret.

 

Este adevarat! Trebuie doar sa stii ce sa alegi. Mie imi plac foarte mult anumite promotii. Gama Alesto este chiar ok pentru seminte. La bauturi nu au ei mare lucru, mai ales la bere care e cam slaba calitativ. Vinurile sunt nu tocmai de top, dar merg. Au ei saptamanile astea cu fel de fel de produse de prin diverse colturi are lumii. Parca chiar au avut cateva produse bune de peste prut.

Kaufland e bun pentru fructe si legume insa in rest cel mai de seama ramane carrefour pentru cumparaturile de weekend care sa iti ajunga toata saptamana.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Este adevarat! Trebuie doar sa stii ce sa alegi. Mie imi plac foarte mult anumite promotii. Gama Alesto este chiar ok pentru seminte. La bauturi nu au ei mare lucru, mai ales la bere care e cam slaba calitativ. Vinurile sunt nu tocmai de top, dar merg. Au ei saptamanile astea cu fel de fel de produse de prin diverse colturi are lumii. Parca chiar au avut cateva produse bune de peste prut.

Kaufland e bun pentru fructe si legume insa in rest cel mai de seama ramane carrefour pentru cumparaturile de weekend care sa iti ajunga toata saptamana.

 

La gama Alesto - sunt bune si alunele, chiar imi plac vreau sa spun. Mai au un iaurt stil grecesc la fel destul de bun.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

La gama Alesto - sunt bune si alunele, chiar imi plac vreau sa spun. Mai au un iaurt stil grecesc la fel destul de bun.

 

Da, alunele alea de pamant, la pungile alea mari. Pretul foarte ok si chiar gustoase, nu rancede ca majoritatea conservaraielor care stau uitate pe rafturi si imbibate in ulei. Chiar mi-a placut saptamana greceasca, au avut niste iaurturi cu mai multa grasime, dar foarte cremoasa. Nasi-mea ma invata, ca in loc sa pui smantana pe sarmale, pui un iaurt cu ceva mai multa grasime si ies perfecte :D

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator mc hammer
Reputație: 0

Din ce in ce mai multi vad ca mananca in supermarket-uri. Desfac, gusta, lasa la loc, mai departe la fel. Eventual mai cumpara ceva si pleaca. Cica pe angajati ii avantajeaza ca toate produsele desfacute sunt luate la pret de nimic, de aceea inchid ochii.

Saracie mare

Link spre comentariu

Din ce in ce mai multi vad ca mananca in supermarket-uri. Desfac, gusta, lasa la loc, mai departe la fel. Eventual mai cumpara ceva si pleaca. Cica pe angajati ii avantajeaza ca toate produsele desfacute sunt luate la pret de nimic, de aceea inchid ochii.

Saracie mare

La ce salarii au cred si eu .

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...