Sari la conținut

Romania sub conducerea PSD


Postări Recomandate

Mesaj preluat

 

"

Ai trecut de 60 de ani si ai votat cu mandrie PSD. Te tarasti amarnic de la o pensie la alta si esti trist, singur si amarat. Copiii ti-au plecat in strainatate, impreuna cu nepotii, datorita bunastarii aduse de PSD dupa Revolutie... Esti un om dârz, demn, cu personalitate si nu-ti vinzi votul fara o galeata, un kil' de ulei sau de faina...

Seara, stai cocotat in pat mort de caldura vara si zgribulit de frig iarna, cu putinii dinti ramasi scâşnind de ciuda la auzul cuvintelor Kovesi, Iohannis, portocale, cucuvele si stat paralel. Nu iti permiti vizita la dentist, tot din cauza statului paralel. Si nici pasta de dinti...

Dar macar ti-au crescut pensia...cu 100 de lei, odata cu taxele, preturile mancarii, benzinei, gazelor, curentului, apei, transportului. De atata suparare cu statul paralel ajungi la spital iar acolo esti tratat ca un animal, fara spaga esti mort. Medicii nu sunt buni. Nimeni nu te baga in seama. Medicii din statul paralel au plecat in Franta. Medicamentele sunt scumpe in cel mai bun caz sau nu exista deloc in cel mai rau caz.

Ajungi acasa si-o gasesti sparta de talharii pe care tocmai i-a eliberat PSD din puscarii... iti incalzesti ciorba in care inmoi paine dramuita de acum 3 zile, deja tare ca piatra. Injuri printre dinti iar strainii, pe Soros, corporatistii, antreprenorii si pe drogatii din Piata Victoriei in timp ce il asculti cu speranta pe Gadea, Badea si Ciuvica. Te suna copiii din Danemarca, tocmai ce au ajuns de la munca si pleaca in parc sa alerge. Nepotii nu sunt cu ei, sunt la cursurile de chitara si informatica de dupa scoala. Iar tu scâncesti amar, singur, amarat, bolnav dar macar ai castigat ceva: inca o zi de lupta cu "Statul paralel !"

 

"

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

Trist,dar adevarat..acum sunt convins ca aici nu se mai poate face absolut nimic...jigodiile astea nu se vor da niciodata duse de la putere atata timp cat au voturi(cate si cum sunt obtinute,stim cu totii)...cred cu tarie ca singura si unica solutie este sa plecam...indiferent de varsta...cei care se descurca si pun osu la treaba nu au de ce sa se teama..

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Trist,dar adevarat..acum sunt convins ca aici nu se mai poate face absolut nimic...jigodiile astea nu se vor da niciodata duse de la putere atata timp cat au voturi(cate si cum sunt obtinute,stim cu totii)...cred cu tarie ca singura si unica solutie este sa plecam...indiferent de varsta...cei care se descurca si pun osu la treaba nu au de ce sa se teama..

Du-te, du-te-n pula calului de prost care esti. Macar de-ati pleca idiotilor sa scapam dracu de toate jigodiile.

Ia luati-o la fuga si sa va opriti cand va spun eu !  :laugh2  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Du-te, du-te-n pula calului de prost care esti. Macar de-ati pleca idiotilor sa scapam dracu de toate jigodiile.

Ia luati-o la fuga si sa va opriti cand va spun eu !  :laugh2  :laugh2

Înghiți?
  • Minus 3
Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

Du-te, du-te-n pula calului de prost care esti. Macar de-ati pleca idiotilor sa scapam dracu de toate jigodiile.

Ia luati-o la fuga si sa va opriti cand va spun eu !  :laugh2  :laugh2

pai nu o sa mai ramaneti decat astia asistati sociali si retardati,ca tine,care voteaza pt.1 kil de ulei,malai,muie...ce prind...sa vedem atunci de unde o sa va mai dea astia la pensii...sa ma pis pe tot nemu tau de senila proasta si daca mai imi dai raspuns sa iei muie toata viata!!!amin...

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

pai nu o sa mai ramaneti decat astia asistati sociali si retardati,ca tine,care voteaza pt.1 kil de ulei,malai,muie...ce prind...sa vedem atunci de unde o sa va mai dea astia la pensii...sa ma pis pe tot nemu tau de senila proasta si daca mai imi dai raspuns sa iei muie toata viata!!!amin...

Plecati, plecati baga-v-as menta-n gat de cretini congenitali. Daca nu plecati va bagam in rezervatie, in Baragan.

Io nu doar ca ma pis pe neamul tau, ma si cac pe neamul tau, imbecilule. Prost ca tine mai rar, taran nenorocit. Ai venit la Capitala sa te plimbi cu metroul si cu scara rulanta, arza-te-ar pe matze. Sarantocule, mars de-aici !

Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

Plecati, plecati baga-v-as menta-n gat de cretini congenitali. Daca nu plecati va bagam in rezervatie, in Baragan.

Io nu doar ca ma pis pe neamul tau, ma si cac pe neamul tau, imbecilule. Prost ca tine mai rar, taran nenorocit. Ai venit la Capitala sa te plimbi cu metroul si cu scara rulanta, arza-te-ar pe matze. Sarantocule, mars de-aici !

lapte batut....plec cand vrea pula mea...dupa ce iei o muie de la tot Bucurestiul,ma decla r multumit si plec....nu inainte de a ti mai da si ceva cacat pe fata aia de oligofrena...deci,cum am spus...lapte batut!!!sa ai si peste week-end...

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

lapte batut....plec cand vrea pula mea...dupa ce iei o muie de la tot Bucurestiul,ma decla r multumit si plec....nu inainte de a ti mai da si ceva cacat pe fata aia de oligofrena...deci,cum am spus...lapte batut!!!sa ai si peste week-end...

Vin io peste tine, te-mpachetez, te bag in container si te trimit in p.m. hrana la canibali, chiar daca esti scarbos !

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...