Sari la conținut

Caut pula personala


Postări Recomandate

  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

Amuzante postari la acest topic, las si eu cateva firimituri. Poteca e greu de urmat, nu e pentru toata lumea.

 

1.83m, 75kg, 23ani, ASE Conta si Informatica - licenta terminata, inscris la master ASE Criptarea Datelor  ( programare in sus, programare in jos ) 

Angajat pe 3600lei ca programator.

7 ani de teatru, 5 de tobe, 1 an combinat pian + chitara bass

Vila bucuresti, vila la munte, contracte pentru sume mult mai mari in urmatorii ani. 

Dotare: 15cm, timp de o ora, cu repetare de 5-6 ori pe zi.

 

Zodia: Fecioara  => Extrem de pretentios

 

 

Sa fie apta de munca la orice ora din zi si din noapte, cand i se scoala ghiocului meu

=> Apta de munca este, dar va trebui sa te multumesti la ce ora din zi si din noapte, cat timp este dupa programul de lucru.  Nu poti produce produce suficient pentru cheltuielile lunare, daca nu stai la servici.

Sa nu comenteze la conditiile de munca la care este supusa zilnic

=> Nu ma sperie nimic

Sa nu comenteze cand este pusa pe standby

=> Pefect de acord, nu trezesti romantismul decat daca chiar se merita

Sa produca suficient cat sa acopere cheltuielile lunare

 

:))))))) come again?

Link spre comentariu

Amuzante postari la acest topic, las si eu cateva firimituri. Poteca e greu de urmat, nu e pentru toata lumea.

 

1.83m, 75kg, 23ani, ASE Conta si Informatica - licenta terminata, inscris la master ASE Criptarea Datelor  ( programare in sus, programare in jos ) 

Angajat pe 3600lei ca programator.

7 ani de teatru, 5 de tobe, 1 an combinat pian + chitara bass

Vila bucuresti, vila la munte, contracte pentru sume mult mai mari in urmatorii ani. 

Dotare: 15cm, timp de o ora, cu repetare de 5-6 ori pe zi.

 

Zodia: Fecioara  => Extrem de pretentios

 

 

Sa fie apta de munca la orice ora din zi si din noapte, cand i se scoala ghiocului meu

=> Apta de munca este, dar va trebui sa te multumesti la ce ora din zi si din noapte, cat timp este dupa programul de lucru.  Nu poti produce produce suficient pentru cheltuielile lunare, daca nu stai la servici.

Sa nu comenteze la conditiile de munca la care este supusa zilnic

=> Nu ma sperie nimic

Sa nu comenteze cand este pusa pe standby

=> Pefect de acord, nu trezesti romantismul decat daca chiar se merita

Sa produca suficient cat sa acopere cheltuielile lunare

Wow... Parca ti-ai etalat zestrea =)))

Acum asteapta si tu pretendente ;) dar e pacat sa te incatusezi asa de tanar :p

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Pretendente ar fi placut, dar la servici se practica vanatoare, daca faci contact vizual cu cineva, iti poti pregati crucea.

Sunt ca niste vulturi, in special cele de la contabilitate.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Imi aduc aminte cu groaza prima saptamana de lucru, in prima pauza de masa m-am dus la bucatarie sa imi fac de mancare. 

Imi pregatisem bruchette si foccacia, cat timp le pregateam acolo frumos pe masa, fiecare fata trecea, se oprea, admira, punea intrebari, si se aseza foarte aproape. 

 

Oh vai ce dragut esti tu, iti place sa gatesti?

De nevoie, nu ma satisface mancarea fast food

Wow ( ha-ha-ha esti asa de amuzant ), si ce gatesti?

 

Sti, jocul ala superb, cand eu spun o gluma retardata si ele rad de parca as fi zis cea mai buna gluma din intrega lume.

 

Deja devine o provocare, cat de ciudata poate fi gluma, si cine nu va rade.  

 

Distractii mici

Link spre comentariu
Vizitator kenyn69
Reputație: 0

Eh, multe chestii ai făcut tu pentru vârsta pe care o ai. Probabil nici ai tăi nu stau rău deloc acasă.

 

TotuÅŸi sfatul meu pentru băieții în situația ta: MGTOW - pump and dump! 😉

 

Asta până te ia ÅŸi pe tine febra aÅŸezatului, familiei, moÅŸtenitorilor, atunci că vrei că nu vrei, te laÅŸi vânat de una d'asta 😂

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Apreciez sfatul, si l-am urmat pana sa O intalnesc. Poti manca biscuiti toata viata si vei fi fericit, dar cand dai de tiramisu, nici cu dat dracu nu te mai intorci la biscuiti.

 

Despre parinti, pot spune ca mi-au cladit caracterul, cand cineva iti sta impotriva la orice, e un bun prilej sa devii independent.

  • Like 1
Link spre comentariu

Apreciez sfatul, si l-am urmat pana sa O intalnesc. Poti manca biscuiti toata viata si vei fi fericit, dar cand dai de tiramisu, nici cu dat dracu nu te mai intorci la biscuiti.

 

Despre parinti, pot spune ca mi-au cladit caracterul, cand cineva iti sta impotriva la orice, e un bun prilej sa devii independent.

Obisnuiesc sa nu dau sfaturi iar ceea ce ai luat pe post de sfat era doar opinie. Greselile din tinerete te pot urmari toata viata iar exemple gasesti cu duiumul pe aici

Link spre comentariu

Abdomination, uiti un amanunt foarte important. Toate femeile sunt sugatoare de bani. Naspa e ca unele considera ca li se cuvine sa primeasca fara sa ofere nimic in schimb.

Nu o spun eu, viata o demonstreaza

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Obisnuiesc sa nu dau sfaturi iar ceea ce ai luat pe post de sfat era doar opinie. Greselile din tinerete te pot urmari toata viata iar exemple gasesti cu duiumul pe aici

Nu este un drum chiar atat de rau, cel putin pe acest drum stim fiecare ce urmarim ( mai mult sau mai putin ), macar stim ce inclinatie avem.

 

Si ca o mica poveste:

 

La prima slujba, imediat dupa facultate, se infiripase o relatie foarte draguta cu o colega de servici, din pacate pe etaj eram 20 de baieti si 100+ fete. Iar sefa de HR, care ma angajase, isi pusese ochii pe mine. 

Se apropia weekend-ul, cu o ora inainte de plecare am prezentat raportul si am cerut permisiunea de a sta degeaba ultimile 40 de minute, e vineri, mi-am terminat treaba cu 2 saptamani inainte de termen. E ok? Seful a fost de acord

 

M-am dus sa desenez la sala de recreere, si m-a vazut tipa de la HR, ca am desenat-o pe fata respectiva.   https://prnt.sc/kymf6b

Lunea urmatoare m-am trezit in ziua 87, din cele 90 de perioada de proba, ca imi este desfacut contractul pe motiv ca firma nu doreste artisti, vrea oameni seriosi. 

Seful isi daduse acordul ca eu sa fac asta, dar nu m-am certat, era clar o chestie de vechime, pile, nu isi avea rostul.

 

Iar pe acest drum, e mai placut sa stiu ca vin pentru ceva, poate gasesc ceva placut, poate nu, dar macar nu ma va da afara de la serviciul curent.  Nu mai fac gresala sa ma leg de cineva din aceeasi firma.

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator the abomination
Reputație: 0

Abdomination, uiti un amanunt foarte important. Toate femeile sunt sugatoare de bani. Naspa e ca unele considera ca li se cuvine sa primeasca fara sa ofere nimic in schimb.

Nu o spun eu, viata o demonstreaza

E Abomination, nu Abdomination. :)

Nu uit niciodată, oroarea ce stă în unele fomei.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...