Salt la continut

Prieteni Buni:

Fotografie
* - - - - 2 Voturi

Cat ghinion

• Te rugam sa te loghezi ca sa poti raspunde.
41 raspunsuri in acest thread

#1 celibi

celibi

VIP Member

• VIP Member
  • 1243 Postari:
  • Inscris la:
    09 November 2014
  • Reputatie: 464

Postat 09 September 2018 - 06:05 PM

Am cunoscut o tipa foarte ok si frumoasa, ce e drept cu 4 ani mai mare decat mine. Nu ar fi asta o problema. Treaba e ca are copil. Deci cum mi se intampla in ultima vreme, ca numai peste din astea dau. Mi-a mai zis cineva pe aici ca n-are rost sa ma incurc, dar nu stiu ce sa zic.

• 0

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#2 sarlatanu

sarlatanu

Platinum Member

• Platinum Member
    • 5251 Postari:
    • Inscris la:
      22 June 2015
  • Reputatie: -347

Postat 09 September 2018 - 06:06 PM

Am cunoscut o tipa foarte ok si frumoasa, ce e drept cu 4 ani mai mare decat mine. Nu ar fi asta o problema. Treaba e ca are copil. Deci cum mi se intampla in ultima vreme, ca numai peste din astea dau. Mi-a mai zis cineva pe aici ca n-are rost sa ma incurc, dar nu stiu ce sa zic.

Asta-i noroc, nu ghinion  :laugh2  :laugh2  :laugh2

• 2
    . .

#3 pisicuts

pisicuts

Who Dares Wins

• Administrator
    • 19526 Postari:
    • Inscris la:
      26 January 2010
  • Reputatie: 17864

Postat 09 September 2018 - 06:22 PM

explica-ne mai multe oly

scoate-ne tu din intuneric

• 0

pre_1534773212__02.gif

#4 celibi

celibi

VIP Member

• VIP Member
    • 1243 Postari:
    • Inscris la:
      09 November 2014

Postat 09 September 2018 - 07:23 PM

Pai cum dracu sa fie noroc?  Ai mei cred ca s-ar uita chioras la mine sa vada ca o iau pe una deja cu copil.  Si nici mie nu prea imi cade bine asa. 

• 0

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#5 >aristidemsc<

aristidemsc

Serious Contributor

• >Serious Contributor<
    • 328 Postari:
    • Inscris la:
      07 August 2018
  • Reputatie: 212

Postat 10 September 2018 - 06:38 AM

Pe tac-su il cunoști? Poate nu vrei sa crești progenitura vreunui garoi, drogat, criminal in serie, psihopat. 😂
    • 0

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#6 >andreea8<

andreea8

Serious Contributor

• >Serious Contributor<
    • 744 Postari:
    • Inscris la:
      15 December 2017
  • Reputatie: 407

Postat 10 September 2018 - 06:46 AM

Pai cum dracu sa fie noroc? Ai mei cred ca s-ar uita chioras la mine sa vada ca o iau pe una deja cu copil. Si nici mie nu prea imi cade bine asa.

Daca inca iti pasa ce zic mamica si taticul nu te incurca :)
    Ramai langa ei unde e caldut si bine
    • 1

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#7 celibi

celibi

VIP Member

• VIP Member
    • 1243 Postari:
    • Inscris la:
      09 November 2014

Postat 10 September 2018 - 08:19 AM

Daca inca iti pasa ce zic mamica si taticul nu te incurca :)
    Ramai langa ei unde e caldut si bine

Pai sa sti ca asa e. Acum ceva timp le-am mai prezentat o fata, si ce crezi, maicamea a zis da-o dracu ca e urata gaseste alta. Pai in stilul asta pot sa ajung si la 40 de ani si sa nu gasesc nimic.
    • 1

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#8 >aristidemsc<

aristidemsc

Serious Contributor

• >Serious Contributor<
    • 328 Postari:
    • Inscris la:
      07 August 2018

Postat 10 September 2018 - 08:27 AM

Pai sa sti ca asa e. Acum ceva timp le-am mai prezentat o fata, si ce crezi, maicamea a zis da-o dracu ca e urata gaseste alta. Pai in stilul asta pot sa ajung si la 40 de ani si sa nu gasesc nimic.

Păi ce boss? E obligatoriu să te insori? E vreo vârstă minimă sau maximă pt a te nenoroci? Daca ai sub 30, eu zic sa iti vezi de copilărie in continuare.
    Iar p-astea cu copii, lasa-le pt alții. Vrei tu unul, fă-ți si știi că e al tău iesit din pula ta. Te legi la cap fără să te doară, zău. O placi pe mă-sa, fute-o, muieste-o, dar lasa boracul sa-l crească tac-su.
    • 3

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#9 >peitho<

peitho

Serious Contributor

• >Serious Contributor<
    • 601 Postari:
    • Inscris la:
      11 June 2018
  • Reputatie: 358

Postat 10 September 2018 - 10:01 AM

poate ai vreo "karma negativa" de atragi numai de-astea in ultima perioada sau transmiti un vibe patern abosolut cuceritor :)

• 0

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#10 >aristidemsc<

aristidemsc

Serious Contributor

• >Serious Contributor<
    • 328 Postari:
    • Inscris la:
      07 August 2018

Postat 10 September 2018 - 10:05 AM

poate ai vreo "karma negativa" de atragi numai de-astea in ultima perioada sau transmiti un vibe patern abosolut cuceritor :)

...sau orice proastă rămasă cu puradelul pe cap își dorește un martalog sa il crească...
    • 1

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#11 >peitho<

peitho

Serious Contributor

• >Serious Contributor<
    • 601 Postari:
    • Inscris la:
      11 June 2018

Postat 10 September 2018 - 10:10 AM

...sau orice proastă rămasă cu puradelul pe cap își dorește un martalog sa il crească...

:))) e complementare :)

• 0

#12 >andreea8<

andreea8

Serious Contributor

• >Serious Contributor<
    • 744 Postari:
    • Inscris la:
      15 December 2017
  • Reputatie: 407

Postat 10 September 2018 - 10:29 AM

Nu vreau sa intru in polemici cu nimeni,dar cu o asemenea gandire nu vei ajunge prea departe....

Gandeste-te ca te casatoresti si nu merge...e proasta ca te-a luat? E proasta ca nu ramane cu tine sa isi futa toata viata? Oricand poti ajunge in situatia in care altcineva iti va creste copilul ca tu ai fost prea prost sa o faci!
    • 0

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#13 sarlatanu

sarlatanu

Platinum Member

• Platinum Member
    • 5251 Postari:
    • Inscris la:
      22 June 2015

Postat 10 September 2018 - 10:29 AM

Pai cum dracu sa fie noroc?  Ai mei cred ca s-ar uita chioras la mine sa vada ca o iau pe una deja cu copil.  Si nici mie nu prea imi cade bine asa. 

Uite asa, ca ai posibilitatea sa alegi daca vrei fata sau baiat, cauti si tu una cu ce vrei tu.

Asa, daca te insori, pulamea, nu stii ce iese  :laugh2

explica-ne mai multe oly

scoate-ne tu din intuneric

Stai cuminte ca s-au furat sarmalele  :laugh2

• 0
    . .

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#14 >aristidemsc<

aristidemsc

Serious Contributor

• >Serious Contributor<
    • 328 Postari:
    • Inscris la:
      07 August 2018

Postat 10 September 2018 - 10:38 AM

Nu vreau sa intru in polemici cu nimeni,dar cu o asemenea gandire nu vei ajunge prea departe....

Gandeste-te ca te casatoresti si nu merge...e proasta ca te-a luat? E proasta ca nu ramane cu tine sa isi futa toata viata? Oricand poti ajunge in situatia in care altcineva iti va creste copilul ca tu ai fost prea prost sa o faci!

D-aia se cheamă forum. Pt discuții. Fiecare are o părere si o expune. Nu înseamnă că deținem adevărul suprem.

Ba chiar cu o astfel de gândire am ajuns foarte departe. O astfel de gândire m-a salvat de curând sa-mi distrug viața.

Tocmai de asta sunt împotriva căsătoriei, sa nu fiu nevoit să iau o proastă doar pt ca asa trebuie, ca asa vrea bunica, mama, tata, biserica. Pt ca asa e firea lumii, te insori, torni plozi si din doi părinți tampiti copilul e singurul care suferă.
    • 1

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#15 >peitho<

peitho

Serious Contributor

• >Serious Contributor<
    • 601 Postari:
    • Inscris la:
      11 June 2018

Postat 10 September 2018 - 10:58 AM

D-aia se cheamă forum. Pt discuții. Fiecare are o părere si o expune. Nu înseamnă că deținem adevărul suprem.

Ba chiar cu o astfel de gândire am ajuns foarte departe. O astfel de gândire m-a salvat de curând sa-mi distrug viața.

Tocmai de asta sunt împotriva căsătoriei, sa nu fiu nevoit să iau o proastă doar pt ca asa trebuie, ca asa vrea bunica, mama, tata, biserica. Pt ca asa e firea lumii, te insori, torni plozi si din doi părinți tampiti copilul e singurul care suferă.

sunt putini care stiu/simt ce au nevoie, ce li se potriveste. unii inteleg mai tarziu, dupa ce-au patimit, iar altii, din pacate, nu invata nici macar din greseli. mai sunt insa si unii care se cunosc bine pe ei insisi si actioneaza in consecinta.

totusi, 80-90% sunt mimetici, ei repeta modelul familial verificat si transmis de la taticu si mamica, chiar daca la ei n-a functionat, ceea ce este paradoxal. 

se pare ca la multi exista o predispozitie pentru a repeta un model (familial, in cazul de fata) cu care sunt familiarizati, cu toate hibele aferente, decat sa incerce altceva, poate ce li s-ar potrivi - ei resimt o frica de nou si de necunoscut! 

• 1

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#16 >peitho<

peitho

Serious Contributor

• >Serious Contributor<
    • 601 Postari:
    • Inscris la:
      11 June 2018

Postat 10 September 2018 - 11:37 AM

chiar daca conceptul de casatorie si-a aratat limitele si neajunsurile de-a lungul timpului, prin impunerea unor granite morale, gen monogamia (cu fidelitatea sexuala si afectiva), care ii deranjeaza mai mult sau mai putin pe cei doi (sau macar pe unul dintre parteneri), totusi, psihologic, social, existential, uman daca vreti (nu numai religios)...conceptul de familie, prin casatorie, este inca viu si puternic inradacinat in constiintele multora (indiferent de latitudine si longitudine), deci in constiinta universala. 

casatoriei i se impune azi, eventual, ideea de familie, in doi, in afara casatoriei. totusi, ideea de relatie stabila, in afara casatoriei, pastreaza miezul casatoriei - si anume relatia intre doua persoane, o relatie care poate fi o copie morala a casatoriei (sa zicem o fidelitate sexuala, afectiva) sau una mai libera(la)...de ce nu?! 

poate ca gresesc, dar consider ca si AZI una dintre nevoile fundamentale ale omului, care tine de-o stabilitate sufleteasca, emotionala, mentala, poate fi gasita/satisfacuta printr-un tip de relatie stabila (casatorie sau relatie). ideea de holteiala e interesanta si poate ca se potriveste manusa unora sau chiar multora pana la un punct, insa nu si majoritatii alalong, chiar daca ulterior in cadrul casatoriei sau unei relatii, majoritatea asta mai calca stramb, dar se intoarce la matca...relatiei!

PS: casatoria intre doua persoane de acelasi sex e o viziune noua, anticrestina, "antimorala", dar si asta cara "blestemul" relatiei in DOI, chiar daca cu alte valente, sexuale, morale...plm! 

• 1

#17 sarlatanu

sarlatanu

Platinum Member

• Platinum Member
    • 5251 Postari:
    • Inscris la:
      22 June 2015

Postat 10 September 2018 - 11:43 AM

:)

Peitho, esti cam...nevorbita, dupa cum se pare :)

Aceasta postare a fost editata de sarlatanu: 10 September 2018 - 11:44 AM

• 0
    . .

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#18 >peitho<

peitho

Serious Contributor

• >Serious Contributor<
    • 601 Postari:
    • Inscris la:
      11 June 2018

Postat 10 September 2018 - 11:44 AM

PPS: poate ca avem o predispozitie - ancestrala (buna sau rea) - de a ne cauta stabilitatea/multumirea/fericirea in DOI! 

• 2

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#19 >peitho<

peitho

Serious Contributor

• >Serious Contributor<
    • 601 Postari:
    • Inscris la:
      11 June 2018

Postat 10 September 2018 - 11:45 AM

:)

Peitho, esti cam...nevorbita, dupa cum se pare :)

facem si noi ce putem, sarlatane! :)))))))) 

• 0

Robotel Reclama

Robotel Reclama

#20 sarlatanu

sarlatanu

Platinum Member

• Platinum Member
    • 5251 Postari:
    • Inscris la:
      22 June 2015

Postat 10 September 2018 - 11:47 AM

facem si noi ce putem, sarlatane! :))))))))

Mai lasa si pe altele, ca poate vor si ele :)
    • 0
    . .

Robotel Reclama

Robotel Reclama

0 useri citesc topicul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi