Sari la conținut

In iad


celibi

Postări Recomandate

  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti

Dupa cum bine stiti noi cei de pe aici, vom ajunge probabil in iad, cu cine v-ati dori sa picati in cazanele cu apa fiarta in care ne vor arunca dracii? Eu sper sa pic cu corinavip sau tasha basarabeanca.  Sa nu pic in plm cu vistantric sau bettyblue. :slap2

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Tm
  • Oras:Tm

Eu nu vreau sa pic in cazan vreau sa stau langa el sa bag lemne pe foc ;)

 

-Sefule , am avut un vis tare urat . Eram amandoi in iad . Dumneata te perpeleai intr-un cazan cu smoala. – Dar tu ? – Eu tot sluga . Puneam lemne pe foc .  :laugh2 

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Oriunde m-as afla
  • Oras:Oriunde m-as afla

-Sefule , am avut un vis tare urat . Eram amandoi in iad . Dumneata te perpeleai intr-un cazan cu smoala. – Dar tu ? – Eu tot sluga . Puneam lemne pe foc .  :laugh2 

 

Exact in situatia data e de preferat slugarnicia in defavoarea chinului vesnic 

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti

N-ai oricum nici o garantie ca o sa fie mai bine doar sperante Scapi de ce e aici si cine stie de ce dai acolo 

Exact la asta ma gandesc si eu. De bine de rau aici tot e bine. Pe cand acolo nu imi fac prea mari iluzii ca va fi bine.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Oriunde m-as afla
  • Oras:Oriunde m-as afla

Exact la asta ma gandesc si eu. De bine de rau aici tot e bine. Pe cand acolo nu imi fac prea mari iluzii ca va fi bine.

 

Ehh nu prea avem de ales viata I doar un drum spre moarte :D Dar personal cred ca mizerie mai mare decat aici nu mai are unde sa fie in fond ne vor ingropa in pamant si voi uita de noi 

La prima impresie e ok adica macar ramanem noi undeva acolo cu gandurile noastre fara sa ne mai streseze nimeni la cap asta ar fi un avantaj dar in spatele imagini de corp inert si ingropat care le o lasam lor numai noi vom sti ce se va intampla mai departe 

Link spre comentariu
  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti

Ehh nu prea avem de ales viata I doar un drum spre moarte :D Dar personal cred ca mizerie mai mare decat aici nu mai are unde sa fie in fond ne vor ingropa in pamant si voi uita de noi 

La prima impresie e ok adica macar ramanem noi undeva acolo cu gandurile noastre fara sa ne mai streseze nimeni la cap asta ar fi un avantaj dar in spatele imagini de corp inert si ingropat care le o lasam lor numai noi vom sti ce se va intampla mai departe 

Da pentru ca nu s-a intors nimeni de pe lumea cealalta sa spuna cum e. Vorba lui Vlahuta "nu de moarte ma cutremur ci de vesnicia ei". Unii aleg de exemplu sa se sinucida, dar nu stiu daca e varianta optima pentru ei. Sa pleci din lumea asta doar pentru ca asa vrei tu, e posibil sa ai parte de repercursiuni dincolo.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Oriunde m-as afla
  • Oras:Oriunde m-as afla

Da pentru ca nu s-a intors nimeni de pe lumea cealalta sa spuna cum e. Vorba lui Vlahuta "nu de moarte ma cutremur ci de vesnicia ei". Unii aleg de exemplu sa se sinucida, dar nu stiu daca e varianta optima pentru ei. Sa pleci din lumea asta doar pentru ca asa vrei tu, e posibil sa ai parte de repercursiuni dincolo.

 

Eu nu cred ca va mai fi ceva 

Lumea asta teoretic e singura dovedita sau de unde stiu eu asta care sunt azi ca in momentul nasterii mele in locul asta nu am murit pentru altii intr.o alta lume de care nu am de unde sa stiu 

Link spre comentariu
  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti

Eu nu cred ca va mai fi ceva 

Lumea asta teoretic e singura dovedita sau de unde stiu eu asta care sunt azi ca in momentul nasterii mele in locul asta nu am murit pentru altii intr.o alta lume de care nu am de unde sa stiu 

Pai ce facem o dam in lumi paralele?:)

Link spre comentariu
  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti

Pai asa in categ asta intra si asa zisa lume de dincolo in care sustinem cu tarie o parte din noi ca vom ajunge dupa deces  :laugh2

Da, dar in asa zisa lume de dincolo va ajunge doar spiritul nostru, practic nu o sa mai fim prezenti fizic acolo.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Oriunde m-as afla
  • Oras:Oriunde m-as afla

Eu vreau sa le puna pe alea bune de pe aici sa bage lemne in foc.Iar eu cend se apleaca sa le iau pe la spate:-)

 

Om muri si om vedea  :laugh2  Pana atunci hai sa incercam sa punem _)_ pe cat mai multe de pe site-ul asta in fond trebuie sa traim fericiti :D

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti

Eu vreau sa le puna pe alea bune de pe aici sa bage lemne in foc.Iar eu cend se apleaca sa le iau pe la spate:-)

A vrei futai si dincolo. Dar nu te-ai gandit ca poate noi o sa fim cei fututi. Ne baga dracii cate un strapon in cur si ne muiesc. :laugh2

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...