Sari la conținut

7 octombrie - referendum


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nimic nu este de neschimbat.

https://dexonline.ro/intrare/înneca/164555

Nu stiu pentru cine vorbiti domnia voastra.. poate va-a furat privirea "tigrul Europei".. sau ti-e strain sentimentul asta care-i incearca pe unii.. ii spune empatie. Asa poate ati sti ca cei care ar trebuie sa sustina sistemul social pe care sa va sprijiniti si dvs batranetile pleaca si nu mai vin, adoptati de alte meleaguri unde munca lor inseamna ceva.

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator mc hammer
Reputație: 0

Oricand, prin lege, se poate modifica si/sau completa Codul civil.

Auzi da' care-i cacatul in care ne inecam (un singur n ) incet dar sigur ?Aceeasi placa o aud de vreo 25 de ani si tot la suprafata suntem.

La suprafata e ma-ta, retardato. Tu esti in cacat de ani buni dar nu-ti dai seama
  • Like 1
  • Minus 4
Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

Cum pot fi unii de ipocriti.. Codul civil reglementeaza casatoria si nu permite casatoria gay-lor.. faptul ca o adunatura de ratati si disperati dupa orice truc care sa mute dezbaterea de la cacatul in care ne innecam incet dar sigur, in speranta ca vor ajunge si ziua de maine la impartitul ciolanelor, se chinuiesc sa stoarca ce-i mai primitiv in pulimea analfabeta crezand ca se transforma peste noapte in capital de incredere, este confirmarea ca suntem o tragedie in derulare..

f.f. corect...jalnic am ajuns...

Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

Evident ca referendumul asta e facut sa distraga atentia de la problemele adevarate ale tarii. Voi mergeti? Daca da, care ar fi optiunea voastra?

NU MERG SI NU IMI POT IMAGINA CA SISTEMUL VA PUNE VREODATA LA DISPOZITIE UN MECANISM (PRECUM CEL ELECTORAL) PRIN CARE SA POATA FI SCHIMBAT CHIAR SISTEMUL. 

 

Libertate pentru toti! 

Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

Oricand, prin lege, se poate modifica si/sau completa Codul civil.

Auzi da' care-i cacatul in care ne inecam (un singur n ) incet dar sigur ?Aceeasi placa o aud de vreo 25 de ani si tot la suprafata suntem.

Tie ti se pare ca esti la suprafata?!  :laugh2  Inseamna doar ca esti un oxiur si te simti bine-n cacat, ai toate motivele sa nu descoperim spalatu-un cur, dusul si apa calda. 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

de acord! purceaua e moarta-n cotetz (nu de la pesta porcina africana), iar unora le arde de redefinirea familiei, pe banii nostri, cu scopul de a agata politic pe niste unii profund ortodocsi si PRO familia traditionala aka parte barbateasca + parte femeiasca = FAMILIE! 

 

daca ar fi cazul unei asemenea discutii, dar nu este, consecintele (imediate dar si viitoare) sociale, psihologice, chiar religioase, ca popor, ale unei familii barbat + barbat sau femeie + femeie ar fi merita, totusi, discutate.

 

in atare conditii insa, aduce mai mult cu discutia despre un smartphone in preajma unui taranete care urla dupa mamaliga!

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

pe de alta parte, as fi (pervers vorbind) putin PRO femeie + femeie = familie :))))))))))))))) de ce? cred ca exista in femeie un aspect masculin latent, care poate fi trezit cand/daca e nevoita sa suplineasca rolul unui...! ce mai - filosofic, psihologic exista o specie de femei care au nativ straponul la/in ele... :)  

 

fiind nenorocit si un depravat sexual, moral si plancandu-mi pasareaua, gasesc lesbianismul infinit mai atragator decat ....

 

totusi, n-am nimic cu homalaii, cu zoofilii sau cu alte specii sexuale bipede, atata timp cat nu ma simt invadat/atacat. 

 

mai mult, chiar incerc sa inteleg/accept ca fiecare chitzaie de placere si ejaculeaza in gauri diferite...ca nah, nici eu nu-s chiar conservator si moral!

 

totusi, gandindu-ma mai bine, cu ochii in viitor,,,hmmm, lucrurile se pot complica... 

 

so, mi-ar placea sa nu existe imixtiuni sau calcari nesimtite pe bataturi pe culoarul sexual al fiecaruia, si deci sa ne trezim, noi carora ne place sa exploram ca niste speologi pasarica, ca usor-usor sa nu mai gasim muieri (care, evident, vor madularu nostru), fiindca astea, dar si suratele lor, cu timpul, prin familia redefinita, au devenit fie lesbi (ca asa au vazut la mamica si mamica), fie atroce de emancipate si liberale din cauza unui asemenea curent cu implicatii teribile...care se poate naste la o adica...

 

....iar noua, masculilor care ne place muierea, sa ne mai ramana doua variante, ba chiar trei: sa ne futem in cur intre noi, laba forever and ever sau pesta sexuala, din lipsa de specimene complementare cu care sa ne cotzaim! 

 

eu zic ca trebuie f bine cantarit :))))))))))))) 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Nimic nu este de neschimbat.

https://dexonline.ro/intrare/înneca/164555

Nu stiu pentru cine vorbiti domnia voastra.. poate va-a furat privirea "tigrul Europei".. sau ti-e strain sentimentul asta care-i incearca pe unii.. ii spune empatie. Asa poate ati sti ca cei care ar trebuie sa sustina sistemul social pe care sa va sprijiniti si dvs batranetile pleaca si nu mai vin, adoptati de alte meleaguri unde munca lor inseamna ceva.

Ce faci nene, te-ai teleportat in anul 1939 ? Ramâi acolo si scrie mătăluţă pe mai departe înneca. Daca totusi vrei sa revii, tine minte ce zice aci : " Se scriu cu un singur n celelalte cuvinte, care nu au încă un n în rădăcină înainte de prefixare: îndatoraînvechiîntrupaîncasa etc. și alte cuvinte care încep cu în, fără a fi compuse: înecaînotaînălța etc…"

In rest, incearca sa stai mai puţin în faţa oglinzii.

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Tie ti se pare ca esti la suprafata?!  :laugh2  Inseamna doar ca esti un oxiur si te simti bine-n cacat, ai toate motivele sa nu descoperim spalatu-un cur, dusul si apa calda. 

Teribilism ieftin, masturbare pseudointelectuala, maimuţăreală lingvistică, mentalitate tribala.

Adica nimic nou. Se impune un control de urgenţă.

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

pe de alta parte, as fi (pervers vorbind) putin PRO femeie + femeie = familie :))))))))))))))) de ce? cred ca exista in femeie un aspect masculin latent, care poate fi trezit cand/daca e nevoita sa suplineasca rolul unui...! ce mai - filosofic, psihologic exista o specie de femei care au nativ straponul la/in ele... :)  

 

fiind nenorocit si un depravat sexual, moral si plancandu-mi pasareaua, gasesc lesbianismul infinit mai atragator decat ....

 

totusi, n-am nimic cu homalaii, cu zoofilii sau cu alte specii sexuale bipede, atata timp cat nu ma simt invadat/atacat. 

 

mai mult, chiar incerc sa inteleg/accept ca fiecare chitzaie de placere si ejaculeaza in gauri diferite...ca nah, nici eu nu-s chiar conservator si moral!

 

totusi, gandindu-ma mai bine, cu ochii in viitor,,,hmmm, lucrurile se pot complica... 

 

so, mi-ar placea sa nu existe imixtiuni sau calcari nesimtite pe bataturi pe culoarul sexual al fiecaruia, si deci sa ne trezim, noi carora ne place sa exploram ca niste speologi pasarica, ca usor-usor sa nu mai gasim muieri (care, evident, vor madularu nostru), fiindca astea, dar si suratele lor, cu timpul, prin familia redefinita, au devenit fie lesbi (ca asa au vazut la mamica si mamica), fie atroce de emancipate si liberale din cauza unui asemenea curent cu implicatii teribile...care se poate naste la o adica...

 

....iar noua, masculilor care ne place muierea, sa ne mai ramana doua variante, ba chiar trei: sa ne futem in cur intre noi, laba forever and ever sau pesta sexuala, din lipsa de specimene complementare cu care sa ne cotzaim! 

 

eu zic ca trebuie f bine cantarit :)))))))))))))

 

Laba. Ne rămâne laba.
  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

Laba. Ne rămâne laba.

 

ultima reduta! :))))))))))))))))))) un azorel, fidel pe viata 

se stie, pizdele trece, decat laba ramane!  :)))))))))))))))))))))) 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Neverland
  • Oras:Neverland
de ce oare barbatii par mai ingrijorati de scenariul asta, chit ca e pesimist ca naiba?! :D

pana la urma, raman mai multe pentru ei, daca o parte din tovarasi dezerteaza in tabara adversa... iar femeile sunt ceva mai versatile, fie chiar si numai pentru reproducere (na, nu toate or fi incantate de metodele artificiale)  :giggle:

 

o fi din cauza ca femeile ii privesc cu mai multa simpatie pe homosexuali decat barbatii si cocheteaza mai des cu ideea de (cel putin) bisexualitate?!

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

 

de ce oare barbatii par mai ingrijorati de scenariul asta, chit ca e pesimist ca naiba?! :D
pana la urma, raman mai multe pentru ei, daca o parte din tovarasi dezerteaza in tabara adversa... iar femeile sunt ceva mai versatile, fie chiar si numai pentru reproducere (na, nu toate or fi incantate de metodele artificiale)  :giggle:
 
o fi din cauza ca femeile ii privesc cu mai multa simpatie pe homosexuali decat barbatii si cocheteaza mai des cu ideea de (cel putin) bisexualitate?!

 

 

azi se ridica poponarii cerandu-si nujt ce drepturi, maine se vor sesiza si lesbienele, care se vor impleti - funie - cu emancipatele, corporatistele antisexuale, autosuficientele, liberalele, frigidele si alte aratari cu vulve...

 

si-asa romancele sunt desalate de mioritism si trag cu greu pe ele haina cotzaielii. daca le mai umpli capul si cu alte idei .....OMG! 

 

so, mai bine sa lasam lucrurile asa...:))))))))))))))))))))) 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Neverland
  • Oras:Neverland

si-asa romancele sunt desalate de mioritism si trag cu greu pe ele haina cotzaielii. daca le mai umpli capul si cu alte idei .....OMG! 

 

so, mai bine sa lasam lucrurile asa... :))))))))))))))))))))) 

 

pfff... nu stiu de ce, dar parca simt un iz de neincredere a barbatului in propria-i putere de convingere :D

pai unde i-a disparut persuasiunea? ... femeile pot fi convinse ca le e mai bine cu ei dar nu cu "asa trebuie" ... un pic de munca de lamurire n-a omorat pe nimeni :))))

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Evident ca referendumul asta e facut sa distraga atentia de la problemele adevarate ale tarii. Voi mergeti? Daca da, care ar fi optiunea voastra?

Referendumul e "făcut" pentru că aşa zice Constituţia - art.151 Procedura de revizuire a Constituţiei

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

pfff... nu stiu de ce, dar parca simt un iz de neincredere a barbatului in propria-i putere de convingere :D

pai unde i-a disparut persuasiunea? ... femeile pot fi convinse ca le e mai bine cu ei dar nu cu "asa trebuie" ... un pic de munca de lamurire n-a omorat pe nimeni :))))

 

persuasiunea si flirtul au haz cu adevarat (altfel e rictus!) doar cand de partea cealalta se afla o femeie cu adevarat interesata. daca-i cu munca de lamurire, relational si sexual, ca un tractor care tre sa are un teren pietros si sa-l ude abundent, poate ca va rasari din/pe el un porumb mic, cocosat, dar cam sfios si rusinat de propria-i existenta :)))))))))) 

 

alta e insa cand tractoru intra intr-un teren fertil, voluptos si voios de-si pierde pistoanele si rotile prin el de bucurie :)))))))))))))))) uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Neverland
  • Oras:Neverland

persuasiunea si flirtul au haz cu adevarat (altfel e rictus!) doar cand de partea cealalta se afla o femeie cu adevarat interesata. daca-i cu munca de lamurire, relational si sexual, ca un tractor care tre sa are un teren pietros si sa-l ude abundent, poate ca va rasari din/pe el un porumb mic, cocosat, dar cam sfios si rusinat de propria-i existenta :)))))))))) 

 

alta e insa cand tractoru intra intr-un teren fertil, voluptos si voios de-si pierde pistoanele si rotile prin el de bucurie :)))))))))))))))) uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

 

eu ma refeream la un mod de a convinge femeile sa nu mai sara gardul, cum spuneai in eventualul tau scenariu... nu stiu cum si in ce fel, dar daca temerile ca prea multe vor dezerta sunt atat de apasatoare, cumva trebuie convinse (nu constranse) :)

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

eu ma refeream la un mod de a convinge femeile sa nu mai sara gardul, cum spuneai in eventualul tau scenariu... nu stiu cum si in ce fel, dar daca temerile ca prea multe vor dezerta sunt atat de apasatoare, cumva trebuie convinse (nu constranse) :)

 

 

sa speram ca la o adica n-or fi chiar atat de multe! 

pe ici, pe colo, de dragul jocului, am exagerat :) 

 

*m-am referit la cele care au in ele adn-ul "saritului" si chiar daca nu vor sari, raman tot teren pietros, ca asa sunt!..astora daca le mai dai si idei, e de groaza!

 

pe celelalte ar trebui sa le clonam si tot clonam :) 

 

 

asta cu munca de lamurire...pe ogoare seci, cand stii, din experienta ca pe alte ogoare totul merge uns...dar, nah, fiecare peste cine da :)

Link spre comentariu
  • Oras:Neverland
  • Oras:Neverland

*m-am referit la cele care au in ele adn-ul "saritului" si chiar daca nu vor sari, raman tot teren pietros, ca asa sunt!..astora daca le mai dai si idei, e de groaza!

 

astea ar trebui musai pastrate... pentru condimentare

mai aduce o colega, mai o prietena... pana mea, nu tre' sa desenez :D

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:F
  • Oras:F

 

de ce oare barbatii par mai ingrijorati de scenariul asta, chit ca e pesimist ca naiba?! :D
pana la urma, raman mai multe pentru ei, daca o parte din tovarasi dezerteaza in tabara adversa... iar femeile sunt ceva mai versatile, fie chiar si numai pentru reproducere (na, nu toate or fi incantate de metodele artificiale)  :giggle:
 
o fi din cauza ca femeile ii privesc cu mai multa simpatie pe homosexuali decat barbatii si cocheteaza mai des cu ideea de (cel putin) bisexualitate?!

 

Sa fim sinceri: cine e homosexual nu are nevoie de tidula de la primarie sa se masturbeze cu iubitul. Nici lesby cu ale lor... Si cine se casatoreste cu tidula din conformism subuman, cu "familie traditionala", n-o sa renunte la asta sa-si urmeze dragostea vietii daca maine se schimba regimul tidulei. Singura abordare corecta: statul (adica birocratia) sa nu isi mai manifeste interesul catre inregistrarea concubinajul sau starii sociale a cetatenilor. Orice colaborare, daca partenerii simt nevoia, se poate legaliza prin avocati si notariate etc. in regim de contract. Restul este abuz, tiranie institutionalizata, indoctrinare si indobitocire. 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...