Sari la conținut

Desemnare succesor Utilizatorul Lunii


Postări Recomandate

Baieti si fete sa stiti ca eu userul @giorge69 sunt din Constanta, dar locuiesc de multi ani in Bucuresti, sunt movuliu, am scris multe recenzii pana acum asa ca ma bazez pe voi ca rezolvati ca luna viitoare sa fiu si eu UL.Si sunt concins ca Magic si Afriq vor vota cu mine.Deci ramane sa se rezolve problema local la CT.

 

Multumesc anticipat,

Link spre comentariu

Asa cum l-am observat eu pe forum pe G2br13l, acid, ironic,histrionic merita aprecierea noastra a tuturor.Dar un om de genul asta se pisa pe el de premiu, sunt convins.

Eu in locul lui daca voi castiga premiu (luna viitoare ca m-am nascut la Constanta), il voi dona la o Casa de Copii.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Deci cu tot riscul de a imi fi umplut frigiderul cu carne , mi se pare ca sunteti niste penibili , mai aveti un pic sa va certati pe treaba asta cu utilizatorul lunii , adica cu ce plm va incalzeste ca primiti sau nu un kkt de titlu virtual ? Sau poate sunt eu dobitoc si nu inteleg.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

De acord...din cite remarc, pina acum, sunt al 10-lea, alaturi de cei 9...ptr ca lumea jigneste si isi da cu parerea pe aici, dupa simpatii si dupa prietenii, facindu-se abstractie de activitatea bogata desfasurata de membrul propus, pe acest site. Eu am votat...va las si pe voi sa va motivati optiunea...de ce NU?

Dragi colegi de forum,

Fiind sfarsitul lunii martie,  inseamna ca a venit timpul pentru a face propunerea pentru noul UL, adica Utilizatorul Lunii.

Inca de la incepututul acestei luni m-am gandit la acest aspect, intrucat am dorit sa fac o alegere cat mai obiectiva. Nu a fost usor. Sunt multi cei ce merita acest premiu in urma activitatii pe forum, nu numai in ultima luna, datorita intregii activitati de pe forum. Cum am afirmat si la nominalizarea mea, sunt oameni ce merita acest premiu. Picon, Shark, Sangre, Oly, Cool, Marius, Patrick, Loverboy, Lubric, JackBlack Godfather, HarryP, …….etc au in spate o activitate bogata pe forum, dovedind  In cele din urma ca sunt deosebiti. Scuze daca am uitat pe cineva din “greii” forumului  cu merite deosebite…

Mi-am facut totusi o idée, urmarind oameni, postari, recenzii.

M-am oprit la cineva vechi pe forum, cu activitate vasta ( cu peste 7000 de postari !!! ), recenzii, luari de pozitie obiectiva, a dovedit verticalitate, nu a dorit conflicte, nu face lobyuri de grup, este cred “prietenul” tuturor membrilor forumului …..A fost si moderator.

 

Propunerea mea este G2br13l.

 

Mai departe, am zis sa procedez un pic diferit. Am luat legatura inca de alaltaieri pe PM cu vechii UL – Utilizatorii Lunii ce au déjà in palmares premiul.

Am facut propunerea, au fost discutii.

In cele din urma, acestea sunt concluziile:

Pentru Gabrielasterica, Amelia, johnholmes, Obiectiv, George_f, Cassy, Afriq, magic_blue, Strigoiul ( Ventrino )..

Din pacate avem doi fosti UL ce nu mai fac parte din forum, nellu76 si GT007, deci nu mai voteaza….

Stalingrad, primul UL, un Unas, primul  Goa’uld ( sper sa nu se supere facand o comparatie din Stargate SG1... serial favorit al meu :) ) nu a dat inca un raspuns….ii asteptam parerea.

La fel si Skydiver , inca nu si-a exprimat parerea.

Pana acum avem  9 voturi pro Gabriel din 11 posibile.


In final, asteptam si parerea celor doi colegi mai sus amintiti si rugam, vorba unui coleg UL:

  • Pisicuts, poti da drumul la fumul alb pe cos, Habeamus UL  !!!

P.S.

In discutii, a fost un nume des utilizat: Kuzakelu.

Este apreciat pentru activitatea sa din ultimul timp. Ii recomandam: ramai asa, esti deosebit…. :)

 

:hihat :hihat :hihat

  • Like 4
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ceva nu prea se leaga: vad ca Magic la postul #1257 l-a votat pe Kuza, Conu' Asterica zice ca l-a votat pe Gabriel! :)) Personal ma bucur pentru oricare dintre ei, amandoi sunt persoane echilibrate si cu contributii de necontestat in acest forum.

As dori sa salut absenta balacarelii din lunile trecute: ori ne-am mai maturizat, ori s-a mai pierdut din interes:p Oricum ar fi colegilor, sa avem ciocane tari! :)

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj
  • Oras:Cluj

Din motive personale nu pot vota în favoarea celui propus. Însă nici nu sunt omul care să fie incapabil a vedea pădurea din cauza copacilor. Îmi dau deci seama că, pentru forum, Gabriel este o mină de aur chiar și în condițiile în care acel aur mai e uneori mâzgălit cu noroi.

Opțiunea proprie este așadar una de abținere, nu că ar mai conta defel.

Cu toate că jocurile par a fi făcute pentru această lună, aș dori în viitor o mobilitate geografică mai mare a premiului. Cu excepția mea și a încă vreo doi, el nu prea a trecut Carpații, de ex., rămânând blocat pe axa Sud, de parcă îndemnul de a-i trece s-a terminat la batalioanele române din primul război mondial...

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:priza
  • Oras:priza

.... Îmi dau deci seama că, pentru forum, Gabriel este o mină de aur chiar și în condițiile în care acel aur mai e uneori mâzgălit cu noroi.

...

Nu confunda forumul, in totalitatea/majoritatea lui, cu fostii U.L.

Chiar daca G2br13l are meritele lui, cred ca mai sunt si altii care s-au remarcat dar nu au sustinerea cunoscutilor ca sa nu zic a gastilor.

In legatura cu petele de noroi, ar fi normal sa-i atentionezi macar pe cei cu drept de vot, ca sa voteze in cunostinta de cauza. Noi pulimea, vorba lui Picon, nu trebuie sa stim chiar tot.

 

Pentru trecerea Carpatilor sunt mai multe variante:

1.Scrieti mai mult pe subiecte de interes general, sa citeasca toata tara;

2.Sustineti-i pe cei apropiati, care s-au remarcat si au sanse de reusita;

3.Infiintati cate un premiu similar pe fiecare sectiune locala, medalii se gasesc.

4.Inventati o noua regula, conform careia distinctia se acorda prin rotatie tuturor sectiunilor locale.

 

O ultima sugestie: cred ca ar fi frumos ca fostii U.L. sa faca o cheta pentru sustinerea unei intalniri a proaspatului "uns" cu fata visurilor lui. :D

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Ca in orice societate / grup democratic, au fost mai multe pareri, nu una.

Ceva nu prea se leaga: vad ca Magic la postul #1257 l-a votat pe Kuza, Conu' Asterica zice ca l-a votat pe Gabriel! :)) Personal ma bucur pentru oricare dintre ei, amandoi sunt persoane echilibrate si cu contributii de necontestat in acest forum.

As dori sa salut absenta balacarelii din lunile trecute: ori ne-am mai maturizat, ori s-a mai pierdut din interes:p Oricum ar fi colegilor, sa avem ciocane tari! :)

Dar, in urma discutiilor ( chiar am amintit ca au fost discutii ) s-a ajuns la un numitor comun, ce a fost prezentat.

In acest fel  am incercat sa reducem pe cat posibil discutiile neprincipiale, legate de sentimente personale pro sau contra, balacareala, cum ai zis si tu.....

Cred ca in mare masura, am reusit..... :hihat

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Din motive personale nu pot vota în favoarea celui propus. Însă nici nu sunt omul care să fie incapabil a vedea pădurea din cauza copacilor. Îmi dau deci seama că, pentru forum, Gabriel este o mină de aur chiar și în condițiile în care acel aur mai e uneori mâzgălit cu noroi.

Opțiunea proprie este așadar una de abținere, nu că ar mai conta defel.

Cu toate că jocurile par a fi făcute pentru această lună, aș dori în viitor o mobilitate geografică mai mare a premiului. Cu excepția mea și a încă vreo doi, el nu prea a trecut Carpații, de ex., rămânând blocat pe axa Sud, de parcă îndemnul de a-i trece s-a terminat la batalioanele române din primul război mondial...

Draga Stalingrad,

Cum am si spus in postarea mea de anunt al UL, sunt multi colegi ce merita acest premiu.

Sincer spun asta.

Dupa cum bine spui, si in zona Ardealului sunt oameni ( membrii ai forumului )  cu multe merite deosebite.

Nu vreau sa dau exemple intrucat as putea uita pe cineva si m-as simti in culpa...

:hihat :hihat :hihat

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

Din motive personale nu pot vota în favoarea celui propus. Însă nici nu sunt omul care să fie incapabil a vedea pădurea din cauza copacilor. Îmi dau deci seama că, pentru forum, Gabriel este o mină de aur chiar și în condițiile în care acel aur mai e uneori mâzgălit cu noroi.

Opțiunea proprie este așadar una de abținere, nu că ar mai conta defel.

Cu toate că jocurile par a fi făcute pentru această lună, aș dori în viitor o mobilitate geografică mai mare a premiului. Cu excepția mea și a încă vreo doi, el nu prea a trecut Carpații, de ex., rămânând blocat pe axa Sud, de parcă îndemnul de a-i trece s-a terminat la batalioanele române din primul război mondial...

 

Ce-ti mai place sa scuipi in ciorba altuia....Cum vine asta "jocurile par a fi facute?" Sugerezi vreun aranjament? Eu stiam ca masinatiuni au fost ceva mai devreme. Stiti voi, 'admiratorii'.

Omul asta merita titlul mai devreme.

Hai mai lasa-ne cu razboaiele, daca aveai oo dadeai vot. Ce s-a intamplat intre tine si Gabriel a fost altceva. CEVA insemna sa recunosti printr-un vot ca are admiratia ta pt activitatea lui forumistica. Restul sunt cuvinte aruncate la misto.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

 

Felicitari nea Gabi...esti bun de cinste.  :hooray
 
Dau eu berea.  :beex2
 
 
Matale dai fetele.  :boob  :maninlove  :eek  :2808.gif  :aplaud   :drool      :habarnam
 
Da unde merem?  :thinking ... ca-n Vama ori la Vadu ii cam racoare momentan. :cry2

 

Eu cred ca a inceput sa le dea:). Sa nu uitam ca Gabriel este cel care m-a convins :P / a lansat invitatia de a merge in Constanta, deci una e "pe vine"...cred ca mai urmeaza si altele =))

Unde mergeti?!? Pai la Kudos  :pompomgirl:  auzi intrebare?!?! Shall we party?  :boob

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj
  • Oras:Cluj
 

Ce-ti mai place sa scuipi in ciorba altuia....Cum vine asta "jocurile par a fi facute?" Sugerezi vreun aranjament? Eu stiam ca masinatiuni au fost ceva mai devreme. Stiti voi, 'admiratorii'.
Omul asta merita titlul mai devreme.
Hai mai lasa-ne cu razboaiele, daca aveai oo dadeai vot. Ce s-a intamplat intre tine si Gabriel a fost altceva. CEVA insemna sa recunosti printr-un vot ca are admiratia ta pt activitatea lui forumistica. Restul sunt cuvinte aruncate la misto.

 

Dacă ar fi să facem o măsurătoare, cantitatea ta de flegmă aruncată în alte ciorbe ar întrece-o cu mult pe a mea.

Când mă refeream la facerea jocurilor, am avut în vedere nerelevanța votului meu raportat la cele anterioare (expuse deja de Asterică), căci am drept de vot, nu de veto.

Apoi, poate tu ești, dar eu nu voi fi niciodată omul care să sărute o mână ce odată m-a lovit. Mi-am exprimat opinia despre valoarea acelui user - incontestabilă pentru Nimfomane - prin neformularea unei opoziții.

Și în sfârșit, nu am nevoie să-ți explic ție o opțiune personală și nici să fiu în acord cu părerile tale despre oamenii deosebiți, ca fiind doar cei cu un vot afirmativ. Am avut curajul unei abțineri, dar ești prea orb - sau orbit, totuna-i - să înțelegi asta.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Dacă ar fi să facem o măsurătoare, cantitatea ta de flegmă aruncată în alte ciorbe ar întrece-o cu mult pe a mea.

Când mă refeream la facerea jocurilor, am avut în vedere nerelevanța votului meu raportat la cele anterioare (expuse deja de Asterică), căci am drept de vot, nu de veto.

Apoi, poate tu ești, dar eu nu voi fi niciodată omul care să sărute o mână ce odată m-a lovit. Mi-am exprimat opinia despre valoarea acelui user prin neformularea unei opoziții.

Și în sfârșit, nu am nevoie să-ți explic ție o opțiune personală și nici să fiu în acord cu părerile tale despre oamenii deosebiți având curajul unui vot afirmativ. Am avut curajul unei abțineri, dar ești prea orb - sau orbit, totuna-i - să înțelegi asta.

 

Nu ti se pare ca faci mult zgomot pentru nimic ? Pe bune , atata importanta si atata inteligenta , pentru ce ? zici ca ati fost presedinti de stat iar acum se fac alegeri pentru un altu/alta si voi trebuie sa votati , dupa cum spuneam , PENIBIL, va certati pe ce ? pe ce ? ca va apare userul pe un site  , timp de o luna in pagina principala , in partea dreapta undeva mai sus.Asa valori , sa tot fie , zic.

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Nu ti se pare ca faci mult zgomot pentru nimic ? Pe bune , atata importanta si atata inteligenta , pentru ce ? zici ca ati fost presedinti de stat iar acum se fac alegeri pentru un altu/alta si voi trebuie sa votati , dupa cum spuneam , PENIBIL, va certati pe ce ? pe ce ? ca va apare userul pe un site  , timp de o luna in pagina principala , in partea dreapta undeva mai sus.Asa valori , sa tot fie , zic.

 

si macar sa te poti bucura de victorie in familie impreuna cu sotia si copii.... :laugh2 :slap2 :laugh2

  • Like 4
Link spre comentariu

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

votez bambucha pentru luna mai 

Du-te ma de aici de nebun :))) zic sa o votezi pe d-ra sorina.

 

PROPUNERE , sa gaseasca pisicu o modalitate sa faca un HALL OF FAME in care sa fie afisati toti cei care au primit titlul onorific de utilizator al lunii, smecherie frate sau ce mama naibii.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...