Sari la conținut

Top trans Afrodita 0736046778


Postări Recomandate

Cred ca ne axam prea mult pe chestia de medicina si conexiunea mitologie Greaca....nu de alta, dar Ascleipius il are ca inspiratie pe un vizir Egipte, pe nume Imhotep si care a fost si arhitectul piramidei in trepte din Memphis pe timpul celei de-a treia dinastii.

 

Cu toate astea, partea cu muntii si apa nu se potrivesc. Partea aia bate spre Atlantida, daca e sa o luam din nou spre mitologie, dar ceva imi zice ca e mai de graba un joc de cuvinte

Link spre comentariu
Vizitator tsafrodita
Reputație: 0
Acum 3 minute, josephseed a spus:

Cred ca ne axam prea mult pe chestia de medicina si conexiunea mitologie Greaca....nu de alta, dar Ascleipius il are ca inspiratie pe un vizir Egipte, pe nume Imhotep si care a fost si arhitectul piramidei in trepte din Memphis pe timpul celei de-a treia dinastii.

 

Cu toate astea, partea cu muntii si apa nu se potrivesc. Partea aia bate spre Atlantida, daca e sa o luam din nou spre mitologie, dar ceva imi zice ca e mai de graba un joc de cuvinte

Exact :)

 

Ca și indiciu nu are legătură cu nici o mitologie!!  Fie ea greacă sau egipteană 

Sau personaj biblic !! 

 

 

Link spre comentariu
Vizitator tsafrodita
Reputație: 0
Acum 2 minute, ffcocacola a spus:

:)))) multumesc pentru indiciu, macar am invatat cate ceva despre mitologie si Atlantis in ultima ora

:))) știu că știți că iubesc și ador și cunosc toată mitologia greacă pe derost dar nu are legătură:)

Link spre comentariu

Vizitator tsafrodita
Reputație: 0

Dragii mei după încheierea acestui quiz  voi începe cu altceva una mai simplă:)) 

 

Fiți pe fază voi alege 4 câștigători la următorul 🥰🥰💋💋

 

 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...