Sari la conținut

Cea mai delicioasa shaorma in Bucuresti


Postări Recomandate

  • Oras:Bucale
  • Oras:Bucale

Salutari,eu am incercat multe localuri dar in afara de fostul Genin care isi avea sediul aproape de p-ta Floreasca si La Haleala nu prea se mai gaseste o shaorma senzationala.Deci la ora actuala ramane La Haleala regina shaormelor bucurestene si ca argument este diversitatea sosurilor dar si calitatea carnurilor.

Astept "recenziile" voastre obiective!

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Intradevar, nu prea mai avem shaormerii care sa fie ca pe vremuri :) acum 8-9 ani. Pentru mine Genin-ul a fost cea mai bun shaorma dar nu mai e ca inainte si la Haleala am mancat doar de cateva ori insa e buna. O shaorma care mie unul personal inca imi mai place este pe soseau Oltenitei, a 2-a statie de tramvai dinspre piata Sudului spre Oltenita insa nu stiu daca o mai fac asa buna, nu am mai mancat de la ei de aproximativ 2 luni. Acum depinde si de gustul fiecaruia daca ii place sau nu :)

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Fiind un mare,la propriu, amator de fast-food(am zis ca o las mai moale)am incercat cam toate fast-food-urile mai cunoscute din Bucuresti..

Pentru mine personal,un top 5 al shaormeriilor din Bucuresti ar fi :

 

1: Fara doar si poate ,in acest moment,nr 1 consider ca este,de cativa ani Dristor Kebap(in special cel de la Budapesta)..Comparativ cu majoritatea restaurantelor de genul..acolo este o curatenie exemplara,au o varietate destul de mare de sosuri/salate etc..iar carne este foarte gustoasa).Plus ca,datorita numarului mare de clienti,carnea nu prea are timp sa se altereze.

2:  Shaorma Socului va ramane mereu una din preferatele mele,in special cea de langa National Arena..Cozile interminabile  la restaurant in zilele cu meciuri sunt memorabile :))

3 : O shaormerie pe care am descoperit-o de putin timp in bucuresti, Reina se numeste.Am mancat din 3 locatii diferite si mereu am fost multumit de produsele lor

4 : Gyros thessalonikis : Desi au cam inceput sa dispara din restaurante,inca ramane,dupa parerea mea una dintre cele mai ok fast-food-uri din Buc

5:  Inchei topul cu shaormeria " La Puicute" de langa Salonul Noblesse ,pe care am descoperit-o culmea,in prima mea vizita la salon :))..Am mancat de vreo 3 ori in ultimele 2-3 luni acolo,iar mancarea a fost ok fiecare data 

 

Pe langa astea as mai nota si Genin si Primo fast-food,dar parerea mea este ca ambele au scazut calitativ in ultimul an

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0744304468
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: 0744304468
  • Oras:Bucuresti

Cei de la Genin vor avea tot timpul un loc in inima mea, cu toate ca nu am mai dat pe la ei in ultimul an si ceva.

In schimb mananc destul de des, 1-2 ori pe luna, de la Dristor Kebap cu precadere din Plaza. Mi se par super ok.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

E chiar buna shaorma la chicken stuff, gustoasa tot timpul.

 

Top shaorma la mine sunt urmatoarele: e una pe uverturii spre Chiajna exact in intersectia de la semafor, cum mergi spre chiajna pe partea dreapta si e branduita cu rosu, nu-i stiu numele, dar e super buna.

Iar a doua este undeva in berceni, aveam pliant de la ei si se numeau pinoccio, foarte gustoasa shaorma si super ieftina. 

Link spre comentariu
Vizitator batranul george
Reputație: 0

1. Genin (puteti manca dupa ce iesiti de la Fantasy sau chiar Noblesse).Vita-berbec e senzationala, nu vorbesc din amintiri.

2. Dristor, depinde 

3.Marius Sos Pantelimon (puteti manca dupa ce iesiti de la Tasha)

 

Totusi cum plm poate sa va placa Socului? Sunteti nemancati?Aia in afara de cantitate nu au nimic special.Taie cantitati imense de carne care mai apoi se raceste pana ajunge la voi in gura.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator cozonacq
Reputație: 0

* O shaorma care mie unul personal inca imi mai place este pe soseau Oltenitei, a 2-a statie de tramvai dinspre piata Sudului spre Oltenita insa nu stiu daca o mai fac asa buna, nu am mai mancat de la ei de aproximativ 2 luni. Acum depinde si de gustul fiecaruia daca ii place sau nu :)

Te referi la cea oarecum vis-a-vis de pizzeria lu' Mustață?

Am mâncat și eu acolo astă toamnă și chiar mi-a plăcut.

La Grași (pe Huedin colț cu Reșița) iarăși e bunicică, nu cea mai bună dar dacă te afli prin zonă la o oră nu tocmai normală e bună.

 

Mai era una super bună undeva prin Drumul Taberei... Nu mai știu nici zona exact nici cum îi zicea la shaormerie, am mâncat acolo o shaorma super bună după meciul Steaua - Standard Liege...deci cu foarte mult timp în urmă.

Poate știți voi despre care e vorbă aș vrea să văd dacă mai e la fel de bună.

  • Like 1
Link spre comentariu

Hahaha :))) Un topic in care sa strige toti shaormarii de pe forum "Prezent!". :))))))))

Nu stiu ce e aia shaorma, dar cel mai bun durum l-am mancat via Bruxelles, langa Consiliul European. Comandase inaintea mea si Donald Tusk unul "full option". :giggle:

Link spre comentariu
Vizitator mc hammer
Reputație: 0

Hahaha :))) Un topic in care sa strige toti shaormarii de pe forum "Prezent!". :))))))))

Nu stiu ce e aia shaorma, dar cel mai bun durum l-am mancat via Bruxelles, langa Consiliul European. Comandase inaintea mea si Donald Tusk unul "full option". :giggle:

Lg cladirea CE sau cea cu comisiile?

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...