Sari la conținut

Cea mai delicioasa shaorma in Bucuresti


Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Te referi la cea oarecum vis-a-vis de pizzeria lu' Mustață?

Am mâncat și eu acolo astă toamnă și chiar mi-a plăcut.

La Grași (pe Huedin colț cu Reșița) iarăși e bunicică, nu cea mai bună dar dacă te afli prin zonă la o oră nu tocmai normală e bună.

 

Mai era una super bună undeva prin Drumul Taberei... Nu mai știu nici zona exact nici cum îi zicea la shaormerie, am mâncat acolo o shaorma super bună după meciul Steaua - Standard Liege...deci cu foarte mult timp în urmă.

Poate știți voi despre care e vorbă aș vrea să văd dacă mai e la fel de bună.

 

Maverick intr-adevar aveau o shaorma super,din pacate nu am mai mancat de la ei de cativa ani,cand am schimbat cartierul.Dristor kebap frecventez acum, cea de la Sun Plaza mi se pare mai ok. In Tineretului am avut "surpriza" sa fie de cele mai multe ori uscata,chiar arsa  carnea.

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Ro
  • Oras:Ro

Pentru mine Dristor ramane shaormeria preferata, mai cu seama locatia originala chiar cea de la dristor. Cea de vita mi se pare desavarsita. Bine acuma depinde de cine o face, de fiecare data are alt gust, dar de cele mai multe ori isi face banii. Dezavantajul e pretul, 36 de lei mi se pare destul de mult insa merita zic eu. Ca puncte forte faptul e f curat si carnea nu ajunge sa se strice vad fiind.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucale
  • Oras:Bucale

Maverick intr-adevar aveau o shaorma super,din pacate nu am mai mancat de la ei de cativa ani,cand am schimbat cartierul.Dristor kebap frecventez acum, cea de la Sun Plaza mi se pare mai ok. In Tineretului am avut "surpriza" sa fie de cele mai multe ori uscata,chiar arsa  carnea.

 

Maverick era la concurenta cu o saormerie aflata la vreo 4-5 m de ei - cumva din cauza asta aveau o saorma excelenta. Dupa ce au omorat concurenta s-au dus pe pula in max 2 ani. Am stat in zona, iar acum vreo 2 ani am trecut pe acolo si vrand o saorma buna mi-am tras o teapa de la ce a ramas din Maverick.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Maverick era la concurenta cu o saormerie aflata la vreo 4-5 m de ei - cumva din cauza asta aveau o saorma excelenta. Dupa ce au omorat concurenta s-au dus pe pula in max 2 ani. Am stat in zona, iar acum vreo 2 ani am trecut pe acolo si vrand o saorma buna mi-am tras o teapa de la ce a ramas din Maverick.

 

Thanks,man! Bine de stiut, sa nu mai salivez degeaba cu gandul la shaorma lor . Imi iau balele si ma mut in alta parte :drool  :feedme

Link spre comentariu

1. Calif - Maxi dill de vita. Recomand fara retinere.

 

2. Primo de pe Romancierilor(Drumul Taberei). Calitate pret imbatabil si au mereu flux indiferent de ora. Au mai avut una pe Calea vitan care a dat faliment dar era diferenta de la cer la pamant intre ele.

 

3. Dristor kebap e cel mai sigur lant. Nu e speciala dar e clar buna.

 

Mentiune: Dines pentru cea de curcan facuta pe plita si La Baiatu daca sunteti prin centru (Romana) buna si accesibila.

 

 

 

Totusi cum plm poate sa va placa Socului? Sunteti nemancati?Aia in afara de cantitate nu au nimic special.Taie cantitati imense de carne care mai apoi se raceste pana ajunge la voi in gura.

 

Subscriu. M-am jurat ca nu mai mananc de la ei in veci. Plina de zgarci, carne de "sobolan" si usturoi sa nu simti nimic. E reteta clasica de evitat. 

Link spre comentariu
Reputație: 10780
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Maverick intr-adevar aveau o shaorma super,din pacate nu am mai mancat de la ei de cativa ani,cand am schimbat cartierul.Dristor kebap frecventez acum, cea de la Sun Plaza mi se pare mai ok. In Tineretului am avut "surpriza" sa fie de cele mai multe ori uscata,chiar arsa carnea.

Nu mai e Maverick acolo. S-a inchis.
Link spre comentariu
  • Oras:Neverland
  • Oras:Neverland

Un tov l a dus pe un client cu taxi sa si i a shaorma de aici si intr o zi am ajuns si eu la locație din poza.. E buna shaorma, au sosuri bune.. Ve o recomand sa încercați macar

post-287377-0-48545300-1557707873_thumb.jpg

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu neaparat de acum 10 ani. Vorbesc de acum. E o parere subiectiva evident.

E adevarat, insa Genin-ul era super tare acum 10-15 ani.

Acum e doar o shaorma decenta. 

 

Foarte adevarat.

Link spre comentariu
  • Oras:Ibiza
  • Oras:Ibiza

dar tu ce faci ma pe topicul tau ? postezi poze din copilaria ta nefericita ? cine mortii tai de amarastean venit de la coada vacii esti tu sa zici ce poate sa faca pula altora , ma rog gura ! Du-te si fa un 69 cu mosul senil pe(coaie), poate dai si tu un 6/6

Link spre comentariu
Vizitator costel888
Reputație: 0

Sincer La Genin mi se pare sosul ăla grețos și cam înspăimântător ce o avea prin el , și eu le-am încercat pe toate Cea mai buna rămâne SHAWORMA DRISTOR !! Pofta buna :))

Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

sa ma cac in shaorma voastra ca sa fie cu da toate

sa ti fie in gat...de la toti utilizatorii forumului...asa se gaseste cate un idiot sa strice tot...da te mm,daca nu ti convine,treci mai departe,trebuie sa comentazi nasol ??

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...