Sari la conținut

Cea mai delicioasa shaorma in Bucuresti


Postări Recomandate

  • Oras:Terra
  • Oras:Terra

io chiar nu am mancat niciodata de acolo, si mai era mitul acela despre ingredientul secret...

 

pe sector 5, cea mai ok acum este la izmail (si e nonstop)

 restul au scazut in calitate, ori au inchis

poti incerca si vii cu o parere dupa :D

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator marmotto
Reputație: 0

Am mancat prin 2013 o shaorma vegetariana buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnnaaaaa undeva la Istanbul, pe malul Bosforului. Anul trecut am cautat restaurantul, dar in locul lui era un magazin de marochinarie. Una din cele mai bune shaorme vegetariene mancate vreodata. Restaurantul se numea "Ali Avculer" sau ceva de genul, habar nu am. Am inteles ca ar mai fi undeva pe partea asiatica o shaormerie care face shaorma cu calmar, creveti si fructe de mare, dar nu am ajuns pe acolo. Tura ce vine. :)

Link spre comentariu

Am mancat prin 2013 o shaorma vegetariana buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnnaaaaa undeva la Istanbul, pe malul Bosforului. Anul trecut am cautat restaurantul, dar in locul lui era un magazin de marochinarie. Una din cele mai bune shaorme vegetariene mancate vreodata. Restaurantul se numea "Ali Avculer" sau ceva de genul, habar nu am. Am inteles ca ar mai fi undeva pe partea asiatica o shaormerie care face shaorma cu calmar, creveti si fructe de mare, dar nu am ajuns pe acolo. Tura ce vine. :)

 

vezi calif sau condimental, ei au ceva similar in meniu, parca fac si livrari prin uber eats ori glovo

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
La 23.02.2021 la 1:47, danielmoca a spus:

Vă recomand cheese pui/vită/mixtă de la Fendi, este absolut genială. Bate socului Dristor și așa mai departe 

recomand !

Mizerie de shaorma ca la Fendi nu am mai mancat. Mi a ajuns o singura comanda. Poate nu am nimerit eu ce trebuie. Acum, sigur,  parerile sunt subiective. Stima!

Link spre comentariu
La 27.06.2021 la 20:51, wurdulak a spus:

Au la Porto Gallo un roll de pui - de facto - tot o shaorma! Bună rău tare! :eat

Pe fițe mai e shaorma cu 7 condimente la Don Cafe zona Dorobanți! :clap:feedme

Parca e mai bun chorizzo de la Porto Gallo decat roll’ul :) 

Mai este una ok pe prelungirea ferentari , Obi parca se numeste , nu stiu sigur denumirea. Mereu coada acolo 😄

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 3 minute, florikx a spus:

Parca e mai bun chorizzo de la Porto Gallo decat roll’ul :) 

Mai este una ok pe prelungirea ferentari , Obi parca se numeste , nu stiu sigur denumirea. Mereu coada acolo 😄

Da, Oby Fast Food, vizavi de piață! 😼

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

Undeva în Hanovra, Einkaufsbahnhof, există un mini fast food administrat de o familie de turci. Am mâncat acolo o "shawarma", care mi-a provocat o cădere nervoasă. Să aveți ocazia să mâncați așa ceva și o să vă schimbați părerea despre lăturile din București. Să vedeți ce înseamnă tehnică, vită adevărată, gust, cum se dispun ingredientele, cum se rulează, cum se servește, ce gust incredibil... la noi se varsă în scârbă și fără noimă, ingrediente la cerere și la grămadă, și te mânjești de sosuri otrăvitoare până la chiloți într-o manieră înjositoare...

  • Like 2
  • Mersi 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
8 hours ago, the_seeker said:

Undeva în Hanovra, Einkaufsbahnhof, există un mini fast food administrat de o familie de turci. Am mâncat acolo o "shawarma", care mi-a provocat o cădere nervoasă. Să aveți ocazia să mâncați așa ceva și o să vă schimbați părerea despre lăturile din București. Să vedeți ce înseamnă tehnică, vită adevărată, gust, cum se dispun ingredientele, cum se rulează, cum se servește, ce gust incredibil... la noi se varsă în scârbă și fără noimă, ingrediente la cerere și la grămadă, și te mânjești de sosuri otrăvitoare până la chiloți într-o manieră înjositoare...

Am mancat o "shwarma" cu calmar si bucati de somon la o ghereta pe malul Bosforului, in Istanbul. NU se compara cu ceea ce gasesti la noi. La fel, falafel din Alexandria, de pe plaja, ma apucase foamea dupa o zi de plaja si snorkeling in Mediterana, nu suporta comparatie cu falafelul romanesc !!!

  • Like 2
Link spre comentariu

  • Telefon: 0726179722
  • Oras:Constanta
  • Telefon: 0726179722
  • Oras:Constanta
8 hours ago, the_seeker said:

Undeva în Hanovra, Einkaufsbahnhof, există un mini fast food administrat de o familie de turci. Am mâncat acolo o "shawarma", care mi-a provocat o cădere nervoasă. Să aveți ocazia să mâncați așa ceva și o să vă schimbați părerea despre lăturile din București. Să vedeți ce înseamnă tehnică, vită adevărată, gust, cum se dispun ingredientele, cum se rulează, cum se servește, ce gust incredibil... la noi se varsă în scârbă și fără noimă, ingrediente la cerere și la grămadă, și te mânjești de sosuri otrăvitoare până la chiloți într-o manieră înjositoare...

Corect.Problema la noi este ca ne gandim mai mult la bani decat la client.Patronii vor sa se imbogateasca peste noapte.

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...