Sari la conținut

Simona 0746479372


Postări Recomandate

Omul dadea un exemplu si indemna cititorii la imaginatie, este cuvantul "daca " la inceputul propozitiei, te rog sa recitesti sa intelegi mesajul.

Se pare ca tu lica29 esti cel care nu a inteles si nu itelege mesajul si e clar ca desi daca nu ma insel esti din Deva  (cum parca spuneai tu o data) dar cu toate acestea sint convins ca si tu esti o vinitura aici in Banat daca nu tu inaintasii tai sigur,cit despre calatorii singurele tale calatorii cred ca au fost cele pe ruta Deva-Timisoara ca sa futi si tu ceva.

Cit despre uscaturile din padure tu poate esti mai uscatura decit mine.Mai uitate atent dimineata in oglinda cind te speli pe fata sau cind te stergi cu peschiru daca sti ce inseamna ( ca acuma vad ca multi din cei care ati emigrat incoace sinteti mari banateni.

Noroc cu Carpan daca ai auzit de el ca a facut magazinul Comtim (daca sti ce a fost Comtimul ) si veneati aici cu trenurile foametei cum le numeam noi ca sa stati ore intregi la rind sa luati si voi o carne,un cirnat si un salam ca sa nu muriti de foame ca urla foamea in voi cind va dadeati jos din tren.

Link spre comentariu

Si legat de calatorii ca am uitat sa iti zic mai lica29 noi nu am asteptat ca tine si ca multi altii  sa vina revolutia ca sa calatorim.Noi si pe vreamea lui Ceausescu aveam Permis de mic trafic daca ai auzit de asa ceva si daca stii ce inseamna asa ceva si cum ziceam noi si pe vreamea lui  mergeam in Sirbia si Ungaria.

Link spre comentariu
  • Oras:in spatele tau
  • Oras:in spatele tau

Se pare ca tu lica29 esti cel care nu a inteles si nu itelege mesajul si e clar ca desi daca nu ma insel esti din Deva  (cum parca spuneai tu o data) dar cu toate acestea sint convins ca si tu esti o vinitura aici in Banat daca nu tu inaintasii tai sigur,cit despre calatorii singurele tale calatorii cred ca au fost cele pe ruta Deva-Timisoara ca sa futi si tu ceva.

Cit despre uscaturile din padure tu poate esti mai uscatura decit mine.Mai uitate atent dimineata in oglinda cind te speli pe fata sau cind te stergi cu peschiru daca sti ce inseamna ( ca acuma vad ca multi din cei care ati emigrat incoace sinteti mari banateni.

Noroc cu Carpan daca ai auzit de el ca a facut magazinul Comtim (daca sti ce a fost Comtimul ) si veneati aici cu trenurile foametei cum le numeam noi ca sa stati ore intregi la rind sa luati si voi o carne,un cirnat si un salam ca sa nu muriti de foame ca urla foamea in voi cind va dadeati jos din tren.

Nu sunt din deva , am fost o singura data la cetate acolo, in fine vad ca esti un om cu inteligenta iesita din comun, daca imi permiti iti adresez o intrebare.

Deva din ce provincie face parte?

In a doua parte vad ca lauzi comtim, impresionat si chiar te face sa te simti mandru ca este din zona si mai impresionant este cum acum 129 de ani timisoara era primul oras din europa cu iluminat public stradal, sau cand timisoara avea prima linie de tramvai din europa, al treilea oras dupa new york si paris.

Chiar are cateva realizari impresionante, dar astea se intamplau acum un secol, erau alti oameni alta mentalitate.

 

Acum au aparut cei care care au printre cele mai bune calitati ale lor bautul berii, bancurile, si cauta noi moduri de a omori timpul. Doar au facut altii care erau in acelasi oras lucruri marete pentru ce sa ne mai chinuim noi sa facem altele?

 

Noi suntem smecheri pentru tot restul vietii pentru simplul fapt ca ne-am nascut in aceasi zona, asa educam si copii?

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Republica Timisoara
  • Oras:Republica Timisoara

Nu sunt din deva , am fost o singura data la cetate acolo, in fine vad ca esti un om cu inteligenta iesita din comun, daca imi permiti iti adresez o intrebare.

Deva din ce provincie face parte?

In a doua parte vad ca lauzi comtim, impresionat si chiar te face sa te simti mandru ca este din zona si mai impresionant este cum acum 129 de ani timisoara era primul oras din europa cu iluminat public stradal, sau cand timisoara avea prima linie de tramvai din europa, al treilea oras dupa new york si paris.

Chiar are cateva realizari impresionante, dar astea se intamplau acum un secol, erau alti oameni alta mentalitate.

 

Acum au aparut cei care care au printre cele mai bune calitati ale lor bautul berii, bancurile, si cauta noi moduri de a omori timpul. Doar au facut altii care erau in acelasi oras lucruri marete pentru ce sa ne mai chinuim noi sa facem altele?

 

Noi suntem smecheri pentru tot restul vietii pentru simplul fapt ca ne-am nascut in aceasi zona, asa educam si copii?

Tarzan tot banatan o fost? Tot in straili lui?

dag dal gas!

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Republica Timisoara
  • Oras:Republica Timisoara

Pffffooooaaaaiiiii de.... Pașapoarte!

Pe Simona câți dintre voi oare or fi călătorit-o?

Oare merita calatorita?Imi lasa impresia ca i foarte manevrabila, la fel si "mititica" ta.

dag dal gas!

Link spre comentariu
Vizitator cozonacq
Reputație: 0

Oare merita calatorita?Imi lasa impresia ca i foarte manevrabila, la fel si "mititica" ta.

În seara asta prefer să nu răspund la anumite... Provocări.

Stau prea prost cu nervii!

Îți scriu strict părerea mea, pentru că îmi pari un tip oarecum ok, cred că ne și asemănam în unele privințe.

Mi-a lăsat o impresie bună fătuca asta, nu am vizitat-o, dar pare cu bun simț și bănuiesc că este și isteață.

Am citit că este și peltică, mie îmi plac fetele de genul ei.

Tariful iarăși este sau mai bine zis ar fi pe buzunarul meu.

Manevrabilitatea asta... Nu știu la ce te referi. ;)

 

Seară fără nervi și măcar un filtru să ai!

  • Like 4
  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Republica Timisoara
  • Oras:Republica Timisoara

În seara asta prefer să nu răspund la anumite... Provocări.

Stau prea prost cu nervii!

Îți scriu strict părerea mea, pentru că îmi pari un tip oarecum ok, cred că ne și asemănam în unele privințe.

Mi-a lăsat o impresie bună fătuca asta, nu am vizitat-o, dar pare cu bun simț și bănuiesc că este și isteață.

Am citit că este și peltică, mie îmi plac fetele de genul ei.

Tariful iarăși este sau mai bine zis ar fi pe buzunarul meu.

Manevrabilitatea asta... Nu știu la ce te referi. ;)

 

Seară fără nervi și măcar un filtru să ai!

Da. Mult bun simt, asta am vazut si eu. Te intrebam ca on topic ca prea am deviat, ca de vizitat mai greu, momentan.

 

Cat de fara nervi poate fi o seara dupa o zi fututa gata. .. stii cand gasesti o biela pe strada, biela ta

dag dal gas!

Link spre comentariu

  • Oras:Sin City
  • Oras:Sin City

Hehe... Presta bine tigancusa asta acum 2 ani :D Dar din pacate a disparut din peisaj... Din cate tin eu minte, ultima data, activa undeva prin Arad. Stiu c-am fost la ea si pana la Arad o data.

 

Dar din 2019, din vara cred, n-am mai auzit nimic de ea. Cred ca s-a retras. Sau s-a intors pe la ea prin Moldova ca de undeva de pe langa Bacau era.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...