Sari la conținut

Bancuri si poze hazlii


Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Ion statea pe prispa casei si fuma…Trece Gheorghe pe strada si il striga:
– Ioaneeee hai sa bem un rachiu la crasma….
Ion raspunde: Bai nu vin.
– Hai mai Ioane sau ti-e frica de nevasta???
– Auzi ma Gheo, nici la lup nu-i e frica de caine dar nu-i place cum latra :slap2

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Se casatoreste o blonda din Iasi cu sir John. Ajunsa in Anglia trimite scrisoare acasa.

Dragii mei,

Sa va povestesc cate ceva despri mini si despri ce fac eu paici.

Luni: Mergem la teatru, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Marti: Mergem la opera, sotul meu are acolo o logie, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Miercuri: Mergem la meci, si acolo sotul meu are o logie, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Joi: Mergem la cumparaturi, sotul meu imi cumpara di toate, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Vineri: Organizam seri caritabile, vin toti prietenii sotului meu, sotul meu are foarte multi prieteni, doneaza foarte multi bani, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Sambata: Ni plimbam, vizitam, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc

Duminica: Facem barbekiu, vin si prietenii sotului meu, ne facem cadouri reciproc, esti foarti frumos, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc.

Cu drag,
Iuliana

PS: Mi-i dor di pulă ca di mama…

  • Like 7
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Pana la maturitate, mama i-a tot spus fetei sa caute un barbat care sa fie zgarcit, prost si uituc.

Cand domnisoara a plecat la cinematograf si nu s-a mai intors, mama a fost foarte ingrijorata, pana cand, dupa cateva zile, a primit o scriosoare:
-Mama, sunt fericita, am gasit barbatul pe care mi-l descriai tu: este zgarcit-in loc de doua camere, a luat una cu un pat, este prost-in loc sa se aseze langa mine, s-a asezat peste mine si de uituc ce sa mai zic, de trei zile a uitat sa se dea jos de pe mine :laugh2

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Sotul si sotia in pat, noaptea. Sotul incepe sa-si mangaie cu inteles sotia, care insa ii zice:
-In noaptea asta nu, iubitule, ca maine am programare la ginecolog si vreau sa fiu proaspata.
Sotul refuzat se retrage suparat, dar peste 5 minute ii vine o idee :
-Iubito, dar ai cumva si programare la dentist?

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

- Ce-ai facut azi la serviciu? isi intreaba o blonda sotul.
– Am o secretara noua. Si are un sutien tare, rosu-albastru, stii culorile echipei mele preferate. Nu-i mare lucru, dar te simti bine.
A doua zi, femeia ii pune aceeasi intrebare.
– Cam acelasi lucru. Dar secretara cea noua are, pe langa sutienul de care ti-am zis, si o pereche de chilotzei in aceleasi culori.
Nu-i mare lucru, dar te simti bine.
A treia zi, sotul isi intreaba sotia cum a fost la serviciu.
– Bine. Am un sef nou. Scula lui e cu 10 cm mai mare decat a ta. Nu-i mare lucru, dar te simti bineeeeeeeeeeeeeee….

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Ion se duce la Bucuresti, se cazeaza la un hotel si zice receptionerului sa fie trezit dimineta la 6. Se duce el in camera si vede dormind in celalalt pat un negru. Se culca. Peste noapte negrul se trezeste si vazind pe Ion asa alb , de ciuda il da cu crema neagra pe toata fata . Dimineta vine receptionerul, trezeste pe Ion si pleaca. Ion se duce in baie si cand se vede in oglinda zice:-Ba al dracu prost, eu i-am zis sa ma scoale pe mine si el l-a sculat pe negru :slap2

  • Like 6
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...