Sari la conținut

Bancuri si poze hazlii


Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Pe o familie de bogătași i-a afectat criza mondială. Fac ei o ședință de familie și bărbatul își expune primul planul pentru a scăpa de criză.
– Nevastă, ce ai zice dacă ai învăța să gătești ca să renunțăm la bucătăreasă!?
– Mai bine ai învăța tu să faci sex și renunțăm la șofer !

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O femeie de 47 de ani, goală în ușa de la baie, își întreabă soțul:
– Tu crezi că-mi arăt vârsta?
Soțul răspunse:
– Dacă mă uit la părul tau, îți dau 29, la bust 32, pentru talie 36, la picioare 30…
Ea:
– Mulţumesc, iubitule, chiar crezi asta?
El:
– Așteaptă, că n-am terminat de adunat!

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Ion, pe patul de moarte, mai are puțin până să-și dea duhul.
Cu ultimele puteri o întreabă pe Maria:
– Mărie, acu’, că mai am puțin și mor, vreau să te întreb ceva. Aș vrea să îmi zici dacă tu m-ai înșelat vreodată?
Maria stă un pic, se uită la Ion și răspunde:
– Mă, Ioane, da’ dacă nu mori?

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

– Domn‘ director, eu lucrez deja de zece ani la dumneavoastră și am lucrat întotdeauna pentru trei. Aș putea primi o creștere de salariu?
Directorul:
– Bunul meu prieten, în acest moment o creștere salarială este exclusă! Dar poți să-mi spui care sunt ceilalți doi și-i arunc afară din firmă!

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un oltean coboară o pantă într-un taxi, mașina având o viteză destul de mare. Șoferul exclamă:
– Suntem pierduți!
– De ce? întreabă olteanul.
– Nu mai funcționează frânele și nu pot opri.
– Măi, neică, oprește măcar aparatul de taxat!

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Familia Popescu se afla în drum spre litoral, în concediu. La un moment dat, doamna Popescu devine palidă:
– Vai de mine, zise ea, am uitat aragazul aprins. Să ne întoarcem până nu ia foc casa!
– Lasă mamă, zice fiul, n-ai nici o grijă că nu arde nimic. Eu am lăsat robinetul deschis la baie :slap2

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Sa începem ziua cu zâmbetul pe buze!

Nu știu cine a scris acest text, însă are talent, nu ai cum sa nu te amuzi!ðŸ˜ðŸ˜œ

 

Cunoașteți genul ăla de bărbat pe care tre să-l lauzi și când face un căcatâ‰ï¸ðŸ¤”

Am avut eu unul acasă‼ï¸â˜ï¸ðŸ˜

Frate , al meu era genul ăla de coi în căldare , care atunci când îl pui să facă ceva , te face să-ți dorești să-l omori în cel mai sadic mod . Și pe el și pe ma-sa , că nici aia nu tre' să scape . Eu de regulă făceam tot prin casă . Reparam orice , că na , până și al meu zicea că el s-a măritat nu s-a însurat .

Bă , da într-o zi , îl pun pe al meu să-mi schimbe și mie un bec din sufragerie , sau living , că așa se zice mai modern , că doar toată lumea știe engleza de baltă și noi nu mai suntem chiar români. Secolul 21 pwla mea ...

Bă , și începe să se coiască ... Păi până și-a adus trusa de scule , ditamai trusa frate , de ziceai că are ditamai lucrarea . Până a găsit pe ce să se urce ... Că ne trebuia o scara cu 12 trepte , poate una d'aia de pompieri , că la câtai casa avem , castelul reginei e mic copil . E foarte greu să schimbi un bec la o aplică de 12 lei , știți ce vă zicâ‰ï¸ðŸ¤·ðŸ¼â€â™€ï¸

Bun , și aduce minunea toate alea la fața locului , că mă uitam la bec și mă uitam și la ce era în mijlocul sufrageriei mele și îmi venea să-i spun ... Stai , nu te apuca ! Sa chemăm și IML'ul și Garda Națională , un elicopter să survoleze blocul , că poate o fi nevoie . N-am zis , m-am abținut ! Cu greu‼ï¸â˜ï¸

Și începe ... Scoate becul din cutie ... Se uită la cutia de scule și scoate ditamai șurubelnița .

Ce plm , faci cu șurubelnița , că e aplică ...

Lasă becul , pune șurubelnița la loc , și mai așează puțin scara . După ce așează scara mă întreabă pe mine unde e becul ...🤦🤦

ÃŽn cur la ma-ta aia care te-a făcut ea așa în reluare , ca i-a fost lene și să dea din craci , d'aia ai ieșit așa ... Daaaarrrr ... Mă abțin și îi arăt becul.

Se urcă pe scară cu becul în mână . Se dă jos lasă becul se urca iar , scoate aplica , se dă jos , lasă aplica , ia becul se urca pe scara cu becul ... Ajunge sus cu el , zic , mulțumesc doamne , a ajuns prostul sus ... cu becul ...

Acu numa să'l pună ...

Se uita la mine ... Nu e bun‼ï¸

Am zis că fac infarct ... Bă , abia ajunsese sus cu becul ... Era pe punctul să-l schimbe . Eram fricită ... , că aveam lumină și el trăia , că îmi venea să-i dau un șut la scara aia în pwla mea , că nu mai puteam ...

Zic , stai acolo ca-ți dau altul orice ar fi nu te da jos .

Mă duc repede , îi dau altul și îl schimbă. Bă la schimbat !

Frățică , sărbătoare națională , cineva să dea drumul la artificii ... Aduceți șampania ... Mă îmbăt ce pana mea.

ÃŽl vad că se uită mândru la mine de parcă a reușit să lumineze toată planeta și încep ...

Bine că l-ai schimbat . M-ai făcut fericită ... Puteam să-l schimb și eu , dar sigur nu lumina așa frumos și nici nu avea forma asta așa ovală , de parcă e vreo pictură de a lu' Picasso ... Doamne , cum arată aplica mea cu becul pus de tine . Să-mi bag pwla de se mai vede că am dat 12 lei pe ea ... Zici că e ditamai candelabru ... Doamne , ce bine cade lumina de la bec pe ea.

Acu , marș în morții tai , jos de pe scară că nu mai rezist și te-mping ‼ï¸â˜ï¸ðŸ¤·ðŸ¼â€â™€ï¸ðŸ˜ðŸ¤£ðŸ¤£ðŸ¤£

😂😂😂😂😂😂

Chiar și atunci când vorbim despre alții, cuvintele vorbesc mereu  despre noi.
Ele ne spun cine suntem. Ne  definesc.

Astăzi nu avem timp... Mâine nu vom avea puteri... Iar poimâine nu vom mai fi... Nu amânați, trăiți acum!

Link spre comentariu
Vizitator porsche911
Reputație: 0

Ștrul și Ițic intră într-un magazin. Profitând de neatenția vânzătorului, Ștrul fură 3 ciocolate. După ce părăsesc magazinul, Ștrul îi spune lui Ițic:
– Frate, sunt cel mai tare hoț! Am furat 3 ciocolate și nu m-a văzut nimeni!
– Dacă vrei să vezi ceva mai tare, hai înapoi la magazin și-am să-ți arăt eu un furt adevărat, îi replică Ițic.
Așa că se întorc amândoi la magazin și Ițic îl întreabă pe vânzător:
– Vrei să vezi o magie?
– Da, răspunde vânzătorul.
– În regulă. Dă-mi o ciocolată.
Vânzătorul îi dă o ciocolată, iar Ițic o mănâncă. Mai cere una, o mănâncă și pe aceea, o cere și pe a treia, pe care, la fel, o mănâncă. Vânzătorul întreabă:
– Și unde e magia?
– Caută și le vei găsi în buzunarul prietenului meu, îi spune Ițic.

Link spre comentariu

Vizitator porsche911
Reputație: 0

Când văd nume scrijelite pe copaci cu cuțitul, de îndrăgostiți, nu mă gândesc cât se iubesc ăia, ci mă mir câți vin cu cuțitul la întâlnire.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...