Sari la conținut

mersul la curve si legea karmica


Vizitator notsecure

Postări Recomandate

  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

se stie ca nici un lucru rau nu ramane nepedepsit, la fel cum nici un lucru bun nu ramane fara recompensa - este pur si simplu legea karmica. se poate intampla in secunda 2, intr-o ora, luna, an sau peste 10.000 de ani intr-o viata viitoare. cum va raportati voi, onorabili curvari dovediti, la aceasta realitate. a face sex cu o femeie misto este sublim - cui ii pasa de aiureli asiatice si principii greu de pronuntat cand poti sa te bucuri de asa ceva, aparent fara consecinte. dar karma exista, e un lucru verificat de mii de ani. daca urmasii vostri vor suferi din cauza incarcaturii karmice pe care o creati. chestiile astea se transmit la nivel genetic. va asumati o asa responsabilitate pentru ceva ce poate fi rezolvat printr-o simpla laba?

sunt curios cum o dati...

altfel, s-azim de bine si sa luati raie de pe prosopel!

 

 

   Daca este asa cum zici tu, de unde nu stii ca in viata asta nu se intoarce roata in favoarea curvarilor si curvelor, care acum isi razbuna existentele anterioare ? Poate sotia inselata isi merita soarta fiindca si ea si-a inselat partenerul intr-o alta viata ... Niciodata nu mi-am propus sa am mai multi barbati, ci unul, dar viata m-a dus pe cai nebanuite si mi-a dat barbati din belsug, incat mi-am permis sa refuz o gramada, chiar daca nu sunt zeita Diana.

Link spre comentariu
Vizitator dr parnassus
Reputație: 0

   Posteaza aici ! Sau se da doar pe sub mana, ca in vremurile comuniste ?

Cum as posta aici exemplare din biblioteca? 

Nu e vorba de youtube. 

:)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

  Ne facem probleme ca mintim cand spunem ca practicam abstinenta si ca suntem niste sfinti, cand Biserica ne minte pe toti ...

 

Bravo Siano daca ai inteles asta inseamna ca deja ti-ai luat de pe cap o mare belea, dar vezi ca mai sunt si altele. Da-i inainte ca-mi place cum gandesti .

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

...

 

https://scontent.fotp3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/49482978_2552504008098756_1731746297104302080_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent.fotp3-2.fna&oh=25f7bb4ff3f20392e32ac35b43ce6e68&oe=5C8EEDAC

 

Mosul asta trebuia sa se rezume la ceea ce se pricepea el sa faca nu sa-si bage nasul unde nu-i fierbe oala. Na isi dadu si el cu parerea si trebuia sa mi-l agati mie pe ecran pe chestia asta? O fi si Morgan Freeman vreun guru de care eu inca n-am aflat?

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Cum as posta aici exemplare din biblioteca? 

Nu e vorba de youtube. 

:)

 

    Cu titlu si autor, eventual editura, an, asa cum le mentionezi si intr-o lucrare de diploma. De exemplu :

 

- Dumitru Constantin Dulcan, Inteligenta materiei, Ed. Scoala Ardeleana, 2018

 

- Henri Bergson, Materie si memorie, Ed. Polirom, 1996

 

-  Francois Brune, Hristos si karma, Ed. Universul enciclopedic, 2015

 

etc ...

Link spre comentariu
Vizitator dr parnassus
Reputație: 0

    Cu titlu si autor, eventual editura, an, asa cum le mentionezi si intr-o lucrare de diploma. De exemplu :

 

- Dumitru Constantin Dulcan, Inteligenta materiei, Ed. Scoala Ardeleana, 2018

 

- Henri Bergson, Materie si memorie, Ed. Polirom, 1996

 

-  Francois Brune, Hristos si karma, Ed. Universul enciclopedic, 2015

 

etc ...

Am luat nota. 

Dar, cam complicat. 

Caci, în loc de teozofisti, spiritiști și alte chestii, prefer stiintisti. 

:)

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Am luat nota. 

Dar, cam complicat. 

Caci, în loc de teozofisti, spiritiști și alte chestii, prefer stiintisti. 

:)

 

      Daca te incomodeaza biblioteca pe care o ai acasa, si vrei sa faci loc altor carti, poti sa mi-o donezi !

 

      Este bine sa ai o imagine de ansamblu, sa compari ce spun si unii, si altii, apoi sa treci si prin sita ratiunii tale sau inimii tale, ca ea iti poate spune mai multe decat mintea. Te asigur ca si oamenii de stiinta au studiat Biblia iar unii chiar istoria religiilor si ca si  ei au confirmat deseori ca povestile sau miturile biblice  si nu numai, sunt adevarate. 

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator mc hammer
Reputație: 0

Daca te incomodeaza biblioteca pe care o ai acasa, si vrei sa faci loc altor carti, poti sa mi-o donezi !

 

Este bine sa ai o imagine de ansamblu, sa compari ce spun si unii, si altii, apoi sa treci si prin sita ratiunii tale sau inimii tale, ca ea iti poate spune mai multe decat mintea. Te asigur ca si oamenii de stiinta au studiat Biblia iar unii chiar istoria religiilor si ca si ei au confirmat deseori ca povestile sau miturile biblice si nu numai, sunt adevarate.

si eu am cultura numa ca citesc de pe kindle
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

 Te asigur ca si oamenii de stiinta au studiat Biblia iar unii chiar istoria religiilor si ca si  ei au confirmat deseori ca povestile sau miturile biblice  si nu numai, sunt adevarate. 

Pai daca povestile biblice sunt adevarate tu ai cam incurcat-o. Mai poti spera sa nu fie totusi adevarate ca altfel.....

Link spre comentariu

De multiversuri ai auzit ? Dar de maternitatile stelare ? Kepler Cluster ? Steaua Icar, aflata la 9 miliarde ani lumina (aprox. 180 de miliarde ani terestri) ???? Mai studiaza, mai mediteaza, mai citeste ! ;)

 

Alt prost care se da destept... nici nu exista termenul de 180 miliarde "ani terestri", mai citeste studiaza si mediteaza tu ca esti pe langa

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

si eu am cultura numa ca citesc de pe kindle

 

    Ai fi mafiot daca ai veni sa spui ca citesti intr-o limba extraterestra, de pe un site extraterestru, literatura universala si carti de cosmologie  ....

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Pai daca povestile biblice sunt adevarate tu ai cam incurcat-o. Mai poti spera sa nu fie totusi adevarate ca altfel.....

 

   De ce spui asta ? Esti cititor in suflete ?

 

   Biblia este un fel de istorie a omenirii. Vizionati clipul de mai jos si sa mai spuneti ca nu suntem programati ! Cum pot eu sa mai fiu trasa la judecata si pedepsita, daca am fost programata genetic si mai mult de atat, la nivel energetic, sa fac anumite lucruri in viata asta, daca m-am nascut cu anumite predispozitii, am fost trimisa sa urmez un anumit traseu sau cu un scop bine precizat ?

 

Link spre comentariu

  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

De ce spui asta ? Esti cititor in suflete ?

 

Biblia este un fel de istorie a omenirii. Vizionati clipul de mai jos si sa mai spuneti ca nu suntem programati ! Cum pot eu sa mai fiu trasa la judecata si pedepsita, daca am fost programata genetic si mai mult de atat, la nivel energetic, sa fac anumite lucruri in viata asta, daca m-am nascut cu anumite predispozitii, am fost trimisa sa urmez un anumit traseu sau cu un scop bine precizat ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=WS3aRdLP2a4

Păi ai dreptate ca nu poti fi judecata și tocmai asta este dovada ca Biblia nu adevărată pt ca Biblia te judeca.
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...