Sari la conținut

Lory reala 100% 0745294272


Postări Recomandate

asta este una dintre cele mai uzate si vechi scuze sa stii: a ramas telefonul meu la colega si nu stiu ce s-a intamplat! daca in realitate pleci, ia telefonul cu tine sau inchide-l si arunca-l intr-un sertar. in cel mai rau caz instruieste-ti colega sa nu raspunda la telefonul tau, din moment ce ai plecat deja si ca atare nu poti oferi servicii, dar  mai rau de atat, colega ta sa nu puna baietii pe drumuri fix degeaba! johnny b nu venea pana la voi decat daca era convins ca se va intalni cu tine si nu este corect sa nu i se mai raspunda la telefon odata ajuns!

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:constanta
  • Oras:constanta

si eu am luat-o de la lorry... am sunat, mi-a spus ca are putina treaba, si ca ne putem intalni peste o ora. am spus ok, revin cu tel peste vreo 50 de minute.

trec cele 50 de minute si....... nu mai raspunde la telefon. frumos, nu ?

eu unul o sa mai incerc sa ajung la ea, ca imi place genul ei fizic, dar cu seriozitatea.... cam subtire.

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu

si eu am luat-o de la lorry... am sunat, mi-a spus ca are putina treaba, si ca ne putem intalni peste o ora. am spus ok, revin cu tel peste vreo 50 de minute.

trec cele 50 de minute si....... nu mai raspunde la telefon. frumos, nu ?

eu unul o sa mai incerc sa ajung la ea, ca imi place genul ei fizic, dar cu seriozitatea.... cam subtire.

 

   Victor cand ti-a spus deja ca are un pic de treaba la primul telefon , fata si-a asigurat circumstantele atenuante. Toti sintem pusi in situatii in care apreciem la o anumita cantitate de timp gradul nostru de ocupare si dupa aceea constatam ca am depasit timpul cu mult. Neseriozitate este cand te pune pe drumuri aiurea si cand ajungi la locatie si nu mai raspunde la telefon. Asa nu prea ai cum sa spui ca e neserioasa.Gandeste-te ca daca nu a putut raspunde la telefon in momentul ala si peste inca o ora s-ar fi eliberat de acea treaba si te-ar fi sunat, ti-ar fi cazut bine ? 

  La Johnny Bravo treaba e clara , la tine exista circumstante atenuante. 

Link spre comentariu
  • Oras:constanta
  • Oras:constanta

gabi, nu am spus neseriozitate. am spus ca seriozitatea e cam subtire  :snap

oricum eu am sunat de doua ori, la interval de 10 minute, oare la niciun apel sa nu poata raspunde ....?

eu nu m-am suparat pe ea, dar am semnalat un fapt. timpul va decide daca a fost o intamplare sau daca se vor mai plange si altii.

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu

      E bine ca ai semnalat aspectul, dar fraza aia cu seriozitatea e un pic prea dura la acest moment. Daca se repeta insa, atunci nimeni nu o sa fie impotriva celui care relateaza chestii de genul asta. Si eu am trecut prin ce ai trecut tu ( nu la aceasta fata )  si aveam tendinta sa fiu la fel de dur, pana intr-o zi cand am fost la politie pentru o declaratie. Mi-am luat 1 ora si jumatate ca timp pentru acest lucru si consideram ca este mai mult decat necesar. Spre stupoarea mea am reusit sa rezolv acea problema abea dupa 3 ore, timp in care nu am putut raspunde la telefoane din simplul fapt ca orice raspuns la telefon m-ar fi costat inca multe alte minute de reveniri asupra acelei declaratii. 

     Ti-am dat un exemplu de ce se poate intampla. Pot fi mult mai multe situatii in care nu ai cum raspunde la telefon chiar daca timpul estimat de tine a fost depasit cu mult. De aceea am si spus ca la momentul acesta sa ii acordam credibilitatea necesara iar daca o sa apara episoade in care clientul este pus pe drumuri sa le semnalam.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:contanta
  • Oras:contanta

gabi, nu am spus neseriozitate. am spus ca seriozitatea e cam subtire  :snap

oricum eu am sunat de doua ori, la interval de 10 minute, oare la niciun apel sa nu poata raspunde ....?

eu nu m-am suparat pe ea, dar am semnalat un fapt. timpul va decide daca a fost o intamplare sau daca se vor mai plange si altii.

imi pare rau pentru ce sa intamplat o sa incerc sa imi repar greselile 

  • Like 4
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...