Sari la conținut

Iubitul meu are ejaculare precoce


Postări Recomandate

  • Oras:Error 404: Not found.
  • Oras:Error 404: Not found.

 

Cum adica "uneori ejaculeaza inainte de a penetra" dar "in cazul sexului oral, el ejaculeaza dupa mai multe minute, ceea ce eu consider un timp normal." ? cele doua afirmatii se contrazic reciproc.

 

Nu se exclud reciproc si iti explic de ce. Atunci cand se pregateste de penetrare vaginala uneori isi da drumul inainte sa o bage, cand ma atinge cu penisul. In cazul sexului oral nu e o problema niciodata... Nu pot sa explic nici eu de ce.

 

Exista prezervative facute sa intarzie ejacularea (pun putin anestezic), ar putea fi o solutia (ca mutual pleasure de la durex). De asemenea, daca folosesti un spray sau unguent special cu efect anestezic, ala trebuie pus dupa ce ai o erectie completa. Sau doar prezervative groase (2 extra safe unul peste altul).

 

Am folosit acel tip de prezervativ durex si niste sprayuri locale. Fara efect.

 

Intre timp, daca vreti ceva ok pana se rezolva problema va putei face oral reciroc

 

Pai atunci cred ca e mai mult psihologic, ca poate o diferenta de stimuli intre oral si normal, dar cu siguranta sunt mai multi stimuli la oral decat daca doar te atinge usor cu instrumentul. Nu am mai auzit de problema asta. Deci cu prezervative speciale si tot termina in 30 de sec sau daca te atinge?

 

Cum reactioneaza la preludiu? Termina si daca il atingi in zona de jos?

Link spre comentariu
Vizitator amada nu amanda
Reputație: 0
La 20 si ceva de ani? Sa fie ca e prea timid, pare logic o varianta mai potrivita?

 

 

Mada, ma retrag, altfel incep sa ma cert cu ei. ;)

Vorbeste cu el, deschis, dar fara sa-l intimidezi... Mult succes!  :hug1

Link spre comentariu
  • Oras:Bacau
  • Oras:Bacau

Ete na, daca iti place fata, mai ales ca vb de o relatile, te exciti si esti pasional si dupa 3 sesiuni de masturbare in aceiasi zi. 

 

Nu e normal sa te masturbezi atunci cand esti intr-o relatie. Iti iubesti iubita, in loc sa faci o laba. Scuza-ma ca iti spun, dar faza cu laba intr-o relatie normala, e de-a dreptul ridicol. Laba iti faci doar cand esti singur, sau nu ai posibilitatea sa faci sex, ca sa-ti poti satisface nevoia fiziologica. 

  • Like 1
Link spre comentariu

Problema e psihica. Creierul cauta sa obtina satisfatia cat mai repede, situatia este atat de excitanta incat nu se poate controla. Sincer, cred ca a frecat-o la greu si scopul lui era sa termine cat mai repede. Probabil esti si prima femeie din viata lui. Are si o problema cu libidoul, la 20 de ani ar trebui sa aiba erectie non-stop. Ma tem ca la 40 o sa fie lipsa totala.

Probabil va fi mai bine cu timpul. Are o problema cu stresul/lipsa de experiență.

Preludiu mai lung si antrenament. Sa faca sport si exercitii Kegel, daca nu este prea delăsător.

  • Like 5
Link spre comentariu
Vizitator sarlatanu
Reputație: 0

Avem amandoi un pic peste 20 de ani.

 

 

Daca acum ai 20 de ani ( putin peste) inseamna ca la data inscrierii aici aveai 17 ani ( un pic peste).

Nu esti umpic cam prea bagaboanta pentru el ?

  • Like 4
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Arkham
  • Oras:Arkham

Daca acum ai 20 de ani ( putin peste) inseamna ca la data inscrierii aici aveai 17 ani ( un pic peste).

Nu esti umpic cam prea bagaboanta pentru el ?

De unde stii cand a zis ca are putin peste 20 de ani a zis adevarul ? Ai intradevar tendinde de **spam editat**.
  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator the abomination
Reputație: 0

Există două variante aici.

Prima-gagiu' se află sub stres, de multă vreme, sa nu fie prins, asa că, în subconștientul lui, o face iepureste. E bine ca atunci când aveți contactele, sa aveți timp și intimitate.

A doua varianta, paie pe foc.

:)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Error 404: Not found.
  • Oras:Error 404: Not found.

Nu e normal sa te masturbezi atunci cand esti intr-o relatie. Iti iubesti iubita, in loc sa faci o laba. Scuza-ma ca iti spun, dar faza cu laba intr-o relatie normala, e de-a dreptul ridicol. Laba iti faci doar cand esti singur, sau nu ai posibilitatea sa faci sex, ca sa-ti poti satisface nevoia fiziologica.

 

Nu am zis că ar tb să faci asta, doar că nu ar tb să afecteze relaţia, mai ales dacă are un scop.

Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

baaaa, asta e candidatul ideal pentru continenta. cineva sa-l aduca pe maestru' androginal sa rezolve problema :)

scuze, nu m-am putut abtine :)

 

problema e in mod evident una medicala, iar faptul ca ati mers pe la unii-altii si n-au stiut ce sa-ti spuna denota cat de pregatiti sunt de fapt pisologii si medicii in directia asta. probabil in lumea civilizata se cunosc mai multe detalii si exista si ceva solutii, macar partiale.

 

fii pe pace, intr-un an sau asa o sa-ti cam treaca indragosteala si o sa-l parasesti fara mustrari de constiinta. la varsta asta tropaie hormonii, e pacat sa nu profiti. 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

problema e in mod evident una medicala, iar faptul ca ati mers pe la unii-altii si n-au stiut ce sa-ti spuna denota cat de pregatiti sunt de fapt pisologii si medicii in directia asta. probabil in lumea civilizata se cunosc mai multe detalii si exista si ceva solutii, 

Solutia e sa gaseasca altii pentru futai.  :bkke

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

ele baga sentiment.

Da, da, da!

 

Ele baga sentiment cum bagam noi bani. Doar ca sentimentele lor sunt nelimitate, in timp ce banii sunt prin definitie o resursa limitata. 

 

Astea sunt cliseele lor ca sa se vanda scump. Cat timp punem botu', ne-au luat banii!  :slap2

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Buna tuturor!

 

Totodata ma gandesc ca sunt si alti barbati care au traiat situatii similare si ar putea sa imi impartaseasca din experienta lor.

 

Multumesc!

Îți spun eu cum rezolvi problema. Paraseste-l ca va fi și mai rău.
Link spre comentariu
  • Oras:-
  • Oras:-

Tin sa multumesc tuturor persoanelor care au postat pe subiect. Am primit unele sfaturi pe care vreau sa le pun in aplicare. :hihat

Eu consider oricum discutia deschisa... refuz sa cred ca este o problema atat de rar intalnita. :hmmmMa gandesc ca daca mai multe persoane cu problema similare ar face schimb de informatii ne-ar fi mai usor sa rezolvam...  :138x

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

Tin sa multumesc tuturor persoanelor care au postat pe subiect. Am primit unele sfaturi pe care vreau sa le pun in aplicare. :hihat

Eu consider oricum discutia deschisa... refuz sa cred ca este o problema atat de rar intalnita. :hmmmMa gandesc ca daca mai multe persoane cu problema similare ar face schimb de informatii ne-ar fi mai usor sa rezolvam...  :138x

 

in general aici se intampla alte schimburi. cativa eminescu dintr-un buzunar in altu', cateva fluide dintr-o parte in alta...d-astea...eventual domnii prezenti iti pot schimba parteneru' ;)

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...