Sari la conținut

Tehnician Nutritionist


Postări Recomandate

  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Experienta de peste 8 ani in domeniu,portofoliu consistent,recent divortat ofer consiliere si planuri alimentare in schimbul prieteniei discrete

Fructele provoacă fermentație și împiedică digestia?

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

altu' care vrea sa futa pe o franzela, ca in '80

Pe vremea cand muierea isi stia locul, iti facea si haleala si te tinea in puf ca s-o futi bineee! 

 

Acu' s-au haladit baragladinele!? Decat sa strici pula pe una care nu se abandoneaza fericita la Sf. Pula, mai bine o tai. 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

Care nu se uda pana pe bulane la gandul ca se va abandona asa la pula: 

https://www.xvideos.com/video40658009/huge_tits_woman_used_like_toilet

https://www.xvideos.com/video40688423/huge_tits_woman_used_like_toilet_part2

https://www.xvideos.com/video40806061/huge_tits_woman_used_like_toilet_part3

https://www.xvideos.com/video39734107/no_escape_gagging_on_monster_cock_

...nu merita sa strici pula pe ea, pentru ca nu o apreciaza la adevarata sa valoare! 

Auzi, sa mai si platesti pentru "favoarea" de a da pula buna?!  :laugh2

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator samkara
Reputație: 0

Fructele provoacă fermentație și împiedică digestia?

 

  Fructele ajuta digestia, sunt sanatoase, dar sunt calorice. Consumate moderat sunt bune, dar sunt desert, trateaza-le ca atare!

 

 

Experienta de peste 8 ani in domeniu,portofoliu consistent,recent divortat ofer consiliere si planuri alimentare in schimbul prieteniei discrete

 

 Un enunt halucinant! Ce are experienta cu proaspatul tau divort? Tehnician nutritionist adica un curs de maxim 160 de ore,  ca sa nu mai zic ca nici nu ai curaj sa zici pe sleau ca  vrei  sex in schimbul informatiilor pe care le oferi! O sa te caute numai balene esuate! Succesuri

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:In your mouth with my dick
  • Oras:In your mouth with my dick

Ofer doua duble de porumb si 4 gaini baltate contra "prietenie"

Ai-de PLM,este clar ca a venit criza.

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 +
  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Fructele provoacă fermentație și împiedică digestia?

Nu! Fructele nu impiedica digestia. Fructele sunt carbohidrati simpli si fibre. Sunt cea mai buna forma de energie pentru eforturi de scurta durata iar fibrele nu poarta calorii deci digestia lor nu implica un profes de absortie calorica. In plus o dieta scurta cu un continut ridicat de fibre ajuta la detoxifierea sistemului digestiv: fibrele curata toxinele din intestine

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Fructele ajuta digestia, sunt sanatoase, dar sunt calorice. Consumate moderat sunt bune, dar sunt desert, trateaza-le ca atare!

 

 

 

Un enunt halucinant! Ce are experienta cu proaspatul tau divort? Tehnician nutritionist adica un curs de maxim 160 de ore, ca sa nu mai zic ca nici nu ai curaj sa zici pe sleau ca vrei sex in schimbul informatiilor pe care le oferi! O sa te caute numai balene esuate! Succesuri!

Nu are treaba, doar ca imi place sa spun din capul locului in cazul in care comportamentul meu nu va fi profesional:)

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator samkara
Reputație: 0

Nu! Fructele nu impiedica digestia. Fructele sunt carbohidrati simpli si fibre. Sunt cea mai buna forma de energie pentru eforturi de scurta durata iar fibrele nu poarta calorii deci digestia lor nu implica un profes de absortie calorica. In plus o dieta scurta cu un continut ridicat de fibre ajuta la detoxifierea sistemului digestiv: fibrele curata toxinele din intestine

 

 Nu exista detoxifiere

 Fibrele nu curata toxinele din intestine!!  Atatea ineptii in doar doua randuri. 

 

 

https://carmenalbisteanu.ro/2019/02/13/juice-detoxes-explained-why-theyre-crap-and-why-they-only-seem-to-work/?fbclid=IwAR1X4374gvNa-yQa0lh64Yl5h9RF7JhTS0pKggt3lagagIXHPTctCDPgQ2I

 

https://life.ro/dr-simona-tivadar-nu-exista-detox-pentru-ca-nu-exista-toxine-nu-stie-nimeni-formula-chimica-a-acestor-toxine/

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Imi pare rau, insa ceea ce am spus eu nu este contrazis de ceea ce ai postat tu:) si fibrele curata peretele intestinului :) dar se pare ca tu esti o mega feminista si ignoranta in acelasi timp, te rog frumos fa un experiment , pune apa cu colorant intr-un bol apoi adauga tarate de ovaz,si vezi ce se intampla.

 

Btw,nu vb din mihaela bilic si alte pseudo personalitati din lumea nutritiei si toxinele exista, reziduuri proteice dupa prelucrarea anumitor alimente spre exemplu cantitatea prea mare de magneziu prezenta in carnea anumitor specii de peste etc.

 

Dar te rog ,nu fa ca mine,nu muncesc pe moca stai si da-i like-uri lui Bilic si vezi cum prinzi suta:)

Link spre comentariu
  • Oras:Bacau
  • Oras:Bacau

Fructele ajuta digestia, sunt sanatoase, dar sunt calorice. Consumate moderat sunt bune, dar sunt desert, trateaza-le ca atare!

 

Nu trebuie sa calculezi cate fructe trebuie sa mananci pe zi. Ba din contra daca vrei sa slabesti sau sa-ti mentii silueta, e indicat sa consumi cat mai multe fructe pe zi, pentru ca ele contin fibre, in special fructele cu un raport ridicat de fibre cum sunt merele, sau perele. Minim 10 g de fibre pe zi, ideal 20 g pe zi.

 

Tin minte cand am slabit 7kg intr-o luna si jumatate, fara chin si diete, doar un stil mai sanatos de viata, mancam cate 5-6 mere pe zi, plus alte fructe si nu am avut nici o problema in a slabi.

 

Multa lume confunda fructoza din fructe cu zaharul. E o mare diferinta intre a manca un desert, unde in mod normal contine cantitati mari de zahar si a manca fructe unde corpul uman le asimileaza mai usor, fata de mizeria aia de zahar care se gaseste intr-o prajitura sau ciocolata cu putina cacao.

 

Din pacate nu prea exista zahar de calitate. Zaharul brun e marketing.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti.
  • Oras:Bucuresti.

eliminarea glutenului si a produselor lactate si a oualelor.

 

Laptele matern este folosit de catre mama pentru a-si alapta odrasla. Dupa ce a fost intarcat, nici un mamifer nu mai are nevoie de lapte si nici nu se intampla in natura. Nici noi nu avem, tocmai de aceea un numar de adulti dezvolta intoleranta dupa o anumita perioada. In loc de cerealele consacrate, consumati pseudocereale si o sa fie mai bine - chia, quinoa, hrisca. Daca-s oua de tara si mananci unul, doua pe saptamana este ok.

 

Necesarul din zahar, asa cum zice cip, il asimilezi foarte bine din alimentatie, mancand fructe, si daca chiar vrei sa adaugi la ceai sau la cafea, adauga sirop de agave sau miere de padure mana sau manuka.

 

Ciocolata la fel cu cat mai multa cacao, ca daca nu-i cacao, atunci sunt alte uleiuri si zahar...

 

 

Majoritatea pestilor sunt ok, mai putin cei care au un continut ridicat de mercur, de obicei aia de namol, plini si de toxine, sau aia mari care traiesc mai mult si al randul lor mananca din oceanele noastre poluate. Peste prins in salbaticie, ca degeaba scrie acolo ca e de atlantic, daca e crescut in niste cilindri in care se arunca gainat cu coloranti pe langa coasta.

 

Practic vrei sa mananci cat mai brut, legume si fructe intregi, o data, de doua ori pe saptamana halca de porc si ciorba de ciolan si cam aia e.

 

Daca stai sa cauti, sunt zeci de mii de studii care arata ca orice fel de mancare procesata isi pierde din valoarea nutritiva, nu este intacta, asta vis-a-vis de cum se fac studiile pe animalul intact, ex: soareci/sobolani. De acolo ajungi sa ai probleme cu sanatatea.

 

Vrei sa detoxifici? Incepi sa mananci din ce in ce mai sanatos, mai putin si mai rar, nu aiureli cu sa mancam putin si des ca e mai rau asa, organismul trebuie sa se refaca. Cand digera, cand asimileaza creaza stres oxidativ. In general, daca ai ficatul tun, te salveaza de multe sau diminueaza foarte multe simptome ale unei boli. De aia se si regenereaza, e un last resort, un fail-safe.  Acum se traieste cu HIV fara probleme, daca o dai in ciroza, pa... strict ca exemplu.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

eliminarea glutenului si a produselor lactate si a oualelor.

 

Laptele matern este folosit de catre mama pentru a-si alapta odrasla. Dupa ce a fost intarcat, nici un mamifer nu mai are nevoie de lapte si nici nu se intampla in natura. Nici noi nu avem, tocmai de aceea un numar de adulti dezvolta intoleranta dupa o anumita perioada. In loc de cerealele consacrate, consumati pseudocereale si o sa fie mai bine - chia, quinoa, hrisca. Daca-s oua de tara si mananci unul, doua pe saptamana este ok.

 

Necesarul din zahar, asa cum zice cip, il asimilezi foarte bine din alimentatie, mancand fructe, si daca chiar vrei sa adaugi la ceai sau la cafea, adauga sirop de agave sau miere de padure mana sau manuka.

 

Ciocolata la fel cu cat mai multa cacao, ca daca nu-i cacao, atunci sunt alte uleiuri si zahar...

 

 

Majoritatea pestilor sunt ok, mai putin cei care au un continut ridicat de mercur, de obicei aia de namol, plini si de toxine, sau aia mari care traiesc mai mult si al randul lor mananca din oceanele noastre poluate. Peste prins in salbaticie, ca degeaba scrie acolo ca e de atlantic, daca e crescut in niste cilindri in care se arunca gainat cu coloranti pe langa coasta.

 

Practic vrei sa mananci cat mai brut, legume si fructe intregi, o data, de doua ori pe saptamana halca de porc si ciorba de ciolan si cam aia e.

 

Daca stai sa cauti, sunt zeci de mii de studii care arata ca orice fel de mancare procesata isi pierde din valoarea nutritiva, nu este intacta, asta vis-a-vis de cum se fac studiile pe animalul intact, ex: soareci/sobolani. De acolo ajungi sa ai probleme cu sanatatea.

 

Vrei sa detoxifici? Incepi sa mananci din ce in ce mai sanatos, mai putin si mai rar, nu aiureli cu sa mancam putin si des ca e mai rau asa, organismul trebuie sa se refaca. Cand digera, cand asimileaza creaza stres oxidativ. In general, daca ai ficatul tun, te salveaza de multe sau diminueaza foarte multe simptome ale unei boli. De aia se si regenereaza, e un last resort, un fail-safe. Acum se traieste cu HIV fara probleme, daca o dai in ciroza, pa... strict ca exemplu.

 

In mare parte esti dezinformat , eu spre exemplu beau 2 l de lapte de vaca 3.5 % si mananc peste 10 oua pe saptamana, pot alerga fara probleme 15 km in orice moment al zilei si ridic de jos 135 kg aproape dubla mea greutate;)

 

Trebuie sa mancam mai bine nu mai putin:)

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti.
  • Oras:Bucuresti.

Eh, hai tu repede, nu sunt dezinformat, daca vrei pun aici cateva studii. Energie != Sanatate.

 

In cazul in care faci mult sport sau performanta, atunci e necesar. Laptele e plin de hormoni si eu am indicat clar ca nici un mamifer nu mai consuma laptele matern dupa intarcare. Imbuiba-te tu cu hormoni si colina non stop cativa ani si o sa te edifici. Poate tu ai un metabolism foarte bun si sistemul consuma si excreta foarte repede totul. Daca iei o persoana de varsta medie, cu munca de birou, stil sedentar si o hranesti cu lapte si oua o sa inceapa sa creasca niste markeri. Mai documenteaza-te...

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eh, hai tu repede, nu sunt dezinformat, daca vrei pun aici cateva studii. Energie != Sanatate.

 

In cazul in care faci mult sport sau performanta, atunci e necesar. Laptele e plin de hormoni si eu am indicat clar ca nici un mamifer nu mai consuma laptele matern dupa intarcare. Imbuiba-te tu cu hormoni si colina non stop cativa ani si o sa te edifici. Poate tu ai un metabolism foarte bun si sistemul consuma si excreta foarte repede totul. Daca iei o persoana de varsta medie, cu munca de birou, stil sedentar si o hranesti cu lapte si oua o sa inceapa sa creasca niste markeri. Mai documenteaza-te...

Nu este necesar mult sport(apropos nu inteleg ce intelegi tu prin mult sport) dar iti garantez ca daca la prima masa papi un out fiert cu o felie de paine integrala o palma de rosii cherry si 4 frunze de salata verde timp de o luna de zile nu patesti absolut nimic:)

Iar cu privire la lapte cred ca faci referire la lactoza iar laptele de vaca e in proportie peste 90% apa, daca ti-e frica de lapte bea cola;) e mai sanatoasa:)

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti.
  • Oras:Bucuresti.

Intoleranta este de la lactoza, hormonii din lapte sunt cu totul altceva. Nu numai ca nu bei laptele care iti este destinat, ci pe cel al altui mamifer, care in mod normal era destinat consumuli de catre vitel/ied, etc.

 

Vad ca tu tratezi subiectul ca o oarecare gluma, vis a vis de afirmatia cu cola, eu insa iti las aici un link https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/

 

Iei de acolo articolele scrise despre lapte, oua... pe cele double blind placebo controlled, verifici dupa sursele de la referinta, sa fie si alea corecte si iti formulezi o opinie. Pe net sunt multi care au impresia ca detin monopol pe informatie si ofera valoare, adica bloguri, articole, youtube... trebuie vazute studii facute clar si rezultatele dupa x zile/luni/ani. Maj articolelor nu-s in full, dar sunt sigur ca te descurci tu si gasesti un mod de a vizualiza, asta daca te pasioneaza.

 

Am o prietena care e in imunologie si m-a invatat si pe mine sa ma documentez si cum sa interpretez, a.i. sa nu trag concluziile gresite. Trebuie literatura de specialitate, studii supervizate, cu grup de control.

 

Sunt oameni care beau , fumeaza toata viata si nu au nici pe dracu, trec suta de ani, se numesc super centenari. Altii mananca bio, nu ating prostii, fac sport si li se trage inainte de termen.

 

Depinde de noroc, genetica si de ceea ce faci (ce bagi in tine sau ce nu bagi si ce sport faci si cat il faci si cum il faci).

 

Daca ar fi sa formulez eu o idee centrala, este sa mananci moderat, sa nu faci excese si daca simti ca ceva iti face rau, atunci sa te opresti. Daca tie iti place laptele, dar citesti clar negru pe alb ca are si contraindicatii si ca iti poate favoriza aparitia sau progresia anumitor boli, maladii, e alegerea ta cum tratezi subiectul.

 

Ai primit o mana, o joci si daca pe parcurs te simti norocos, mai tragi o carte sau nu. In functie de asta mai stai sau nu la masa.

Link spre comentariu
Vizitator samkara
Reputație: 0

Imi pare rau, insa ceea ce am spus eu nu este contrazis de ceea ce ai postat tu:) si fibrele curata peretele intestinului :) dar se pare ca tu esti o mega feminista si ignoranta in acelasi timp, te rog frumos fa un experiment , pune apa cu colorant intr-un bol apoi adauga tarate de ovaz,si vezi ce se intampla.

 

Btw,nu vb din mihaela bilic si alte pseudo personalitati din lumea nutritiei si toxinele exista, reziduuri proteice dupa prelucrarea anumitor alimente spre exemplu cantitatea prea mare de magneziu prezenta in carnea anumitor specii de peste etc.

 

Dar te rog ,nu fa ca mine,nu muncesc pe moca stai si da-i like-uri lui Bilic si vezi cum prinzi suta:)

 

 

 Cred ca te pripesti  cu toate catalogarile gen mega feminista, ignoranta, pesudo- personalitati! Aka Tivadar e varza, ha? Matale esti bine? Oleaca arogant, este?

 

 Nu am zis nimic depre Bilic, de unde pana unde scenariul asta cu like Mihaelei  Bilic?

 Am citit ce ai mai scris aici.Nu are sens sa corectez tot ce ai aberat, postarea ta de la inceput este clar o caterinca, nu poti sa te numesti tehnician nutritionist. 

Link spre comentariu

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Trist.

Care mai de care se ofera sa futa gratis pentru prostii!  :slap2

Nu poti face un plan nutritional corect fara analize in prealabil.

Blabauri ce gaseti pe net, multe sunt false.

Lapte, mere si nu numai... sunt multi care nu tolereaza anumite produse.

Fructele, unele, contin prea mult zahar pentru dieta.

Nu tot ce creste in natura ne face si bine, unii au si alergii la unele fructe.

Aia ca le spui care peste contine prea mult magneziu este descoperirea secolului, nu alta!

Trist.

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...