Sari la conținut

Vine primavara ... cu aroma de "iarba"


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Europarlamentarii au adoptat o rezoluţie privind utilizarea canabisului în scopuri medicale şi fac apel la autoritățile din statele membre ale Uniunii Europene să profite de potenţialul acestor tipuri de medicamente. Deputații europeni fac apel la statele membre să le permită medicilor să utilizeze judecata lor profesională în ceea ce privește prescrierea medicamentelor pe bază de canabis. Ei spun că, atunci când sunt eficiente, aceste medicamente trebuie să fie acoperite de sistemele de asigurări de sănătate, la fel ca alte tipuri de medicamente. 

 

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-22973398-europarlamentarii-adoptat-rezolutie-privind-utilizarea-canabisului-scopuri-medicale.htm

 

Ma apuc de fumat ...  :bad

  • Like 7
  • Minus 7
Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

Dinspre partea mea, liberalizarea totala! 

"Razboiul impotriva drogurilor" a fost o inventie a serviciilor secrete pentru a obtine bani si influenta in timp record. 

Eu as dori liberalizarea cultivarii de canepa pentru scopuri domestice (de la hrana pasarilor la tesaturi...), ca pe vremea lu' Creanga. Proteina din canepa este singura proteina vegetala completa.

  • Like 1
Link spre comentariu

Dinspre partea mea, liberalizarea totala! 

 

"Razboiul impotriva drogurilor" a fost o inventie a serviciilor secrete pentru a obtine bani si influenta in timp record. 

 

Eu as dori liberalizarea cultivarii de canepa pentru scopuri domestice (de la hrana pasarilor la tesaturi...), ca pe vremea lu' Creanga. Proteina din canepa este singura proteina vegetala completa.

Si altii vor droguri da nu stiu sa scrie asa de frumos ca tine :))))

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

cica exista ... un studiu care a ajuns la concluzia ca fertilitatea barbatilor care au consumat canabis a crescut cu 30% fata de grupul caruia nu i s-a administrat canabis ... se pare ca si potenta creste  :onbed

 

cam cat o fi kilu' ?

Aoleu, asta ne mai lipsea: potenta (sa tocam banii aiurea sau s-o rupem la laba? Aceasta e Intrebarea!) si fertilitate!? 

La femei nu le vine pofta de futut in gat si sex anal, macar?! 

Link spre comentariu
  • Oras:Ping trei ms
  • Oras:Ping trei ms

De la Freud încoace, multe droguri soft si hard au fost adoptate în ameliorare, tratament sau terapie de şoc în tratarea diverselor boli cerebrale (şi nu numai). Genul LSD a fost prima poartă de intrare în subconştientul oamenilor extrem de bolnavi, ştiți voi, revoluția flower power, apariția MDMA, XTC etc. Nici dr Mengele nu poate fi tratat 100% ca un criminal, era savant, habar nu avea că face rau capital ptr că experimenta pe evrei tot soiul de nealopate,deşi... Dacă priveşti de la nivel de macrocosmos Terra..., nici Hitler n-a fost rău intenționat, să mai reducă din evrei, cum nici Antonescu să-i decimeze pe țigani. Copil fiind, râdeam de un banc despre cum o să fie peste 50 de ani, o să strige țiganii pe stradă : Ui' mamă un rumân ! Au trecut cam jumate din acei 50, şi bancul respectiv începe să nu mai fie banc...

 

Canabisul sintetic folosit în industria medicamentelor nu are în comun cu jointul de fumat mai nimic, poate doar surogatul bazat pe formula THC-ului. Şi nu, nu e adevarat că dezvoltă apetit sexual, sau stimulează reproducția umană, stau în Amsterdam de 20 de ani şi ştiu despre subiectul marijuana/ ganja/ cannabis mai multe decăt îmi poate spune gura...

 

Ce pot spune SIGUR, este că in Olanda, pacienții terminali au acces la ce vor. Mai bine un joint sănătos şi cinstit decât minciuna din morfină. Cine-i poate acuza?

  • Like 7
Link spre comentariu

De la Freud încoace, multe droguri soft si hard au fost adoptate în ameliorare, tratament sau terapie de şoc în tratarea diverselor boli cerebrale (şi nu numai). Genul LSD a fost prima poartă de intrare în subconştientul oamenilor extrem de bolnavi, ştiți voi, revoluția flower power, apariția MDMA, XTC etc. Nici dr Mengele nu poate fi tratat 100% ca un criminal, era savant, habar nu avea că face rau capital ptr că experimenta pe evrei tot soiul de nealopate,deşi... Dacă priveşti de la nivel de macrocosmos Terra..., nici Hitler n-a fost rău intenționat, să mai reducă din evrei, cum nici Antonescu să-i decimeze pe țigani. Copil fiind, râdeam de un banc despre cum o să fie peste 50 de ani, o să strige țiganii pe stradă : Ui' mamă un rumân ! Au trecut cam jumate din acei 50, şi bancul respectiv începe să nu mai fie banc...

 

Canabisul sintetic folosit în industria medicamentelor nu are în comun cu jointul de fumat mai nimic, poate doar surogatul bazat pe formula THC-ului. Şi nu, nu e adevarat că dezvoltă apetit sexual, sau stimulează reproducția umană, stau în Amsterdam de 20 de ani şi ştiu despre subiectul marijuana/ ganja/ cannabis mai multe decăt îmi poate spune gura...

 

Ce pot spune SIGUR, este că in Olanda, pacienții terminali au acces la ce vor. Mai bine un joint sănătos şi cinstit decât minciuna din morfină. Cine-i poate acuza?

 

bravo baros, vrei sa fii noua mea sursa de droguri ?

Link spre comentariu
  • Oras:Ping trei ms
  • Oras:Ping trei ms

Omul îşi consumă în decursul vieții cam 20 % din creier. Ce te faci dacă drogurile nu-ți consumă cumva din restul de 80%...?? LOL.

 

Leule, ştii ce au XOXO şi Xanax în comun?

 

Doi de x...

 

Mai ai până la 3 de x.

 

XXX e un simbol ptr Amsterdam, gugăleşte şi ai să ințelegi ce zic.

Link spre comentariu
  • Oras:Ping trei ms
  • Oras:Ping trei ms

Restul il distruge societatea...

Aah nu, sunt statistici neurologice. Cei 20% nu au treabă cu interacțiunea interumană, dimpotrivă, cu cât eşti mai conectat cu factorul uman, indiferent cât de malefic este ptr tine ca individ,cu atât îti face de fapt bine. Cu cât eşti mai informat şi alert, cu atât fugi de demență.

 

Scriam pe vremuri nişte erate despre relațioanarea dintre Alzheimer şi măicuțele din bisericã ce repetă, citind, o viață întreagă aceleaşi tâmpenii. Creierul nefolosit, sau greşit direcționat în repetio est mater studiorum, este foarte eronat. La fel cum este şi onania, e ok in faza juvenilă, dar la maturitatè nu mai e ok ptr că rişti să dai în Alzheimer.

 

LOL.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:F
  • Oras:F

Aah nu, sunt statistici neurologice. Cei 20% nu au treabă cu interacțiunea interumană, dimpotrivă, cu cât eşti mai conectat cu factorul uman, indiferent cât de malefic este ptr tine ca individ,cu atât îti face de fapt bine. Cu cât eşti mai informat şi alert, cu atât fugi de demență. PAI, STAI, CA NU SE POTRIVESTE: DACA FUGI DE DEMENTA, TREBUIE SA EVITI FACTORUL 

 

Scriam pe vremuri nişte erate despre relațioanarea dintre Alzheimer şi măicuțele din bisericã ce repetă, citind, o viață întreagă aceleaşi tâmpenii. Creierul nefolosit, sau greşit direcționat în repetio est mater studiorum, este foarte eronat. La fel cum este şi onania, e ok in faza juvenilă, dar la maturitatè nu mai e ok ptr că rişti să dai în Alzheimer.   

  

LOL. 

:laugh2  

Link spre comentariu

Omul îşi consumă în decursul vieții cam 20 % din creier. Ce te faci dacă drogurile nu-ți consumă cumva din restul de 80%...?? LOL.

 

Leule, ştii ce au XOXO şi Xanax în comun?

 

Doi de x...

 

Mai ai până la 3 de x.

 

XXX e un simbol ptr Amsterdam, gugăleşte şi ai să ințelegi ce zic.

 

te draq ca esti prostalau

eu vin cu o propunere de afaceri si tu-mi vorbesti in dodii

TE-AI PANICAT ? ESTI DROGAT /??

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:Ping trei ms
  • Oras:Ping trei ms

te draq ca esti prostalau

eu vin cu o propunere de afaceri si tu-mi vorbesti in dodii

TE-AI PANICAT ? ESTI DROGAT /??

Ce afaceri să fac eu cu tine, mă cocoșel?! Unde activez io nu e loc de plângăcioși ! LOL
Și în plus, ptr afaceri îți trebuie bani, pe care tu nu-i ai. Știi ce fac banii ptr oamenii cu IQ mai mare decât mărimea de la papuci? Ascultă aici la nenea și bagă în cap : banii conferă libertate de mișcare! Tu abia de cobori din blocul ăla infect să treci strada până la shawormăria de peste drum, ți-e frică și de umbra ta când ieși afară, în puținele momente când te desprinzi de forumurile de care ești lipit ca mucii de tavan, pe care trollezi, jignești pe toată lumea fără absolut niciun motiv și faci pe durul. Tu ești dur, mă puțoiule tare-n clanță din spatele tastaturii? Nu ți-e de îndeajuns cât te îmbuciardează consacrații forumului ăstuia, clovn decripit dar puber încă ?? LOL
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...