Sari la conținut

TOP:Anemona 0757470185


Postări Recomandate

Vizitator reemy79
Reputație: 0

Mă bag și eu acum văzând discuțiile de mai sus

Cu toate ca nu am mai făcut recenzii de multă vreme.. ce pot să spun..?

Dacă e să mergem la zoo cu Ane mă bag și eu și apoi să decidă ea care "tigrișor" i-a plăcut cel mai mult 😉

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator reemy79
Reputație: 0

Ne intalnim toti cu ea la zoo in Mures?

Of noo colegu'..toÅ£i suntem Zimbrii ,Lei,Tigrii sălbatici..

Ane cu finețea ei văd că reușește să n-e imblanzeasca.

O fi vreo leoaică..?😉

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Încet colegi fiindcă speriați fata!

Voi îi propuneți Grădina zoologică,eu am să-i propun o plimbare pe lângă Plopii fără soț,să asculte o serenadă la umbra Teiului lui Mihai Eminescu,să depănăm amintiri pe aleele Grădinei Botanice din Copou,să coborâm apoi în Țicău la Bojdeuca lui Ion Creangă,să facem un mic popas la Bolta Rece unde își înecau amarul Eminescu cu Creangă și să ne întoarcem iarăși în Copou pentru câteva clipe de emoție profundă în Sala pașilor pierduți printre tablourile minunate ale lui Sabin Bălașa și..... numai o simplă enumerare a locurilor minunate din "Orașul marilor iubiri"situat pe cele șapte coline precum Roma ar umple câteva pagini. Dacă mai adaug și faptul că frumosul nostru târg e populat cu oameni frumoși și iubitori,cred că am convins-o pe colega noastră ca în cel mai scurt timp să-și îndrepte pașii către capitala Moldovei,unde o așteptăm cu brațele deschise,iar vouă vă urez sărbători fericite alături de cei dragi vouă!

  • Like 7

Chiar și atunci când vorbim despre alții, cuvintele vorbesc mereu  despre noi.
Ele ne spun cine suntem. Ne  definesc.

Astăzi nu avem timp... Mâine nu vom avea puteri... Iar poimâine nu vom mai fi... Nu amânați, trăiți acum!

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:medias
  • Oras:medias

Încet colegi fiindcă speriați fata!

Voi îi propuneți Grădina zoologică,eu am să-i propun o plimbare pe lângă Plopii fără soț,să asculte o serenadă la umbra Teiului lui Mihai Eminescu,să depănăm amintiri pe aleele Grădinei Botanice din Copou,să coborâm apoi în Țicău la Bojdeuca lui Ion Creangă,să facem un mic popas la Bolta Rece unde își înecau amarul Eminescu cu Creangă și să ne întoarcem iarăși în Copou pentru câteva clipe de emoție profundă în Sala pașilor pierduți printre tablourile minunate ale lui Sabin Bălașa și..... numai o simplă enumerare a locurilor minunate din "Orașul marilor iubiri"situat pe cele șapte coline precum Roma ar umple câteva pagini. Dacă mai adaug și faptul că frumosul nostru târg e populat cu oameni frumoși și iubitori,cred că am convins-o pe colega noastră ca în cel mai scurt timp să-și îndrepte pașii către capitala Moldovei,unde o așteptăm cu brațele deschise,iar vouă vă urez sărbători fericite alături de cei dragi vouă!

Cauta fete din alte orase mai mari, si asa avem putine de calitate in Mures si Sbiu, asa ca sa nu fie cu suparare dar pe Anemona o sa o tinem aproape. Macar in Iasi aveti vizite de la fete de treaba. Cauta pe Sibiu vezi ce fete sunt.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Sper să fiu mai convingător decât voi toți la un loc.Dar până la urmă nu noi hotăram,stimata noastră colegă e majoră,e vaccinată,e cu capul pe umeri și va decide în cunoștință de cauză ceea ce e mai bine pentru ea.Așa că nu ne rămâne decât să așteptăm cu speranța că balanța va înclina către unii dintre noi.

  • Like 4

Chiar și atunci când vorbim despre alții, cuvintele vorbesc mereu  despre noi.
Ele ne spun cine suntem. Ne  definesc.

Astăzi nu avem timp... Mâine nu vom avea puteri... Iar poimâine nu vom mai fi... Nu amânați, trăiți acum!

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Stimă și respect pentru colega noastră.Respectați-o și iubiți-o cum știți mai bine.

Să aveți spor în toate și la toate!

Trăiți-vă visurile,nu vă visați viața,viața-i prea scurtă,merită trăită!

  • Like 5

Chiar și atunci când vorbim despre alții, cuvintele vorbesc mereu  despre noi.
Ele ne spun cine suntem. Ne  definesc.

Astăzi nu avem timp... Mâine nu vom avea puteri... Iar poimâine nu vom mai fi... Nu amânați, trăiți acum!

Link spre comentariu
  • Oras:Mures
  • Oras:Mures

Încet colegi fiindcă speriați fata!

Voi îi propuneți Grădina zoologică,eu am să-i propun o plimbare pe lângă Plopii fără soț,să asculte o serenadă la umbra Teiului lui Mihai Eminescu,să depănăm amintiri pe aleele Grădinei Botanice din Copou,să coborâm apoi în Țicău la Bojdeuca lui Ion Creangă,să facem un mic popas la Bolta Rece unde își înecau amarul Eminescu cu Creangă și să ne întoarcem iarăși în Copou pentru câteva clipe de emoție profundă în Sala pașilor pierduți printre tablourile minunate ale lui Sabin Bălașa și..... numai o simplă enumerare a locurilor minunate din "Orașul marilor iubiri"situat pe cele șapte coline precum Roma ar umple câteva pagini. Dacă mai adaug și faptul că frumosul nostru târg e populat cu oameni frumoși și iubitori,cred că am convins-o pe colega noastră ca în cel mai scurt timp să-și îndrepte pașii către capitala Moldovei,unde o așteptăm cu brațele deschise,iar vouă vă urez sărbători fericite alături de cei dragi vouă!

Foarte frumos ai zis totul, dar noi avem cea mai frumoasa gradina zoologica situata intr-o padure, din toata Romania vin sa o vada.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Devin pe zi ce trece din ce în ce mai gelos pe voi.

Dar știți că speranța,moare ultima! Deci...sper și iarăși sper!

  • Like 5

Chiar și atunci când vorbim despre alții, cuvintele vorbesc mereu  despre noi.
Ele ne spun cine suntem. Ne  definesc.

Astăzi nu avem timp... Mâine nu vom avea puteri... Iar poimâine nu vom mai fi... Nu amânați, trăiți acum!

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:medias
  • Oras:medias

Devin pe zi ce trece din ce în ce mai gelos pe voi.

Dar știți că speranța,moare ultima! Deci...sper și iarăși sper!

Mai usor sa vi tu in Mures, o vizitezi pe Anemona si cu ocazia asta vizitezi si gradina zoologica. :laugh2

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:medias
  • Oras:medias
 

Nu eşti deloc departe de adevăr! :)

Plus ca :

 Atunci cand am vizitat-o... A vorbit foarte frumos de Cluj si se vede ca clujenii au apreciat-o mult. Din fericire pentru noi, chiar daca ar vrea sa plece de la noi, nu prea are cum momentan are si alte treburi pe aici. Sarbatori fericite si sa ne bucuram de ea cat timp mai sta pe la noi! 
P.S.: Vorbeste frumos în general de toti oamenii. Si de Mures și de Cluj.
  • Like 4
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...