Sari la conținut

Femeie din Botoșani dată în judecată de amanta soțului, după ce a luat-o la bătaie 🤗


Postări Recomandate

  • Administrator
  • Oras:La butoane
  • Oras:La butoane

O femeie din Botoșani, care a vrut să-și apere cu orice preț căsnicia, a ajuns la proces cu amanta soțului, pe care a bătut-o pe până a băgat-o în spital.

După un an și jumătate de procese, soția înșelată, D.M., a fost condamnată la şase luni de închisoare, cu amânarea aplicării pedepsei, femeia urmând să fie supusă unui termen de supraveghere de doi ani, relatează Monitorul de Botoșani.

De asemenea, femeia a fost obligată să-i plătească amantei soţului daune morale de 2.500 de lei, precum şi toate cheltuielile pentru serviciile medicale.

Decizia a fost pronunţată săptămâna aceasta, de Curtea de Apel Suceava, fiind definitivă.

Conflictul violent dintre cele două rivale a avut loc în februarie 2016, la câteva zile după sărbătoarea Sfântului Valentin. Atunci, D.M. i-a prins pe cei doi împreună.

Dornică de răzbunare, femeia înșelată și-a luat la bătaie rivala pe stradă. Aceasta a ajuns la spital cu un picior rupt și a avut nevoie de 70 de zile de îngrijiri medicale.

Ulterior, aceasta a făcut plângere, iar acum a fost anunțată decizia definitivă. Potrivit sursei citate, între timp, cei doi soți au divorțat.

https://stirileprotv.ro/justitie/femeie-din-botosani-data-in-judecata-de-amanta-sotului-dupa-ce-a-luat-o-la-bataie.html

 

Azi am dat peste stirea asta , si m-a amuzat teribil !! :))))

Amada tu ce i-ai fi facut la nevasta ???

  • Like 1

large.xxxxx.gif.e9e57a37567b71fee318ced754364ca4.gif

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Azi am dat peste stirea asta , si m-a amuzat teribil !! :))))

Amada tu ce i-ai fi facut la nevasta ???

 

 

Eu amanta cuiva? I don't think so!  :laugh2

Nu sunt maritata, dar nu as sta cu unul insurat pentru ca familia mi se pare cel mai important lucru, iar daca el o minte pe ea, ma minte si pe mine. Pula gasesti pe toate drumurile, fara coada. ;)

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator the abomination
Reputație: 0

Eu amanta cuiva? I don't think so!  :laugh2

Nu sunt maritata, dar nu as sta cu unul insurat pentru ca familia mi se pare cel mai important lucru, iar daca el o minte pe ea, ma minte si pe mine. Pula gasesti pe toate drumurile, fara coada. ;)

Numai lași, care nu vor să-și asume vreo responsabilitate.
  • Like 2
Link spre comentariu
  • Administrator
  • Oras:La butoane
  • Oras:La butoane

Eu amanta cuiva? I don't think so!  :laugh2

Nu sunt maritata, dar nu as sta cu unul insurat pentru ca familia mi se pare cel mai important lucru, iar daca el o minte pe ea, ma minte si pe mine. Pula gasesti pe toate drumurile, fara coada. ;)

 

amada atunci daca o prindeai tu pe amanta ce ii faceai ??

large.xxxxx.gif.e9e57a37567b71fee318ced754364ca4.gif

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

amada atunci daca o prindeai tu pe amanta ce ii faceai ??

 

N-are cum, eu stiam cand facea laba...  :laugh2

Dar prin absurd, nimic, ii scoteam nesimtitului boarfele la usa sau peste balcon si-i ceream despagubiri la divort. :)

Rad eu, dar e cea mai oribila chestie pe care i-o poti face cuiva, futi daca e, dar nu cu nevasta de mana si s-o bagi in puscarie dupa aia. O mizerie de barbat, daca era, vorbea cu amanta si rezolva de comun acord. ;)

Mai era o poveste aici mai demult, cu unul, saracu', a mers N km pe jos pana la Bucuresti ca a prins-o pe nevasta cu altul... 

Link spre comentariu
  • Administrator
  • Oras:La butoane
  • Oras:La butoane

N-are cum, eu stiam cand facea laba...  :laugh2

 

Stiai o pula !

Imi aduc aminte si eu de stirea aia, cu barbatul inselat care a mers pe jos din satu mare pana in bucuresti :))

large.xxxxx.gif.e9e57a37567b71fee318ced754364ca4.gif

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Stiai o pula !

Imi aduc aminte si eu de stirea aia, cu barbatul inselat care a mers pe jos din satu mare pana in bucuresti :))

 

Nu mai vorbi ca un retardat, un barbat nu are ce sa mai ascunda de mine dupa un timp...

 

Am gasit dosarul, fapta a fost in 2016, dosarul finalizat, doar ca mandra amanta a mai cerut niste bani pentru cheltuieli de judecata in 2019, asta dupa ce aia a iesit plina de datorii:

 

  • Sedinta din data de 21.11.2018 la ora 08:30Complet: PN4
  • Amânarea aplicării pedepsei

    În temeiul art. 396 alin. (1), (4) Cod procedură penală raportat la art. 83 Cod penal stabileşte pedeapsa de 6 luni închisoare în sarcina inculpatei Costică (fostă Doncilă) Simona Maria, pentru săvârşirea infracţiunii prev. de art. 193 alin. 2 Cod penal. În temeiul art. 83 alin. (1), (3), 84 Cod penal amână aplicarea pedepsei închisorii pe un termen de supraveghere de 2 ani de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri. În temeiul art. 85 alin. (1) Cod penal pe durata termenului de supraveghere, inculpata trebuie să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune Botoşani la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile, precum şi întoarcerea; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În temeiul art. 86 alin. (1) Cod penal pe durata termenului de supraveghere, datele prevăzute în art. 85 alin. (1) lit. c) - e) se comunică Serviciului de Probaţiune Botoşani. În temeiul art. 85 alin. (2) lit. c Cod penal impune inculpatei să execute obligaţia de a frecventa un program de reintegrare socială derulat de către serviciul de Probaţiune Botoşani în colaborare cu institu?iile din comunitate. În temeiul art. 404 alin. (3) Cod procedură penală atrage atenţia inculpatei asupra consecinţelor nerespectării măsurilor de supraveghere şi obligaţiilor impuse şi ale săvârşirii de noi infracţiuni în cursul termenului de supraveghere. Obligă inculpata să plătească părţii civile Popescu Georgiana Mădălina, suma de 2.500 lei, daune morale, ?i suma de 355 lei, daune materiale. Respinge, ca nefondate, restul pretenţiilor civile. Obligă inculpata să plătească părţii civile S.J.A. Boto?ani suma de 635,10 lei, cheltuieli de transport ?i asisten?ă medicală, ?i păr?ii civile Spitalul Judeţean de Urgenţă MAVROMATI Botoşani suma de 804,27 lei, cheltuieli de spitalizare, la care se adaugă dobânda legală calculată de la data de 23.02.2016 până la achitarea integrală a debitului. În temeiul art. 274 alin. (1) Cod procedură penală obligă pe inculpată la plata sumei de 328,20 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 21 noiembrie 2018.

    Hotarare 1323/2018 din 21.11.2018

 

 

 

04.03.2019 Ora estimata: 8:30

Complet: C5A PEN

Tip solutie: Nefondat

Solutia pe scurt: Respinge, ca nefondat, apelul declarat de partea civilă Popescu Georgiana Mădălina împotriva sentinţei penale nr. 1323 din 21.11.2018 pronunţată de Judecătoria Botoşani în dosar nr. 17264/193/2017. Obligă partea civilă Popescu Georgiana Mădălina să plătească statului suma de 300 lei cheltuieli judiciare. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 4 martie 2019.

Document: Hotarâre  242/2019  04.03.2019

 

Surse: 

https://www.jurisprudenta.com/dosare-procese/2017/17264q193q2017-193/

http://portal.just.ro/39/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=19300000000223082&id_inst=39

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Pentru una ca tine, abuzata si (aproape) violata, cu idei paranoide de grandomanie, invidioasa pe boala alteia, "fa" este deja un compliment.

 

Ai de asteptat pana ideile unui bolnav psihic o sa aiba semnificatie pentru mine, ai rabdare, cine stie. ;)

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Amando , sa inteleg ca treaba asta cu bolnavul psihic este un efect de turma inspirat  ?

 

Ideea ar fi alta , ptr. unul inteligent nu poate trece cu vederea si judeca corect (de multe ori) ceea ce postati pe aici , mai ales contradictiile la care singuri(e) va supuneti in cele mai multe situatii 

Link spre comentariu
  • Oras:undeva
  • Oras:undeva

Amando , sa inteleg ca treaba asta cu bolnavul psihic este un efect de turma inspirat  ?

 

Ideea ar fi alta , ptr. unul inteligent nu poate trece cu vederea si judeca corect (de multe ori) ceea ce postati pe aici , mai ales contradictiile la care singuri(e) va supuneti in cele mai multe situatii 

Sociopatule, contradictii mai mari decat in postarile tale nu am vazut, SOBOLANE mitoman, patroane falit! :laugh2

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:undeva
  • Oras:undeva

Amando , sa inteleg ca treaba asta cu bolnavul psihic este un efect de turma inspirat  ?

 

Ideea ar fi alta , ptr. unul inteligent nu poate trece cu vederea si judeca corect (de multe ori) ceea ce postati pe aici , mai ales contradictiile la care singuri(e) va supuneti in cele mai multe situatii 

Nu te mai saturi de muie SOBOLANE! :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Parca tu erai aia, care afirmase, ca a pus pe picioare o fata, prin energia pozitiva emisa?

 

Tu si Iisus, in :) mea, ati bagat un "Talitha, Kumi" si gata, job done.

 

Daca preschimbi apa in vodca, asa cum a facut El l-a nunta aia, te-ai scos.

 

Razi aiurea. Era fata uneia care o tinea toata ziua in carucior, avea o privire goala fetita cand am vazut-o prima data...

Am zis sa o scot la o plimbare, ma-sa ma atentiona ca plange, din parti, am ajuns cu ea dormind in brate.

Cand am plecat dupa 3 zile, fata avea sclipire in ochi, iar peste cateva zile ma-sa mi-a spus la telefon ca se ridica in picioare.

Ai dreptul sa crezi ce vrei, dar nu-mi spune ca parerea ta contine adevarul absolut.

 

 

Amando , sa inteleg ca treaba asta cu bolnavul psihic este un efect de turma inspirat  ?

 

Ideea ar fi alta , ptr. unul inteligent nu poate trece cu vederea si judeca corect (de multe ori) ceea ce postati pe aici , mai ales contradictiile la care singuri(e) va supuneti in cele mai multe situatii 

 

Care noi? Iar generalizezi sa te dai important.

 

 

In alta ordine de ide, vedeti ce mai fac "vedetele" pe aici, eu am pus informatii despre caz si nu e vorba de mine.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Malmö
  • Oras:Malmö

Tu esti beyond redemption.

 

Pai, daca eu scriu acum, ca tu peste 2 zile o sa postezi noaptea de nebuna, beata, aberand despre abuzurile din copilarie si aruncand invective inspre bolnavii de cancer, asta nu inseamna, ca am puteri paranormale.

 

Ar trebui sa te simti norocoasa.In acest mediu virtual sunt oameni cu scoala, care iti acorda atentie, chiar si batjocorindu-te.

 

In viata reala, esti cu o treapta sub curvele de strada.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...