Sari la conținut

26 mai cu cine votati?


Postări Recomandate

  • Oras:Malmö
  • Oras:Malmö

Tu cum te simti saracie, ca cei pe care ai pus stampila, ti au dat la muie pana ai fost nevoit sa pleci, sa fii sluga in lumea a treia ??? Macar o data la 4/5 ani, vreau sa le dau eu mwie. Bine, tu esti invatat sa iei muie, nu ar mai conta inca una.

Taximetristule, cel putin eu am plecat, nu pentru bani, ci pentru ca nu am acceptat un sistem, pe cand tu mintenas o sa-i gasesti topic lu' fie-ta p-acilea.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator olʎ
Reputație: 0

Ai plecat pe pula mea ca ai vrut, ai plecat de foame.intreaba 100 de romani, care stau inca in Romania, si vezi cati vor sa plece de bunavoie. Sau intreaba 100 de romani care sunt plecati in afara, oriunde un lume, si vezi cati vor sa se intoarca, cati adorm cu gandul la familie si la Romania.

Ps. Nici eu, si mai ales fiica mea, nu suntem nevoiti sa muncim pentru a avea tot ce este necesar, si chiar peste, dar muncim pentru ca asa trebuie, asa am fost invatati, asa am vazut la bunici si la parinti.Slava Universului, avem mai mult decat avem nevoi.

Asa ca, mergi si voteaza, macar stii de la cine iti iei mwie

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
Vizitator mc hammer
Reputație: 0

Trezirea, rahatule, traim in 2019! Ce visezi tu cu Rusia?!

Banii de la UE vin, se pisa oricare fost comunist pe Rusia acum!

Amada, cu durere trebuie sa recunosc ca are dreptate Miskin de data asta.

Tu ai drept de vot?

Link spre comentariu
Vizitator mc hammer
Reputație: 0

Cea mai mare palma data politicienilor este sa nu votam deloc, nu sa votam ce cel mai putin rau, sau cu cel care promite mai mult. Sa se aleaga totul cu 5 % ( doar membrii de partid si cei cu galeti si roabe)si deabia atunci se trage un semnal de alarma.Asa, cu 40 % prezenta la vot, facem pwla mare ambelor parti.Asa ca, votul meu nu se va numara. Datoria cetateneasca a pulii mele...

Asa popor, asa conducatori. Bagati un gratar si imbatati-va. Dar sa nu va mai mire ca euro va fi peste 5 ron si inflatia 10%

Link spre comentariu
Vizitator olʎ
Reputație: 0

oly, democratia este cea mai putin proasta dintre toate oranduirile sociale.

absenteismul favorizeaza dictatura.

 

 

 

 

 

Eu am spus doar ca trebuie sa lipsim toti de la vot, doar asa ii faci sa isi puna intrebari. Pe cine votam nici macar nu mai conteaza, lucrurile vor evolua, sau involua, la fel. Doar schimbam stanga cu dreapta. Nicio diferenta intre ei.

 

 

 

Asa popor, asa conducatori. Bagati un gratar si imbatati-va. Dar sa nu va mai mire ca euro va fi peste 5 ron si inflatia 10%

 

Ce legatura are? Tu acum insinuezi ca daca,prin absurd, ar veni 100% procent la vot, euro va fi 3 lei ? Sau ca, tot prin absurd, s ar schimba guvernul PSD, cu unul al " dreptei" , gata, euro va fi la fel, 3 lei.Atata timp cat se va vota doar pentru a fi cetatean model ( pulamea), va fi " ca ei", nu conteaza care partid este la putere si care este in opozitie.

Ps. Exemplu: puterea in Romania a fostnde ambele parti. Eu, personal, nu am simtit diferenta.

Link spre comentariu
Vizitator mc hammer
Reputație: 0

@oly, ca sa sumarizez pe intelesul tuturor: Romania a luat-o la vale, si singura cale de a opri declinul e ca sa-i indepartam pe astia de la putere.

Ca pe tine nu te afecteaza? Minti, te afecteaza si pe tine, eventual in mai mica masura. Toate s-au scumpit si calitatea vietii a scazut: servicii scumpe si calitate indoielnica.

Link spre comentariu
  • Oras:Malmö
  • Oras:Malmö

Tocmai, ca ei s-ar bucura, ca lumea sa nu iasa la vot, deoarece segmentul de sustinatori hardcore va vota, indiferent de circumstante.

 

Cine se asteapta, ca politicienilor sa le crape obrazul de rusine de la "palma" data de absenteisti, e tampit de-a binelea.

 

Ori o saracie de taximetrist, baiatu' cu prosoapele pentru baragladine.

 

E nu stiu ce voluntar de prin Africa, care a luat avionul din Kigali pana in Nairobi, pentru a-si exercita dreptul de a vota.

 

Sa ma pis pe oly si pe familia lui de pekinezi fatalisti.

 

:)

Link spre comentariu
Vizitator jack k
Reputație: 0

@oly, ca sa sumarizez pe intelesul tuturor: Romania a luat-o la vale, si singura cale de a opri declinul e ca sa-i indepartam pe astia de la putere.

Ca pe tine nu te afecteaza? Minti, te afecteaza si pe tine, eventual in mai mica masura. Toate s-au scumpit si calitatea vietii a scazut: servicii scumpe si calitate indoielnica.

ca la curve :)))))
Link spre comentariu
Vizitator beraru
Reputație: 0

olʎ are un pic de dreptate. Intotdeauna voturile in favoarea unui partid au fost echivalate cu dragostea suprema fata de acel partid. Din gama: "avem in spate milioane de voturi!"

N-a zis nimeni ca o parte dintre voturi s-au dus spre chior si nu spre orb.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Cea mai mare palma data politicienilor este sa nu votam deloc, nu sa votam ce cel mai putin rau, sau cu cel care promite mai mult. Sa se aleaga totul cu 5 % ( doar membrii de partid si cei cu galeti si roabe)si deabia atunci se trage un semnal de alarma.Asa, cu 40 % prezenta la vot, facem pwla mare ambelor parti.Asa ca, votul meu nu se va numara. Datoria cetateneasca a pulii mele...

Nici in cel mai negru coșmar al meu n-am crezut ca o sa-i dau dreptate boschetarului MissKin. Teoria ta despre vot este una de om redus mintal.Cernobil a făcut ravagii printre voi.

  • Like 1
  • Minus 11
Link spre comentariu
  • Oras:Muntenia
  • Oras:Muntenia

absenteismul total este o utopie. si ar fi inutil, fiindca astia (politicienii, in general) sunt destul de nesimtiti cat sa nu le pese, plus ca cineva tot trebuie sa fie la butoane.

legitimarea puterii prin vot este relativa si fluctuanta. daca nu ne prezentam niciunul la vot, cei aflati la putere vor interpreta ca suntem multumiti de ei, deci pot continua. Si nici nu ar fi o concluzie foarte gresita, findca in tarile dezvoltate economic absenteisul e destul de mare, exact cu semnificatia respectiva: economia merge si cu conservatorii, si cu liberalii, deci ne doare prin puli cine vine la guvernare.

Link spre comentariu
Vizitator olʎ
Reputație: 0

@oly, ca sa sumarizez pe intelesul tuturor: Romania a luat-o la vale, si singura cale de a opri declinul e ca sa-i indepartam pe astia de la putere.

Ca pe tine nu te afecteaza? Minti, te afecteaza si pe tine, eventual in mai mica masura. Toate s-au scumpit si calitatea vietii a scazut: servicii scumpe si calitate indoielnica.

 

Sunt de acord sa plece " astia", nu zic nu, vad si eu ca lumea este din ce in ce mai saraca, vad si eu ca pleaca lumea din Romania de foame ( vezi cazul Miskin), dar problema mea este alta, pe cine punem ???, alternativ la " astia" este Basescu, Ponta, Orban, Ziaristul...cum plm il cheama, ala de la realitatea..., ba, voi sunteti nebuni? Tot astia au fost la putere pana acum, s au plimbat pe la toate partidele, care cum i au primit si unde au avut de castigat ei si familia lor.

Eu nu merg sa votez pentru ca nu vreau sa votez TOT pe aia, intelegeti ???

Link spre comentariu
  • Oras:Muntenia
  • Oras:Muntenia

Uite, daca fetele ar fi cuprinse de simt civic, ar putea sa dea un discount de 30% pentru clientii sa care dovedesc ca au votat. sa vedeti ce ar mai fute votul unii si altii... :laugh2

Link spre comentariu
Vizitator beraru
Reputație: 0

Sunt de acord sa plece " astia", nu zic nu, vad si eu ca lumea este din ce in ce mai saraca, vad si eu ca pleaca lumea din Romania de foame ( vezi cazul Miskin), dar problema mea este alta, pe cine punem ???, alternativ la " astia" este Basescu, Ponta, Orban, Ziaristul...cum plm il cheama, ala de la realitatea..., ba, voi sunteti nebuni? Tot astia au fost la putere pana acum, s au plimbat pe la toate partidele, care cum i au primit si unde au avut de castigat ei si familia lor.

Eu nu merg sa votez pentru ca nu vreau sa votez TOT pe aia, intelegeti ???

Cu tot respectul! Sunt candidati, intelectuali, care ragaie de studii si decenta. Oameni care au citit doar pe WC mai mult decat am citit noi toata viata.

N-am cum sa nu-mi dau ochii peste cap atunci cand niste puli fripte, ca noi, declara cu seninatate ca astia nu merita sa ne reprezinta.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Amada, cu durere trebuie sa recunosc ca are dreptate Miskin de data asta.

Tu ai drept de vot?

 

Si tu suferi de paranoia ruseasca? :)

Pune-ti o intrebare: Daca Romania avea de ales intre Rusia si America, pe cine ar alege? Nu-mi spune ca Rusia.

A fost demult, dar bateti piua aiurea.

De ce nu as avea drept de vot? :slap2

Link spre comentariu

  • Oras:Muntenia
  • Oras:Muntenia

beraru, foarte putini dintre cei cu un grad ridicat de cultura intra in politica, deci nu prea pot fi votati.

lasand la o parte ca lumpenproletariatul (inculta, da multi) oricum nu i-ar vota.

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...