Sari la conținut

MATURĂ- 0754757130 -MASAJ DE RELAXARE CU FINALIZARE O/N


baron58

Postări Recomandate

Salutare. Mai activează dar raspunde când poate. Am fost și eu la ea. Nu e grasa ci exact ca o mamaie de 58 de ani. La ce sa te aștepți. Masaj face ca sa facă și ea ceva ca doar te freacă intr.un singur sens pe spate cu un ulei , apoi îți desface curul și te linge. După câteva minute te întoarce și îți fute un oral bine făcut. Cu sau fără prezervativ după preferința. Chiar o suge bine și geme când o freci la pizda.

De futut poți sa o pui in orice poziție ca sta. Numa anal nu face. Ca cică o doare și nu vrea sa încerce. In rest casa curată, apartamentul ei de altfel. Sincer , dacă aveți curiozități cu granny merita

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Iași
  • Oras:Iași

Am fost azi. M-a intampinat într-un halat de baie. O zona destul de retrasă, adica nu prea te vede lumea cand intri in scara. Are 59 de ani, probabil a fost poamă buna în tinerețe, oosibil sa faca asta si din placere nu doar pt bani. Am vb doar prin sms ca nu a raspuns pa apel. Am cerut inițial doar masaj dar a zic ca prețul e tot 100, am zis ca poate pe viitor finalizarea. A început sa faca masaj, a dat halatul jos, goala complet, nu e expertă la masaj dar a muncit ceva, a dat tot ce putea că gâfâia. La sfârșit a zis ca poate vreau si finalizarea ca e același pret si am acceptat....a început cu oral, si nu a durat mult si i-am cerut pe la spate. Ce sa zic, nu a fost larga, am terminat ca la nevasta mea....ca totusi are putin peste 20 de ani...dar sincer pt 100 ron găsești ceva mai bun. De dorit sa arate mai bine sau mai înaltă.cu 70 gasesti mai bun, mature. Eu am fost pasionat de mature dar sunt unele care arata prea apetisant, insa spuma aia buna e greu de gasit.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Iași
  • Oras:Iași

Am sunat și eu ieri, mi-am făcut curaj sa merg la o bunica.

Dar ce voce de are la telefon, aproape mi-a trecut cheful.Totusi am decis sa merg, urmând s-o sun din fata blocului verde când ajung. Ghinionul a făcut să-mi uit telefonul acasă, asa ca am făcut demi-tur înapoi. Când am sunat cerându-i scuze baba a spus pas, tu-i cocoasa ei lăsându-mă cu ouăle umflate. Am decis sa nu o mai deranjez.

Ciocane tari va doresc, dar nu la babe :)

  • Like 2
Link spre comentariu

Am fost si eu acum o saptamana

, oral neprotejat. Acum 2-3 zile am simtit un soi de mancarime pe penis.de 2 zile, dimineata, imi apare o mica scurgere alba, ca de marimea unui bob de orez, nu are miros (inca). Nu ma doare la urinare. Ma gandesc la un debut al gonoreei. E posibil sa fie altceva, un soi de infectie aparuta de la anilingus, urmata de felatie? Voi cum ati tratat acasa gonoreea (sculamentul)?

Link spre comentariu
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Am fost si eu acum o saptamana

, oral neprotejat. Acum 2-3 zile am simtit un soi de mancarime pe penis.de 2 zile, dimineata, imi apare o mica scurgere alba, ca de marimea unui bob de orez, nu are miros (inca). Nu ma doare la urinare. Ma gandesc la un debut al gonoreei. E posibil sa fie altceva, un soi de infectie aparuta de la anilingus, urmata de felatie? Voi cum ati tratat acasa gonoreea (sculamentul)?

Cred ca ar fi bine sa tinem legatura, cei care am fost in ultimul timp la aceasta matura. Mai are cineva simptome de genul ?

 

Am si eu o saptamana de cand am fost, deocamdata nu vad nimic suspect, sper ca si la tine emil7, sa fie doar o alarma falsa. Tine-ne la curent.

  • Like 2
Link spre comentariu

Azi dimineata era la vf penisului o cantitate mare din acel lichid alb-galben si a mai iesit de pe uretra cand am strans penisul. Cabd urinez ma ustura putin, asta doar dimineata. Culmea, alaltaieri si mai ales ieri dimineata, aproape ca mai aparea lichidul asta, chiar ma bucuram crezand ca am scapat sau ca e alarma falsa. Iau de luni eritromicina, 2g pe zi, dupa ureche, fara reteta, am avut noroc, la farmacue nu se mai dau retete. Un coleg mi a spus ca el a scapat de sculament acu 20ani dandu se cu un spray cu o lotiune dupa barbierit cu alcool, cat mai adanc in preput. Nici nu va spun ce doare....

  • Like 1
Link spre comentariu

Azi dimineata era la vf penisului o cantitate mare din acel lichid alb-galben si a mai iesit de pe uretra cand am strans penisul. Cabd urinez ma ustura putin, asta doar dimineata. Culmea, alaltaieri si mai ales ieri dimineata, aproape ca mai aparea lichidul asta, chiar ma bucuram crezand ca am scapat sau ca e alarma falsa. Iau de luni eritromicina, 2g pe zi, dupa ureche, fara reteta, am avut noroc, la farmacue nu se mai dau retete. Un coleg mi a spus ca el a scapat de sculament acu 20ani dandu se cu un spray cu o lotiune dupa barbierit cu alcool, cat mai adanc in preput. Nici nu va spun ce doare....

bai nenea emil las-o la pula goală.. mergi omule bun la un doctor sa vezi ce ai ca tot după ureche te îngroapă și popa..
  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Si eu recomand să mergi la doctor. Stai liniștit că nu o sună pe nevastă să te pârască. Nu te mai trata după ureche că poate o să îți cadă cucu. ultima parte te rog ia-o ca pe o glumă și nu te supăra. Nimeni nu vrea să pățească ce ai pățit tu. Mergi la doctor.

  • Like 2
Link spre comentariu

  • Oras:Victory Square
  • Oras:Victory Square

Cum a ajuns gonoreea rezistentă la toate medicamentele folosite pentru tratarea ei

 
Gonoreea face față celor mai mari eforturi ale noastre de a o stârpi.

Prin anii 1940, gonoreea era considerată doar o infecție enervantă. Soldații din al doilea război mondial spuneau că e o răceală mai rea. Ți se făcea o injecție cu un antibiotic ca penicilina și erai ca nou.

Dar astăzi, gonoreea nu mai e o inconveniență **spam editat**ă ca pe vremea lu' bunică-tu; s-a transformat într-o epidemie, iar numărul infecțiilor e în creștere. În 2015, în Statele Unite s-au raportat 400 000 de cazuri de gonoree, cu 12,8 procente mai multe decât anul trecut. Și ce e mai nasol e că nu se mai tratează la fel de ușor. Gail Bolan, directorul departamentului de prevenire a transmiterii bolilor venerice, a zis că, de-a lungul anilor, „gonoreea a dezvoltat rezistență la aproape fiecare medicament folosit vreodată pentru tratarea ei." Iată răspunsurile la cele mai arzătoare întrebări despre această boală nesuferită.

 

Cine o contractează?
Dacă ești bărbat și/sau femeie, iar organele tale genitale, rectul sau gâtlejul tău au intrat în contact sexual cu organele genitale, rectul sau gâtlejul unui alt bărbat sau ale unei alte femei, ești supus acestui risc. Gonoreea e cauzată de bacterianeisseria gonorrhoeae, care atacă membranele cu mucus ale corpului. Asta înseamnă nu doar penisul, vaginul și anusul, dar și gura, ochii și gâtlejul, deci interiorul gâtului. Și noi am fost surprinși să aflăm că și ochii se pot infecta cu gonoree, dar se pare că e adevărat.

Conform Centrului de Prevenire și Tratare a Bolilor (CDC), gonoreea afectează în special tinerii cu vârste între 15 și 24 de ani, iar cel mai mare nivel al infecțiilor în ultimii ani s-a detectat la bărbații gay.

Citește și: Cum e să ai herpes genital, ca tipă

Am auzit un zvon că se poate lua și din cadă sau de pe toaletă. E adevărat? 
Acestea sunt niște mituri urbane care nu vor dispărea atâta timp cât sunt ocazional repetate de niște pseudo-medici la TV. „Gonoreea se transmite aproape întotdeauna doar prin sex și șansele s-o contractezi prin orice altă metodă sunt minuscule", a zis Bolan. Dacă faci sex într-o cadă sau pe un veceu, iar partenerul tău are gonoree, atunci, evident, te infectezi. Dar nu din cauza căzii sau a veceului. „CDC nu cunoaște niciun caz de gonoree transmisă printr-un obiect într-un cadru public", a zis Bolan.

Totuși, „șanse minuscule" nu înseamnă „niciodată". Conform unui raport din 2003, o fetiță a contractat gonoree după ce a șters cu mâna colacul veceului înainte să urineze și apoi s-a șters cu hârtie cu aceeași mână. Un studiu din 2009 publicat în American Journal of Infection Control a descoperit că 3,3 procente dintre toaletele spitalelor investigate în cadrul cercetării prezentau urme de gonoree. Și e vorba de toaleta unui spital. Chiar dacă sunt șanse foarte, foarte mici ca următorul colac de veceu pe care te așezi să aibă bacterii vii de la utilizatorul anterior, tot îți recomandăm să urmezi sfatul cercetătorilor și să ștergi cu alcool colacul veceurilor public pe care le folosești.

Cum știu dacă m-am infectat? 
Simptomele apar între o săptămână și treizeci de zile după infectare și includ: puroi galben, usturime la urinare, organe genitale inflamate, cu mâncărimi. Dar în multe cazuri, mai ales la femei, nu există simptome sau sunt atât de ușoare încât sunt confundate cu o infecție urinară sau vaginală.

Dacă ai făcut sex cu un partener nou, nu aștepta semnale de alarmă, pentru că s-ar putea să nu apară. Peter Anthony Leone, director al Departamentului de Prevenire și Control al Bolilor Venerice din North Carolina, recomandă o analiză a gâtlejului, rectului și organelor genitale sau o analiză de urină. De obicei, infecția din gâtlej sau rect nu are simptome, dar poate fi transmisă prin sex partenerilor. E cel mai bine să-ți analizezi toate orificiile decât să ratezi infecția.

Ce se întâmplă dacă nu mă tratez, în cel mai rău caz? 
Tot felul de lucruri dureroase și uneori tragice. La bărbați, gonoreea netratată poate afecta permanent uretra și poate cauza epididimită, o boală care inflamează tuburile din testicule. La femei, poate cauza boli pelviene inflamatorii și infertilitate. Atât la bărbați, cât și la femei, crește riscul de contractare a virusului HIV.

Ce s-a întâmplat cu antibioticele cu care se trata boala în trecut?
Asta e problema cu gonoreea, că e foarte vicleană și deșteaptă. Dezvoltă rapid mutații ca să supraviețuiască. Când penicilina n-a mai fost eficientă împotriva gonoreei în 1976, am recurs la fluorochinolone. Apoi, prin 2007, când nici astea n-au mai funcționat, noul tratament a fost cel cu cefalosporine. Nici ăsta n-a mai fost eficient din 2012, când un studiu a observat că gonoreea a devenit rezistentă și la ele.

 

„Singurul tratament care ne-a mai rămas pentru gonoree e o combinație între ceftriaxonă și azitromicină", a zis Bolan. „Dar probabil că la un moment dat va deveni și el ineficient."

Deci nu există nicio speranță? Dacă iau gonoree, am belit-o pe veci?
Nu neapărat. În ultima vreme s-au făcut niște descoperiri medicale care ar putea schimba complet felul în care tratăm gonoreea. Cercetătorii din Melbourne, Australia, au publicat anul trecut un studiu care dezvăluia că apa de gură din comerț reduce semnificativ bacteriile Neisseria gonorrhoeae atât în vasele de laborator, cât și în gâtlejurile pacienților infectați cu gonoree faringiană.

Asta nu înseamnă că au reușit să vindece gonoreea. Participanții au fost testați doar o singură dată, la scurt timp după clătire, așa că cercetătorii recunosc că nu pot ști sigur dacă apa de gură are efect pe termen lung sau pe termen scurt. În plus, experimentul a funcționat doar în cazul gonoreei faringiene și rămâne de văzut dacă poate fi aplicat și în alte zone infectate.

Deocamdată, până avem toate informațiile, e bine să fim prudenți. Data viitoare când mergi la farmacie, ocolește secția de igienă orală și du-te direct la raftul cu prezervative. Organele tale genitale – posibil și anusul și gura – o să-ți fie recunoscătoare pentru asta.

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...