Sari la conținut

Cele mai bune restaurante din Constanta cu mancare buna


Postări Recomandate

  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta

Pentru o mancare in stil turcesc , va recomand Oz Demir si La Konak. Se poate servi cotlete de berbecut sau carne de vita in diverse combinatii. Tin sa precizez ca preturile sunt foarte ok (ca pt o ceafa cu cartofi prajiti la cel mai jeg restaurant). Cu 30-40 lei mananci oaie/berbecut/vita cu garnitura inclusa. Respect celor ce nu ne jecmanesc. Servire ireprosabila.

  • Like 5
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:RO
  • Oras:RO

Pentru o mancare in stil turcesc , va recomand Oz Demir si La Konak. Se poate servi cotlete de berbecut sau carne de vita in diverse combinatii. Tin sa precizez ca preturile sunt foarte ok (ca pt o ceafa cu cartofi prajiti la cel mai jeg restaurant). Cu 30-40 lei mananci oaie/berbecut/vita cu garnitura inclusa. Respect celor ce nu ne jecmanesc. Servire ireprosabila.

 

Oz demir este cu mult peste Konak la mancare, in ciuda aspectului mai nasol al restaurantului (but trust me, i am an expert) 😆

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:RO
  • Oras:RO

Nu ne batem noi capul sa scriem nici macar cu ș, ț, ă, â, î, daramite cu Ö   :laugh2

Btw, a mentionat, parca, cineva si de Tara's Gastro pub, pentru iubitorii de steaks. Il recomand si eu, pana acum no.1 in topul personal!

  • Like 2
Link spre comentariu
Just now, benzema09 said:

Ce recomandări actuale mai aveți? Chiar dacă baza e pe livrări acum, oricum toți s-au reorientat în ultimul an. 

Cel mai în voga la ora actuala este Restaurant Sofra. Mie îmi place și Integra, Le premier, Arrachera. 

  • Mersi 1
Link spre comentariu
20 minutes ago, benzema09 said:

Pentru pizza Locanda252 cred că printre cele mai bune din oraș, Le premier, Oz demir, Toscana și Pescaria lui Matei

Cică cea mai mișto pizza e la Antico pe Nicolae Iorga. Eu n-am mâncat, dar asa zice lumea. 

Pescaria lui Matei s-a dus pe copca. Am mâncat eu în vara, Zargan cu gust de Macrou, ca deh, e greu de spălat plita. 

Un loc cu mâncare bună e Maya Bakery, dar nu prea frecventat de lume, dar mâncarea e foarte, buns

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
Acum 33 minute, g2br13l a spus:

Cică cea mai mișto pizza e la Antico pe Nicolae Iorga. Eu n-am mâncat, dar asa zice lumea. 

Pescaria lui Matei s-a dus pe copca. Am mâncat eu în vara, Zargan cu gust de Macrou, ca deh, e greu de spălat plita. 

Un loc cu mâncare bună e Maya Bakery, dar nu prea frecventat de lume, dar mâncarea e foarte, buns

Au deschis o cherhana la Navodari langa celebra hala de peste! Probabil doar pe sezon. Au o terasa frumoasa iar bucataria e gustoasa. Vedem sezonul asta cum va evolua!

Trăiește clipa! Fă-o să conteze!

Link spre comentariu
4 minutes ago, carpe_diem said:

Au deschis o cherhana la Navodari langa celebra hala de peste! Probabil doar pe sezon. Au o terasa frumoasa iar bucataria e gustoasa. Vedem sezonul asta cum va evolua!

La Cherhanaua de la Năvodari la hala de peste, nu mai este același bucătar de asta vara. Sa speram ca va evolua în bine, căci cunosc patronii

Link spre comentariu
  • Oras:CONSTANȚA
  • Oras:CONSTANȚA
1 oră în urmă, g2br13l a spus:

Cică cea mai mișto pizza e la Antico pe Nicolae Iorga. Eu n-am mâncat, dar asa zice lumea. 

Pescaria lui Matei s-a dus pe copca. Am mâncat eu în vara, Zargan cu gust de Macrou, ca deh, e greu de spălat plita. 

Un loc cu mâncare bună e Maya Bakery, dar nu prea frecventat de lume, dar mâncarea e foarte, buns

Nu sunt mare fan pește, dar din când în când mai servesc câte un borș și la ei mi-a plăcut cel mai mult, față de Golful Pescarilor unde nu mi-a plăcut nimic. 

Link spre comentariu
4 minutes ago, benzema09 said:

Nu sunt mare fan pește, dar din când în când mai servesc câte un borș și la ei mi-a plăcut cel mai mult, față de Golful Pescarilor unde nu mi-a plăcut nimic. 

La Cherhanaua de la Năvodari e borșul bun. Și la Neptun e tot la fel. Nici eu nu prea sunt cu pestele, dar la Matei cam greu cu altceva. 

Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta

Prietenii mi-au recomandat sa nu merg la Sofra. Cica pleci flamand, in comparatie cu OzDemir si LaKonaK.

Am auzit si eu lucruri bune despre Antico. O sa incerc.

Nikos Greek s-a cam dus pwlii de suflet. Au umblat considerabil la portiile de Gyros. Ma reprofilasem la Souvlaki Bar langa Posta Mare pentru Gyros. Foarte bun si indeajuns. Dar dupa a venit pandemia si pwla ...

Apropo'.. va recomand pizza de la Uncle Sam. Foarte buna.

La Navodaril s-a deschis alta Cherhana in afara de vechea Tasaul ??

  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...