Sari la conținut

Cele mai bune restaurante din Constanta cu mancare buna


Postări Recomandate

  • Oras:La mare pe sezlong
  • Oras:La mare pe sezlong

Ca de exemplu azi sunt la munca si aici imi dau comanda exclusiv . Sa spunem ca as avea pofta de o ciorba sau poate chiar 2 :)

Pe aplicatii Tazz foodpanda takeaway etc. ca de exemplu eu cand ma gandesc la ciorba ma duc la Soupizza / Q`s Inn / Ca la mama acasa .

Acum aveti voi idei ceva de o ciorbica buna ? (vita / pui a la grec / fasole) :D 

  • Like 1
Link spre comentariu
5 hours ago, cristian.buldog said:

Cherhanaua Tasaul pt peste

Uncle Sam sau Pizzico pt pizza

Marco Polo pt paste

Asado pt steak-uri

Barrels pt burgeri

 

Cam astea ar fi recomandarile dupa gustul meu 🙂

 

Daca tot ai fost la cherhanaua Tasaul, ai ajuns și la Lotca? Cum este? 

5 hours ago, cristian.buldog said:

Iar in materie de deserturi,as recomanda Zoomserie sau Miss Bakery

 

5 hours ago, talibanu said:

Miss bakery nu am ajuns inca dar la zoomserie am mancat niste prajituri acum ceva timp si aveau gust de chimicale grav...mai bine ma duc la cofetaria alina :)

Bre, luminați-ma și pe mine pe unde sint astea. Mărturisesc ca pana acum m-am rezumat doar la Georginio. Puturos, deh. 

Link spre comentariu
7 minutes ago, cosmamineru said:

Ca de exemplu azi sunt la munca si aici imi dau comanda exclusiv . Sa spunem ca as avea pofta de o ciorba sau poate chiar 2 :)

Pe aplicatii Tazz foodpanda takeaway etc. ca de exemplu eu cand ma gandesc la ciorba ma duc la Soupizza / Q`s Inn / Ca la mama acasa .

Acum aveti voi idei ceva de o ciorbica buna ? (vita / pui a la grec / fasole) :D 

Ciorbe bune găseai la don Corleone, dar n-am mai mâncat de vreun an. Tot anul trecut am mâncat ciorbe bune la frăția grătarelor la pasarela de la satul de vacanta. Dar nu știu dacă mai lucrează acolo bucătarul șef,  ca ala era artizanul. Și La bunicu trăznit la Corbu e ciorba bună. 

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: tali_banu69
  • Oras:Departe
  • Telefon: tali_banu69
  • Oras:Departe
Acum 2 ore, g2br13l a spus:

 

Bre, luminați-ma și pe mine pe unde sint astea. Mărturisesc ca pana acum m-am rezumat doar la Georginio. Puturos, deh. 

Zoomserie - tomis cu decebal

Miss bakery la trandafiru (parca asa ii zicea la zona aia) mamaia colt cu bucovinei unde e si shop &go

Cofetaria alina sunt mai multe :

 una pe i g duca aproape de catalina optic

Una pe poporului aproape de colt cu strada fulgerului

Una la brotacei chiar in statia de ct bus, aproximativ vis a vis de pui pe jar.

  • Mersi 1
Link spre comentariu
14 minutes ago, unubunrau said:

Mie personal imi place “mosu”.zici ca mananci la 3 stele michelin

“Tu stii ma ce ti-am dat?Escalop”

”iti dau o salata de varza cu hrean,nu mai gasesti nicaieri”

 

Da. Deși e un pic nebunel, în ultima instanta e un tip de toată isprava și în general își da silința sa gătească ( nu el) cât mai proaspăt cu putință și cât mai gustos, cu toate ca nu face fonfleuri..

Pacat ca primăria nu a rezolvat cu drumul de acces la locație. 

Link spre comentariu
Acum 4 ore, g2br13l a spus:

Daca tot ai fost la cherhanaua Tasaul, ai ajuns și la Lotca? Cum este? 

 

Bre, luminați-ma și pe mine pe unde sint astea. Mărturisesc ca pana acum m-am rezumat doar la Georginio. Puturos, deh. 

@g2br13l la Lotca recunosc ca nu am ajuns,deci nu imi pot da cu parerea...dar am mai fost pe la alte cherhanale cum ar fi cele 2 din agigea,pescaria lui matei si golful pescarilor,hanul cu peste,blue aqua,intre ape (intre cele 2 eforii) iar dintre toate cele enumerate,personal,la cherhanaua tasaul am fost cel mai multumit 🙂

  • Like 1
Link spre comentariu
6 minutes ago, cristian.buldog said:

@g2br13l la Lotca recunosc ca nu am ajuns,deci nu imi pot da cu parerea...dar am mai fost pe la alte cherhanale cum ar fi cele 2 din agigea,pescaria lui matei si golful pescarilor,hanul cu peste,blue aqua,intre ape (intre cele 2 eforii) iar dintre toate cele enumerate,personal,la cherhanaua tasaul am fost cel mai multumit 🙂

Cum a fost la Hanul cu peste? Cum e mâncarea? Eu mărturisesc ca n-am călcat pe acolo și cred ca am făcut o greșeală sau nu. 😀

Te întrebasem de Lotca, deoarece o data ca ii cunosc pe patroni și a doua oara ca multă lume vrea sa meargă la Tasaul și greșește și se oprește la Lotca. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Acum 7 minute, g2br13l a spus:

Cum a fost la Hanul cu peste? Cum e mâncarea? Eu mărturisesc ca n-am călcat pe acolo și cred ca am făcut o greșeală sau nu. 😀

Te întrebasem de Lotca, deoarece o data ca ii cunosc pe patroni și a doua oara ca multă lume vrea sa meargă la Tasaul și greșește și se oprește la Lotca. 

Voi incerca si Lotca cu prima ocazie,cat despre Hanul cu peste,este ok ca si servire-meniu,pe acolo din ce am inteles lumea se duce mai mult pt sushi,eu nefiind un mare consumator,dar si pestele este ok 🙂,locatia intr-adevar mi se pare mult mai deosebita decat celelalte enumerate mai sus

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
11 hours ago, talibanu said:

Miss bakery nu am ajuns inca dar la zoomserie am mancat niste prajituri acum ceva timp si aveau gust de chimicale grav...mai bine ma duc la cofetaria alina :)

Bune rau eclerele.

  • Like 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
5 hours ago, cosmamineru said:

Ca de exemplu azi sunt la munca si aici imi dau comanda exclusiv . Sa spunem ca as avea pofta de o ciorba sau poate chiar 2 :)

Pe aplicatii Tazz foodpanda takeaway etc. ca de exemplu eu cand ma gandesc la ciorba ma duc la Soupizza / Q`s Inn / Ca la mama acasa .

Acum aveti voi idei ceva de o ciorbica buna ? (vita / pui a la grec / fasole) :D 

Si New Gourmet avea supe/ciorbe bune. Am.mancat odata Ciorba Ruseasca cu sfecla rosie taiata cuburi si dreasa cu smantana. Bun.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
11 minutes ago, playmaker said:

Si New Gourmet avea supe/ciorbe bune. Am.mancat odata Ciorba Ruseasca cu sfecla rosie taiata cuburi si dreasa cu smantana. Bun.

Când am fost eu ultima oară sfecla roșie era tăiată în formă de steluță și gustul ciorbei a fost demential. 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
2 minutes ago, django2019 said:

Când am fost eu ultima oară sfecla roșie era tăiată în formă de steluță și gustul ciorbei a fost demential. 

Chiar eram reticent dar am ramas placut surprins. Pacat ca nu are si in alte parti. Nu gasesti mereu Ciorba Ruseasca la New Gourmet. Schimba preparatele, nu face din toate cu toptanul.

  • Minus 1
Link spre comentariu
11 hours ago, cosmamineru said:

Ca de exemplu azi sunt la munca si aici imi dau comanda exclusiv . Sa spunem ca as avea pofta de o ciorba sau poate chiar 2 :)

Pe aplicatii Tazz foodpanda takeaway etc. ca de exemplu eu cand ma gandesc la ciorba ma duc la Soupizza / Q`s Inn / Ca la mama acasa .

Acum aveti voi idei ceva de o ciorbica buna ? (vita / pui a la grec / fasole) :D 

Intr-o vreme faceau buna la Ciorbelle.

Link spre comentariu
  • Oras:CT
  • Oras:CT
La 29.07.2021 la 22:22, g2br13l a spus:

 Aici e de băgat la ramazan. Poți promova. 🤣🤣🤣🤣  

De exemplu as manca o Valdostana( dar nu mizeria aia de salata) ci valdostana, valdostana. Știi ceva, pe undeva? 

Îți recomand să nu mănânci la gară mai ales la prețul ăla lasă-i pe alții....treaba asta e cum era la începutul anilor 90 sucurile la TEC 1 leu https://alephnews.ro/lifestyle/produsele-din-carne-de-la-fast-food-nu-contin-carne-100-avertismentul-unui-medic-nutritionist/

  • Like 2
Link spre comentariu

În teorie ar trebui sa iasă calculele adică chifla 0,25 bani, snitel 3,14 lei bucata, cartofi 0.4 lei, salata plus maioneza plus Ketchup 0.15 lei. Deci i-ar rămâne 1 leu per snitel vândut. Dacă vinde 4-500 de bucăți pe zi și cred ca vinde e ok. 

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
6 hours ago, g2br13l said:

În teorie ar trebui sa iasă calculele adică chifla 0,25 bani, snitel 3,14 lei bucata, cartofi 0.4 lei, salata plus maioneza plus Ketchup 0.15 lei. Deci i-ar rămâne 1 leu per snitel vândut. Dacă vinde 4-500 de bucăți pe zi și cred ca vinde e ok. 

In Mamaia s-ar vinde 4-5000 bucati / zi. Chiar si cu 15 lei 🤣🤣

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator nicieu
Reputație: 0
La 31.07.2021 la 10:17, talibanu a spus:

una pe i g duca aproape de catalina optic

La asta de pe I.G. Duca am mancat niste prajituri belea! Snickers si eclere misto!

Link spre comentariu

  • Oras:La mare pe sezlong
  • Oras:La mare pe sezlong
Acum 58 minute, g2br13l a spus:

Drumurile m-au dus la gara. Am sa încerc un snitel. Dacă nu mai scriu pe aici, sa știți ca v-am iubit. 😀🤣🤣

Zi ca esti bine sa nu ne ingrijoram 😂

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...