Sari la conținut

Cele mai bune restaurante din Constanta cu mancare buna


Postări Recomandate

  • Telefon: N-am Bo$$
  • Oras:Langa Cimitir pe dreapta
  • Telefon: N-am Bo$$
  • Oras:Langa Cimitir pe dreapta
1 minute ago, Dima74 said:

Face bucătarul ala gras,ciorbe de peste, cele mai bune.Icre bătute de crap amestecate cu stiuca.Face zacusca de peste,pate f f bun de peste

 , icrele is moartea mea , zacusca de peste n-am halit am sa incerc :D bucatarul ala gras l-am vazut de multe ori prin CASA DE CULTURA , dar nu stiu de unde sa-l iau

la pui pe jar ai mancat sandiwch de pui cu sosurile lor specifice , ce bun e si ala :) 

Pastrama bro sti pe unde se haleste smechera? nu deaia sa ramai cu dintii in ea :) sau cand dai sa o tai sa=ti ramana cutitul in pastrama sa nu-l mai poti scoate :) 

Link spre comentariu
Acum 4 minute, Mart0riehova a spus:

 , icrele is moartea mea , zacusca de peste n-am halit am sa incerc :D bucatarul ala gras l-am vazut de multe ori prin CASA DE CULTURA , dar nu stiu de unde sa-l iau

la pui pe jar ai mancat sandiwch de pui cu sosurile lor specifice , ce bun e si ala :) 

Pastrama bro sti pe unde se haleste smechera? nu deaia sa ramai cu dintii in ea :) sau cand dai sa o tai sa=ti ramana cutitul in pastrama sa nu-l mai poti scoate :) 

Multumesc,maninc pastrama,cind face un amic la grătar.Ia carne de la arabul de la Grivitei și o face el.Iese f f buna.La Sofra,îmi plac cotletele de berbecuț.Multumesc

Link spre comentariu
  • Telefon: N-am Bo$$
  • Oras:Langa Cimitir pe dreapta
  • Telefon: N-am Bo$$
  • Oras:Langa Cimitir pe dreapta
Just now, Dima74 said:

Multumesc,maninc pastrama,cind face un amic la grătar.Ia carne de la arabul de la Grivitei și o face el.Iese f f buna.La Sofra,îmi plac cotletele de berbecuț.Multumesc

mai bagat la somn de foamne :) Eu iti multumesc ca mi-ai recomandat niste locuri prin care nu am fost inca , seara faina

Link spre comentariu
Acum 3 minute, Mart0riehova a spus:

mai bagat la somn de foamne :) Eu iti multumesc ca mi-ai recomandat niste locuri prin care nu am fost inca , seara faina

Cu placere.Ne intilnim la un peste dacă vrei la BonFish și la o bere.Noapte bună!

Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta

Recomand pastrama de berbecut "de pe Farului". Eu de acolo cumpar si mi-o prepar acasa. Nebunieeeeee !!!

Am luat de 2x si de la Nicu Macelaru, undeva pe Tulcei... Recomand si acolo. Foarte proaspata.

O intrebare pt cei ce o gatiti acasa.... cum faceti? Puneti bucata intreaga pe grill la cuptor sau o taiati bucatele si o faceti in ceaun?

  • Like 1
Link spre comentariu
11 hours ago, Dima74 said:

Multumesc,maninc pastrama,cind face un amic la grătar.Ia carne de la arabul de la Grivitei și o face el.Iese f f buna.La Sofra,îmi plac cotletele de berbecuț.Multumesc

Incearca vițelul de la Sofra. E minunat și e singura locație din Constanța care folosește vitel de maxim 9 luni. 

Cotletele de berbecuț sint bune, dar le fac bune multe alte locații. Se folosește berbecuț de Noua Zeenlanda

Link spre comentariu
10 hours ago, playmaker said:

Recomand pastrama de berbecut "de pe Farului". Eu de acolo cumpar si mi-o prepar acasa. Nebunieeeeee !!!

Am luat de 2x si de la Nicu Macelaru, undeva pe Tulcei... Recomand si acolo. Foarte proaspata.

O intrebare pt cei ce o gatiti acasa.... cum faceti? Puneti bucata intreaga pe grill la cuptor sau o taiati bucatele si o faceti in ceaun?

Cunosc ambele măcelării și confirm. Ce sa faci, machidon ii  se pricep la pastrama. Pastrama din punctul meu de vedere merge numai pe grătar sau plita. S ufundata în ulei se întărește. 

Ambele măcelării fac și mici și cârnați foarte buni. 

  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
Acum 12 ore, playmaker a spus:

O intrebare pt cei ce o gatiti acasa.... cum faceti? Puneti bucata intreaga pe grill la cuptor sau o taiati bucatele si o faceti in ceaun?

Eu prefer la ceaun cu vin alb,bere și usturoi .La grătar sau cuptor dacă apucă să se răcească un pic o mesteci ca pe gumă 😁

  • Mersi 1
Link spre comentariu
Acum 20 ore, g2br13l a spus:

Incearca vițelul de la Sofra. E minunat și e singura locație din Constanța care folosește vitel de maxim 9 luni. 

Cotletele de berbecuț sint bune, dar le fac bune multe alte locații. Se folosește berbecuț de Noua Zeenlanda

Tessekkier!

Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta

Dupa zeci de ani am incercat sa-mi reamintesc cateva clipe ale copilariei vizitand Gura Portitei (acum zeci de ani copil fiind mergeam cu parintii). Dezamagire crunta. Acel colt de rai a fost transformat intr-o cocalareala comerciala de tot rahatul. O noapte cazare la casute pe plaja cu acces comun la grupurile sanitare costa 200  lei. O camera dubla in vila cu grup sanitar propriu 600 lei. Cireasa de pe tort: cazarea este conditionata de achzitionarea unui tichet de masa in valoare de 175 lei (de persoana). Legat de restaurant, niste preturi nesimtite cu un personal arogant care mai si umfla nota de plata. Cum pla mea intr-o locatie aflata pe malul lacului si al marii sa servesti peste congelat? Cum pla mea o sticla de vin care in comert costa 35 lei sa o vinzi cu 120 lei? In viata mea nu am sa mai incerc sa reinviu clipele placute din trecut. Ce a fost nu are cum sa mai fie.

  • Like 1
  • Mersi 2
Link spre comentariu
  • Oras:CONSTANȚA
  • Oras:CONSTANȚA
Acum 4 minute, django2019 a spus:

Dupa zeci de ani am incercat sa-mi reamintesc cateva clipe ale copilariei vizitand Gura Portitei (acum zeci de ani copil fiind mergeam cu parintii). Dezamagire crunta. Acel colt de rai a fost transformat intr-o cocalareala comerciala de tot rahatul. O noapte cazare la casute pe plaja cu acces comun la grupurile sanitare costa 200  lei. O camera dubla in vila cu grup sanitar propriu 600 lei. Cireasa de pe tort: cazarea este conditionata de achzitionarea unui tichet de masa in valoare de 175 lei (de persoana). Legat de restaurant, niste preturi nesimtite cu un personal arogant care mai si umfla nota de plata. Cum pla mea intr-o locatie aflata pe malul lacului si al marii sa servesti peste congelat? Cum pla mea o sticla de vin care in comert costa 35 lei sa o vinzi cu 120 lei? In viata mea nu am sa mai incerc sa reinviu clipele placute din trecut. Ce a fost nu are cum sa mai fie.

Din același motiv prefer să plec într-un city break unde văd cu ochii, decât să mă întorc din concediu mai nervos decât am plecat. Am mai auzit una anul trecut, taxa pentru a-ți desface sticla de vin vreo 30 de lei. Nu mai bine plec eu 3 zile la Milano și cheltui mai puțin decât 3 zile în deltă sau poiana brasov.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:constanta
  • Oras:constanta
La 25.08.2021 la 10:36, django2019 a spus:

Dupa zeci de ani am incercat sa-mi reamintesc cateva clipe ale copilariei vizitand Gura Portitei (acum zeci de ani copil fiind mergeam cu parintii). Dezamagire crunta. Acel colt de rai a fost transformat intr-o cocalareala comerciala de tot rahatul. O noapte cazare la casute pe plaja cu acces comun la grupurile sanitare costa 200  lei. O camera dubla in vila cu grup sanitar propriu 600 lei. Cireasa de pe tort: cazarea este conditionata de achzitionarea unui tichet de masa in valoare de 175 lei (de persoana). Legat de restaurant, niste preturi nesimtite cu un personal arogant care mai si umfla nota de plata. Cum pla mea intr-o locatie aflata pe malul lacului si al marii sa servesti peste congelat? Cum pla mea o sticla de vin care in comert costa 35 lei sa o vinzi cu 120 lei? In viata mea nu am sa mai incerc sa reinviu clipele placute din trecut. Ce a fost nu are cum sa mai fie.

am fost acum vreo 3 ani acolo ,insotit , am platit atunci 60 ron/persoana  pt a traversa lacul cu salupa , am mincat execrabil , am intrebat dupa masa cind aduc peste proaspat ,ospatarita mi-a raspuns ca pestele e adus o data pe saptamina de la metro . tara frumoasa avem , pacat ca e locuita...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:constanta
  • Oras:constanta
La 11.08.2022 la 2:44, scarlxxrd a spus:

intrebarea u are voie sa fie "unde mananci bine in ct?" ci "unde scapi cu viata daca te prinde foamea spontan??"

restaurant sport ,linga irishpub , vedere superba la mare si preturi de cantina sau de impinge tava , servicii mai putin bune dar... la 30 de lei sticla de jidvei , ce mai conteaza?

  • Like 2
  • Mersi 1
Link spre comentariu

  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
La 12.08.2022 la 10:28, vitceibo a spus:

restaurant sport ,linga irishpub , vedere superba la mare si preturi de cantina sau de impinge tava , servicii mai putin bune dar... la 30 de lei sticla de jidvei , ce mai conteaza?

Am fost la Hotel Sport intr-o seara de Neversea. Preturi mici, o singura ospatara care, printre altele amesteca si in aluatul de papanasi... ne serveam din frigider si puteam sa nu platim dar nu se face asa ceva. Hotel si restaurant cu o priveliste superba catre plaja unde vin, in special, echipe de sportivi. Nu stiu cui apartine acest hotel dar daca s-ar renova ar bubui preturile. Interesele sunt mari...

  • Like 1
  • Mersi 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...