Sari la conținut

mazare se intoarce acasa


Postări Recomandate

Vizitator jack k
Reputație: 0

Bine ca l-au extradat mancami-ar pl.

Stai flex, că l-au prins acolo cu niște magarii, l-au verificat și l-au găsit fugar, cautat de Interpol.
  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Părinte, tocmai matale????

Când mama dreaq s-au mișcat ăștia în justiție asa repede, de au pregătit la foc automat sute de pagini, asa repede, când, ca să extradezi, fie și din San Marino în Italia, durează 100 de ani?

Crezi ca ăia s-au dus degeaba de miercuri, tot via Paris?

A fost un plan bine pus la punct, numai că prostu, cu gura mare....

Bineinteles ca au fost interese ascunse dar nu-mi pasa atât timp cât latura aia o sa putrezească in parnaie

Link spre comentariu
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Nu te enerva părinte că nu sunt contra,ăștia își fac jocurile și noi rămânem cu nervii! Nu fac politica,nu țin cu nimeni,dracu să-i ia pe toți!

 

Intrebam doar daca a fost respecta procedura,tehnic vorbind,nu contează de cine este vorba!

 

Dacă aveți timp și nervi o puteți studia:

Important este ca aceste laturi sa putrezească in pârnaie,doar atunci Romanica o sa aiba o șansă.Sunt tari care au trimis trupe de comando sa răpească si chiar sa asasineze criminalii care nu erau extrădați,iar noi vorbim de proceduri si birocrație.

Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Bineinteles ca au fost interese ascunse dar nu-mi pasa atât timp cât latura aia o sa putrezească in parnaie

Părințele, Măzăriche e pistol cu flegme pe lângă Nuțzi. Da’ aea nu-i lătură, k poartă Gimiciu, în pula mea.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator jack k
Reputație: 0

Părințele, Măzăriche e pistol cu flegme pe lângă Nuțzi. Da’ aea nu-i lătură, k poartă Gimiciu, în pula mea.

nu vorbim dă nutzi că să închide saitu și ce dreaq facem porma :)))
Link spre comentariu
Vizitator jack k
Reputație: 0

Bineinteles ca au fost interese ascunse dar nu-mi pasa atât timp cât latura aia o sa putrezească in parnaie

cu dedicație a la vacanta mare

La mulți ani să trăiască și acolo să putrezească

Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Părinte, tocmai matale????

Când mama dreaq s-au mișcat ăștia în justiție asa repede, de au pregătit la foc automat sute de pagini, asa repede, când, ca să extradezi, fie și din San Marino în Italia, durează 100 de ani?

Crezi ca ăia s-au dus degeaba de miercuri, tot via Paris?

A fost un plan bine pus la punct, numai că prostu, cu gura mare....

 

Bineinteles ca au fost interese ascunse dar nu-mi pasa atât timp cât latura aia o sa putrezească in parnaie

Interesul a fost al lui Dragnea, care în plină campanie electorală vrea să demonstree că PSD-ul luptă împotriva corupției, bu îi apără pe corupții lor, plus că abate atenția de la problemele lui cu justiția. 

  • Like 3
  • Minus 2
Link spre comentariu

 

Madagascar, 2019, Mai, ora 9 dimineața

Radu Mazăre se dădea huța intr-un hamac, privind liniștit turcoazul Oceanului Indian. Brusc iși făcură apariția doi indivizi de culoare, cu maxilare de gibon. 

Mazăre le zâmbi prietenos.

-Neața, domnilor!

-Bună dimineața, șefule!

-Vedeți că aveți dreptul ântro sacoșă de lângă baobabul ăla din dreapta.

Negrii rânjiră arogant.

-Numai merge cu sacoșa, domnu Mazăre! Tre să vă săltăm. E ordin dela ânpărăție!

Negrii il inșfăcară ca pe o pană din hamac și il duseră la dubă, ignorând incercările disperate ale acestuia de a-i corupe.

Ajuns la penitenciarul din Antananarivo, Mazăre nu se potoli și incercă să-i vâre o șpaguță comandatului de acolo, pentru a inscena o evadare.

-Ce evadare, mă, subnutritule? Te crezi Escobar sau de unde plm ai ăstea pă tine? Aicea e Madagascar ân plm, nu România! Bagăți dreq plicu ăla ânapoi ân buzunar că nu ești poștaș! Dacă o mai faci pe poștașu cu mine, te trimet -am eu o celulă specială- care te face băeții poștă dacă tot âți place cu plicu.

Mazăre iși ceru scuze cuminte, apoi tăcu mâlc, inspăimântat până in măduva oaselor de avertismentul comandantului.

In scurt timp, apărură românii noștri care il scoaseră din pârnaia malgașă și il conduseră spre avionul de Paris pentru a duce la bun sfârșit procesul de extrădare. 

In timpul zborului, Mazăre iși schimbă atitudinea de milog și se transformă intr-un cocalar arogant. Avea și cu cine!

-Ce vați apucat, mă, panaramelor, să mă căutați? Chear sânt eu ultima problemă din România? Pișamași pă voi dă zdremțe!

Polițiștii il priviră umil și ii răspunseră cu un ton blând

-Noi decât ne facem datoria, șefule! Egzecutăm ce ne zice și nouă șefii noștri! Dacă erea după noi, ân secunda doi vă dădeam drumu! Sânt hoți mari ân România, nu știu ce au cu dvs!

-Mă piș pe șefii voștri!...și pe voi, da?

După o pauză lungă de liniște in care polițiștii stăteau cu capetele plecate privind in gol, Mazăre rupse tăcerea:

-Bă, ia fi atent! Dacă iese conbinația asta, vă omenesc familiile până la strănepoți! Când ajungem la Paris, cer azil acolo să vedem ce ese!

Unul din gabori simți nevoia să il liniștească pe Radu și interveni in discuție:

-Șefule...ai bani, ai case, ai ce vrea p**a ta! Ce te sperii așa? Ajungi frumos ân România, o dai frumos cu comandantu de la penitenciar și stai ca la palat acolo: femei, petreceri, plazme, mancare de care vrei, când vrei. Crezi că a murit cineva cu bani de pușcărie? Pușcăria e pentru fraeri, tu ai locu tău de ânpărat la palat!

Mazăre il privi sfidător, dar ii surâse ideea.

Ajuns in Paris, oficialitățile de acolo declară că persoanele aflate in tranzit nu pot primi azil politic. 

Urmează ruta Paris-Otopeni.

In timpul zborului spre România, Mazăre iși controlă comportamentul arogant și se schimbă radical după ce observă că era țintit cu privirea de călătorii români.

Se aplecă spre unul din polițiști și ii șopti.

-Sper că nu faceți circ cu mine, cu camere de loat vederi și cu căcaturi deastea! Iese deranj, să moară familia mea dacă vă mint! Nu faceți de astea cu mine!

Polițistul ii zâmbi incurajator și ii răspunse:

-E rezolvată, șefu meu! E dubița care te așteaptă la avion. Nu e cu presă și cu destea, stai liniștit!

Ajuns la Rahova, Mazăre iși joacă ultimele cărți norocoase acum pentru a scăpa de pedeapsă sau măcar pentru a o reduce:

1. Un judecător malgaș nu a aprobat extrădarea

2. Sensibilizarea pulimii prin scrisori publice

3. Cărți scrise, comportament exemplar, "muncă" in folosul comunității pe la foști parteneri de șpăgi

Cel mai probabil, la anul, de Crăciun, il vom putea admira liber ca pasărea cerului, pe canalele de știri, cum mușcă cu poftă dintr-o bucată de șoric și bea țuică fiartă alături de o armată de hăităciuni cu berete de parașutiști

 

Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București

Fumigene... Uite bai fraierilor că noi pesedeul l-am adus pe pesedistu ăla inapoi,ne facem curat in curte!

 

Dracu știe ce-o fi in spate...

 

Oricum tot noi picam de fazan și țipăm de pe margine...

 

Asta nu e meci,e un "blat" sinistru care tine de cel puțin 20 ani!

 

Când aud "cu cine votezi?" mi se pare o gluma macabră! Tot aia este! Atâția ani,s-au tot perindat,aia,ăilalți,iar aia,ne-au amețit de tot și nouă ne merge din prost în mai prost. Am mai rămas câteva găini ratacite pe aici...Nu e clar?

 

Întreb și eu...prejudicii ceva mai recuperam și noi sau e bine că-i cu executare? Nu de alta dar pe fraierul de contribuabil îl execută fiscul și pune poprire pe conturi una-doua...

 

Am văzut o chestie prin tara luna asta in tot felul de localitati,o grămadă de case mari,frumoase scoase la vânzare... Ce se întâmplă?

 

Pai a plecat omul săracu' necăjit să-și rupă carca pe afară la muncă. A strâns să-și facă o casă și un rost cu gândul să vina cândva înapoi. Când a văzut ce jale e aici și-a băgat picioarele a scos tot la vânzare și rămâne acolo. Aaaaa...apropo,le-au pus și impozite parcă pe venitul câștigat afara...

 

Acum daca noi o tragem din cauza hoților de ce pe măsură ce-i baga la bulău nu o ducem mai bine,teoretic s-a făcut curățenie,nu mai sunt așa multi hoți,trebuie sa o ducem mai bine,nu?

 

De ce nu o ducem bine? Pai nu mai sunt marii contribuabili! Pai unde sunt? I-am închis,erau evazioniști dă-i dracului! A daaaa? Da!!!! Pai și toate firmele astea mari? Pai ce-ai cu ele,sunt străine,investitorul! Pai și ele,taxe,ceva? Pai nu prea au profit! Pai cum să nu aibă? Pai au cheltuieli și ele? Ce cheltuieli? Consultanta de afara! Aaaaa... Pai și la buget cine aduce bani? Voi fraierii! Care fraieri că ăia au plecat? Aia ramasi,mai scumpim,mai punem o taxa,lasă că va distrați la circ și uitați de necazuri,pleacă fugaru',aducem fugaru,va facem entertainment...

 

Aia e...

Link spre comentariu
Vizitator jack k
Reputație: 0

Interesul a fost al lui Dragnea, care în plină campanie electorală vrea să demonstree că PSD-ul luptă împotriva corupției, bu îi apără pe corupții lor, plus că abate atenția de la problemele lui cu justiția.

 

dragnea stă numai cu iohannis în gură toată ziua. :)
  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator jack k
Reputație: 0

Domnu' Borcea, pericol mare! Ti se duce palmaresul pa pula daca sta asta mai mult de 3 luni p-acolo.

Ba pică la fics, îi aduce raducu muieri beton. ;)
  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...