Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Se dă următorul scenariu.

 

Tipa asta de care vorbesc publică un anunț pe publi, cu poze în care nu i se vede fața, pentru că nu vrea să fie recunoscută, din toate motivele pe care ti le poti imagina. La un moment dat, ajunge aici intr-un thread, cu întrebări, răspunsuri etc. Buuuuun. Și topicu' se dă la fund, pentru că tipa nu prea are treaba cu anuntul ala de multa vreme, pana cand un gigel se gaseste sa intrebe de ea. Si aici intra in scena gigel2, care, mânat de te miri ce impuls altruistic prost canalizat, sau de retard cronic, sau cine stie ce altceva, recunoaste fătuca după niște detalii din poză și îi face public numele real

 

Întrebare: Ce poate să facă ea pentru a-și proteja intimitatea și siguranța? Cum ar putea să contacteze adminul forumului sau vreun moderator, dat fiind faptul că și dacă își face cont aici, n-are mesagerie privată? 

 

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

exact, luamiai cuaiele in gura ca o sa mori prost

Sefu' la femei, si vrea sa ii ia un barbat "cuaiele" in gura. Nu joc in echipa aia, oricat as fi de flatat de invitatie.

Acu' lasa topicu' asta, ca sunt lucruri de oameni mari de discutat aici. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator cozonacq
Reputație: 0

Să fugă peste hotare, singura șansă! 

Oricum (cică) se câștigă mai bine dincolo :)

 

Altă soluție nu cred că iegzistă...

Link spre comentariu
Reputație: 10279
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

Întrebare: Ce poate să facă ea pentru a-și proteja intimitatea și siguranța? Cum ar putea să contacteze adminul forumului sau vreun moderator, dat fiind faptul că și dacă își face cont aici, n-are mesagerie privată? 

 

In principiu, fie persoana in cauza, fie oricine altcineva care are cont aici - de ex. tu, daca o cunosti si vrei s-o ajuti - ar trebui sa dea click pe butonul de "report" / "raporteaza" etc de sub postarea respectiva (cea in care s-au dat detaliile).

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

In principiu, fie persoana in cauza, fie oricine altcineva care are cont aici - de ex. tu, daca o cunosti si vrei s-o ajuti - ar trebui sa dea click pe butonul de "report" / "raporteaza" etc de sub postarea respectiva (cea in care s-au dat detaliile).

 

Multumesc, ratasem cumva linkul ala. Hai sa vedem ce se intampla de-aici.

 

Să fugă peste hotare, singura șansă! 

Oricum (cică) se câștigă mai bine dincolo :)

 

Altă soluție nu cred că iegzistă...

 

<serios> Pai si daca "fuge peste hotare", nu mai are pe nime aici care sa poata sa afle si chestia asta sa conteze? De exemplu, daca eu aș zice aici într-un post random ca pe mata te cheama Boromir, tu ai fugi din țară, știind că ar putea să afle sau doamna Boromir, sau Boromirii seniori, sau micii Boromir(-uți? plm, nu ma pricep la asta prea bine) cam câți dan ai la centura neagră de consumator de puță comercială? Adică și fetele astea vor să separe viața profesională de cea privată până la urmă, că nimănui nu-i place să ia dosare de la birou acas', să fim serioși. </serios>

 

Si trebe sa iegziste, ce drac', suntem in Romania aici?!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu ai nevoie de mesagerie privata, oricare membru poate da click pe contact.

Sa treaca doalentele, poate le si rezolva Pisi daca are chef.

As mai avea, dar ma abtin legat ca cineva stie cum te cheama...

Link spre comentariu
Vizitator cozonacq
Reputație: 0

<serios> Pai si daca "fuge peste hotare", nu mai are pe nime aici care sa poata sa afle si chestia asta sa conteze? De exemplu, daca eu aș zice aici într-un post random ca pe mata te cheama Boromir, tu ai fugi din țară, știind că ar putea să afle sau doamna Boromir, sau Boromirii seniori, sau micii Boromir(-uți? plm, nu ma pricep la asta prea bine) cam câți dan ai la centura neagră de consumator de puță comercială? Adică și fetele astea vor să separe viața profesională de cea privată până la urmă, că nimănui nu-i place să ia dosare de la birou acas', să fim serioși. </serios>

 

Si trebe sa iegziste, ce drac', suntem in Romania aici?!

 

Cer scuze, era una din postările tipic prostești mie!

Mi-o asum! 

 

Spune-i fetei (dacă cumva mai practică treaba asta) să fie foarte atentă la detaliile mici. Alea fac diferența. E ceva din care poate învăța pe viitor.

Asta în cazul în care dorește să facă carieră în meseria asta, să fie și ea deținătoare de centura neagră cu Ț dani.

 

Bineînțeles că iegzistă soluții, trebuie doar să știi să o alegi pe cea mai benefică în cazul tău/ei. 

 

Si s-a rezolvat pe moment. Mulțumesc. Prompt, eficient, complet. 5/5.

Doamne-ajută.

 

Asta'i tot ce contează. 

Pace tuturor!

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Aparent niste binevoitori insista in prostie. Cu atat mai mult e o situație de rahat, cu cat anuntul de la care a plecat toată tărășenia nici nu mai e valabil (după ce am vorbit cu fata, mi-a confirmat că nu intenționează să revină).

 

Oare s-ar putea face cumva să se șteargă topicul în sine? 

Link spre comentariu
Reputație: 10279
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

Aparent niste binevoitori insista in prostie. Cu atat mai mult e o situație de rahat, cu cat anuntul de la care a plecat toată tărășenia nici nu mai e valabil (după ce am vorbit cu fata, mi-a confirmat că nu intenționează să revină).

 

Oare s-ar putea face cumva să se șteargă topicul în sine? 

 

Incearca sa iei legatura direct cu administratorul, prin click pe link-ul de "Contact" (vezi primul print screen atasat..)

 

post-53465-0-50708100-1558373940_thumb.jpg

 

...si, desi n-am mai folosit niciodata optiunea asta, deci nu-s sigur cum functioneaza, totusi incearca, daca poti, sa dai un link catre postarea / postarile / topicul cu probleme, dupa cum se zice aici (vezi al doilea print screen atasat)...

 

post-53465-0-82199600-1558374047_thumb.jpg

 

Succes!

Link spre comentariu
Reputație: 10279
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

sa-i zici la admin sa-mi ia coaiele in gura

 

 

sa dea 6 6 cu ele

 

Pentru cateva secunde, m-am simtit transportat in timp, undeva prin 2014-2015... :laugh2 :laugh2

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ibiza
  • Oras:Ibiza

Aparent niste binevoitori insista in prostie. Cu atat mai mult e o situație de rahat, cu cat anuntul de la care a plecat toată tărășenia nici nu mai e valabil (după ce am vorbit cu fata, mi-a confirmat că nu intenționează să revină).

 

Oare s-ar putea face cumva să se șteargă topicul în sine? 

 

il ascunde,  da

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

sa-i zici la admin sa-mi ia coaiele in gura // sa dea 6 6 cu ele // sa simta in gura ce inseamna smecheria

 

Baroane, da' nu ți-ai luat pastilele de cateva zile bune.

Ești atât de darnic cu prostiile alea stafidite, că zici că vindeci lumea de cancer cu ele. Adună-te, monșer, că poate-ți dă Domnu' vreo pereche-n frunte dacă tot pomenești de ele atât de des. 

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Incearca sa iei legatura direct cu administratorul, prin click pe link-ul de "Contact" (vezi primul print screen atasat..)

 

attachicon.gif contact 1.jpg

 

...si, desi n-am mai folosit niciodata optiunea asta, deci nu-s sigur cum functioneaza, totusi incearca, daca poti, sa dai un link catre postarea / postarile / topicul cu probleme, dupa cum se zice aici (vezi al doilea print screen atasat)...

 

attachicon.gif contact 2.jpg

 

Succes!

 

Am incercat așa, într-un târziu m-am ales cu posturile incriminatoare șterse și cu topicul blocat. E tot acolo, e tot vizibil, da' măcar nu pot tâmpiții ăia să mai insiste. Mulțumesc.

 

100% se poate.

IeGzistă antecedente! 

 

Mnoah, domnu' Boromir, mulțam de încurajare, aparent s-a putut numai să-l blocheze. O să alunece in urmă și aia e, tempus edax rerum etc. etc. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator cozonacq
Reputație: 0

Mnoah, domnu' Boromir, mulțam de încurajare, aparent s-a putut numai să-l blocheze. O să alunece in urmă și aia e, tempus edax rerum etc. etc. 

 

Numa' bine părinte...ție și enoriașei.

Dacă ai ținut cu tot dinadinsul să blochezi acest drum, luminează-i calea! 

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Sunt de parere ca drumul spre pierzanie omul singur ar trebui sa il faca, daca e de buna voie, nu de pe urma unor netrebnici cazuti in ale malahiei, deci nu ma simt vinovat c-am blocat eu ceva. 

 

Iar enoriase dintr-acestea mai sunt cu prisosinta, nu se va simti lipsa uneia, fi fara grija.  ;)

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...