Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Recunosc ca io aseara am practicat exercitiile alea Kegel sau cum s-or numi. Eram cu o fetita si strangeam din cur sa nu ma bas, ca mancasem o mare farfurie de mazare cu piept de pui. Acuma, daca ma gandesc bine, vorba lui Toparceanu (sau Pastorel ): "pentru o bashina, nu merita sa strici o galeata de matze" (citat din memorie,probabil ca nu e chiar mot-a mot".
 

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

:))) tare de tot Picon :)))

 

Chris nu mai lua vitamax ... ia si tu ceva natural ... fara conservanti si coloranti 

 

Deocamdata eu am luat o burta de ras de la fratele Picon. 

 

 

PS: daca nu se baga nimeni nu am de ce sa mai scriu de pe 15 evidenta pt mine mi-o pot tine si singur.

 

Nu vad la majoritatea dintre voi nici curiozitate nici deschidere ci doar o batjocoreala pe alocuri chiar tiganeasca(un fel de tavalire prin noroi interpretata de voi ca m-ati tavali pe mine :) cand defapt voi sunteti cei care dau cu stangul in dreptul si picati singuri in mocirla) ... si mai ziceti de indieni   :) ... va doresc rafinament ! 

Link spre comentariu
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

@Ananda: daca ma bag la provocarea ta...? Sincer, nu. Nu m-as abtine de la ejaculare cu lunile. Nu mi-ar placea, si nici nu sunt convins ca ar fi, in vreun fel, benefic.

 

 

HOWEVER...

 

 

Daca mi se pare interesanta discutia? Sincer, in principiu, da. Adica, pana la un punct, o vad cu mai multe sanse de a fi utila cuiva, decat multe alte topic-uri pe care am avut onoarea de-a le deschide. 

 

Fiecare intelege ce vrea, la o opinie toti avem dreptul.

Link spre comentariu
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

Una si cu una fac doua: Ananda, iti lansez si eu o provocare! Una bucata iesire la bere. Si sa nu ma iei cu ceaiurile ca sa stii ca si berea e naturala.

Manusa e aruncata. Iti astept raspunsul!

 

 

+1, daca ne nimerim toti 3 in acelasi colt de lume!

 

:beex2

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Darkule....si ce te faci frate, daca dr. Ananda practica si la beri continenta? Chiar asa: cum o fi continenta la bere? O bagi in gura si o scuipi? Sau o bagi pe cur si strangi bin buci?

  • Like 2
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

 cum o fi continenta la bere? O bagi in gura si o scuipi? Sau o bagi pe cur si strangi bin buci?

 

Nuuu! Razi vreo 6-7 "unitati", apoi incerci sa te abtii cat mai mult de la a face pipi. Sa vezi ALEA exercitii Kegel...!

Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

Darkness - agreed(evident ca bea cine vrea ce vrea bere poate sa insemne si bere de ghimbir care sincer e una din bauturile mele preferate :) ) ... daca vine si thecat poate chiar si altii ar fi excelent ... trebuie doar sa ne potrivim cu orarul

 

Recunosc ca as fi interesat sa ii cunosc si pe kerosen,Afriq,Chris mortalul de sofisticatu si picon.

Link spre comentariu

Stai linistit ca vin multi. Deja cred ca ma apuc de vindut bilete pentru intilnirea cu tine :lol:

Prost e ca nu stiu nici o crisma care sa vinda bere de ghimbir (care, fara suparare, mi se pare odioasa). Rezolvam si cu orarul, ca doar ziua are 24 de ore si toate sint bune pentru baut bere.

Link spre comentariu
  • Telefon: sofisticatu73
  • Oras:insulele virgine
  • Telefon: sofisticatu73
  • Oras:insulele virgine

Stai linistit ca vin multi. Deja cred ca ma apuc de vindut bilete pentru intilnirea cu tine :lol:

Prost e ca nu stiu nici o crisma care sa vinda bere de ghimbir (care, fara suparare, mi se pare odioasa). Rezolvam si cu orarul, ca doar ziua are 24 de ore si toate sint bune pentru baut bere.

Stiu io o terasa in Catelu la statuie....trimite-l pe Legolas inainte ca el ajunge fara GPS :laugh2  :laugh2  :laugh2 abia s-a obisnuit........

Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

In aer liber va rog ca nici fumul de tigara nu prea il tolerez ... :)

Pai daca unora dintre voi le propuneam pt a va arata practic cum e cu continenta sa mergem impreuna la fete de ce nu am iesi la o bere? :)

Poate ne cunoastem si noi mai bine ... internetul e cam rece :)

 

Sa iti mai dau variante de bauturi:

fresh din orice fructe, limonada(apa cu miere si lamaie),limonana(apa cu miere si lamaie si frunze de menta), socata, bere de ghimbir, must(desi nu prea e vremea la momentul asta mustul e din acela fiert si tinut la rece), etc

 

A, era sa uit nici zahar nu consum :)) ma scuzati multi imi spun ca sunt dificil ...

Link spre comentariu
  • Telefon: sofisticatu73
  • Oras:insulele virgine
  • Telefon: sofisticatu73
  • Oras:insulele virgine

In aer liber va rog ca nici fumul de tigara nu prea il tolerez ... :)

logic...terasa in aer ocupat cam greu de gasit :laugh2 pula mea   de fumat nu fumezi,de baut nu bei,de slobozit nu te slobozesti....in afara de tocit tastaturi tu cu ce iti umpli timpul in general??? :laugh2  :pepsi

Link spre comentariu
  • Oras:In tara tuturor posibilitatilor
  • Oras:In tara tuturor posibilitatilor

Darkness - agreed(evident ca bea cine vrea ce vrea bere poate sa insemne si bere de ghimbir care sincer e una din bauturile mele preferate :) ) ... daca vine si thecat poate chiar si altii ar fi excelent ... trebuie doar sa ne potrivim cu orarul

 

Recunosc ca as fi interesat sa ii cunosc si pe kerosen,Afriq,Chris mortalul de sofisticatu si picon.

Doctore, pe mine nu vrei sa ma cunosti? Sunt convins ca o sa te indragostesti de mine instantaneu.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

De dat afara energia nu dar de iubit fetele ... cu orele :)) spre bucuria mea si a unora dintre ele(carora le place sau cu care am facut click)

 

Parerea mea: bautura buna: must - mustul cand se strica se face vin - vinul cand se strica se face otet :)))

 

Cam asa e modul naturist de a privi lucrurile iar ca alcoolisme accept doar tincturile din plante preferata mea tinctura din ginseng :)

 

Va rog restul vorbim pe PM.Sa lasam topicul pt cei care sunt interesati de provocarea joc-concurs asa cum corect a sugerat Darkness.

 

Sigur ca vreau vino si tu Nelu :beex2

Link spre comentariu
  • Oras:In tara tuturor posibilitatilor
  • Oras:In tara tuturor posibilitatilor

logic...terasa in aer ocupat cam greu de gasit :laugh2 pula mea   de fumat nu fumezi,de baut nu bei,de slobozit nu te slobozesti....in afara de tocit tastaturi tu cu ce iti umpli timpul in general??? :laugh2  :pepsi

Foarte tareeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

:) nu e chiar asa blondynekiss ... vom fi ca intre prieteni ... aici am insistat un pic cu discutiile pt a se intelege corect despre ce e vorba la bere vom discuta relaxat(defapt eu sunt f relaxat tot timpul :) ) si vom face glume ...

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Nici eu nu mananc zahar (evit cat pot), daca mananc dulciuri (foarte rar) sau fructe le mananc inaintea mesei, nu dupa, nu beau sucuri, nu beau bauturi carbogazoase, nu fumez si nu suport fumul de tigara, de baut alcool insa beau bere (nu des) si mai rar vin rosu. Mi se pare ceva de bun simt ce contribuie la sanatatea mea, dar nu sunt calugar sa le imping spre 100%. Mai exista si scapari. Cat priveste intalnirile "colegiale", eu prefer sa stau departe de ele, cel putin deocamdata. Pe viitor, cine stie?

 

A, ce am mai observat, legat de subiectul topicului, exista o vitalitate in sensul ca exista o erectie prelungita dimineata la trezire atunci cand fac acitvitati cardio intense in ziua precedenta.

 

Referitor la berea de ghimbir, este impropriu denumita bere.. este doar un suc carbogazos, care mai are si adaos de zahar sau alti indulcitori.. sau or fi si chestii mai naturale, dar cea pe care am incercat-o avea numai porcarii printre ingrediente, cam in genul berii Radler cu suc de lamaie.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

Excelent ce zici tu acolo ... asa e cel mai bine,ai enumerat doar o parte ... eu le imping spre 100% - e ca la sah de ce sa joci o mutare buna cand o poti face pe cea mai buna :) partea cu cardio cred ca pune in efervescenta niste energie sexuala care este mare in cazul tau ... dar sa stii ca daca urmaresti sa nu pierzi din vitalitate e bine sa rezolvi acea erectie(sa faci exercitiile de disipare a energiei sau varianta 2 sa o folosesti alaturi o superba femeie si apoi disiparea sa nu stagneze acolo pt ca dupa cum stii, dupa un timp se elimina si astfel apare pierderea specifica de vitalitate)

 

Legatura cu calugarii este ca ei rezolva treaba cu energia sexuala in 2 moduri: abstinenta si continenta:

calugarii budisti,taoisti,catolici inclusiv clerul din care se alege papa - continenta

calugarii ortodocsi,musulmani,unii budsti - abstinenta

Dar toti trebuie sa o transforme prin exercitiile specifice lor - posturi corporale,rugaciuni,meditatii etc

E  mare rusine ca si calugar sa ai polutii noaptea - poti fi dat si afara din unele locuri din aceste cauze

Am spus despre mine ca sunt un fel de calugar pt ca nu sunt retras din viata sociala decat partial si pt ca practic anumite rigori pe care doar la ei le mai intalnesti ... sa zic asa sunt o varianta moderna si combinata intre medic si calugar care traieste in mediu social :)

Practic am luat ce am considerat ca e mai bun de la calugari,cea mai buna forma de medicina(dupa aprecierea mea) si le-am facut uneltele cu care actionez ... pacientul 0 am fost chiar eu insumi dealtfel consider ca e o chestiune de responsabilitate sa nu recomanzi nimanui un medicament(in cazul meu o planta sau combinatie de plante) pe care nu o cunosti direct prin proprie experienta(degustare in cazul meu)

 

Legat de punctul de vedere al unui calugar as cita pe Iisus:

 

De ce sa fiti buni - fiti perfecti asa cum tatal vostru din ceruri perfect este !

 

Putin probabil ca replica asta sa nu determine o gasca ce arunca cu prune stricate :)

 

Va rog si pe cei care vreti acest joc-concurs sa va inscrieti ... macar pe PM :)

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...