Sari la conținut

PRIMUL ȘI CEL MAI MARE PROTEST DE PROSTITUATE ȘI TRANAGENDER LA PIAȚA REVOLUȚIEI DUMINICA LA 17:00


Postări Recomandate

CINE DOREȘTE SAU CINE VREA SA PARTICIPE LA PRIMUL PROTEST VREODATĂ ORGANIZAT LEGAL CU AUTORIZAȚIE DE LA PRIMĂRIE

Pe 2 iunie 1975, aproximativ 100 de lucratori/lucratoare sexuale au ocupat biserica Saint-Nizier din Lyon, Franta, pentru a-si exprima furia in legatura cu conditiile de trai si munca criminalizate. Pe 10 iunie, biserica a fost supusa raziilor violente din partea politiei.

Aceasta actiune a dus la o serie de proteste din partea lucratoarelor si lucratorilor sexuali din toata lumea, 2 iunie devenind Ziua Internationala a Lucratorilor si Lucratoarelor Sexuale.

Duminica, 2 iunie 2019, vom sarbatori si noi prin protest in Piata Revolutiei, chemand la schimbarea legilor actuale care ne pedepsesc pe nedrept. Cerem de urgenta dezincriminararea totata a muncii sexuale, alaturi de drepturi de munca, destigmatizare si solidaritate

post-192898-0-86448300-1559114342_thumb.jpeg

Link spre comentariu
  • Oras:BACAU
  • Oras:BACAU

impozite platiti ? sa face_ti proteste :laugh2

Ca cetateni da plătim taxe si impozite ! Dacă s-ar legaliza aceasta meserie si in romania crede-mă că am plati si taxele necesare dar sa se ofere si beneficii pe masura taxelor
Link spre comentariu

Vizitator gascanul
Reputație: 0

Ca cetateni da plătim taxe si impozite ! Dacă s-ar legaliza aceasta meserie si in romania crede-mă că am plati si taxele necesare dar sa se ofere si beneficii pe masura taxelor

Mda ok ,nu am replica pt tine,stiu si se vede ca esti o dulceata

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...