Sari la conținut

Ce rol (mai) au moderatorii


Postări Recomandate

  • Oras:In tara tuturor posibilitatilor
  • Oras:In tara tuturor posibilitatilor

Probabil ca subiectul a mai fost discutat, macar tangential, pe alte topicuri, insa poate ca nu ar strica sa il dezbatem mai pe larg aici.

 

De la o vreme incoace vedem ca moderatorii sunt din ce in ce mai putin activi si ca paseaza responsabilitatea catre pisicuts pentru modificari de comentarii, linkuri si altele… se pare ca moderatorii au inceput ori sa aibe atributii limitate ori sa nu ii mai intereseze. Intelegem ca e o munca voluntara dar sunt multe comentarii care trebuie editate, vedem din ce in ce mai multe comentarii dubioase (ca sa ma exprim elegant) si nu se iau masuri, si altele. E pacat, ca forma forumului devenise deja stabila si mergea catre profesionalism.

 

Poate ca ar fi bine sa vedem ce atributii mai au moderatorii in alte parti, pentru ca stiu ca sunt destui printre noi care administreaza sau modereaza pe alte forumuri si sa facem o comparatie cu ce fac moderatorii nostri, poate sa ia si ei exemplu pentru imbunatatirea activitatii – pisicuts, ne spui si noua ce drepturi si responsabilitati au Ciocan, Afriq si Gabriel?

 

P.S. Sper sa nu fi deranjat cu asertiunea sau intrebarea mea pe nimeni. Nu asta a fost intentia. Daca am facut-o, imi cer scuze anticipat.

Link spre comentariu
  • Oras:Ciuciunghezia (use google maps)!
  • Oras:Ciuciunghezia (use google maps)!

Raspunsul, din punctul meu de vedere, este ca nu mai am nici interes sa fiu activ, pentru ca ma deranjeaza enorm off topicul permis prin regulament (sunt consumator si eu), iar atributiile mele au fost limitate, asa ca nu mai pot rezolva reclamatii sau nu mai pot fi prea util pe aici.

Stima!

Link spre comentariu
  • Oras:insulele virgine
  • Oras:insulele virgine

 pisicuts, ne spui si noua ce drepturi si responsabilitati au Ciocan, Afriq si Gabriel?

 

P.S. Sper sa nu fi deranjat cu asertiunea sau intrebarea mea pe nimeni. Nu asta a fost intentia. Daca am facut-o, imi cer scuze anticipat.

In afara faptului ca ii vedem `imbracati in haine` roz.....dar mai bine tac...frate Nellu,parerea mea este ca-ti tocesti tastatura degeaba...DICTATURA ESTE CONSTITUITA DEJA.............

 

http://www.youtube.com/watch?v=yJS86xuWT-U

 

pisicuts...bronx...in incheiere facem o hora???

Link spre comentariu
  • Oras:In tara tuturor posibilitatilor
  • Oras:In tara tuturor posibilitatilor

se pare ca nu esti nici singurul. din cate am observat atat afriq cat si gabriel sunt activi mai mult la DG. 

Asta este si impresia mea, de aceea am simtit nevoia sa intreb.

 

In afara faptului ca ii vedem `imbracati in haine` roz.....dar mai bine tac...frate Nellu,parerea mea este ca-ti tocesti tastatura degeaba...DICTATURA ESTE CONSTITUITA DEJA.............

La cat mi-am tocit pana acum tastatura, m-am gandit ca o mica intrebare in plus nu strica.

 

astea sunt chestii interne care se discuta in interiorul echipei.

 

L.

Perfect de acord cu tine. Insa cred ca doar tu si mai ales pisicul nu le puteti face pe toate. Oameni sunteti si voi. Mie imi ia aproape doua ore dimineata sa citesc tot ce s-a mai scris peste noapte si asta doar la D.G, sectiunile Timisoara, Cluj si Oradea pe care le vizitez. Daramite sa iei la puricat tot forumul. Intrebarea a fost pusa in contextul in care pe Ciocan, Afriq si Gabriel nu i-am mai vazut in ultimul timp intervenind prea mult pe forum.

 

eee... nu cred ca strica sa vedem ce se mai intampla si pe alte forumuri... parerea mea :P

Exact. Asta a fost si este si parerea mea.

Link spre comentariu
  • Administrator
Reputație: 113744
  • Oras:La butoane
  • Oras:La butoane

Raspunsul, din punctul meu de vedere, este ca nu mai am nici interes sa fiu activ, pentru ca ma deranjeaza enorm off topicul permis prin regulament (sunt consumator si eu), iar atributiile mele au fost limitate, asa ca nu mai pot rezolva reclamatii sau nu mai pot fi prea util pe aici.

Stima!

 

Ciocan eu te respect pe tine si ca om si ca moderator si apreciez ca ai ajutat la dezvoltarea forumului pana sa ajunga la forma actuala. Si eu ca si restul membrilor. Dar in ultima vreme au fost destul de multe opinii agresive scrise in public de catre tine incepand de la postarea in care ai afirmat ca ti s-a facut sila de forum, ca nu vei mai scrie deloc si astazi cea de mai sus a venit ca cireasa de pe tort. Cum dorim sa nu fim o povara pe capul tau sau inca o povara, am mutat contul tau cu o treapta mai jos.

Vei fi in continuare binevenit pe forum, no doubt, dar nu ca moderator. Din pacate.

:wave

large.xxxxx.gif.e9e57a37567b71fee318ced754364ca4.gif

Link spre comentariu
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

Nellu-le .. pui si tu niste intrebari !!!

Pai cum sa-ti raspunda Pisicu' la ce ai intrebat tu ? Sau si mai tare .. sa-ti spuna cum e pe alte forumuri !!!

 

Io-te si tu raspuns la motanul zburlit !! Suparat ca ii joaca un moderator in lesa l-a retrogradat !!! :laugh2

Cel mai bun raspuns d-aci l-a dat teposu' .

Link spre comentariu
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

Retrogradarea lui Ciocan este raspunsul cel mai bun la intrebare .

Pe nimfomane moderatorii au dreptul sa asculte de pisic si obligatia sa nu iasa din jocurile lui !

Link spre comentariu
  • Oras:?
  • Oras:?

Raspunsul, din punctul meu de vedere, este ca nu mai am nici interes sa fiu activ, pentru ca ma deranjeaza enorm off topicul permis prin regulament (sunt consumator si eu), iar atributiile mele au fost limitate, asa ca nu mai pot rezolva reclamatii sau nu mai pot fi prea util pe aici.

Stima!

 + 10 pentru raspuns ! Nene ciocan amu poti posta si restul raspunsurilor la interviul ala ... ca asteapta pulimea sa citeasca.

 

 

eee... nu cred ca strica sa vedem ce se mai intampla si pe alte forumuri... parerea mea :P

+ 10 si tie Afriq ! Nene Afriq macar te poti exprima liber.

 

Domnu g2br13l ... asteptam si opinia dumneavoastra ... cat mai curand.

 

 

Asta este si impresia mea, de aceea am simtit nevoia sa intreb.

Exact. Asta a fost si este si parerea mea.

 

Frate Nellu76, asta e o intrebare existentiala si secreta nene. Cred ca motanu deja ii pare rau ca ti-a acordat titlul de utilizatorul lunii.

 

Motane din pacate te lasa si moderatorii dupa cate se vede. Oare ce sa insemne acest lucru ? O fi ceva in neregula pe aici au ba ? Raspunsurile cred ca le poti afla singur citind pe mai multe threaduri.

Spor la citit !

Link spre comentariu
  • Oras:In tara tuturor posibilitatilor
  • Oras:In tara tuturor posibilitatilor

Nellu-le .. pui si tu niste intrebari !!!

Pai cum sa-ti raspunda Pisicu' la ce ai intrebat tu ? Sau si mai tare .. sa-ti spuna cum e pe alte forumuri !!!

 

Io-te si tu raspuns la motanul zburlit !! Suparat ca ii joaca un moderator in lesa l-a retrogradat !!! :laugh2

Cel mai bun raspuns d-aci l-a dat teposu' .

Intrebarea legata de alte forumuri nu ii era adresata neaparat pisicului. Era mai mult pentru altii, care stiu ca au fost, si unii dintre ei inca mai sunt, moderatori si pe alte forumuri. Sincer, imi pare rau ca o intrebare de-a mea a determinat o asemenea reactie.

 

Frate Nellu76, asta e o intrebare existentiala si secreta nene. Cred ca motanu deja ii pare rau ca ti-a acordat titlul de utilizatorul lunii.

Intrebarea am pus-o nu in calitate de utilizatorul lunii, ci in calitate de membru al acestui forum. Si de om care isi petrece cel putin 3-4 ore pe acest forum.

Link spre comentariu
Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Cu totii ne dorim un pic de ordine pe forum.. offtopic un pic mai limitat,  control mai amanuntit la postarile dubioase, care s-au inmultit in ultima perioada, si moderatori cu mana forte, ochi ageri, ca inainte

Link spre comentariu
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

Am inteles care era o parte din intrebarea ta   Insa din pacate degeaba as raspunde eu , sau altcineva care e implicat pe alte forumuri la aceasta intrebare . Nu sunt comparabile deloc situatiile. Plus .. nu cred ca ar interesa staff-ul nimfomane cum e prin alte parti pt a tine cont de sugestii . Sugestii au facut multi membri de pe nimfomane , cu sau fara implicatii pe alte forumuri . Insa deciziile au fost luate unilateral .

Ca un raspuns direct : pe alt forum adminu' ii intreaba si se consulta intens cu moderatorii inainte sa faca modificari la orice . Si .. mai ales nu exista "pumnul in gura" !!

Link spre comentariu
  • Oras:insulele virgine
  • Oras:insulele virgine

Raspunsul, din punctul meu de vedere, este ca nu mai am nici interes sa fiu activ, pentru ca ma deranjeaza enorm off topicul permis prin regulament (sunt consumator si eu), iar atributiile mele au fost limitate, asa ca nu mai pot rezolva reclamatii sau nu mai pot fi prea util pe aici.

Stima!

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++fara numar de la mine.....si cu siguranta de la multi altii :bow  :bow  :bow

 

 

 

eee... nu cred ca strica sa vedem ce se mai intampla si pe alte forumuri... parerea mea :P

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++fara numar de la mine.....si cu siguranta de la multi altii :bow  :bow  :bow 

 

Nene ciocan amu poti posta si restul raspunsurilor la interviul ala ... ca asteapta pulimea sa citeasca.

Eu unul cred ca sunt cel mai nerabdator....vorbesc la modul cel mai serios. :bow 

GO,GO,GO....hai Ciocane,hai Ciocane,haideeeeeeeeeeeeeeeeeee.........

 

Intrebarea legata de alte forumuri nu ii era adresata neaparat pisicului. Era mai mult pentru altii, care stiu ca au fost, si unii dintre ei inca mai sunt, moderatori si pe alte forumuri. Sincer, imi pare rau ca o intrebare de-a mea a determinat o asemenea reactie.

 

Intrebarea am pus-o nu in calitate de utilizatorul lunii, ci in calitate de membru al acestui forum. Si de om care isi petrece cel putin 3-4 ore pe acest forum.

 

Lasa-le dreacu` de mustrari de constiinta Nellutzule....intrebarea ta a cazut cum nu se putea mai bine :bow  :bow  :bow 

Respecte netarmurite frate!!! :bow  :bow  :bow 

Link spre comentariu

Salut,

 

Granita dintre troll si moderator este foarte subtire si se poate trece in ambele directii cu usurinta. :P

Ciocane, o sa ne stea berea aia in gat, acum ca nu mai esti moderator. (Asta daca ne-om mai vedea, ca asa fara functie...) :)

Link spre comentariu

De asta nu-mi plac pisicile! Sunt perverse. Eu Iubesc cainii.

Nu am nimic cu Pisicuts, te respect ca om, dar ca 'patron' , te dau in pola mea!

Ciocan, felicitari pt retrogradare. Respect.

Cactus, ai revenit pe planeta pamant? Bv.

Link spre comentariu

eee... nu cred ca strica sa vedem ce se mai intampla si pe alte forumuri... parerea mea :P

 

eee...m-am uitat mai demult si cred ca te-am zarit  :P  :hihat

 

 

P.S. in semn de solidaritate cu @Ciocan as dori sa ma mutati cu o treapta mai jos, daca se poate.

Link spre comentariu
  • Oras:insulele virgine
  • Oras:insulele virgine

Cactus, ai revenit pe planeta pamant? Bv.

Frate Euflo,am incercat sa respect pe toata lumea pe acest forum...de la al cu tzatza-n gura,pan` la al cu pula-n gura...cu toate astea am fost intotdeauna cu picioarele pe planeta Pamant :bow ca am stat cuminte in banca mea si mi s-a rupt poola de anumite nereguli...plm...asta e cu totul altceva.

 

P.S   si eu iubesc tot cainii...am Beagle ...te oftici??? :laugh2

post-82578-0-50736300-1372872880_thumb.jpg

Link spre comentariu

  • Oras:Ciuciunghezia (use google maps)!
  • Oras:Ciuciunghezia (use google maps)!

Salut!

Multumesc Pisicuts ca m-ai eliberat de povara!

Restul lumii, relaxati-va, e mai bine asa, nu suportam ideea ca sunt moderator doar prin culoare si 1 , maxim 2 tool-uri de baza.

Bafta si ciocane tari!

Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...