Sari la conținut

Pattaya


Postări Recomandate

  • Oras:Mures
  • Oras:Mures

Cineva interesat de doua saptamani in Bangkok si Pattaya? Ca perioada, dupa 20 ianuarie si februarie. Ca si cheltuieli, in jur de 800 euro, avionul, cazarea si masina inchiriata. Cat se cheltuieste acolo e problema fiecaruia. :)

Link spre comentariu
  • Oras:Mures
  • Oras:Mures

Ok.daca era alta poate.dar poate mai mergi.sa imi zici cum a fost

Eu am fost si in ultimii doi ani. Din punct de vedere al vremii, perioada aleasa de mine este ideala. Deasemenea acum sunt si destul de multe reduceri la zboruri.

Link spre comentariu
  • Oras:Mures
  • Oras:Mures

Ok .concediu placut.poate data viitoare.de unde ai luat biletul sau il iei .agenție care e numele ei

nu cumpar bilete de la agentii niciodata. imi organizez singur vacantele de vreo 5-6 ani, nu are rost sa platesc aiurea comisioane.

Link spre comentariu
  • Oras:Oradea
  • Oras:Oradea
Acum 13 minute, zorbaz a spus:

Salut. Daca mai vine careva in decembrie - ianuarie sa anunte si ne gasim pe acolo.

Eu o sa fiu între 3-8  Decembrie.  O sa fac un tur, Tokio, Manila,, Boracay, Angeles, Ho Chi Mim, Phnom Penh, cu întoarcere din Bangkok în 8 Decembrie. Orice sfat e bine venit 

Link spre comentariu
  • Oras:Braila
  • Oras:Braila
Acum 7 ore, fatalyty a spus:

Eu o sa fiu între 3-8  Decembrie.  O sa fac un tur, Tokio, Manila,, Boracay, Angeles, Ho Chi Mim, Phnom Penh, cu întoarcere din Bangkok în 8 Decembrie. Orice sfat e bine venit 

Pe Manila teapa multa, incearca sa traga de timp cu lady drinks sa te rupa la nota. . recomand zona Adriatico e un Nuru massage. unde e treaba mai serioasa. Pe Boracay seara pe aleea plajei, grija la baietei. Ho chi min Bagi cu tinderul, grija la bani, ascunzi sau bagi la seif tot. Phnom penh ai corner 136 , bea o bere in balcon, e spectacol afara. De luat pe camera ai o strada paralela cu 136 dar mai spre nord, am uitat. sunt cluburi mai selecte. Pe Bangkok ia-ti cazare in Sukhumvit near Nana plaza. Spor

 

 

  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Oradea
  • Oras:Oradea
Acum 21 ore, zorbaz a spus:

Pe Manila teapa multa, incearca sa traga de timp cu lady drinks sa te rupa la nota. . recomand zona Adriatico e un Nuru massage. unde e treaba mai serioasa. Pe Boracay seara pe aleea plajei, grija la baietei. Ho chi min Bagi cu tinderul, grija la bani, ascunzi sau bagi la seif tot. Phnom penh ai corner 136 , bea o bere in balcon, e spectacol afara. De luat pe camera ai o strada paralela cu 136 dar mai spre nord, am uitat. sunt cluburi mai selecte. Pe Bangkok ia-ti cazare in Sukhumvit near Nana plaza. Spor

 

OK. Mulțumesc mult. Ma gândesc sa renunț la Manila și sa ma duc la Angeles. Am găsit zbor din Boracay la 18  euro, direct Clark.  Eventual rămân o noapte în Manila când plec spre Ho Chi  Min 

 

Link spre comentariu
  • Oras:Braila
  • Oras:Braila
Acum 3 ore, fatalyty a spus:

 

Pe langa ce spui tu , am mai facut Bali, Yogykarta, Penang, Kuala Lumpur, Rio , Quintana Roja, Lima,  Botswana, Nepal, India, Myanmar, Hong Kong, Laos, tot Vietnamul, toata Thailanda si juma de Filipine. Asta zic de futut.  No 1 all class winner Pattaya = raport calitate/pret/ siguranta. No 2 - Rio de Janeiro  . calitate / pret , siguranta nu e.  No 3 - Kuala Lumpur . Dar si mie daca mi-ar fi spus cineva tot ma duceam  sa dau eu cu capul, asa ca atunci cand vei ajunge intr-un final la Pattaya , iesim la o bere. Sa ai presiune.

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: na
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: na
  • Oras:Bucuresti
La 14.07.2023 la 0:23, zorbaz a spus:

Pe langa ce spui tu , am mai facut Bali, Yogykarta, Penang, Kuala Lumpur, Rio , Quintana Roja, Lima,  Botswana, Nepal, India, Myanmar, Hong Kong, Laos, tot Vietnamul, toata Thailanda si juma de Filipine. Asta zic de futut.  No 1 all class winner Pattaya = raport calitate/pret/ siguranta. No 2 - Rio de Janeiro  . calitate / pret , siguranta nu e.  No 3 - Kuala Lumpur . Dar si mie daca mi-ar fi spus cineva tot ma duceam  sa dau eu cu capul, asa ca atunci cand vei ajunge intr-un final la Pattaya , iesim la o bere. Sa ai presiune.

 

Pattaya e definitiv no.1. Tocmai ce am revenit din Pattaya, la 4 ani de la ultima vizita, si deja fac planuri pentru urmatorul concediu wellness - tot acolo. Ajunge cineva la inceputul lui martie 2024 prin Pattaya la o bere? :)

Link spre comentariu
  • Telefon: na
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: na
  • Oras:Bucuresti
Acum 3 minute, Mishu01 a spus:

Pattaya e definitiv no.1. Tocmai ce am revenit din Pattaya, la 4 ani de la ultima vizita, si deja fac planuri pentru urmatorul concediu wellness - tot acolo. Ajunge cineva la inceputul lui martie 2024 prin Pattaya la o bere? :)

Pentru cei interesati sa viziteze Pattaya las mai jos doua link-uri cu informatii "pretioase":

In engleza: https://forum.pattaya-addicts.com/

In germana: https://www.pattayaforum.net

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: na
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: na
  • Oras:Bucuresti
Acum 9 minute, 1Gebun a spus:

Cat te duce ca bani?Iti organizezi prin o agentie sau singur?

Cum faci cu zborul?Dar cazarea?

Nu e nevoie de nicio agentie. Zborul si cazarea prin booking.com

Cheltuielile MINIME zilnice (fara cazare si zbor) 120€+ /zi. Maxim: "sky is the limit". Oricum vei cheltui mai mult in primele zile sau prima saptamana. Deasemenea depinde si de preferintele tale in materie de fete, bautura, obiceiuri zilnice.... varsta...😀

Link spre comentariu
27 minutes ago, Mishu01 said:

Nu e nevoie de nicio agentie. Zborul si cazarea prin booking.com

Cheltuielile MINIME zilnice (fara cazare si zbor) 120€+ /zi. Maxim: "sky is the limit". Oricum vei cheltui mai mult in primele zile sau prima saptamana. Deasemenea depinde si de preferintele tale in materie de fete, bautura, obiceiuri zilnice.... varsta...😀

Pai da dar prin booking oare gasesti cea mai buna varianta?

Acolo preturile sunt mici din ce stiu si viata la fel.Banii de cheltiuala acolo nu s problema cat e cazarea si zborul.

Tu prin booking ai facut?Iti asigura transpoirt aeroport la ...resort sau hotel sau unde stai?All inclusive?

Si cat ai dat zbor+cazare pe booking?

Eu m-as baga si la cele ilegale dar e garda rea acolo hehe.

Plus clasicele ladyboys.

Link spre comentariu
  • Telefon: na
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: na
  • Oras:Bucuresti
Acum 6 minute, 1Gebun a spus:

Pai da dar prin booking oare gasesti cea mai buna varianta?

Acolo preturile sunt mici din ce stiu si viata la fel.Banii de cheltiuala acolo nu s problema cat e cazarea si zborul.

Tu prin booking ai facut?Iti asigura transpoirt aeroport la ...resort sau hotel sau unde stai?All inclusive?

Si cat ai dat zbor+cazare pe booking?

Eu m-as baga si la cele ilegale dar e garda rea acolo hehe.

Plus clasicele ladyboys.

Agoda e ok pentru cazare, iar Skyscanner or Swoodoo pentru cautare de zboruri

Exemplu: 900€ (zbor) + 50€/ zi (hotel cu mic dejun), dar sansele de a ajunge la micul dejun pana in 10:30 sunt minime 😀 . Sunt hoteluri de 4* si la 35-40€ sau de 3* la 20-35€ fara mic dejun.

Nu se duce nimeni in Pattaya la all inclusive 😀 in hotel doar dormi.

Transport din aeroport spre pattaya cu Taxi (30€) sau autobuz (f ieftin).

Multe informatii sunt si pe youtube.

Eu prefer thai girls 20-30 ani. 

Link spre comentariu
  • Oras:Oradea
  • Oras:Oradea

Eu o sa fiu la începutul lui decembrie. Zborul a fost 500  de euro. Aterizez în Shanghai și plec din Bangock. Shanghay - Tokyo-Clark-Boracay-Manilla - Ho Chi Min-Phnom penn-Siem Rep Bangock. Ce sfaturi aveți? Pattaya sau Bangock? 

Link spre comentariu
  • Telefon: na
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: na
  • Oras:Bucuresti
La 21.09.2023 la 13:57, fatalyty a spus:

Eu o sa fiu la începutul lui decembrie. Zborul a fost 500  de euro. Aterizez în Shanghai și plec din Bangock. Shanghay - Tokyo-Clark-Boracay-Manilla - Ho Chi Min-Phnom penn-Siem Rep Bangock. Ce sfaturi aveți? Pattaya sau Bangock? 

Depinde de preferintele tale de concediu: Bangkok pentru vizite culturale, iar Pattaya pentru odihna si relaxare deoarece nu e haotic ca Bangkok. Ambele iti ofera program de "Wellness" 😀

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Oradea
  • Oras:Oradea
La 23.09.2023 la 10:25, Mishu01 a spus:

Depinde de preferintele tale de concediu: Bangkok pentru vizite culturale, iar Pattaya pentru odihna si relaxare deoarece nu e haotic ca Bangkok. Ambele iti ofera program de "Wellness" 😀

Mulțumesc. Doar wellness. 😜

Link spre comentariu

  • Oras:Braila
  • Oras:Braila
La 14.09.2023 la 11:02, 1Gebun a spus:

Pai da dar prin booking oare gasesti cea mai buna varianta?

Acolo preturile sunt mici din ce stiu si viata la fel.Banii de cheltiuala acolo nu s problema cat e cazarea si zborul.

Tu prin booking ai facut?Iti asigura transpoirt aeroport la ...resort sau hotel sau unde stai?All inclusive?

Si cat ai dat zbor+cazare pe booking?

Eu m-as baga si la cele ilegale dar e garda rea acolo hehe.

Plus clasicele ladyboys.

E foarte safe tot. Sunt transferuri in Pattaya cu 1200 thb de la BKK si cu 1500 de la DMK. Cazarea o recomand fara mic dejun, ca nu ajungi plus ca acolo peste tot se gateste ieftin si bun. Un hotel bun de 3 stele este Sabai Lodge pe soi 2. Am stat si cu 20 de eur / noapte ( 2 piscine, curatenie zilnica , curva nu pleaca pana nu confirmi la receptie  deci old style). Iarba e legala daca vrei prafuri mai bine stai acasa decat la beci pe acolo. Zborul e 600 luat din timp. Luat cand vrei tu e 1000. Iar acei 10% top ladyboys... plm sunt mai bune ca femeile. O sa vezi :))))

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...