Sari la conținut

Raul cel mai mic vs Raul cel mai mare


Vizitator ironyman

Postări Recomandate

Vizitator marmotto
Reputație: 0

Daca mai aveam (aveati) vreo minima speranta, uitati-va la cat de "bine" se "inteleg" PNL, USR, PMP, magistratii si partidele politice care au (re)venit la guvernare cu societatea civila astazi (zilele acestea). Pentru generatia asta, nu prea mai exista speranta. Poate copiii nostri, sau macar nepotii nostri (daca va mai exista Romania peste 50-100 de ani), sa prinda vremuri mai bune (orice ar insemna acest "mai bune" si oricare or fi aceste "vremuri"...)

Link spre comentariu

Daca mai aveam (aveati) vreo minima speranta, uitati-va la cat de "bine" se "inteleg" PNL, USR, PMP, magistratii si partidele politice care au (re)venit la guvernare cu societatea civila astazi (zilele acestea). Pentru generatia asta, nu prea mai exista speranta. Poate copiii nostri, sau macar nepotii nostri (daca va mai exista Romania peste 50-100 de ani), sa prinda vremuri mai bune (orice ar insemna acest "mai bune" si oricare or fi aceste "vremuri"...)

Eu nu sunt un tip panicos dar din ce am mai aflat avem o creștere exponențiala a temperaturii medii pe glob. Adică acum sunt 1.6 grade în plus fata de 1900. În 50 100 de ani vor fi 7 - 8 grade in plus. Agricultura asa cum o știm acum nu va mai fi posibila pt ca fenomenele metodologice vor fi de asa natura. În ultimul miliard de ani biologicul a schimbat geologia adica a teraformat planeta pentru viata. Și în tot acest timp nu am deviat niciodată cu 7 grade de la medie. Asa ca e încă bine cat mai avem ceva cartofi și orez sa mâncăm și bonus ne putem clati ochii cu minijupe în luna Decembrie. E bine

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...