Sari la conținut

Probleme in cuplu


Vizitator smb123

Postări Recomandate

Vizitator relax9
Reputație: 0

Asculta melodia lui Vescan feat Florin Ristei........Las-O

Mai e ceva de gen-ul.. :bye https://www.youtube.com/watch?v=S6PpjdgMB7Y

 

 

 

Putem moi sa dam sfaturi dar pentru cel in cauza e foarte greu. Sa rupi o relatie unde esti inlantuit cu zeci de lucruri :copii , bunuri nateriale ,forma de viata, afaceri. Este dificil. Si cu cat trec anii v-a fi si mai dificil. Femeia pleaca mai usor dava gaseste un alt barbat potent si cu carduri ,mai ales daca copiii sunt mai mari !

 

E usor sa vorbim din exterior , cand suntem intr'o astfel de situatie , nu mai suntem noi oarecum , nu mai gandim, pur si simplu facem ce simtim si speram ca feedback-ul din partea cealalta este la fel, suntem orbi dar.. cu siguranta cu cat e mai greu de facut ceva..cu atat din punctul meu de vedere , va merita pe viitor , fiindca lucrurile "usoare" nu merita niciodata..ti-o spun din proprie experienta..Consider ca e mai bine sa gandesti pe termen lung sa fi bine , decat azi,maine,impulsiv sau condus de emotii cu care automat , te multumesti cu putin..iar daca tu te multumesti cu putin , ea atat iti ofera.

 

Deci .. ori alegi prima cale grea .. ori cealalta grea..adica..te ridici , faci in asa fel incat sa ajungi la potential maxim , fizic,psihic , dieta , sport, capul sus si oferai acelasi lucru care-l primesti , adica , nimic .. Nu-i o problema sa plangi , care-i problema? alcoolul nu-i o problema..dar ridicate de acolo..bea de fericire..plangi la fel si nu te mai considera inferior ei.. iar de "pofte" .. eu sunt _)_ dinainte sa ma trezesc..pana adorm.. :slap2

post-307175-0-69962700-1580665399_thumb.jpg

post-307175-0-60971100-1580665422_thumb.jpg

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:,,,
  • Oras:,,,

Mai e ceva de gen-ul.. :bye https://www.youtube.com/watch?v=S6PpjdgMB7Y

 

 

 

 

E usor sa vorbim din exterior , cand suntem intr'o astfel de situatie , nu mai suntem noi oarecum , nu mai gandim, pur si simplu facem ce simtim si speram ca feedback-ul din partea cealalta este la fel, suntem orbi dar.. cu siguranta cu cat e mai greu de facut ceva..cu atat din punctul meu de vedere , va merita pe viitor , fiindca lucrurile "usoare" nu merita niciodata..ti-o spun din proprie experienta..Consider ca e mai bine sa gandesti pe termen lung sa fi bine , decat azi,maine,impulsiv sau condus de emotii cu care automat , te multumesti cu putin..iar daca tu te multumesti cu putin , ea atat iti ofera.

 

Deci .. ori alegi prima cale grea .. ori cealalta grea..adica..te ridici , faci in asa fel incat sa ajungi la potential maxim , fizic,psihic , dieta , sport, capul sus si oferai acelasi lucru care-l primesti , adica , nimic .. Nu-i o problema sa plangi , care-i problema? alcoolul nu-i o problema..dar ridicate de acolo..bea de fericire..plangi la fel si nu te mai considera inferior ei.. iar de "pofte" .. eu sunt _)_ dinainte sa ma trezesc..pana adorm.. :slap2

 

 

 Alcoolul nu e o problema? Zau? De cand? 

Link spre comentariu
  • Oras:Los Angeles
  • Oras:Los Angeles

Pot sa fac eu orice, sotia nu mai vrea nimic de la mine, de la noi. Vrea doar sa o las in pace.

Auzi dar cand dormi cu ea ai incercat sa ii dai chilotii jos sa o futi pur si simplu, fara prea multe intrebari?
  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator relax9
Reputație: 0

 Alcoolul nu e o problema? Zau? De cand? 

 

 

Daca si-ar reveni,psihic,fizic , total , nu ar fi o problema , nu m-am gandit ca trebuie sa spun mura-n gura , ca nimic nu este o problema cu limita , e bine asa?

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator smb123
Reputație: 0

Sa-mi revin la ce? La faptul ca relatia noastra nu mai reprezinta nimic pentru ea, ca e total indiferenta de ce ma afecteaza pe mine. Si asta s-a intamplat brusc acum 4 luni cand a primit finantare pentru afacere. Anul trecut ma asculta, ma intelegea, ma iubea. Acum nimic. Vrea doar sa o las in pace sa-si vada de viata ei.

Link spre comentariu
Vizitator relax9
Reputație: 0

Sa-mi revin la ce? La faptul ca relatia noastra nu mai reprezinta nimic pentru ea, ca e total indiferenta de ce ma afecteaza pe mine. Si asta s-a intamplat brusc acum 4 luni cand a primit finantare pentru afacere. Anul trecut ma asculta, ma intelegea, ma iubea. Acum nimic. Vrea doar sa o las in pace sa-si vada de viata ei.

Nici nu o sa ma chinui , tu ori esti pus pe caterinca , ori . . sa iti revi , sa dai kg alea jos care te deranjeaza psihic pe tine , sa te aranjezi ,sa nu mai accepti "nimic" , "nimic" poti avea si singur..dar in acelasi timp acest nimic poate fi norocul tau , tu deja ai alte cel putin 2 bucurii, sunt destule femei incat sa faci ceea ce iti doresti..fun sau ceva serios..cu siguranta daca ai fi ce trebuie..s-ar gasi cel putin una care sa fie interesata de tine.. sa nu mai bei pana in stadiul in care mirosi urat , sa ai capul sus , sa simti ca-i acolo , sa simti ca meriti si sa nu mai accepti astfel de bullshit-uri

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Los Angeles
  • Oras:Los Angeles

Sa-mi revin la ce? La faptul ca relatia noastra nu mai reprezinta nimic pentru ea, ca e total indiferenta de ce ma afecteaza pe mine. Si asta s-a intamplat brusc acum 4 luni cand a primit finantare pentru afacere. Anul trecut ma asculta, ma intelegea, ma iubea. Acum nimic. Vrea doar sa o las in pace sa-si vada de viata ei.

Nu iti mai plange de mila! Fute ceva si apoi gandeste-te sa divortezi.
Link spre comentariu
Vizitator olʎ
Reputație: 0

 Ti-ai luat vitamina C?

 

 

Nu. Nu mai am bani si de vitamina C.O iau din aer.

 

PS. N a murit nimeni pana acum de bautura. Majoritatea au facut infarct sau i-au calcat autobuzul, deci au murit cu zile.

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Frigiditatea: definiţie, cauze, simptome, tratament

Frigiditatea este lipsa dorinței sexuale la femei, sau, în termeni medicali, lipsa libidoului. Este una dintre afecțiunile care dăunează cel mai mult vieții de cuplu, fiindcă ridică semne de întrebare în privința afecțiunii și a dorinței de a continua relația.

 

De ce apare frigiditatea și cum se manifestă?

Femeile care suferă de frigiditate refuză să întrețină relații sexuale, de orice tip, și de multe ori refuză orice fel de apropiere fizică intimă. În cazurile în care acceptă totuși contactul sexual, nu resimt nicio plăcere pe parcursul lui și nu reușesc să ajungă la orgasm.

Link spre comentariu
  • Oras:,,,
  • Oras:,,,

 

Nu. Nu mai am bani si de vitamina C.O iau din aer.

 

PS. N a murit nimeni pana acum de bautura. Majoritatea au facut infarct sau i-au calcat autobuzul, deci au murit cu zile.

 Ai bani pentru a cumpara Vitamina C. Am vazut eu ieri. 

 Consumul de alcool favorizeaza bolile cardiovasculare asadar si infarctul. 

 Apreziez tenta ironica folosita pentru a destinde atmosfera. Nu imi dau seama daca intentionat ai gresit acordul si ai omis o prepozitie sau este caterinca.  

 

 

 

Sa-mi revin la ce? La faptul ca relatia noastra nu mai reprezinta nimic pentru ea, ca e total indiferenta de ce ma afecteaza pe mine. Si asta s-a intamplat brusc acum 4 luni cand a primit finantare pentru afacere. Anul trecut ma asculta, ma intelegea, ma iubea. Acum nimic. Vrea doar sa o las in pace sa-si vada de viata ei.

 

 Dragoste cu sila nu se poate,  faptul ca a primit finantare si s-a inchis robinetul cu lapte si miere trebuie sa iti spuna ceva. 

 Ai scris prima data aici pe 6 decembrie, au trecut de atunci cam doua luni. Tu ai facut ceva sa te schimbi? Ai slabit? Ai renuntat la bere? Ai facut sport? 

Nu. Nu mai am bani si de vitamina C.O iau din aer.

 

PS. N a murit nimeni pana acum de bautura. Majoritatea au facut infarct sau i-au calcat autobuzul, deci au murit cu zile.

 

 Ai bani pentru a cumpara Vitamina C. Am vazut eu ieri. 

 Consumul de alcool favorizeaza bolile cardiovasculare asadar si infarctul. 

 Apreziez tenta ironica folosita pentru a destinde atmosfera. Nu imi dau seama daca intentionat ai gresit acordul si ai omis o prepozitie sau este caterinca.  

 

 

 

Sa-mi revin la ce? La faptul ca relatia noastra nu mai reprezinta nimic pentru ea, ca e total indiferenta de ce ma afecteaza pe mine. Si asta s-a intamplat brusc acum 4 luni cand a primit finantare pentru afacere. Anul trecut ma asculta, ma intelegea, ma iubea. Acum nimic. Vrea doar sa o las in pace sa-si vada de viata ei.

 

 Dragoste cu sila nu se poate,  faptul ca a primit finantare si s-a inchis robinetul cu lapte si miere trebuie sa iti spuna ceva. 

 Ai scris prima data aici pe 

Link spre comentariu
Vizitator olʎ
Reputație: 0

 

 Ai bani pentru a cumpara Vitamina C. Am vazut eu ieri. 

 

 

 

Mi-ai umblat in portofel  :no2  :no2 .

Sa stii ca nu se fac din astea intre prieteni. :laugh2

Link spre comentariu

Sa-mi revin la ce? La faptul ca relatia noastra nu mai reprezinta nimic pentru ea, ca e total indiferenta de ce ma afecteaza pe mine. Si asta s-a intamplat brusc acum 4 luni cand a primit finantare pentru afacere. Anul trecut ma asculta, ma intelegea, ma iubea. Acum nimic. Vrea doar sa o las in pace sa-si vada de viata ei.

 

Nu te a iubit niciodata :)

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator gvbolovan
Reputație: 0

 Alcoolul nu e o problema? Zau? De cand? 

De când alcoolul băut cu măsura te ajută. să.. "...ridicate de acolo..bea de fericire..plangi la fel si nu te mai considera inferior ei.." Și când, dimineața, cu aburii alcoolului dispăruți și cu mintea limpede, gândești la fel :)

Link spre comentariu
  • Oras:Toronto
  • Oras:Toronto

Prietene am fost in locul tau ....cu deosebirea ca tu esti in loja si primesti pizda o data la 2 saptamani....:) eu primeam o data la 3 luni.....Ca si in cazul tau am 2 copiii mari si sanatosi...Asculta la unchesu: Baga-ti pula si pleaca pana poti sa mai gasesti o alta persoana si te tampesti de tot.! O sa ai 1 an 2 de cacat de acum incolo dar iti garantez ca intr-o zi o sa zici ca ai facut cea mai buna afacere sa pleci!

  • Like 4
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Cand ai copii viata devine diferita... dar se pare ca ea gaseste 'adrenalina' in afacerea ei si probabil si ceva placeri ascunse.

 

Sa se comporte cu barbat-su ( tatal copiilor ei) in halul asta...mie mi se pare de porc, rau de tot.

 

E clar ca nici la el nu-s lucrurile prea pe roze. Posibil ca ea sa te fi inselat si atunci a vazut ca .. sexul se poate si altfel! Nu cred sa existe femeie implinita material, sa nu-si doreasca si sex de calitate! Nu pot sa cred asta!

Poate o distantare si din partea ta ar fi o buna oportunitate pentru cuplu. Ia-ti un job in alt oras pt. cateva luni macar! Dispari o vreme! Va cam sufocati unul pe altul.

 

Sfaturile primite pe aici- sala, fara alcool... si un pic de ignor, cred ca sunt primii pasi pe care sa-i faci.

Poate nu te-a inselat. Poate chiar e indiferenta la casnicia voastra. si totusi... nu-i va pica foarte bine cateva luni fara tine! Si daca da.. atunci poti fi convins ca si tu vei putea sa traiesti fara ea.

 

 Mersul la curve iti va da o oarecare incredere in tine. Poti fute femei faine tare.  Frustrarile tale vin in mare parte din lipsa de sex.

xxx

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:București
  • Oras:București

Nu-mi dau seama ce s-a intamplat. Am vrut sa vad cand a postat prima oara domnul smb123 apoi am revenit la postare. Cer scuze anticipat pentru  eventualul disconfort care apare la citirea  randurilor de mai sus.

 

Communication breakdown...cum spune Led Zepellin....de ce oare ?

  • Like 5
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Un lucru e clar, atitudinea ta trebuie sa se schimbe. Iar aceasta schimbare va aduce ori divort, ori impacare, dar nu poti ramane in situatia asta pentru ca iti irosesti viata.

 

Citeste "No More Mr. Nice Guy" de Robert Glover, e adresata exact barbatilor ca tine (desi cred ca aproape orice barbat ar putea sa o citeasca pentru anumite aspecte din viata lor). Citeste-o cu atentie si poate chiar de doua ori, intelege-o si incearca sa aplici ce iti spune acolo, da chiar exemple de barbati in situatia ta.

  • Like 2
Link spre comentariu

  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Frigiditatea: definiţie, cauze, simptome, tratament

Frigiditatea este lipsa dorinței sexuale la femei, sau, în termeni medicali, lipsa libidoului. Este una dintre afecțiunile care dăunează cel mai mult vieții de cuplu, fiindcă ridică semne de întrebare în privința afecțiunii și a dorinței de a continua relația.

 

De ce apare frigiditatea și cum se manifestă?

Femeile care suferă de frigiditate refuză să întrețină relații sexuale, de orice tip, și de multe ori refuză orice fel de apropiere fizică intimă. ÃŽn cazurile în care acceptă totuși contactul sexual, nu resimt nicio plăcere pe parcursul lui și nu reușesc să ajungă la orgasm.

Și continuarea se găsește aici... 😅

 

Factorii care duc la frigiditate

 

1. Un barbat egoist

Un asemenea barbat este obisnuit sa aiba relatii sexuale cu partenere ocazionale, fara nici un fel de legaturi emotionale intre ei. Si, dintr-odata, el devine profund ranit cand descopera ca partenera nu ii raspunde pozitiv pe cale sexuala.

 

El se bazeaza pe barbatia sa, pe care o considera garantia suficienta pentru orgasmul partenerei. Dar, de fapt, nu face decat dovada unui sot sau amant prost, pentru ca nu-si satisface decat propria dorinta sexuala. Tot timpul el doar ia si nu ofera nimic in schimb.

 

2. Visele erotice

 

Multe femei “pseudofrigide†raspund afirmativ daca sunt intrebate despre vise erotice si masturbare. Acest lucru inseamna ca ele experimenteaza sexul numai in vise sau prin auto-stimulare, aceasta fiind singura posibilitate prin care reusesc sa-si satisfaca apetitul sexual.

 

3. Sentimentele de culpabilitate

Masturbarea in sine nu pare un lucru rau pentru anumite femei, dar sentimentele de vinovatie suprimate profund in subconstient devin un obstacol foarte important, care nu permite relaxarea in timpul relatiilor sexuale.

 

Chiar si in cazul casatoriei, astfel de femei nu ingaduie partenerilor lor sa le stimuleze intr-o maniera care sa le aminteasca de masturbare.

 

4. Teama de sarcini nedorite

Aceasta este considerata inca una din cauzele temporare ale frigiditatii, in ciuda diversitatii metodelor contraceptive. Daca o femei nu poate lua pilule din anumite motive, iar alte metode de contraceptie au esuat, neincrederea privind siguranta actului sexual ii poate reduce dorinta sexuala.

 

5. Avortul

Multe femei sunt convinse ca dupa un prim avort nu vor mai putea simti o dorinta sexuala la fel de puternica ca inainte. In plus, foarte rar vor avea un orgasm dupa cel de-al doilea avort, cu atat mai mult daca s-a intamplat la scurt timp dupa primul.

 

Asadar, aceste femei raman traumatizate si nu mai suporta sa faca sex pentru o perioada lunga de timp. Daca partenerii lor sunt extrem de amabili, tandri si intelegatori cu ele, vor depasi incet-incet starea de frigiditate.

 

6. Caracteristici comportamentale

Frigiditatea poate fi si un semn al unei persoane instabile si chiar nevrotice. Sau al unei persoane cu un complex de inferioritate dobandit in tinerete. Astfel de femei sunt, de obicei, nervoase, inadaptate si niciodata multumite de ele insele.

 

Sunt imature si isi suprima emotiile, astfel incat nu reusesc pur si simplu sa se relaxeze. Sunt mereu in conflict cu ele insele si cu cei din jur. Se trezesc nervoase din cauza ca nu dorm bine. Iar o astfel de atmosfera creata pe parcursul zilei cu siguranta nu este tocmai adecvata pentru stimularea sexuala, care adesea se termina cu lacrimi.

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...