Sari la conținut

A fost cineva? Masaj tantric


Postări Recomandate

1 minute ago, pepino02 said:

Ma scuzati pretul cerut era 300 pentru 90 de minute si locatia spunea ca e in Borhanci. 

Sigur nu dau 300 de lei pentru un astfel de masaj. 

Am fost la maseuza care a primit materialul

"Hegre tantric therapy massage "

Nu a fost Alexandra. 

Masajul a durat o ora si a fost aproape ca in film. A avut si ceva in plus, 

masajul capului, al fetei si al labelor. 

A fost ceva de vis. Senzatii tari namaiintalnite. 

Si eu am incercat sa ma relaxez total sa uit de toate... 

M-a tinut intr-o stare de excitare aproape o ora. 

Masajul a fost foarte usor, doar netezire si chiar mai usor. Nu se poate descrie in cuvinte. Daca va uitati la video, veti intelege. 

Pretul a fost 150 de lei, dar a meritat. 

Dar la care maseuza ai fost? Repede a invatat, se pare ca e talentata. Cati ani are, cum arata maseuza? Stiu cum e masajul tantric, si chiar ma mir ca respectiva a reusit sa însușească aceste cunoștințe intr-un timp atat de scurt!  Te felicit ca ai avut aceasta inițiativa! Spune-ne cate ceva despre aceasta maseuza. Cum arata, aprox cati ani are, in ce cartier activeaza?

Link spre comentariu

Masajul tantric cum este descris in Wikipedia este nou. 

Potrivit Asociației de Masaj Tantric, acesta a fost dezvoltat în anii 1980 de Andro Andreas Rothe, fondatorul Diamond Lotus Tantra Lounge, primul institut Tantra din Germania (1977). [5]

El presupune mai mult decat se vede in materialul video de la Hegre. 

Masajul tantric adevarat presupune si conexiuni spirituale pe langa cele sexuale. 

Asa ceva se exerseaza doar daca exista legaturi complexe intre parteneri. 

Eu ma multumesc cu masajul din materialul de pe Hegre. 

Un astfel de masaj il poate face cineva care are cursuri de masaj de relaxare si are si talent. 

Sa nu uitam ca "Gigel" va beneficia de cea mai mare atentie. Pot sa zic ca el este cel resfatat la un astfel de masaj. Se acorda cea mai mare atentie zonelor erogene si totul cu delicatete. 

Nu este masaj de relaxare. Sunt manevre de netezire dar foarte usoare. Mai multe le gasiti mai bine explicate pe net sau le incercati mergand la cineva care face asa ceva. 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Acum 55 minute, berkeley a spus:

Dar la care maseuza ai fost? Repede a invatat, se pare ca e talentata. Cati ani are, cum arata maseuza? Stiu cum e masajul tantric, si chiar ma mir ca respectiva a reusit sa însușească aceste cunoștințe intr-un timp atat de scurt!  Te felicit ca ai avut aceasta inițiativa! Spune-ne cate ceva despre aceasta maseuza. Cum arata, aprox cati ani are, in ce cartier activeaza?

Am fost la Ella 

0751622447

Piata Marasti

S-au facut recenzii despre ea, mai ales de

Aisberg.. 

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Când cum
  • Oras:Când cum
La 04.01.2021 la 23:03, pepino02 a spus:

Am fost la Ella 

0751622447

Piata Marasti

S-au facut recenzii despre ea, mai ales de

Aisberg.. 

 

 

Și ai voie sa o atingi și tu pe maseuza? E îmbrăcată? Ti_a făcut și finalizare sau era masaj de reincarcarea energiei? 

Link spre comentariu

Este imbracata si nu poti sa o atingi.

Daca vrei iti face si finalizare sau daca poti sa te abtii, iti respecta alegera.

Poti face 2 dusuri, ai 2 prosoape -igiena perfecta si caldura.8

Are o singura pretentie, sa nu stai mai mult decat ai platit ( sa tragi de timp). Dupa un client, poate sa urmeze altul si desi isi lasa timp de pauza, daca cineva sta mai mult, urmatorul asteapta...

Am patit-o si eu.

 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Când cum
  • Oras:Când cum
Acum 22 ore, pepino02 a spus:

Este imbracata si nu poti sa o atingi.

Daca vrei iti face si finalizare sau daca poti sa te abtii, iti respecta alegera.

Poti face 2 dusuri, ai 2 prosoape -igiena perfecta si caldura.8

Are o singura pretentie, sa nu stai mai mult decat ai platit ( sa tragi de timp). Dupa un client, poate sa urmeze altul si desi isi lasa timp de pauza, daca cineva sta mai mult, urmatorul asteapta...

Am patit-o si eu.

 

Mersi Pepino. Deci se merita. Da a avut recenzii dar atunci nu făcea masaj tantric. Bine că ai reușit sa o convingi sa se perfecționeze. Mergi și la altele la masaj? La maseuze casnice. 

Link spre comentariu

Am scris in alte topicuri despre maseuze casnice.

Catalina din Buna Ziua, o doamna blonda de la capatul lui Brancusi Tel. 0743790155, Manuela din Baciu - din Cluj si altele din judetele invecinate. Toate au cont pe facebook, fac acasa si nu fac masaje la junior.

De cand cu Covid am lasat-o mai moale si cum niciuna nu face finalizare, am preferat senzatii mai tari. Pentru masaj de relaxare le recomand, dar doar atat.

Link spre comentariu
22 minutes ago, pepino02 said:

Am scris in alte topicuri despre maseuze casnice.

Catalina din Buna Ziua, o doamna blonda de la capatul lui Brancusi Tel. 0743790155, Manuela din Baciu - din Cluj si altele din judetele invecinate. Toate au cont pe facebook, fac acasa si nu fac masaje la junior.

De cand cu Covid am lasat-o mai moale si cum niciuna nu face finalizare, am preferat senzatii mai tari. Pentru masaj de relaxare le recomand, dar doar atat.

Pepino, la una Ramona ai fost? Afirma ca face doar masaj de relaxare si nici nu te lasa sa te pui nud pe masa de masaj, numaiin boxeri,  parca e obsedata de acest aspect, si lucreaza si la pret f.piperat.

Catalina, daca e d-na la care ma gandesc eu (daca nu, sa fie cu iertare) e cam severa, dura, chiar necioplita la telefon, degeaba vorbesti politicos si nici nu pomenesti de "masaj inghinal", te ia tare, imi aminteste de Iepurasul din bancul ala in care merge sa imprumute un aparat casnic de la Lup. Dupa ce am vorbit cu dansa odată, nu am mai sunat-o ever! ☺  Lui George nu o recomand ca si el pare băiat sensibil 😆

Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0
Acum 26 minute, berkeley a spus:

... una Ramona ... Afirma ca face doar masaj de relaxare si nici nu te lasa sa te pui nud pe masa de masaj, numaiin boxeri,  parca e obsedata de acest aspect, si lucreaza si la pret f.piperat.

... 😆

Ce înseamnă preț f. piperat? 

Și care-i timpul alocat ședinței? 

Și în ce consta ședința la aceasta Ramona? 

Și care-s facilitățile din locație (dus ante și post masaj)? 

Și locația unde e? 

P.S.: doar niște întrebări ... nevinovate. 

Link spre comentariu
47 minutes ago, altu2 said:

Ce înseamnă preț f. piperat? 

Și care-i timpul alocat ședinței? 

Și în ce consta ședința la aceasta Ramona? 

Și care-s facilitățile din locație (dus ante și post masaj)? 

Și locația unde e? 

P.S.: doar niște întrebări ... nevinovate. 

Cere 100 pt 55-60 min de masaj DE RELAXARE pe masa de masaj si tu trebuie sa stai in chiloti/boxeri. Poti face duș inainte sau si după, dar parca prefera sa renunti si sa pleci mai repede. Iti zice din start ca nu maseaza zona intima! Consider ca 100 lei pt 55-60 min de masaj de relaxare e un preț piperat, mai cu seama cu astfel de restrictii. Eu de 2-3 ori pe luna merg si la masaj de RELAXARE (deci fara inghinal, fara handjob), dar imi place sa stau  nud, pt ca  numai asa poți beneficia de un masaj general corect! Asta stiu si maseuzele sau ar trebui sa stie daca sunt într-adevar calificate! Si ar mai trebui sa stie ca e INDICAT ca clientul sa faca duș INAINTE de masaj, nu numai pt igiena dar si din alt motiv: masajul va avea rezultate mult mai bune! 

Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0
Acum 1 minut, berkeley a spus:

Cere 100 pt 55-60 min de masaj DE RELAXARE pe masa de masaj si tu trebuie sa stai in chiloti/boxeri. Poti face duș inainte sau si după, dar parca prefera sa renunti si sa pleci mai repede. Iti zice din start ca nu maseaza zona intima! Consider ca 100 lei pt 55-60 min de masaj de relaxare e un preț piperat, mai cu seama cu astfel de restrictii. Eu de 2-3 ori pe luna merg si la masaj de RELAXARE (deci fara inghinal, fara handjob), dar imi place sa stau  nud, pt ca  numai asa poți beneficia de un masaj general corect! Asta stiu si maseuzele sau ar trebui sa stie daca sunt într-adevar calificate! Si ar mai trebui sa stie ca e INDICAT ca clientul sa faca duș INAINTE de masaj, nu numai pt igiena dar si din alt motiv: masajul va avea rezultate mult mai bune! 

OK, m-am edificat ... parțial. Dar de acord, în principiu, cu tine. 

P.S.: nu am înțeles, totuși, unde are locația aceasta Ramona. 

Link spre comentariu
18 minutes ago, altu2 said:

OK, m-am edificat ... parțial. Dar de acord, în principiu, cu tine. 

P.S.: nu am înțeles, totuși, unde are locația aceasta Ramona. 

Sa ne zica si altii daca au fost. Repet: eu numai masaj de relaxare am primit, nimic mai mult. Mi-a zis din start ca masaj inghinal nu face. 

Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0
Acum 12 minute, berkeley a spus:

Sa ne zica si altii daca au fost. Repet: eu numai masaj de relaxare am primit, nimic mai mult. Mi-a zis din start ca masaj inghinal nu face. 

 

OK, am înțeles neintelesu'. 

Eu anterior am întrebat unde are aceasta Ramona locația. 

N-am primit răspuns. 

P.S.: zona Clujana îți spune ceva? Strada C...r?

P.P.S.: prețul nu e 100 lei pentru masaj de relaxare pentru 60+ minute. E cu cateva zeci de procente mai mic. 

P.P.P.S.: pentru a nu prelungi suspansul și a duce discuția în zona "periculoasa", da, asa e, inghinal nu (prea) oferă. 

P.P.P.P.S.: restul detaliilor ulterior, dacă va fi cazul (sper ca nu). 

Link spre comentariu
  • Oras:cluj-napoca
  • Oras:cluj-napoca
Acum 44 minute, altu2 a spus:

OK, m-am edificat ... parțial. Dar de acord, în principiu, cu tine. 

P.S.: nu am înțeles, totuși, unde are locația aceasta Ramona. 

Salutare. 

Da asa este cum a scris și colegul berkeley și eu am fost la Ramona de 2 ori și tot asa cu boxerii pe mine ca altfel nu te lasa. Masajul este bun de nota 9 dar nu face altceva decât masaj de relaxare. Atunci lucra pe alverna în capăt aproape de strada bună ziua sau ce strada este acolo. Acum din câte am înțeles sa mutat în centru undeva nu știu unde ca nu am mai fost. 

Salutare tuturor! 

  • Like 1
Link spre comentariu
3 minutes ago, altu2 said:

 

OK, am înțeles neintelesu'. 

Eu anterior am întrebat unde are aceasta Ramona locația. 

N-am primit răspuns. 

P.S.: zona Clujana îți spune ceva? Strada C...r?

P.P.S.: prețul nu e 100 lei pentru masaj de relaxare pentru 60+ minute. E cu cateva zeci de procente mai mic. 

P.P.P.S.: pentru a nu prelungi suspansul și a duce discuția în zona "periculoasa", da, asa e, inghinal nu (prea) oferă. 

P.P.P.P.S.: restul detaliilor ulterior, dacă va fi cazul (sper ca nu). 

Pretul era chiar exact 100 lei si masajul a urat 60 min  nu mai mult. In boxeri! Ti-am trimis mesaj privat

 

Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0
Acum 1 oră, ciucurel a spus:

Salutare. 

Da asa este cum a scris și colegul berkeley și eu am fost la Ramona de 2 ori și tot asa cu boxerii pe mine ca altfel nu te lasa. Masajul este bun de nota 9 dar nu face altceva decât masaj de relaxare. Atunci lucra pe alverna în capăt aproape de strada bună ziua sau ce strada este acolo. Acum din câte am înțeles sa mutat în centru undeva nu știu unde ca nu am mai fost. 

Salutare tuturor! 

Ciucurele, treaba e clara, în sensul ca, asa cum am conchis ulterior (în privat) cu @berkeley, nu discutam de "aceeași Marie cu alta pălărie", cert fiind puse în lumina reflectoarelor doua dameze diferite care poarta același nume (una dintre ele avându-l nu doar ca nume de scena), recte, Ramona. 

Link spre comentariu
  • Oras:Când cum
  • Oras:Când cum
Acum 9 ore, altu2 a spus:

Ciucurele, treaba e clara, în sensul ca, asa cum am conchis ulterior (în privat) cu @berkeley, nu discutam de "aceeași Marie cu alta pălărie", cert fiind puse în lumina reflectoarelor doua dameze diferite care poarta același nume (una dintre ele avându-l nu doar ca nume de scena), recte, Ramona. 

E vorba de o d na mai matura care face numai masaj de relax și se pricepe f bine și costa doar 60 lei ora. Și ora e ora. Nu 50 min. Nu e Ramona care vrea sa stai în chiloți. Și chiar e o d na serioasa. Nu face hj. 

Link spre comentariu

  • Oras:Când cum
  • Oras:Când cum
Acum 11 ore, berkeley a spus:

Pretul era chiar exact 100 lei si masajul a urat 60 min  nu mai mult. In boxeri! Ti-am trimis mesaj privat

 

Colegule dacă vrei masaj numai de relax dar f bun și la prețul corect și nu piperat. Dute la d na asta care face ședința de o ora la 60 lei. Șanse sa facă și masaj în "zonă",  eu zic ca e zero. E o d na mai matura serioasa. 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...