Sari la conținut

La ce filme va uitati?


Postări Recomandate

  Pe asta l-ai vazut?

  Ce zici de el? 

 

   

Nu-l văzusem. L-am văzut acum. Și văd că a luat multe premii, inclusiv Oscar pentru cel mai bun film străin ( în 2014).

Nu sunt un mare priceput într-ale filmului, nu sunt nici critic, nici estet, nici preocupat de existențialism, lecții și perle de înțelepciune.

Eu zic totuși că filmul se vrea deștept dar nu prea e. Nu stau să fac acum o construcție critică, spun doar că nu mă atrag astfel de filme. A doua oară nu l-aș vedea, nici bani să-mi dai.

N-am ce să fac, spun cum l-am perceput eu.Mesajele filmului, în principal satirice, sunt evidente, dar insipide.

Cam asta e.

Ai văzut mr. Nobody ? Dacă nu, hai la vizionare.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:,,,
  • Oras:,,,

Nu-l văzusem. L-am văzut acum. Și văd că a luat multe premii, inclusiv Oscar pentru cel mai bun film străin ( în 2014).

Nu sunt un mare priceput într-ale filmului, nu sunt nici critic, nici estet, nici preocupat de existențialism, lecții și perle de înțelepciune.

Eu zic totuși că filmul se vrea deștept dar nu prea e. Nu stau să fac acum o construcție critică, spun doar că nu mă atrag astfel de filme. A doua oară nu l-aș vedea, nici bani să-mi dai.

N-am ce să fac, spun cum l-am perceput eu.Mesajele filmului, în principal satirice, sunt evidente, dar insipide.

Cam asta e.

Ai văzut mr. Nobody ? Dacă nu, hai la vizionare.

 

 

 

 Nu ca zic, dar o stii pe aia cu gustul omuluiQ  Nu l-am perceput ca pe un film destept

 Imi place filmul si pentru ca se plimba un pic prin Roma, pentru coloana lui sonora si pentru ca l-am vazut prin martie 2016 si mi-a fost de ajutor sa ma impac cu mine si cu restul   lumii, adica mi-a zis ca viata este frumoasa si misto  daca esti sanatos( si la cap si la picioare).

 Nu am vazut filmul de care spui. Il pun pe lista cu restantele, da? 

Link spre comentariu

 Nu ca zic, dar o stii pe aia cu gustul omuluiQ  Nu l-am perceput ca pe un film destept

 Imi place filmul si pentru ca se plimba un pic prin Roma, pentru coloana lui sonora si pentru ca l-am vazut prin martie 2016 si mi-a fost de ajutor sa ma impac cu mine si cu restul   lumii, adica mi-a zis ca viata este frumoasa si misto  daca esti sanatos( si la cap si la picioare).

 Nu am vazut filmul de care spui. Il pun pe lista cu restantele, da? 

Da, o știu p'aia cu gusturile omului - dulce, acru, sărat, amar, :laugh2

În 2016 zici ? Atunci a expirat ?

Nu-l pui pe lista cu restanțe. Îl vezi acum, așa cum l-am văzut și eu pe-al tău  :D 

 

                           ***

Și totuși nu mi-e clar nici acum chestia cu "minciună prin omisiune".

Probabil n-ai cum să aduci lămuriri. Poate pe o adresă. Am dat una pe alt topic dar nu te-ai uitat, cred.

Dar dacă te trage de mânecă poate e inutil. Mai vedem.

Link spre comentariu
  • Oras:,,,
  • Oras:,,,

Da, o știu p'aia cu gusturile omului - dulce, acru, sărat, amar, :laugh2

În 2016 zici ? Atunci a expirat ?

Nu-l pui pe lista cu restanțe. Îl vezi acum, așa cum l-am văzut și eu pe-al tău  :D

 

                           ***

Și totuși nu mi-e clar nici acum chestia cu "minciună prin omisiune".

Probabil n-ai cum să aduci lămuriri. Poate pe o adresă. Am dat una pe alt topic dar nu te-ai uitat, cred.

Dar dacă te trage de mânecă poate e inutil. Mai vedem.

 

 In afara de gusturile alea mai este unul.

 Am vazut filmul  recomandat de tine ieri.

 Mi-a placut foarte mult, imi place ce si cum zice filmul. Multumesc ca m-ai indemnat sa il vad!

 imi vin in minte inca doua filme care exploateaza ideea asta cu nenumaratele posibilitati in care se poate petrece o viata. Stii de care zic? 

 

 Referitor la ce ai pus dupa trei stelute. 

 In afara acestui dialog cu tine de aici care imi place nu o sa pot mai mult. Nu vreau sa supar pe nimeni, daca intelegi ce spun! Adica nici pe tine. 

 Im place prea mult viata mea de acum si nu as face nimic care sa strice fengshuiu.

 

 

Link spre comentariu

 In afara de gusturile alea mai este unul.

 Am vazut filmul  recomandat de tine ieri.

 Mi-a placut foarte mult, imi place ce si cum zice filmul. Multumesc ca m-ai indemnat sa il vad!

 imi vin in minte inca doua filme care exploateaza ideea asta cu nenumaratele posibilitati in care se poate petrece o viata. Stii de care zic? 

 

 Referitor la ce ai pus dupa trei stelute. 

 In afara acestui dialog cu tine de aici care imi place nu o sa pot mai mult. Nu vreau sa supar pe nimeni, daca intelegi ce spun! Adica nici pe tine. 

 Im place prea mult viata mea de acum si nu as face nimic care sa strice fengshuiu.

 

 

Evident că știu: nu poți face ceva în gustul omului. De aceea am pus emoticonul respectiv.

Nu-mi dau seama despre care filme zici. Poate unul e The Fountaine regizat de Darren Aronofsky, mai vechiuț, din 2006, cu Hugh Jackman și Rachel Weisz. Poate nu l-ai văzut. Chiar merită.

 

                                   ***

Probabil nu am înțeles situația reală. M-au derutat deplasările alături de Carbon (și parcă mai era cineva), precum și lipsa din preajma ta a persoanei foarte apropiate. Acum e clar.

Link spre comentariu
  • Oras:,,,
  • Oras:,,,

 

Nu-mi dau seama despre care filme zici. Poate unul e The Fountaine regizat de Darren Aronofsky, mai vechiuț, din 2006, cu Hugh Jackman și Rachel Weisz. Poate nu l-ai văzut. Chiar merită.

 

 

  O sa caut filmul nu l-am vazut. 

  Ziceam de gustul  UMAMI

  Eu m-am gandit la filmele astea doua

 

  

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:București
  • Oras:București

The Fountain - 2006.

Fabulos, în stil european deși regizorul este american.

Mitul vieții eterne, Adam și Eva, trei povesti din trei timpuri diferite.

Un film de văzut și revăzut.

Am zis!

  • Like 4
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:,,,
  • Oras:,,,

The Fountain - 2006.

Fabulos, în stil european deși regizorul este american.

Mitul vieții eterne, Adam și Eva, trei povesti din trei timpuri diferite.

Un film de văzut și revăzut.

Am zis!

Domnule A, daca iti spun cu cine împarti pasiunea pentru cinema si pentru masaj o sa râzi copios! Hai ca trebuie sa vad si filmul asta, ca nu aveti deloc gusturi rele! Tu habar nu ai cine e si cred ca nici el nu știe cine ești tu! Sa va ia naiba, ca va schimbati nick-ul într-o veselie, uite, exemplu, Fraierica Geamandura si Prințul își asumă identitate, știi ce hram poarta fiecare, voi sunteti după visin, consum oleacă de neuroni sa ma prind care este care.
  • Like 1
Link spre comentariu

  O sa caut filmul nu l-am vazut. 

  Ziceam de gustul  UMAMI

  Eu m-am gandit la filmele astea doua

 

  

 

 

 Știu despre Umami, fără goagăl. Din context, reieșea însă ce ți-am zis eu.

 Cele două filme sunt slăbuțe. Părerea mea.

 

                             ***

Urmează-ți fengshui-ul, cum ziseși.

Și menține-ți privirea într-un singur loc, altfel se poate înțelege altceva.

 Cam asta fu.

 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...