Sari la conținut

La ce filme va uitati?


Postări Recomandate

  • Oras:România
  • Oras:România

Am revazut astazi, pentru a nu stiu cata oara, " Asta seara dansam in familie" . Pe langa zecile de replici care te fac sa zambesti, este una care te face sa razi cu voce tare.

 

 

-  Ce profesie aveti ?

- Eu ? Casiera la ADAS.

- Si in calitate de casiera, manipulati si bani ?

- Numerar si zilnic.

- Si nu e periculosi ?

- Nu, pentru ca seara ii las la CEC.   :laugh2

 

 

 

Link spre comentariu
  • Oras:indesponibil pentu curve
  • Oras:indesponibil pentu curve

 

 

Serenity (2019 film) 1h 46 min

 

cineva a avut așa provocare și mai ales să fie de la o curvă :laugh2 , eu da  :laugh2 , deși teafăr nu prea de tot ales și în ceva am pierdut și poate ceva am cîștigat deși nu se vede si cum este un proverb - toamna se numără bobocii 

 

acest film e un fel de Matrix și alte idei prea departe ca destin și simț cosmic :laugh2  sau telepatie , face de văzut în special pentru ...

Link spre comentariu
  • Oras:,,,
  • Oras:,,,

Greu de spus dar cu siguranta Apocalypse Now a fost revazut cu alti ochi. Greu de acceptat faptul ca oameni care candva traiau ororile razboiului (de vazut si Full Metal Jacket + Das Boot) au adus pe lume SJWs si snowflakes. Traim in conditii optime si cu toate astea sunt oameni care ridica probleme **spam editat**e la nivel de probleme mondiale transformand toata tevatura asta intr-un **spam editat**tarism autoritar. Progresismul a ajuns in cele din urma sa devina o manipulare a majoritatii prin problemele **spam editat**tatii ceea ce ma duce cu gandul la comunism nicidecum la democratie. Facand abstractie de aceasta mica-mare paranteza as dori sa subliniez faptul ca probabil nu vom mai reusi sa ne bucuram in viitorul apropiat de filme precum cele enumerate mai sus doar din simpla sensibilitate a unor persoane care considera ca un film trebuie sa indeplineasca anumite conditii ale political correctness-ului.

De vazut si E Pericoloso Sporgersi care a aratat potentialul pe care il avea cinematografia romaneasca in '93. Pacat ca pana in ziua de astazi n-am prea mai avut parte de sclipiri cinematografice din partea alor nostri.

Link spre comentariu

Tot mai multe filme pe NETFLIX care au ca si subiect " un virus necunoscut " . 

Astia vor sa ne " pregateasca" pentru ce se va intampla ?

Despre cum va fi ?

 

Pe primul l-am vazut, pentru ca era un episod dintr-un serial.

Pe al doilea l-am vazut pentru ca aveau actrite misto si se cam pupau intre ele.

Pe al treilea l-am abandonat la jumatate... :laugh2

Aseara, deschid Netflix sa vad de ce ma apuc, aleg un film...si primele scene sunt despre....un virus care distruge lume....plmmmmmmmmmm :laugh2  :laugh2  :laugh2

....

 

 

Sper sa nu ies azi afara, pe strada, si sa gasesc militia ca ma trimite inapoi in casa pentru ca...exista un virus care... :laugh2  :laugh2

PS. radem dar nu e rasul nostru.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Ma uit la filme cu prosti ajunsi carne de tun la usa unor curve/prostituate

Aham , nu gresesc , care e bahhh sex-excorta pe aici ? Recomandari , link-uri demonstrative , ceva  ??

 

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...