Sari la conținut

Coronavirusul....nu daca ci cand va ajunge la noi. Ce facem?


Postări Recomandate

  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila

Eu am fost la masaj; doamna a folosit ulei. Nu știu dacă a făcut și cruci. Asta se pune?

Gata, schimb procedura... O sa fac masaj doar cu ulei sfintit si in loc de apa de gura pun agheazma-n sticla😠Toata lumea duce la slujbe ulei de gatit, eu ma duc cu ala de masaj😠Care vrea cruci, ni le putem face reciproc, eventual cu limba!
  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Los Angeles
  • Oras:Los Angeles

:) :) :)

 

Romanii din Italia se calcă în picioare sa ajungă acasă.

Nu este ok. Or sa faca rau si celor de acasa.

Incercati sa cumparati o masca cu protectie P3, online si oriunde stoc zero.

Efectiv nu ne putem apara cu nimic.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Sfaturi...sa beti tarie in perioada asta nici un betiv nu a murit de gripa....tamponele de la gura nu te fereste pe tine de virus...Tu de fapt ai feresti pe alti...trebuie sa ai si pe nas...daca ai mers in metrou si a stranutat unul pe tine Ei virusul...cu tot cu masca..iti intra pe nas ..prin urechi...prin pula cind te pisi la wc la market si a stranutat unul ...virusul pluteste in aer....Daca ti-e frica de moarte solutia fugi rapid undeva in afara aglomeratiei....umpli masina cu mincare conserve ...etc pentru 3 luni ...Este o estimare cica la 25 grade cu + in aer moare....dar rezista culmea pina la -25 grade....Spalativa pe maini cu dezinfectat si ceva spirt...hainele schimbati-le in fiecare zi si imediat la spalat...aspirati in casa zilnic si spalati cu solotie precum in spitale cu dezinfectant...dimineata pe stomacul gol 50 ml tuica...vorca ...coniac...iar in cursul zilei o sticla cu apa cu sare si lamie...si beti din cind in cind...vi se face sete apa plata ...In maxim 2-3 zile va apare si la noi primul bolnavpe urma intr-o saptamina cel putin 100 in 2 saptamini  2000....morti nu mai dumnezeu stie....Virusul este selectiv ,,devoreaza mortal,, pe cei in virsta si care au o sanatate subreda.....politicieni...puterea si cei cu pensii nesimtite sunt imuni la virus,,,

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Pa peste tot unde am "nevoie", si sunt "primit"
  • Oras:Pa peste tot unde am "nevoie", si sunt "primit"

Io zic sa urmam procedurile:

 

" toate caprioarele sa-si organizeze spatii de carantina. Suni, te programezi la ora H, ajungi si te baga in carantina.

Dupa 14 zile vine la usa si striga: programarea de la ora H, de acu' 14 zile, sa iasa...i-a venit randul!"

 

Iegzista 3 variante:

1) nu striga nimeni nimic, ca caprioara e la spital...au fost italienii....sari geamul si vezi tu unde te duci :laugh2

2) caprioara striga, dar tu esti varza... :pope .....urmatorul are, iar, varianta 1 sau 2. :cry2

3)  caprioara striga, tu esti "verde", totul e bine :rockettes-1 ...ramane de vazut cum explici "acasa" unde-ai fost 14 zile. Nah, in vremuri de criza, ai nevoie de solutii de criza. :innocent

 

Nasol e, ca tre' sa puna la "cado' " si zilele de carantina...,mananci, bei...plus TV, net, chirie.... :cry2

 

Partea buna e ca...se umplu caprioarele de tineret :flowers2 ...ca cica aia de varsta a 2 a n-au mari sanse :no2

 

Iar daca "organismu' e bun si lupta", merita si ei o rasplata, dupa 14 zile...nu? :bow

 

Pamflet...

 

Ca pe serioaselea, ne ia durerea de cap! :innocent

  • Like 3

Fetelor...sa stiti ca accept si "banii inapoi", daca voi considerati ca nu ati fost in forma, si puteti "mai bine"!!!

Trebuie doar sa-mi propuneti 😂

Promit sa ii folosesc in acelasi scop, la aceeasi "casierie"...poate o fi mai bine, data viitoare😜

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...