Sari la conținut

CORONA VIRUS


Postări Recomandate

MUNCA SEXUALA SI CORONAVIRUS

 

Ca lucratori si lucratoare sexuale, ne facem griji pentru urmatoarea perioada. Prin natura jobului, mai ales daca practicam o forma de munca sexuala ce presupune interactiune directa si intima cu alti oameni, suntem predispusx riscului de a contracta COVID-19 sau alte infectii virale. Se poate spune ca dintotdeauna am fost o comunitate pentru care masurile de prevenire si safer sex au fost ultra-importante. Si totusi declararea pandemiei presupune cateva probleme majore: gradul ridicat de expunere (al nostru, si al clientxlor), si implicita scadere a numarului de clientx si a veniturilor. Fata de o buna parte a populatiei, noi nu cunoastem conceptul de concediu medical, nu vom cunoaste cu atat mai putin orice forma de compensare (iata un alt motiv pentru dezincriminare si drepturi de munca). Foarte multx dintre noi traim de pe o zi pe alta, sau o perioada pe alta, exclusiv din numarul de clientx avut.

 

Recomandarile oficiale, precum spalatul pe maini cat mai des, nu pot fi urmate atunci cand lucrezi (sau chiar si locuiesti) pe strada. Scaderea drastica a numarului clientilor, precarizarea si grijile, ne pot forta sa muncim atunci cand nu ne simtim tocmai bine, sau sa acceptam clienti cu simptome de raceala sau gripa. Multe persoane nu au economii, nu isi permit sa se opreasca din munca, nu au persoane apropriate care sa le sustina financiar.

Apoi o buna parte din clientx nostri sunt tocmai persoanele cu cel mai mare risc de a fi afectate de virus, persoane in varsta 60+

 

 

Si in ciuda acestei perioade in care este recomandata auto-izolarea, suntem constiente ca sunt multe motive pentru care clientx ar alege sa apeleze la serviciile unei/unui lucrator/lucratoare sexuale, si multe motive pentru care noi am alege sa oferim servicii. De aceea credem ca este importanta adoptarea unei viziuni de reducere a riscurilor, si pe langa masurile de preventive deja folosite, sa crestem nivelul de precautie:

- Pe cat posibil sa nu acceptati clientx cu simptome de raceala, gripa. (Din pacate, multe persoane purtatoare de coronavirus sunt asimptomatice.). Incurajarea acestora de a reprograma o intalnire atunci cand se va simti mai bine.

- Spalarea des pe maini, sau macar folosirea unei solutii anti-bacteriene. Obligarea clientxlor de a se spala pe maini (si pe fata), inainte si dupa intalnire, si/sau folosirea unui gel antibacterial.

- Igienizarea, dezinfectarea locului unde lucrati, a clantelor, robinetelor, suprafetelor samd.

- In cazul in care un client tuseste sau stranuta in directia voastra, mergeti imediat sa va spalati

- Pe cat posibil refuzarea de a oferi anumite servicii precum FK, DFK etc

- Daca aveti posibilitatea, reprofilarea pentru o perioada pe alte tipuri de servicii: videochat, vanzarea online de poze si clipuri video etc.

- Stay safe, si daca aveti nevoie de ajutor si sprijin ca lucrator/lucratoare sexuala, SWC va este alaturi. Scrieti-ne!

  • Like 4
Link spre comentariu
Vizitator marmotto
Reputație: 0

Felicitari Antonella, bine punctat !

 

Eu zic ca ar fi bine sa se puna punct, mai ales pentru o perioada !

 

Cu atat mai mult cu cat astazi dupa-amiaza, in urma tragicelor evenimente de la Guvern/Parlament de astazi dimineata, se pare ca va fi votata instituirea Starii de Urgenta pe teritoriul Romaniei, una din interdictii fiind interzicerea parasirii locuintei fara o nevoie stringenta. Si nu nu poti declara ca te duci sa cumperi paine ca sa te duci la fetite, pentru ca se verifica !

 

STATI IN CASA, STATI LA CALDURA, SANATATE MAXIMA tuturor, avem nevoie !

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator tsafrodita
Reputație: 0

Corect bine punctat eu m-am retras pe perioada asta iar fetele din alte țări nu mai au clienți treaba sa stopat nu este o panica după pandemie revine totul la normalitate ..

 

China pe 8 martie au avut 80 de mii de infectati azi mai au 12 mii asta din cauza ca oamenii au stat închiși în casă .

 

Înțeleg fetele ca nu au posibilitate nu au un ban pus pe stânga vorba antonolei dar tre sa va gânditi si la viitor exact cum o fac si eu ...

Mai ales că nu există încă leac si se asteapta la un leac abea peste 4 luni .....

Link spre comentariu
Vizitator newmichelled
Reputație: 0

Ai eu ma gandesc sa sistez activitatea pt o vreme ......adică nu am un trafic foarte mare de clienti dar daca are vreo unu corona sigur mi o da

Link spre comentariu
  • Oras:OTOPENI .
  • Oras:OTOPENI .

Și în Germania au început închiderea caselor , In Sttudgard 12 femei sunt puse în carantină . așa fetelor lăsați dracu banii . Sănătatea e mai presus de toate , banii vin și se duc exact cum vin . Luați măsuri de precauție igiena trebuie să fie la ordinea zilei nu doar în moment de genul . ( PROTEJATIVĂ PE VOII ȘI PE CEI DIN JURUL VOSTU )

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator tsafrodita
Reputație: 0

Da si in frankfurt sau închis mai multe pufuri urmează și în restul orașelor mai ales ca de pe zi ce te trece se agraveaza..

 

Bucuresti din surse sigure stiu ca cică va intra în carantină..

 

Israel a anunțat că are antidot abea peste 3 saptamani si cică după mai durează încă 90 de zile pentru testare .....sa dus pe pula anu 2020

 

Multi vor intra în faliment vor fii bani putini

 

Asa ca pregatitiva fetelor pentru clienti mai puțini bani mai puțini în următoarele 2 ani..

 

 

Am surse si urechi peste tot

Link spre comentariu
  • Telefon: 0735913468
  • Oras:Frankfurt am Main
  • Telefon: 0735913468
  • Oras:Frankfurt am Main

Da si in frankfurt sau închis mai multe pufuri urmează și în restul orașelor mai ales ca de pe zi ce te trece se agraveaza..

 

Bucuresti din surse sigure stiu ca cică va intra în carantină..

 

Israel a anunțat că are antidot abea peste 3 saptamani si cică după mai durează încă 90 de zile pentru testare .....sa dus pe pula anu 2020

 

Multi vor intra în faliment vor fii bani putini

 

Asa ca pregatitiva fetelor pentru clienti mai puțini bani mai puțini în următoarele 2 ani..

 

 

Am surse si urechi peste tot

Ne apucăm de croșetat iubire...😂

Link spre comentariu
Vizitator tsafrodita
Reputație: 0

Da 🤣🤣

 

Uite după gândirea mea asa logică și veterană în prostituție ..

 

 

Videochatul este acum cel mai sigur

 

 

Văzând că orașul este gol mallurile goale spitalele în carantina în toată europa școli inchise etc...

 

Lumea sta in casa nu iese pe afara de frica pandemiei

 

Ce face omu ca sa se descarce intra pe chat..

 

 

Deci videochatu cred ca este singura sursa im momentul actual care sta in picioare dragele mele..

Link spre comentariu
  • Oras:BUH
  • Oras:BUH

Afrodita, bravo cu videochat cred ca va fi o reorientare dar problema vor fi banii clientilor. De unde? Aici este marea problema.

Si nu te supara, dar cu sursele sigure cu Bucurestiul, sunt totusi 39 cazuri pana astazi 15 martie.

Pana acum sursele sigure inchideau Bucurestiul de prin 11-12 martie....

Dobitocii astia nu inchid granitele ca acolo este problema.

Cred ca in final dupa ce tragem linie o sa vedem ca mai multi au murit de prostie decat de corona virus la noi.

 

Deci stam acasa cu totii si success la videochat pentru fete

Link spre comentariu
Vizitator tsafrodita
Reputație: 0

Număr morți în lume între 1 ianuarie 2020 – 10 martie 2020:

3.310 – coronavirus

85.925 – gripa sezonieră

884.152 – fumat

442.355 – alcool

238.749 – accidente trafic

7.516.249 – avorturi.

 

Sursa: Worldometer

Cum vi se pare statistica?

.........

Adevăratele PROBLEME sunt ascunse, și se crează ISTERIE și MANIPULARE pentru FALSELE probleme.

 

TOTUL este organizat cu un scop precis, în detaliu, iar ceea ce este acum, este LUX pe lângă ceea ce va urma și este pregătit să se întâmple.

 

Coronavirusul este PARAVANUL, o strategie de PANICÄ‚ de a declanșa alte CONSECINÈšE DERIVATE:

* Criza economică

* Criza financiară

* Devalorizarea banilor

* Crize sociale

* Scaderea pietei imobiliare, falimentarea afacerilor mici și imediat acapararea de fonduri de investiții străine, care au interesul să elimine concurența, fără a continua afacerile (ci le vor pastra la conservare)

* Implementare de Vaccinare obligatorie

* Producerea de boli și deces

* Scoaterea banilor reali din circulație

* Haos social, sinucideri, crime, război etc. etc. etc. #coronavirus

 

La fel de buna si asta:

 

Un mic exercitiu de gandire, un posibil scenariu

 

Anual 70 000 de oameni MOR de GRIPA normala in SUA și alți 60.000 MOR in EUROPA!

 

NU de Coronavirus!!!

 

De Coronavirus au murit sub 4000 ( patru mii) de oameni, pe toată planeta!!!

Dar multi dintre cei declarați morți, de coronavirus, au murit de fapt din pricina altor complicații de sănătate !!!

 

In România, in doar câteva săptămâni, au intrat 40 000 de oameni din Italia, unii sunt in “arest†, pardon, in carantina la domiciliu, despre alții nici nu se mai știe precis in ce stadiu sunt!

 

Cu toate astea noi NU avem decât câteva cazuri și niciun mort!

Altfel, de gripa normala, nu de coronavirus, au murit și la noi vreo... 57!!!

Sa adăugăm ca principalele laboratoare de virusologie ale Chinei sunt in Wuhan, adică exact acolo unde a izbucnit treaba!!!

 

In Italia a izbucnit in nord, unde e sufletul economiei Italiei( Milano, Roma), unde sunt cei mai bogați oameni, unde igiena e la cote înalte si dupa o perioada relativ lunga, peste doua săptămâni după ce fuseseră doar 14 cazuri!!!

 

Asadar cred ca se poate întrezări aici un....

 

SCENARIU!

 

Și scenariul are legătura cu :

1. Momentul declanșării “acțiunii coronavirus†in China ( cu fix o luna înainte de anul nou chinezesc, când un miliard de chinezi circula pe toată planeta)

 

2. Criza mondiala, ce urma sa vina oricum

 

3. Prețul petrolului și lupta între saudiți și Rusia

4. Economia in creștere a Chinei și dependenta tuturor de China

 

5. Prăbușirea burselor și fluctuația exagerata a acțiunilor din care China a castigat intr-o singura zi peste 200 de miliarde de dolari

 

6. Interesele globale ale industriei farmaceutice și stocurile alimentare!

 

Eu zic așa, puneți-le cap la cap și gândiți cu capul vostru!!!

 

NU “înghițiți pe nemestecate†ce spun susținătorii apocalipsei și moderatorii exaltați ai unor televiziuni isterice!

 

Propriu-zis, dacă răspândirea era atât de gravă și de rapida, cum se face ca, China, unde se afla 1.5 miliarde de oameni tocmai a oprit-o, iar unele tari au eradicat-o???

 

Cum se face ca România, unde mori pe holurile spitalelor, din pricina nesimțirii, a incompetentei si a faptului ca nu ai dat spaga, sta cel mai bine? Nu are niciun mort! ???

 

Pai e simplu!!! Noi NU suntem o miza, ÃŽNCÄ‚!!!

 

Inițial nici Italia NU a fost, pana s-a hotărât ALTFEL!!!

 

In concluzie...bursele se reabilitează, acțiunile trec de la unii la alții, așa cum ... s-a hotărât,

- - - Industria farmaceutica, dezinfectanții și lanțurile globale alimentare și-au vândut stocurile,

- - - China a fost avertizata ca nu e ea buricul pământului și data viitoare poate va avea parte de un atac mai serios, dacă nu își vede de treaba,

- - - Arabii au văzut ce înseamnă scăderea prețului petrolului,

- - - Europa a văzut ce presupune un război biologic și cum se poate alege praful de tot ( turism, industrie, disciplina)! Iar in Italia, ca parte a TESTULUI planetar, Mafia și Ndrangheta au aruncat in aer și pușcăriile, pline de ai lor și au forțat mâna premierului sa inchida țara!

Pentru ca acolo nu e numai Corona, acolo sunt mulți alți factori: corupție de stat, incompetenta, ca și la noi, structuri de criminalitate organizata, vechi de secole, cărora le convine o Apocalipsa, etc!

 

Asadar TESTUL a demonstrat un lucru clar: dacă dai drumul unui virus și lași lucrurile sa se umfle corespunzător, mediatic, profitând de isteria televiziunilor și de foamea lor de audienta, se alege praful de toată civilizatia, cultura și regulile de conviețuire ale acestei planete!

Deci TESTUL a reușit! Acum sa vedem când va fi cu adevarat EXPERIMENTUL!!! 🤨🤨🤨🤨

Link spre comentariu
  • Oras:craiova
  • Oras:craiova

Număr morți în lume între 1 ianuarie 2020 – 10 martie 2020:

3.310 – coronavirus

85.925 – gripa sezonieră

884.152 – fumat

442.355 – alcool

238.749 – accidente trafic

7.516.249 – avorturi.

 

Sursa: Worldometer

Cum vi se pare statistica?

.........

Adevăratele PROBLEME sunt ascunse, și se crează ISTERIE și MANIPULARE pentru FALSELE probleme.

 

TOTUL este organizat cu un scop precis, în detaliu, iar ceea ce este acum, este LUX pe lângă ceea ce va urma și este pregătit să se întâmple.

 

Coronavirusul este PARAVANUL, o strategie de PANICĂ de a declanșa alte CONSECINȚE DERIVATE:

* Criza economică

* Criza financiară

* Devalorizarea banilor

* Crize sociale

* Scaderea pietei imobiliare, falimentarea afacerilor mici și imediat acapararea de fonduri de investiții străine, care au interesul să elimine concurența, fără a continua afacerile (ci le vor pastra la conservare)

* Implementare de Vaccinare obligatorie

* Producerea de boli și deces

* Scoaterea banilor reali din circulație

* Haos social, sinucideri, crime, război etc. etc. etc. #coronavirus

 

La fel de buna si asta:

 

Un mic exercitiu de gandire, un posibil scenariu

 

Anual 70 000 de oameni MOR de GRIPA normala in SUA și alți 60.000 MOR in EUROPA!

 

NU de Coronavirus!!!

 

De Coronavirus au murit sub 4000 ( patru mii) de oameni, pe toată planeta!!!

Dar multi dintre cei declarați morți, de coronavirus, au murit de fapt din pricina altor complicații de sănătate !!!

 

In România, in doar câteva săptămâni, au intrat 40 000 de oameni din Italia, unii sunt in “arest” , pardon, in carantina la domiciliu, despre alții nici nu se mai știe precis in ce stadiu sunt!

 

Cu toate astea noi NU avem decât câteva cazuri și niciun mort!

Altfel, de gripa normala, nu de coronavirus, au murit și la noi vreo... 57!!!

Sa adăugăm ca principalele laboratoare de virusologie ale Chinei sunt in Wuhan, adică exact acolo unde a izbucnit treaba!!!

 

In Italia a izbucnit in nord, unde e sufletul economiei Italiei( Milano, Roma), unde sunt cei mai bogați oameni, unde igiena e la cote înalte si dupa o perioada relativ lunga, peste doua săptămâni după ce fuseseră doar 14 cazuri!!!

 

Asadar cred ca se poate întrezări aici un....

 

SCENARIU!

 

Și scenariul are legătura cu :

1. Momentul declanșării “acțiunii coronavirus” in China ( cu fix o luna înainte de anul nou chinezesc, când un miliard de chinezi circula pe toată planeta)

 

2. Criza mondiala, ce urma sa vina oricum

 

3. Prețul petrolului și lupta între saudiți și Rusia

4. Economia in creștere a Chinei și dependenta tuturor de China

 

5. Prăbușirea burselor și fluctuația exagerata a acțiunilor din care China a castigat intr-o singura zi peste 200 de miliarde de dolari

 

6. Interesele globale ale industriei farmaceutice și stocurile alimentare!

 

Eu zic așa, puneți-le cap la cap și gândiți cu capul vostru!!!

 

NU “înghițiți pe nemestecate” ce spun susținătorii apocalipsei și moderatorii exaltați ai unor televiziuni isterice!

 

Propriu-zis, dacă răspândirea era atât de gravă și de rapida, cum se face ca, China, unde se afla 1.5 miliarde de oameni tocmai a oprit-o, iar unele tari au eradicat-o???

 

Cum se face ca România, unde mori pe holurile spitalelor, din pricina nesimțirii, a incompetentei si a faptului ca nu ai dat spaga, sta cel mai bine? Nu are niciun mort! ???

 

Pai e simplu!!! Noi NU suntem o miza, ÎNCĂ!!!

 

Inițial nici Italia NU a fost, pana s-a hotărât ALTFEL!!!

 

In concluzie...bursele se reabilitează, acțiunile trec de la unii la alții, așa cum ... s-a hotărât,

- - - Industria farmaceutica, dezinfectanții și lanțurile globale alimentare și-au vândut stocurile,

- - - China a fost avertizata ca nu e ea buricul pământului și data viitoare poate va avea parte de un atac mai serios, dacă nu își vede de treaba,

- - - Arabii au văzut ce înseamnă scăderea prețului petrolului,

- - - Europa a văzut ce presupune un război biologic și cum se poate alege praful de tot ( turism, industrie, disciplina)! Iar in Italia, ca parte a TESTULUI planetar, Mafia și Ndrangheta au aruncat in aer și pușcăriile, pline de ai lor și au forțat mâna premierului sa inchida țara!

Pentru ca acolo nu e numai Corona, acolo sunt mulți alți factori: corupție de stat, incompetenta, ca și la noi, structuri de criminalitate organizata, vechi de secole, cărora le convine o Apocalipsa, etc!

 

Asadar TESTUL a demonstrat un lucru clar: dacă dai drumul unui virus și lași lucrurile sa se umfle corespunzător, mediatic, profitând de isteria televiziunilor și de foamea lor de audienta, se alege praful de toată civilizatia, cultura și regulile de conviețuire ale acestei planete!

Deci TESTUL a reușit! Acum sa vedem când va fi cu adevarat EXPERIMENTUL!!!

Bine zis Afrodita !

Link spre comentariu
Vizitator marmotto
Reputație: 0

Afrodita, exact acesta este scenariul. Covid-19 doar pregateste terenul pentru marile schimbari sociale, economice si culturale care vor urma. Si vor fi extrem de multe schimbari care ne vor afecta pe fiecare dintre noi !

Link spre comentariu
Vizitator tsafrodita
Reputație: 0

Da lucrez în germania de atăta timp si nu am înțeles pănă acum de ce este singura țară care lasa atătea migranti în țară ..

 

Au început 70% din nemți sa se plângă...ca odata cu intrarea la pensie...pensia este de 1500 de euro cu care în germania trăiesti ff greu chirie impozit mâncare etc....

 

Chiar mă întreabă multi clienti prețurile imobilelor din ungaria vor la pensie să se mute în alte țări mai ieftine unde poti trai cu 1500 e cat de cat ...

 

 

Care este faza cu migranti ..neamțu în afara de a munci nu stie altceva nu copii nu vor neveste etc...Dacă ne uităm în următoarele 70 de ani va scade brusc populația germaniei vor fii cat mai multi bătrâni și puțini tineri iar germania nu mai vrea sa plateasca pensiile ......

 

Migranti sunt rezolvarea deși ei sunt periculoși nu respectă femei la sută droguri etc vorbim doar despre primele 2 generatii la al 3 lea vor deveni nemți 100% si se vor integra în societate asa se poate salva populația germaniei ...

 

..

Link spre comentariu
Vizitator marmotto
Reputație: 0

Da lucrez în germania de atăta timp si nu am înțeles pănă acum de ce este singura țară care lasa atătea migranti în țară ..

 

Au început 70% din nemți sa se plângă...ca odata cu intrarea la pensie...pensia este de 1500 de euro cu care în germania trăiesti ff greu chirie impozit mâncare etc....

 

Chiar mă întreabă multi clienti prețurile imobilelor din ungaria vor la pensie să se mute în alte țări mai ieftine unde poti trai cu 1500 e cat de cat ...

 

 

Care este faza cu migranti ..neamțu în afara de a munci nu stie altceva nu copii nu vor neveste etc...Dacă ne uităm în următoarele 70 de ani va scade brusc populația germaniei vor fii cat mai multi bătrâni și puțini tineri iar germania nu mai vrea sa plateasca pensiile ......

 

Migranti sunt rezolvarea deși ei sunt periculoși nu respectă femei la sută droguri etc vorbim doar despre primele 2 generatii la al 3 lea vor deveni nemți 100% si se vor integra în societate asa se poate salva populația germaniei ...

 

..

Acelasi lucru si in Franta, la fel de multa populatie imbatranita si foarte multi migranti, mai ales din tarile arabe, foste colonii Franceze. Populatia Frantei este acum extrem de metisata, greu mai gasesti francezi get-gebet.

 

Italia sta chiar mai rau. Au foarte multa populatie imbatranita, dar macar ei nu au acelasi numar de migranti precum Germania sau Franta. Conte si Salvini au fost extrem de duri si s-au opus intrarii excesive a migrantilor in Peninsula.

Link spre comentariu
Vizitator tsafrodita
Reputație: 0

Estimarea ratei a mortalitatei în timpul pandemiei din 1920 (febra spaniolă) este undeva la 100 de mil ..

 

Deși acum avem o tehnologie mai bună cu medici mai buni totusi un medicament ceva abea va aparea între 4 luni și un an..

 

 

Din păcate ne întâmpină vremuri grele foarte grele nu credeam nici în vis ca generatia mea va apuca să vadă asa ceva .

Link spre comentariu
Vizitator gascanul
Reputație: 0

poate vi si prin Constanta la vara,corona nu rezista la peste 23 grade,sau macar nu o sa fie asa contagioasa :bow sunt sigur ca dispare deodata fara leacuri si vaccinuri 

Link spre comentariu
Vizitator tsafrodita
Reputație: 0

🤣🤣 nebun mai esti ...Chiar imi scrisese azi un cl ca de ce nu activez ca e stătut ..

 

Altu ca mia luat cadou doar sa il las sa ma vada ....

 

🤣

 

 

Nu nu sunt disperată ca restul am bani pus deoparte încât pot sa traiesc linistită multi ani fara sa ma fut ...

 

 

Deși mi-ar prinde bine un futai din ala de 8 ore cu vreo 1000 de bărbați...

 

 

🤣..

 

 

Iar referitor la virus cu căldură nu are nici o legătură .din pacate ...

Link spre comentariu
  • Oras:OTOPENI .
  • Oras:OTOPENI .
https://www.bundesregierung.de/breg-de/aktuelles/vereinbarung-zwischen-der-bundesregierung-und-den-regierungschefinnen-und-regierungschefs-der-bundeslaender-angesichts-der-corona-epidemie-in-deutschland-1730934. Cred că nu au închis absolut totul de nebunii . Așa că mare atenție , fetelor puțină pauză nu ar strica . Vă pupăcesc pe toți/toate Multă Sănătate ( eu autoizolare 2 săptămâni începând de azi plus că am înțeles că mă vor controla în fiecare zi . Am să vă spun pe parcursul acestor 14 zile ce și cum )
Link spre comentariu
Vizitator tsafrodita
Reputație: 0

Iubita prietena mea cea mai bună a rămas blocată în puff singură nu poate veni acasa nu poate sa faca nimik e disperată daca vine asta ar insemna sa ii bage toate familia în carantina

 

Am sunat ieri în dreapta în stânga ca o disperată am apelat la toate cunoștințele mele existente si inexistente si nimeni nu poate face nimik

 

 

Singura persoana care a avut noroc sunt eu exact cu 3 zile am venit acasă înainte să înceapă tot balamucu

 

Elveția germania austria închid toate pufurile locarulire tot...

 

 

Se spune ca luna care vine va fii cea mai dezzastruasa..

Link spre comentariu

  • Telefon: 0735913468
  • Oras:Frankfurt am Main
  • Telefon: 0735913468
  • Oras:Frankfurt am Main

Iubita prietena mea cea mai bună a rămas blocată în puff singură nu poate veni acasa nu poate sa faca nimik e disperată daca vine asta ar insemna sa ii bage toate familia în carantina

 

Am sunat ieri în dreapta în stânga ca o disperată am apelat la toate cunoștințele mele existente si inexistente si nimeni nu poate face nimik

 

 

Singura persoana care a avut noroc sunt eu exact cu 3 zile am venit acasă înainte să înceapă tot balamucu

 

Elveția germania austria închid toate pufurile locarulire tot...

 

 

Se spune ca luna care vine va fii cea mai dezzastruasa..

Sa ne așteptăm la ce este mai rau!🙄🙄🙄

Va pup gagici!😘

Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...